מזרימדיה: Ziova Clearstream CS615

בשעה טובה ובאיחור קל מצטרף לשוק מכשירי המזרימדיה מבוססי הצ´יפ SMP863X של חברת סיגמא, גם נגן מתוצרת חברת זיובה האוסטרלית ...


הקדמה

הקדמה

בשעה טובה ובאיחור מה אחרי המתחרים מצטרף לשוק מכשירי המזרימדיה נגן נוסף מתוצרת חברת זיובה האוסטרלית – ה-CS615, נגנים אלה אמורים לחסוך לנו את כל ההתעסקות עם המחשב ולקבל באופן אוטומטי ופשוט את כל (או לפחות רוב) היכולות של המחשב, נגנים אלה הם מבוססי הצ´יפ 863X של חברת סיגמא. ה-CS615 מבטיח לנו בנוסף לניגון באיכות תמונה מקסימלית של תכני הוידאו שלנו, קיבצי המוזיקה והתמונות, גם נגן מאסיבי ודקורטיבי המשתלב יפה יחד עם שאר מכשירי האודיו וידאו שלנו.

 

חברת זיובה, יצרנית הנגנים, הינה חברה ותיקה יחסית בתחום ה-Network Media Players ומוצריה מוכרים היטב גם בישראל. ה-Z500 המוצלח מתוצרת זיובה היה אחד המזרימדיה הראשונים שנסקר פה באתר, כמו כן בנוסף ל-Z500 חברת זיובה הוציאה גם את נגני ה-ClearStream הראשונים שלה (לאחר שינוי השם של המותג מזנסוניק לזיובה מטמי שיווק): ה-CS505/515 שלא ממש נמכרו פה בארץ. המכשירים מתוצרת זיובה מבוססים על תוכנת הקושחה שהיא מפתחת בעצמה.

ה-CS615 מצטרף לשוק נגני ה-863X העמוס בשלל נגנים מתוצרת של חברות שונות ומבחינת תימחור הוא נכנס לטווח הביניים שבין ה-TVIX 6500 ושאר הנגנים מבוססי NMT, האם זהו מקומו הראוי? את זה נראה מייד.

מה מקבלים?

 מה מקבלים בחבילה

המכשיר גדול יחסית ובהתאם הקופסה המכילה את המכשיר גדולה למדי גם כן:

האריזה מכילה:

 • כבל רשת
 • כבל HDMI
 • כבל A/V
 • שלט + בטריות
 • כבל חשמל
 • חוברת Quick Strat Guide
 • דיסק המכיל את ספר המוצר.

וכמובן הנגן עצמו שמגיע במארז מתכתי גדול למדי ומעוצב בצורה דקורטיבית עם מסך VFD

חיבורי הנגן

מבחינת חיבורים, הנגן כולל:

 • שני חיבורי USB – אחורי וקדמי לחיבור Storage
 • חיבור רשת 10/100
 • וידאו קומפוזיט
 • חיבור S-Video
 • קומפוננט
 • חיבורי אודיו אנלוגי 5.1 הכולל גם סטריאו בחיבורים בצבע אדום – לבן.
 • חיבור Coax
 • חיבור אופטי לסאונד
 • חיבור 1.1 HDMI
 • חיבור IDE פנימי לצורך חיבור דיסק קשיח.

תוכנות הכלולות בנגן

מבחינת תוכנות ניתן לראות שלא חסכו פה, המכשיר מגיע עם תמיכה בכמות מכובדת למדי של תוכנות:

פרוטוקולים לשיתוף:

 • SMB
 • UP&P
 • NFS
 • USB
 • ודיסק קשיח פנימי.

פרוטוקולים להעתקות:

 • SMB Server
 • FTP

אינטרנט:

 • Shoutcast – תחנות רדיו

שלט

מבחינת השלט למעשה אני מקבלים בדיוק את אותו השלט שיש ל-Z500 (אני מתכוון לשלט שהוחלף, לא למקורי שהגיע עם ה-Z500) למעט כפתור ה-Eject שאינו נחוץ כאן והוחלף לכפתור  Escape, למרות שאם אני משתמש בשלט הזה גם ל-Z500 אז הכפתור ממשיך לפתוח ולסגור את מגש ה-DVD…

השלט נעים למגע, נוח לתפעול, מה שחסר לי בו, זה מה שהיה בשלט הישן של ה-Z500 – תאורה אחורית, כאשר אני רואה סרט בחושך, אני זוכר את המקשים השימושיים ו-"סופר" את הדרך אליהם, לא הכי נוח, אבל גם לא נורא.

השלט נדרש, בנוסף לניגון גם כדי לנהל את המכשיר (פירוט מלא בהמשך):

הוספה והסרה של מועדפים

מחיקת סיפריות שיתוף NFS (מופיעות בתפריט הראשי)

העתקה מכונן USB לדיסק קשיח פנימי (חשוב מאוד…)

וכמו כן לניהול הדיסק הקשיח – מחיקה, העתקה, יצירת ספריות וכו´, אם כי פעולות אלו ניתנות לביצוע גם דרך הרשת (FTP, SMB)

רשת

התקנת הנגן לעבודה ברשת

ונעבור לעניינים העיקרייים, וראשית, התקנת הנגן.

ההתקנה הינה פשוטה למדי, בסך הכל נדרש לחבר חשמל, כבלי אודיו וידאו ולחבר את הנגן ברשת לראוטר או לנתב שלנו.

למי שכבר יש היכרות עם ה-Z500, אז מבחינת הממשק הוא זהה לחלוטין וכולל את האופציות הנוספות שנוספו ל-CS615.

לחיצה על מקש Setup מביאה אותנו תמיד מכל מקום להגדרות המכשיר.

 לעדכון גירסת תוכנה בוחרים ב-Firmware, אני מבצע את עדכוני התוכנה קורא כרטיסי זיכרון המחובר ב-USB לנגן, אם כי ניתן כמובן לבצע גם עידכון דרך ה-Web בתנאי שהנגן מחובר לאינטרנט

בחירה ב-Network תביא אותנו להגדרות הרשת של המכשיר.

ניתן להשאיר ריק את החלק של ה-IP, Subnet Mask, ו-Gateway והנגן יקבל את אלו באופן אוטומטי משרת ה-DHCP שלנו (בד"כ הראוטר).

אני נוהג להגדיר ידנית את הפרמטרים הללו.

WORKGROUP – על מנת לשתף תיקיות ברשת בשיטת שיתוף Sharing Windows, יש להגדיר את את אותו השם של קבוצת העבודה בכל המכשירים ברשת (מחשבים, נגנים, NAS וכו´) על מנת שהנגן יוכל לראות אותם.

UP&P – זוהי שיטה אוניברסלית לחיבור נגנים לשרת מדיה כלשהו והזרמת המדיה מהשרת באופן יעיל, ה-CS615 מגיע עם תמיכה מובנה של לקוח UP&P.

יש להפוך את אופציית ה- UP&P ל-Enable באופציות הרשת בנגן.

שרת SMB – במידה והותקן כונן קשיח פנימי בנגן, ניתן להגדיר את הנגן שיתפקד כשרת SMB ובצורה זו נוכל לגשת ישירת מה-File Explorer אל הכונן הקשיח המותקן בנגן לצורך ניהול (העתקות, מחיקות, יצירת ספריות וכו´).

שרת FTP – הנגן כולל שרת FTP שבמידה ומותק דיסק קשיח פנימי, נוכל להתחבר אליו עם תוכנת FTP כלשהי ולהעתיק קבצים ולבצע פעולות.

סיסמא ל-SMB/FTP  – אם ברצונינו למנוע גישה לא רצוייה של מי מדיירי הבית לנגן, ניתן להגדיר סיסמא כלשהי לגישה לכונן הקשיח בנגן

אבטחת SMB/FTP – גם אם הגדרנו סיסמא, על מנת שאכן הגישה תהיה מאובטחת יש להפעיל את אופציית אבטחת ה- SMB/FTP

הדיסק הפנימי

התקנה וניהול הדיסק הקשיח

הנגן מגיע עם חיבור פנימי של דיסק קשיח מסוג IDE, זה פחות נוח מדיסק SATA, אולם אין לנושא הזה השפעה מבחינת ביצועים לעומת ה-SATA, אלא רק בחינת נוחיות של רכישת דיסק קשיח.

באופן אישי אני אינני נוהג להשתמש באופציה הזו, אני מוצא את כל עניין העתקת התכנים ממקום למקום כעסק מייגע ומיותר, במיוחד כאשר ניתן לנגן הכל מהרשת, לשמחתי היה לי דיסק מיותר של IDE לצורך הבדיקה…

ההתקנה הינה פשוטה וקלה למדי ואין צורך לפתוח את המכשיר, לחיצה על הכפתור בחזית המגירה משחררת את התפס, והמגירה נמשכת החוצה.

 

מחברים את הדיסק, הופכים את המגירה ומבריגים את ארבעת הברגים שלצערי זיובה לא הוסיפו לחבילה, יש צורך בברגים עם ראש שטוח שלא יבלטו.

אחרי שהדיסק מוברג ויושב במקומו, כל מה שנותר לנו הוא להכניס את המגירה חזרה למסילה שלה, לחיצה קטנה וההתקנה הסתיימה.

אחרי הפעלת המכשיר, כמו בנגנים אחרים, מתקבלת הודעה שזוהה דיסק חדש ויש צורך לפרמט אותו (במילים אחרות, אל תתקינו דיסק 500GB מלא בכל הסרטים שלכם שלא גיביתם…), הפירמוט מהיר למדי ועם סיום הפירמוט, מתקבלת הודעה שהדיסק מוכן לעבודה.

ניהול הדיסק הקשיח

כמובן שאחרי התקנת הדיסק הקשיח נרצה למלא אותו בתכנים וכמו כן לנהל אותו באופן שוטף.

הדרך הנוחה והקלה ביותר היא דרך שיתוף Windows Sharing – SMB, ראשית, כמו שצויין בחלק ההגדרות, יש לאפשר את אופציית SMB Server, לאחר מכן נוכל לגשת אל הדיסק הקשיח בנגן באמצעות הקלדת הפקודה file://CS615/ בשורת ההפעלה (כמובן כאשר CS615 מייצג את כתובת ה-IP של הנגן…), התיקייה לניהול תהיה בשם Media ולשם נעתיק ונבצע את פעולות הניהול שלנו.

דרך נוספת היא דרך שימוש ב-FTP, פה נדרשת התקנה של תוכנת לקוח של FTP או לחילופין אפשר גם בזו המובנה באקספלורר, אם כי היא אינה טובה במיוחד…

העתקת התכנים, כמו בכל המזרימדיה למינהם אינה מהירה מאוד והיא נעשית בקצבים של כ-35-40 MBs, כלומר פחות מחצי היכולת של הרשת של 10/100, לא הבחנתי בהבדלים הין מהירויות ההעתקה של שתי השיטות.

שיטה נוספת לניהול הדיסק הקשיח היא באמצעות השלט, ניתן לבצע על ידי שימוש בשלט פעולות ניהול רבות כגון יצירת תיקייה חדשה, העתקה, גזירה של תיקיות וקבצים ופעולה שתהיה אולי פופולרית יותר – העתקה מדיסק חיצוני בחיבור USB ישירות לדיסק הקשיח הפנימי: מסמנים את הקובץ או את הקבצים הרצויים, לוחצים alt + options ו-ok, כדי להעתיק את הקובץ ל-clipboard, מדפדפים למקום שאליו רוצים להעתיק ושם לוחצים שוב alt + options ובוחרים מתפריט ה-clipboard את הפעולה הרצויה – למשל יצירת תיקייה חדשה ולאחר מכן הדבקת הקובץ.

תפריט ה-clipboard

למשל: יצירת תיקייה חדשה 

העתקת הקבצים מהארד דיסק חיצוני

 מחיקת תיקייה או קובץ על ידי לחיצה על מקש alt + step (זה עם הסמל של פח האשפה)

נכון לזמן כתיבת הביקורת, ההעתקה מ-USB הינה איטית במיוחד, ועד שהנושא לא יטופל בגירסאות הקושחה הבאות, שיטה זו אינה עדיפה על ההעתקה מן הרשת (או בכלל…).

ניגון קבצים

  הגדרת הוידאו

ראשית, לפני שנתחיל, יש לבדוק את הגדרות הוידאו, כאשר את ה-HDMI יש להגדיר על אוטומטית (ברירת המחדל), וניתן להגדיר את הרזולוציה גם ידנית, מי שמחבר את הנגן גם לתצוגת SD (למשל מקרן וטלויזיית CRT), צריך לשים לב שכאשר הנגן מוגדר על רזולוצייה גבוהה, לא תהיה תמונה בתצוגת ה-SD

 אפשרויות ניגון הקבצים

כפי שניתן להבין, יש לנו מספר דרכים לנגן את קיבצי המדיה שברשותינו:

באמצעות חיבור USB שבנגן – הנגן מצוייד בשני חיבורי USB, ניתן לחבר לו דיסקים המזוהים כ-Mass Storage Device, הנגן יזהה את הדיסק המחובר, יוסיף אותו לתפריט של הנגן ויאפשר לנו גישה אל התוכן שלו.

באמצעות דיסק קשיח פנימי – במידה ומותקן דיסק פנימי, הוא מופיע בתפריט, נכנסים אליו ב-Browsing רגיל ובוחרים את קובץ לניגון.

ניגון ברשת, פה כבר יש לנו הרבה אופציות:

האופציה הסטנדרטית

SMB – כמו שנרשם בחלק של הגדרות הנגן, יש להגדיר למחשב את אותו שם קבוצת העבודה כמו לנגן, על מנת שנגן יראה את המחשב ברשת, מגדירים במחשב תיקייה משותפת עם הרשאת קריאה למשתמש Guest, ה-CS615 יזהה את הסיפרייה בעת הדיפדוף ברשת המקומית ויציג אותה ברשימת הספריות המשותפות באותו המחשב.

זוהי דרך קלה ופשוטה, אולם צורת השיתוף הזו אינה יעילה מוגבלת בקצב הנתונים שהיא מסוגלת להעביר, ולכן אינה מומלצת לתכני HD.

השיתוף המהיר

NFS – זוהי שיטת שיתוף דומה מאוד ל-SMB אולם היא מהירה הרבה יותר ומסוגלת להעביר היטב תכני HD, ולכן הפכה לנפוצה מאוד בנגנים השונים למינהם, והרבה מהם מכילים תמיכה בשיטה זו.

בנוסף להגדרת הספריות כמו ב-SMB, נדרשת פה תוכנה נוספת – שרת NFS, כאשר בשרת הזה אנו מגדירים את התיקיות המשותפות שלנו, שם השיתוף וכמו כן את כתובת ה-IP שממנו יתחברו לשרת ה-NFS (כלומר כתובת ה-IP של ה-CS615), אגב, מסיבה זו מומלץ לעבוד עם כתובות ידניות שלא יקרה מצב שהנגן יקבל כתובת IP חדשה ולפתע שיתוף ה-NFS יפסיק לעבוד.

על מנת לראות בנגן את התיקיות ששיתפנו בשרת ה-NFS, יש להכנס לתפריט הגדרות הרשת ושם ללחוץ על Add NFS Share, בחלון שיפתח יש לרשום את כתובת ה-IP של המחשב שאליו אני רוצים להתחבר וללחוץ OK, מייד יעלה חלון חדש, שבו נרשום את שם התיקייה ו-OK.

 

עם סיום ההוספות וחזרה לתפריט הראשי, נראה בתפריט הנגן את התיקיות שהוספנו.

להסרת התיקיות הללו יש לסמן עם השלט את התיקייה וללחוץ alt + step (זה עם הסמל של פח האשפה).

 השיתוף המתוחכם

UP&P – זוהי צורה נוחה מאוד לקבלת גישה לכל קיבצי המדיה שלנו בצורה ממויינת ומאורגנת לפי ז´אנר – סרטים, מוזיקה ותמונות או אפילו סתם ספריות שהגדרנו בתוכנה מה הן מכילות.

ראשית יש לאפשר את ה- UP&P בהגדרות הרשת בנגן ולאחר מכן יש להתקין שרת UP&P כלשהו על המחשב המכיל את המדיה, למשל חלק מה-NAS מגיעים כבר עם תוכנה כזו מובנית.

גישה זו יעילה בניגון קיבצי מדיה ומאפשרת ניגון בקצבים גבוהים, כולל קבצים בקצב של 40Mbs.

בדקתי שתי תוכנות UP&P פופולריות – TwonkyMedia בתשלום ו-Tversity החינמית, לראשונה יש מימשק אינטרנטי להגדרות ולשנייה יש מימשק ג´אווה.

ל- TwonkyMedia יש מיגבלה שהגירסאות האחרונות שלה אינן מעבירות כיתוביות כאשר הן באות בקובץ srt חיצוני, גירסה 4.2 של TwonkyMedia תמכה בזה אולם הגירסאות האחרונות אינן תומכות, לא הצלחתי לקבל מהם תשובה ברורה לנושא, לטענתם הם אינם תומכים, אולי בעתיד.

Tversity לעומת זאת מעבירה כתוביות כמו שצריך.

שתי התוכנות אינן מציגות קיבצי MKV.

אינטרנט

Shoutcast – תחנות רדיו באינטרנט

זהו פיצ´ר חביב ביותר לשמיעת תחנות רדיו מהאינטרנט לפי ז´אנרים, כל מה שצריך הוא לחבר את ה-CS615 לאינטרנט ובאופן קל ופשוט לקבל גישה לכמות עצומה של תחנות רדיו, לאחר מכן ניתן להוסיף את התחנות האהובות עלינו למועדפים ולקבל גישה מהירה אליהן.

בחירה מהתפריט הראשי ב-Shoutcast תיתן לנו תפריט בחירה של ז´אנרים או תחנות פופולריות, ניתן לבחור גם במועדפים (כמובן אם יש לנו כאלה)

 

למשל בחירת ז´אנר שנות ה-80, כאשר לחיצה על Bookmark תוסיף לי את התחנה למועדפים

בחירת התחנה מהמועדפים

 

ניגון התכנים

ניגון הקבצים

הגענו לחלק העיקרי של הביקורת, תמיכה וניגון של קיבצי וידאו, אודיו ותמונות בפורמטים שונים, שזו הסיבה העיקרית לרכישת נגנים מן הסוג הזה.

ראשית יש לציין שמבחינת איכות התמונה, כפי שכבר הורגלנו בדורות קודמים – ואין סיבה שלא נקבל זאת גם כאן, אנו מקבלים איכות תמונה מעולה שרק עושה טוב למקרן הותיק שלי.

כל אפשרויות הניגון מופיעות המסך הבית וממנו מנווטים לתכנים הרצויים:

 • דיסק קשיח פנימי
 • דיסק מחובר ב-USB 
 • SMB – רשת מקומית – שם נראה את המחשבים עם תכנים משותפים ברשת
 • שרת UP&P (ניתן כמה שרתים ממחשבים שונים)
 • Shoutcast ותחנות רדיו במועדפים (אם יש כאלה)
 • תיקיות משותפות ב-NFS
 • מועדפים של תיקיות משותפות – ניתן להוסיף למועדפים תיקיות הממוקמות בדיסק מקומי או ברשת והם יופיעו בתפריט לצורך גישה מהירה יותר

אין ברצוני לחזור על דברים שכבר נרשמו מספר פעמים בביקורות קודמות כגון כותרים ספיפיים,  הסברים על סוגי הוידאו המוכלים ב-M2TS וקידודים של MKV ולכן אתמקד בבדיקות של סוגי קבצים שונים והניגון שלהם.

כמו שכבר ציינתי, איכות התמונה הינה מצויינת, דבר שהטריד אותי בעת  ניגון תכנים ב-Z500 היה הניגון בחיבור USB, לכן חיברתי ל-USB דיסק עם המכיל בלוריי 1:1 (הבדיקה לא שלמה ועל כך בהמשך) בקצב 40MBPs ובדקתי אם יש גימגומים וקפיצות – לא היו.

כמובן שמניגון מדיסק מקומי גם לא היו בעיות כלשהן, לעומת זאת ניגון ברשת בחיבור SMB, כצפוי קירטע קשות וכאשר עברתי לנגון ברשת ב-NFS הבעיות נעלמו.

השלב הבא היה בדיקת תכנים שהיום אני נאלץ לנגן במחשב עקב חוסר תמיכה בפורמט בנגנים מהדור הקודם (Z500), כלל אצבע בשבילי אני תמיד מעדיף לנגן במזרימדיה, קלות התפעול והשימוש היא עניין מכריע מבחינתי.

ראשית נתחיל עם ניגון ה-MKV, כידוע זיובה יצאה עם הנגן ללא תמיכה בפורמט זה, כאשר הנגן מיועד בעיקר לשוק האמריקאי והאוסטרלי. הבדיקה נערכה עם גירסת ביטא שהיא עדיין אינה הגירסה הסופית אשר תופץ לקהל הרחב.

כידוע MKV זה סוג התוכן הפופולרי והנפוץ ביותר ועם הגירסה שאותה בדקתי הוא התנגן היטב וללא תקלות מיוחדות, תכנים המקודדים ב-Level 4.1 מתנגנים גם ב-720P וגם ב-1080P, וכידוע תכנים המקודדים ב-Level 5.1 עלולים לעשות בעיות, כמו שהם עושים בכל הנגנים למינהם, כולל HTPC עם כרטיסי מסך בעלי האצת חומרה, נתקלתי בשני הסוגים שחלקם עשה בעיות ניגון וחלקם לא (Ref Frames נמוך יותר). הרצה קדימה עובדת אולם התמונה אינה זזה יחד עם הזמן של הסרט ולכן כדאי לעקוב אחרי מסך ה-VFD של הנגן כדי לראות כמה הרצנו קדימה.

קצת מכות בהיי דפינישן, מישהו רוצה להתנגד?

תכנים אחרים שלאחרונה הפכו נפוצים למדי הינם תכני H264 המוכלים בתוך קונטיינר TS (זה הידוע ששימש פעם רק ל-MPEG2), היום כבר יש לא מעט סרטים וסדרות המוקלטים משידורי טלויזיה לממירים התומכים בשיטה זו, הסרטים שבדקתי נוגנו בהצלחה וללא תקלות.

גם תכני WMV 1080P אשר לא ממש מתנגנים על ה-HTPC שלי נוגנו בהצלחה וללא תקלות בנגן, נסיונות ניגון של ISO/IFO עברו ללא תקלות בניגון ברשת, כאשר גם SMB מספיק טוב בשבילהם ולא הייתה כל בעיה לנגן סירטי DVD מהמחשב עם התפריטים וכל הנלווה אליהם. אני לא רואה טעם להרחיב בנושא DIVX, הרזולוצייה נמוכה ומי שרגיל להיי דפינישן יכול בקלות רבה לאבד את שפיות דעתו אחרי צפייה בסרט DIVX על מסך 110 אינטש, רק אציין שניסיתי מספר סרטים והם נוגנו היטב.

היות ו-HDMI 1.1 אינו יכול לעשות Passthrough לפורמטי האודיו החדשים, נכון להיום, יש לבצע פעולה טרם צפייה בריפ של בלוריי,  הסיבה היא שאין לנו סאונד מסרט בלו ריי למעט פסי קול איזוטריים כגון דיבוב לשפות זרות אשר יוצאים דרך הקואקס, ועם כל השעשוע שבשמיעת ארנולד שוורצנגר מדבר יפאנית שוטפת (ויש שעשוע…), על מנת להינות מאיכות הוידאו של סירטי בלוריי, יש להעביר תחילה את הסרט בתוכנה כמו ToNMT ששולפת את ה-DTS Core או לעשות זאת באמצעות תוכנה כמו eac3to אשר יכולה להחליף את פס הקול. הפעולות הללו מהירות יחסית אולם יש לקוות שזיובה יטפלו בנושא הזה במהירות (על זיובה לשלוף את ה-Core של פס הקול – DTS או AC3).

ניגון קיבצי המוזיקה והתמונות

הנגן מנגן היטב את קיבצי המוזיקה והתמונות שלנו, פה אין משהו מיחד לציין למעט פיצ´ר חביב שיועיל מאוד לחובבי המוזיקה שבינינו, והוא נושא המיון של קיבצי המוזיקה, בעזרת השלט ניתן לקבל הרבה סוגי מיון שונים של קיבצי המוזיקה לפי זאנר, אומן מבצע וכד´

יש לציין שניתן להמשיך ולבצע פעולות בנגן בזמן ניגון קיבצי מוזיקה

 

סיכום

סיכום

לסיכום ניתן לומר שהנגן נותן את מה שהוא מבטיח לתת, כלומר ניגון איכותי של קיבצי המדיה שלנו, המגבלה העיקרית שלו היא חיבור ה-HDMI 1.1 שאומר שלא נוכל לקבל את פורמטי האודיו החדשים המגיעים עם תכני הבלוריי (כמו גם מי שאין ברשותו רסיבר מתאים). אולם מי שרואה בעיקר את תכני ה-MKV ולא מוריד 25-50 ג´יגה לסרט במטרה לשמוע את פורמטי האודיו החדשים ואינו מסתפק ב-DTS או AC3, יקבל בהחלט תמורה נאה לכספו, הנגן יפה דקורטיבי ומעוצב היטב וכולל תכונות רבות ועשיר בחיבורים כמו גם מסך VFD ותמיכה ב-Bookmarks.

יש להדגיש שוב שתכני בלוריי מתנגנים היטב על הנגן.

מה צפוי לנו בנושא עברית

בנושא זה וכפי שזכור מה-Z500, שאמנם קיבל עברית אבל לא בתמיכה רשמית של החברה, החלטתי ללחוץ על הדוושה, ופעולות נידנוד רבות לג´נרל מנג´ר של זיובה הניבו עבודת תירגום מלא של כל ממשק הנגן (!) ככה שאני מקווה שבעוד זמן לא רב מדי נקבל ממשק עברית מלא לנגן (חשוב להדגיש שאין התחייבות רשמית לתאריך כלשהו), כמו כן אני מקווה שבקרוב מאוד נקבל תמיכה בפונטים עברית לתרגומים.

הערה: מאז כתיבת הביקורת, הפורום של זיובה נסגר לכתיבה והחברה הפסיקה את מכירותיה מחוץ לאוסטרליה.

שם מוצר:  Ziova ClearStream CS615
אתר מוצר:  http://www.ziova.com/
יצרן:  Ziova
ביצועים:  8/10 (יחסית ל-HDMI 1.1)
מחיר מומלץ לצרכן: $329

 

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

Special thanks to Mr. Greg Birch from Ziova who supplied us with the sample unit we used for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
21.10.2008
  
מאת: גיא עזרא

1