מזרימדיה: Ziova ClearStream CS615

בשעה טובה מצטרף לשוק מכשירי המזרימדיה מבוססי הצ´יפ SMP8635rnrnrn של חברת סיגמא, גם נגן מתוצרת חברת זיובה האוסטרלית - ה-CS615. ...


בשעה טובה מצטרף לשוק מכשירי המזרימדיה מבוססי הצ´יפ 863X של חברת סיגמא גם נגן מתוצרת חברת זיובה האוסטרלית – ה-CS615, חברת זיובה, יצרנית הנגנים, שהמכשירים הקודמים שהוציאה מהדורות הקודמים היו ה-Z500 שהיה אחד המזרימדיה הראשונים שנסקר פה באתר ובנוסף ה- CS505/515.

המזרימדיה CS615 הינו מתוצרת חברת זיובה, שהיא חברה ותיקה יחסית בתחום יצור ה-Network Media Players ומכשירי בידור בייתי ותוכנת הקושחה של המכשיר מבוססת על קוד שמפותח על ידי חברת זיובה עצמה.

ה-CS615 נכנס מבחינת תימחור לטווח הביניים שבין ה-TVIX 6500 ושאר הנגנים מבוססי NMT.

אחרי שהורגלנו למכשירים קטנים מאוד כדוגמת ה-ISTAR MINI, זיובה לוקחים אותנו לכיוון שונה, המכשיר גדול יחסית,  וניתן לראות זאת לפי גודל האריזה (לעומת הבלטות):

האריזה מכילה כבל רשת, כבל HDMI, כבל A/V, שלט + בטריות, כבל חשמל, חוברת Quick Start Guide ודיסק המכיל את ספר המוצר.

הנגן מאסיבי וגדול למדי, בצבע שחור ומגיע במארז מתכתי מעוצב בצורה דקורטיבית ויפה עם מסך VFD המאפשר ניווט ותפעול (כגון שינוי רזולוציה כשמעבירים מתצוגה לתצוגה) גם ללא הפעלת מסך טלויזיה ולצידו מגירה המכילה את הדיסק הקשיח הפנימי.

השלט של הנגן למעשה זהה לשלט של ה-Z500 (השלט החדש שהחליף את השלט המקורי שהגיע עם המכשיר) למעט כפתור ה-Eject שלא נחוץ ב-CS615 והוחלף בפונקציית ESC, זהו שלט נעים למגע ונוח לתפעול

מבחינת חיבורים, הנגן כולל שני חיבורי USB – אחורי וקדמי לחיבור Storage, חיבור רשת 10/100 וכמו כן שלל חיבורים אנאלוגיים לכל המאותגרים טכנולוגית שבינינו – קומפוזיט, S-Video, קומפוננט, חיבורי אודיו אנלוגי 5.1 וסטראו, חיבורי Coax ואופטי לסאונד וזה בנוסף לחיבור HDMI.

 

ניתן מהתמונה הבאה להתרשם מגודלו של ה-CS615 (המכשיר העליון באמצע, מעל לרסיבר) לצד מכשירים אחרים (כולל ה-Z500 למטה)

 מבחינת תוכנות לא חסכו פה, המכשיר מגיע עם תמיכה בכמות מכובדת למדי של תוכנות:

אמצעי ניגון  – SMB, UP&P, NFS, USB ודיסק קשיח פנימי.
העתקות וניהול קבצים – SMB Server, FTP, כמו כן ניתן לבצע את כל פעולות הניהול גם דרך השלט (Delete, Make New Folder וכו´)
אינטרנט – Shoutcast, תחנות רדיו
ספסיפיקציית הנגן באתר זיובה: CS615 Specs

במבט ראשון המכשיר נראה מבטיח ביותר – מאסיבי, הרבה חיבורים ותכונות. אולם האם הוא עומד במשימות ניגון MKV? מה לגבי בלוריי? ניגון קבצים בקצבים גבוהים? ומה עם תמיכה בשפת הקודש?

כל זאת ועוד, בביקורת המלאה על המכשיר.

 

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.


7:00
  /  
14.08.2008
  
מאת: גיא עזרא

1