אוזניות Sennheiser CX95 – IEM

לא לפני הרבה חודשים, עשיתי מנוי למכון כושר. לאחר כמה פגישות של אימון, הבנתי. אני חייב לשמוע את המוסיקה שלי, ...


בעבר, לא הבנתי על מוסיקה דרך אוזניות.. בכלל. ידעתי רק על רמקולים, ומגברים של קולנוע ביתי, והמחיר הגבוה שכל חלק שם עולה. כדי להגיע לאיכות שמיעה, שמצדיקה מעבר, מ320 קילו סיביות לשנייה, אל מחוזות הפלאק זוללי הג´יגות…

איך שסיימתי לאסוף מספיק כסף לבזבוזים, ידעתי שאני עלול להיכנס לזה.. רק שלא ידעתי עד כמה…

שאלתי אנשים מהסביבה, וגם בדקתי עם מה שומעים בחנויות תקליטים, ובחן, קניתי את ה Sennheiser CX-95. הדגל של ג´אנר ה- IEM אצל היצרן הגרמני, שרוב האנשים הלא אודיופילים, מחשיבים בתור הטופ.
נסעתי מייד לקילומבו – (היבואן) שיושב בחיפה, ואחרי השוואה קצרה לדגמים האחרים של אותו יצרן (לא שיש לו יותר מדיי מתחרים בחנות…), בסוף לקחתי אותן; למוצר שנתיים אחריות, למרות סיניותו.

באימונים, אני משתמש במקור פשוט מאוד. איתו, הסנייזר מעניקים בס גדול מאוד, וצליל רחב, אבל – זה מרגיש, אנאלוגית כמובן, כאילו אתה עומד בכניסה למועדון, לא בתוכו. הצליל מרוחק, אך מראה על נוכחות. ואתה יודע מה הולך שם.. יש לך גם תחושה של האנשים השוכנים באותה המוסיקה המתנגנת… בקיצור, אתה יודע למה לצפות. קצת יותר טוב ממה שהיית רגיל, בכל אופן. מה שהיה יפה בנגן – האיקולייזר במצב פלאט, מתאים בול לאוזניות האלה.. כאילו היצרן אמר לעצמו, בוא נסתנכרן עם סנייזר אה, והן הרבה יותר טובות מהסיאקס 300.

שירי הפופ נחלו הצלחה אדירה במהלך האימון, וכל סגנון ה Liftup

 על המדף, הן מאוד נאות למראה. הן באות בקופסא מפלסטיק, בתוך קופסא מפלסטיק, יש חוברת קטנה, יש מאריך מקורי של החברה (1 מ´), ויש עוד שני גדלים של זוגות סליבס (מה שנכנס לאוזן). הרצועה המקורית היא באורך 60 ס"מ. לא מספיק לטעמי לנגן ששמים בכיס. נרתיק האכסון שלהן, מסודר, קשיח, עם גוף מפלסטיק שאתה אמור לשים בו את האוזניות, וזה – מטרד, כל פעם ללפף מחדש את האוזניות, אם אתה טועה, אז מחדש, אחרת אין מקום! ווכדאי מאוד שלא תזיע תוך כדי.. אבל יש לו גם תפקיד שרק לאחרונה הבנתי..יכול להיות מציל לעתים נדירות.. תיאורטית, זה יכול להגן עליהן מפני דחיסה. הפלסטיק שם עבה יחסית. ניראה שיעמוד בלחץ של משקל אדם, לא שאנסה בעצמי. אבל עושה רושם לפחות (גרמנים אמרנו, לא ?).

על הקופסא יש איורים ב"סטייל" כשם שם הסידרה שבה הן יושבות.
המישקל הינו 12 גר´. קל בטירוף.

יש 113 דציבלים ו 16 אום, ככה שעם רמת השתקת הרעשים שלהן, הווליום אמור לספק את הסחורה, אצלי במקור הזול זה היה בין חצי לשלושת רבעים. אבל זה תלוי איך אתה שומע את השירים שלך.. אתה שומע טרנאסים והאוסים? תתעלם מהמשפט האחרון…

 לגבי השתקת הרעשים מבחוץ – וואוו !! עשיתי מתיחות בסוף אימון, 2 מטר מרמקול, ובקושי הצלחתי לשמוע אותו ! באמת מדהים.. אפילו יותר מהשורי.

ניסיתי לראות איך ינגנו בהשוואה לאוזניות "גדולות" עד 1,000 שקל (ath-ad700 במיקרה שלי),
שמתי את Anthony and the Johnsons (ווקאלי משהו), ואחכ ניסיתי למצוא פשרה, ושמתי את Moby. שמעתי בגדולות. ואחכ חזרתי לקטנות; זה לא זה אותו דבר. חשבתי שזה בגלל הגודל. בהשוואה – קול הזמר נשמע.. איך אני אעביר את ההרגשה.. כאילו הוא בשירותים, מבקש לשיר, תוך כדי עצירות נוראית שפקדה אותו, עקב החמין שבא לו לא בטוב בפסח האחרון… עדיין, חשוב לציין, כי הפער בפירוט לא היה אדיר. לא משהו שהופך אותן ללא שוות. רק הקול האנושי הורגש מאוד Laid Back…

סיכום

אני מסכם אותן בתור אוזניות מצויינות ששוות את המחיר, כן. קצת יותר מהחצי של אלף עבור אוזניות שאמורות ויכולות לשרת אותך שנים. בית טוב, אחריות לשנתיים ליד הבית, אין שום בעייה. הן מסמלות עבורי את המעבר מרמת קונסיומר לרמה הבאה. (אם לא הייתי יודע הלאה, לא הייתי עוזב אותן, אף פעם!).

להמשך דיון בפורום לחצו כאן


7:00
  /  
14.09.2008
  
כתב: eyal1983

1