ממתג HDMI מתוצרת ICY BOX – IB-HD141

בדקנו את ממתג ה HDMI החדש מבית Icy Box, ואכן מדובר בעוד יצור חביב, קטן מימדים וסימפטי לחלוטין. כן, מדובר ...


 הקדמה

רובכם וודאי מכירים את התחושה של רכישת ציוד אלקטרוני חדיש ואיכותי. האמת, אין כמו לעמוד בראש פירמידת ההתקנים והחיבורים החדשים שאנחנו רוכשים ומשדרגים ברבות השנים, ועבור חלקנו ברבות הימים. הבעיה הגדולה מתחילה, כאשר עבור רוב האנשים, שידרוג אינו מעשה יומיומי ומדובר בהחלט בהוצאות לא מבוטלות מבחינה כספית.

אני משוכנע שרבים מכם מכירים את התסכול של לאחר הרכישה, כשפתאום מתברר לכם שחסר לכם רק עוד חיבור וידאו אחד על מנת להשלים את התמונה או עוד איזה חיבור אופטי מתאים. הדבר הנפוץ והשגור כיום הינו חיבור HDMI נוסף, כן כן, מדובר בעוד מצרך נדיר וחיוני ביותר, בעיקר בעבור אלו שכן רודפים אחרי הזנב במאמץ מתמיד לשדרג ולנסות להדביק את הטכנולוגיה לפחות עד כמה שאפשר.

אם כן, מעבר למרוץ המתמיד ישנם כמה חברות מוכרות וחלקן פחות שכן מוכנות לבוא לקראת הלקוחות שרוצים לשדרג אולם לא ילכו עד הסוף, משמע, עבור אותם אנשים שכן מוכנים לבצע שדרוג אולם שיהיה קל, מהיר לביצוע, ייתן תמורה גבוהה והכי חשוב – יהיה זול.

אם אתם עונים לתיאור לעיל, הגעתם למקום הנכון והיום נעסוק בממתג HDMI של חברת Icy Box שינסה לתת לנו את הטוב מכול העולמות.

סקירה כללית

המוצר הגיעה באריזת קרטון קלילה ופשוטה. יש לציין כי המשקל היה כה זעום, עד שחשבתי שאולי מישהו קודם חגג על המוצר ושכח להחזירו לאריזה, כמובן שזה לא המקרה ולאחר פתיחה התגלה הממתג במלוא הדרו. שימו לב, כי לנושא המשקל יש אלמנט חשוב שכן אנחנו עוד נחזור אליו.

הממתג הגיע בצבע שחור מבריק יחד עם ספק כוח חיצוני, קטן וקומפקטי וכמובן יחד עם שלט דקיק המוכנה בשפה המקצועית שלט Credit Card, שכן גודלו ומשקלו בהחלט מעידים על הכינוי המתאים.

השלט החביב

כמו שציינתי, גודלו של השלט בהחלט קסם לליבי ועיני גם יחד, הוא מרגיש קטן ועושה בדיוק כל מה שמצפים ממנו, מדליק, מכבה ושולט על מיתוג נכון ופשוט (בצורת צלב ממסופר), בהחלט אינטואיטיבי ומספק את הסחורה.

התקנה ושימוש שוטף

התקנה 

אז לאחר שקיבלנו את החבילה, התרשמנו מגודלו הקומפקטי, משקלו ופשטותו של המוצר, ניתן סוף סוף לשבת ולחבר את הממתג לשלל המכשירים שקיימים אצלי בסלון.

לאחר מבט חטוף הגיע שלב החפירה המעמיקה, שכן, כמו שציינתי מוקדם יותר, משקלו של הממתג בהחלט מטיב עימו, אולם מנגד נדמה כאילו המוצר בנוי ומרגיש "פלסטיקי" מידי, אולי אפילו יותר מידי. יתרונו במשקל של הממתג מייד מורגש כאשר מחברים אותו לשקע החשמל האחורי, ולאחד ממקורות הוידיאו שהוא אמור למתג, שכן, באפס משקל, כל כבל HDMI בנוי טוב למעשה "מרים" קלות את הממתג באוויר, דבר שמאוד מכעיס בהתחלה, עד שלומדים לחיות עם הנושא ומשפצ"רים את הכבלים בכדי למנוע או לפחות למזער את התופעה.

גודלו של הממתג הוא גם נושא ראוי לציון, מדבור למעשה במוצר דקיק שלמעשה לא עולה בגודלו על מכשיר סלולארי ממוצע וקטן מימדים, דבר שבהחלט מקנה לו עוד נקודות זכות בזירת המוצרים הנלווים. הממתג הקטנטן מגיע למעשה עם ארבע כניסות HDMI, ויציאה אחת, 3 כניסות מאחור, ואחת מלפנים.

החיבור מקדימה, במבט ראשון מרגיש בהחלט מוזר, שכן אני אישית מעדיף להצפין את חיבורי, הדבר בהחלט מורגש מבחינה אסטטית, אולם יצא לי לא מעט פעמים להיעזר בחיבור הקדמי הנגיש מאוד עבור חיבור מהיר של ה PS3 בזמן ניודו ממקום למקום בבית.

צג הממתג פשוט, ברור ומבוסס על שתי נורות LED. אחת כחולה עבור שקע החשמל וחיבור תמידי ונוספת בצבע ירוק אשרמאירה כל חיבור בהתאם למספרו. שוב, אין מדובר בצג LCD מתוחכם, אלא בנורות פשוטות, ברורות וקלות לזיהוי, גם בתנאי אור יום, את השליטה על החיבורים ניתן לבצע הן ע"י השלט המסופק והן על גבי הממתג עצמו בלחיצה קלה. מבחינת חזית הטכנולוגיה, הIcy Box מגיע עם תמיכה בתקן ה HDMI 1.3 שכולל בחובו תמיכה בפורמטים החדישים בתחום האודיו, כגון Dolby TrueHD ,DTS-HD ועוד רבים וטובים, כגון DTS ES, DD, Dolby Digital Plus ועוד.

גם בתחום הוידיאו לא חסכו מאיתנו מאומה, ואכן הממתג תומך בשלל התקנים כולל תמיכה ב 1080P.

סיכום

ביקורת אודיו ווידיאו

גם בתחום האודיו\וידיאו, לא התאכזבתי. מרגע חיבור כבל HDMI (מבלי להוסיף מילה לגבי סוג הכבל) והגדרת הרסיבר בהתאם, התמונה והסאונד שהופקו היו מדויקים, חדים, ובהחלט מרשמים וסופקו ללא דופי.

לצורך הבדיקה נעשה שימוש בסרט Casino Royal בפורמט BD בעל פורמט סאונד של Dolby TrueHD, ואכן כל פרט, הן בתמונה ובסאונד, היו דומים ונאמנים לחוויות קודמות ומשמימות מהסרט המרהיב הזה, כל קליע נשמע בדיוק כאילו נפלט עכשיו מלוע האקדח, ואילו התמונה הייתה חדה לאין שיעור.

אין זה מפליא ,שכן מדובר על חיבור דיגיטאלי, ולא אמורה להיות ירידיה באיכות כזו או אחרת, מה גם שפתאום חיבור שלל הכבלים לקופסא קטנה אחת, הפך לאחר כמה דקות התקנה קלות לכול כך פשוט ונוח, שאחרי כמה שעות עם הIcy Box, פשוט שכחתי מקיומו, מפאת גודלו המזערי, קל לא לשם לב אליו, שזה בהחלט עוד יתרון, גם כאשר הצפנתי אותו מעט, השלט קיבל פקודות ושלט על הממתג ביד רמה.

סיכום

לכול אלו שבהחלט חושבים על שדרוג ולא מוכנים ו\או לא יכולים להוציא כרגע את הסכום הלא מבוטל על מקור תמונה חדש כגון מסך LCD או פלזמה בעלי שלל חיבורי HDMI, או שימוש ברסיבר מהדור החדש שכולל שלל כניסות HDMI, מדובר פה על חיית מחמד קטנה, נוחה וקומפקטית, שללא ספק תהווה עוד שותף ראוי לשלל מוצרי התמיכה הנלווים לציוד היקר שלכם.

באם נתעלם מהעלות של המוצר, מדובר פה במוצר מדף איכותי מאוד, אם כי בהחלט לא מרגיש כך, שיכול בהחלט לענות על מגוון הדרישות הטובעניות והפשוטות כאחד עבור מרבית קוראי ובאי האתר.

נושא העלות הינו נושא מעט מצער שכן, גיגול פשוט מעלה תג מחיר מומלץ של 69 אירו, אולם מחיר זה הינו מעט גבוה ביחס למתחרים וותיקים, בשלים וטובים לא פחות (ואולי אפילו יותר) כגון הממתג של Oppo, וזה עלול למעשה לשמוט את הקרקע להצלחה עובר מוצר חביב ולבבי שכזה.

יתרונות: קטן, קומפקטי, עדין למגע ולמראה, פשוט מאוד להפעלה גם לאלו שלא ממש רוצים להסתבך.
חסרונות: חסר משקל כמעט, בניה פשוטה ותג מחיר לא הגיוני ביחס למתחרים.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

Special thanks to Mr. Chun Chen from RaidSonic Technology who supplied us with the sample unit we used for this review


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.08.2008
  
מאת: אוהד מונטקיו

1