i2i Stream: “כאן תחנת הממסר´ – שדר מוסיקה לבני ביתך

רוצים להעביר בקלות מוסיקה מהמחשב לגינה בבית? רוצים לשתף חברים במוסיקה שאתם שומעים בנסיעה ארוכה? רוצים לחסוך לעצמכם העברת תשתית ...


הקדמה

הקדמה

לא חשבתם פעם שיהיה נחמד לשמוע בחדר השינה או בגינה את המוסיקה המושמעת כרגע בסלון? לא רציתם פעם לשתף את זה שיושב לידכם בנסיעה ארוכה במוסיקה שאתם שומעים באייפוד שלכם? חשבתם אולי שיהיה נחמד להעביר את האודיו של 2 הרמקולים האחוריים במערכת סראונד בסלון מבלי הצורך של עבודות תשתית למתיחת חוטים ארוכים מתחת לבלטות? ואולי בכלל אתם מצלמים מרחוק הצגה של הילד שלכם, אבל רוצים להעביר באופן איכותי את האודיו על הבמה עד למצלמת הוידאו שבידכם בקלות וללא מתיחת חוטים?

קיבלתי לביקורת גאדג´ט חמוד ומעוצב הכולל זוג מכשירים בגודל קופסת גפרורים וכמה כבלים. הרעיון במוצר הזה הוא שכל מכשיר הוא למעשה גם מַשְדֵר וגם מַקְלֵט רדיו של 2.4 ג´יגהרץ. ניתן לבחור במכשיר אם הוא מְשַדֵר או קולט ואז אם הוא משדר, ניתן לחבר אליו מקור אודיו כלשהו, כמו נגן MP3, אייפוד, מחשב וכו. אם הוא קולט, ניתן לחבר אליו אזניות או כל מערכת בעלת כניסת אודיו ולהקשיב למה שמשודר או להקליט. כל מכשיר ניתן לטעינה ע"י חיבור ליציאת USB של מחשב.

שימושים אפשריים

 • שיתוף כמה מאזינים על נגן MP3 אחד, למשל בנסיעה ארוכה באוטובוס או בהמתנה ארוכה בשדה התעופה (סביר להניח שבטיסה עצמה אסור להפעיל אותו בגלל שמדובר בשידור RF), אחד משמיע למשדר מוסיקה מתוך נגן MP3, ולכל חבר יש מקלט ואזניות. כולם שומעים ונהנים מאותה מוסיקה בעת ובעונה אחת.
 • ניוד המוסיקה בבית, מחברים משדר למחשב בבית או לנגן ה-CD שיש עליו את מאגר המוסיקה שלכם, ועם מקלט ואזניות מתניידים בבית ושומעים מוסיקה תוך כדי ספונג´ה, תליית כביסה או סתם נחים על הספה ובוהים בחלל… שימושי גם אם בא לכם לשמוע מוסיקה אבל אחד מבני הבית ישן או מפריע לו באותו רגע המוסיקה שאתם רוצים לשמוע.
 • העברת אודיו של 2 רמקולים אחוריים מיציאות הסראונד המתאימות של המחשב ללא הצורך למתוח תשתיות חוטים.
 • צילום משהו מרוחק, כמו הצגה או משהו שמתרחש על במה רחוקה, ובמקום להעביר חוט אודיו ארוך מהבמה עד אליכם אתם משתמשים במוצר להקמת מערך שידור וקליטה פשוט ומהיר.

מה מקבלים?

המוצר נמכר באריזות של מכשיר אחד ובאריזות של זוג מכשירים. האריזה מעוצבת בצורה המתאימה לתלייה על וו בחנות. חייבים לפחות שני מכשירים כדי ליהנות מהמוצר (אחד משדר והשני קולט). אני קיבלתי לסקירה אריזה עם זוג מכשירים. האריזה כוללת בתוכה:

 • זוג מכשירי i2i Stream.
 • זוג כבלי אודיו (2.5 מ"מ PL ל-3.5 מ"מ PL) באורך של כ-30 ס"מ.
 • זוג כבלי אודיו (2.5 מ"מ PL ל-3.5 מ"מ PL) באורך של כ-70 ס"מ.
 • זוג כבלים לטעינה מ-USB.
 • זוג חוטי תליון לענידה על הצוואר.
 • זוג תופסנים לחגורה או כיס מכנסיים.
 • פמפלט הוראות.
תפעול ובדיקת המוצר

תפעול ובדיקת המוצר

עיצוב המוצר ופשטות הפעלתו הם בין היפים ביותר שנתקלתי בהם. לחיצה על הכפתור התחתון מגדירה אותו כמקלט. לחיצה על הכפתור העליון מגדירה אותו כמשדר. לחיצה על הכפתור המרכזי משנה תדר קליטה/שידור, כאשר במקום מספר תדר יש נורית מסביב לכפתור שמחליפה צבעים. כל צבע מייצג תדר אחר, וכדי ששני מכשירים "ידברו" אחד עם השני פשוט צריך שהם יהיו על אותו צבע. כאשר המכשיר משדר הנורית מהבהבת וכאשר המכשיר קולט הנורית דולקת באופן קבוע.

בתחתית המכשיר יש שקע כניסה למקור אודיו, ומעל למכשיר יש שקע יציאה לאזניות. בפינה הימנית העליונה יש כפתור להדלקה וכיבוי ובחירת עוצמת שמיעה (ווליום), ולידו נורית חיווי למצב סוללה.

חיבור המכשיר ל-USB לצורך טעינה פשוט ונוח, ונעשה דרך שקע מיני USB בצד המכשיר. מדובר בעצם בטרנד שנהיה מאוד חזק (אך מבורך) לאחרונה. כל גאדג´ט כמעט שנמכר היום ניתן לטעינה בעזרת חיבור USB. טעינת המכשיר באמצעות USB נעה בין 4 ל-6 שעות ונותנת זמן פעולה של בין 5 ל-7 שעות, זמן פעולה מכובד בהחלט למימדי המכשיר.
ניתן כמובן גם לרכוש בכל חנות אלקטרוניקה מטעני USB המתחברים ישירות לחשמל בבית או לחיבור המצית באוטו. על פי נתוני היצרן, בחיבור חשמלי כזה זמן הטעינה מתקצר לשעתיים.

המכשיר מאוד קל, גודלו כגודל קופסת גפרורים בערך, ומשקלו כולל הסוללה הנטענת המובנית בתוכו הוא כ-35 גרם, שזה בערך שליש מטלפון סלולרי מצוי. טווח השידור המוצהר שלו עומד על כ-10 מטר, אולם בפועל, כאשר היה קשר עין בין המכשיר המשדר ולמכשיר הקולט, היה ניתן לקלוט אף למרחק של כ-30 מטר. לעומת זאת, המכשיר רגיש מאוד למחסומי קירות, וכאשר הלכתי מהסלון אל חדר השינה בבית, כאשר ביניהם מפרידים באלכסון 2 קירות ניצבים ומקרר הנמצא ביניהם במטבח, הקליטה נעלמה לחלוטין במרחק של 6-7 מטר. יש לציין, שבין שני חדרים הגובלים באותו קיר, במרחק של כ-4-5 מטר, הקליטה הייתה טובה מאוד.

איכות הסאונד הייתה לא פחות ממצויינת. גם אני וגם זוגתי לא הבחנו בהבדל באיכות בין חיבור אזניות ישירות ללפטופ שניגן את השירים לבין חיבור דרך "תחנות הממסר" של המוצר הזה. כל עוד המכשירים בטווח קליטה אחד מהשני, ניתן לנוע בחופשיות ואין שום קטיעות או גמגומים באודיו.

וגם: זוג רמקולים קטן אך ממזרי

קיבלתי מהיבואן לסקירה גם זוג רמקולים מתקפל, קומפקטי ונייד המיוצר ע"י אותה חברה. הרמקולים מגיעים בתוך נרתיק קטיפה מהודר, מעוצבים יפה מאוד וניתן להרחיק ביניהם בעזרת 2 זרועות פלסטיק קטנים הנמצאים ביניהם. הרמקולים כוללים בתוכם מגבר הפועל על 2 סוללות AA, אך ניתן גם לחיבור למיישר זרם. למגבר יש רק מתג on/off, והווליום למעשה נקבע ע"י המחשב או הנגן אליהם תחברו את הרמקולים.

בבדיקות שעשיתי לרמקולים, הופתעתי מאיכות הסאונד יחסית לגודל שלהם. לקחתי אותם לחופשה בארה"ב, והשתמשתי בהם לא פעם ולא פעמיים בחיבור למחשב הנייד, בעיקר במקומות לינה נידחים בהם לא הייתה אפילו טלוויזיה. הסאונד שיצא מהם היה איכותי וטוב, ואפילו עם קצת באסים מפתיעים לגודלם.

 

סיכום

 סיכום

מדובר בגאדג´ט נחמד מאוד, שפותר לכם בעייה של "חוטיאדה" כאשר אתם רוצים להתנייד עם המוסיקה שלכם בבית, לשתף אותה מהאייפוד עם חברים בטיולים ונסיעות, או אפילו להשתמש בו להעברת תשתיות אודיו. המוצר איכותי ומעוצב בקפידה והוא מתומחר בצורה סבירה יחסית למחירו מעבר לים.

מחיר לזוג יחידות i2i Stream עומד על 490 ש"ח.
מחיר לזוג הרמקולים: 195 ש"ח.

דירוג המוצר

 • עיצוב המוצר – 9.5
 • נוחות הפעלה – 9
 • איכות האודיו – 9
 • טווח קליטה – 7
 • מחיר – 6

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

את המוצר ניתן לרכוש ברשת דקטה אלקטרוניקה.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.09.2008
  
כתב: דורון נמרוד

1