OPPO S11i – נגן PMP חדש

חברת OPPO ידועה בארץ בתור יצרנית נגני DVD מוצלחת במיוחד. מה שרבים לא מודעים לו זה שמדובר בחברה גדולה ומוכרת ...


הקדמה

הדבר הראשון שחושבים כשרואים את ה-S11i הוא עד כמה הוא נראה כמו טלפון של סוני אריקסון. המארז קשיח ונראה עמיד במיוחד – בצבע שחור ובטקסטורה של BRUSHED ALUMINUM. קוי המתאר מצויירים בכתום זוהר – נגיעה ברורה של מעצב המושפע מטלפונים של סוני אריקסון.


המכשיר ביחס לגודל של בטריה AA רגילה

הנגן עצמו קטן למדי וגודלו ביחס ל-iPhone מקנה לי תחושה שמדובר בבנו הקטן (אולי ב-iPhone nano…). הנגן כולל 4G זיכרון ועוד אפשרות להוספת עד 2GB (זו המגבלה כרגע) עם כרטיס MICRO SD שנכנס לצידו של המכשיר.

בצידו של המכשיר מחבר מיקרו USB פיצפון אשר בנוסף להיותו חיבור להטענה ולהעברת קבצים למכשיר – מאפשר גם תוך שימוש בכבל המתאים להעברת וידאו למסך כנגן וידאו נייד (חיבור קומפוזיט). בסמוך למחבר זה יש גם את כניסת ה-MICRO SD, וכניסת האוזניות. כפתור כרום בודד מעטר את ראש המכשיר ולחיצה ארוכה עליו תגרום לו להידלק או לכבות.

רצועה שחורה ונעימה מתחברת בקלות לקצה המכשיר (אפל – תלמדו – זה לא כ"כ מסובך…) וציפוי גומי לאבזם של הרצועה מוסיף המון. בנוסף, יש מחבר קטן ומן ציפורן קטנה מפלסטיק שאפשר לחבר לשם עבור כאלה שהאצבעות עבות מדי בכדי לתפעל את המכשיר (יש לי אצבעות ממוצעות, אני חושב, ולא הזדקקתי לו בשום שלב, כולל בשלב כיול המסך).

המסך עצמו אינו עמוק או שחור כמו המסך של ה-PMP האחרים שלי (קרי: iStation V43 וה-iPhone) אך אינו רחוק מהם. מבחינת רזולוציה, המסך בן 3" כולל 272 שורות של 480 פיקסלים ביחס רחב.

הגישה של המכשיר הוא של מסך מגע, בנסיון לחקות את ה-iPod touch. למשל, פתיחת המכשיר מנעילה נעשה על ידי גרירת האצבע לאורך המסלול בדיוק כמו המכשיר של אפל… עם זאת, המגע של המסך משאיר פחות סימני שומן, שזה דבר טוב. הוא גם מבריק פחות, אך עדיין מתקשה להתמודד עם תנאי אור חיצוניים, זה בהחלט מכשיר לתוך הבית.

התמיכה בפורמטים השונים מדהימה. באודיו המכשיר בעצם יודע לנגן כמעט כל פורמט, לרבות APE, OGG, FLAC, MP3, WAV, AAC, וכו´.

 

בוידאו, התמיכה לא פחות רצינית והמכשיר תומך ב-FLV, DIVX, XVID ופורמט REAL VIDEO.

גם בתמונות, המכשיר תומך לא רק ב-JPEG ההכרחי, אלא גם בקבצי BMP הבזבזניים, GIF ואפילו PNG…

המכשיר מאפשר גם צפיה בקבצי טקסט אך ללא תמיכה ב-UNICODE או עברית. ברור שמכשיר מהסוג הזה אינו כולל עברית, אך לא נראה לי שהדבר קשה במיוחד עבורם. בדומה למכשירים אחרים, שמות קבצים ב-MP3 הוצגו בעברית, אך הפוכים ועם רווחים זה מזה.

מסך המגע לשם התפעול הוא נוח, אינטואיטיבי וקל לשימוש, אך לעיתים התקשתי להבין את ההגיון מאחוריו. לצד המסך יש פס כהה שסימנים עלומים נמצאים בו. לקח לי מעט זמן להבין שלחיצה קצרה עליהם מקפיץ לסרט הבא, ושאם גוררים את האצבע עליהם, זה משפיע על הווליום. קרה לי גם שבטעות העברתי סרט כשרציתי בעצם להחליש את הווליום. טיפה מסוכן להשתמש בכפתורים באופן שכזה.

חיבור המכשיר למחשב מאפשר גם לטעון אותו ובו זמנית להעביר אליו ומתוכו את קבצי המדיה.

אודיו/וידאו

אודיו ווידאו

איכות הוידאו לא רעה, אך אינה מגיעה לרמה של האייפון או של האייסטיישן שלי. עיקר הבעיה היא בכך שלא בטוח שהמכשיר מספק את כל הפריימים הדרושים. בעיה אחרת ששמתי לב אליה היא קפיצות בתכנים פחות איכותיים או כאלה שכוללים סימון של PACKED (בעיה דומה יש למזרימי מדיה רבים) שניתן להסיר על ידי שימוש בתוכנת MPEG4 MODIFIER.

איכות השחורים היתה סבירה, אך כאמור, לא מדובר על פריצת דרך באיכות הוידאו שלו.

בנושא איכות הצליל, אני לרוב אומר שנגני MP3 ו-PMP הם פחות או יותר אותו דבר, אך כאן בעצם פחות התלהבתי מאיכות הצליל. האוזניות שלי (של חברת SHURE) נצילות למדי, ולכן חושפות טפח או טפחיים יותר מדי לעיתים. בקטע של אפוקליפטיקה שמעתי מעט יותר מכפי שאני רגיל (במובן הפחות טוב) והרגשתי שגם בווליום נמוך המכשיר התקשה להוציא צליל איכותי כפי שציפיתי ממקור APE או FLAC טוב.

 

משחק בתפריטי המסך גילה תפריט עלום שמאפשר להחליף שירים (באופן רנדומלי, לצערי) על ידי נפנוף המכשיר. פיצ´ר בהחלט חביב, אך מעט מסוכן למי שעוסק בג´וגינג…

המשך התחושה שמדובר בנסיון להעתיק את האייפון בא בגישה לתמונות. התפריטים נראים כמו העתק של האייפון והמעבר בין תמונות נעשה בגרירת האצבע (אך ללא האפקט הגרירתי של האייפון). בתפריטים ניתן גם לעשות AUTO ROTATE וכך גיליתי שהמכשיר בהחלט מזהה את האוריאנטציה שלו…

אפשרויות מתקדמות

אפשרויות מתקדמות

המשך סרט או שיר מהנקודה בה הפסקנו נעשית דרך תפריט RESUME PLAY שאינו כ"כ אינטואיטיבי, אך מראה THUMBNAIL יפה של הנקודה בשני הסרטים האחרונים שבהם צפינו. הבעיה ששם הסרט חסר, ורואים אך ורק את ה-THUMBNAIL הנ"ל.

 האפשרויות של ACCELEROMETER מתבטאות במשחקים (רובים בסינית) שמאפשרים לעשות שימוש בהטיה בכדי להעביר כדור דרך מבוך, או לסובב תיבה דרך מסלול לתוך בור…

 

למכשיר יש אפשרות לקוד פתיחה וקוד מיוחד להצפנת קבצים – כך שלא ניתן יהיה להשתמש בהם ללא הקוד הסודי.

 למכשיר יש גם רדיו FM באיכות מפתיעה לטובה, מה גם שהאוזניות שלי בד"כ לא עובדות טוב בתור אנטנה (כך שנראה לי שיש למכשיר אנטנה פנימית).

 המכשיר נטול רמקול, חוץ מרמקול סמלי, אשר מאפשר לצפות בסרטים או לשמוע מוזיקה ברקע. הוא מאוד אגרסיבי בכיבוי המסך ואם לא משתמשים בו מספר שניות, המסך נכבה וצריך לעשות UNLOCK. לחיצה קצרה על כפתור ה-POWER מדליק או מכבה את המסך לפי הצורך.

אפשר גם להשתמש במכשיר כמכשיר הקלטה, אך לא נראה לי שזה יהיה שימושי למרבית האנשים, אולי לסטודנטים עייפים או מרגלים 🙂

סיכום

 סיכום

אהבתי את הלוק של המכשיר, והוא בהחלט נייד ביותר. מצד שני, למרות תמיכה בפורמטים אודיופילים כגון FLAC ו-APE, הוא לא ממש הפיל אותי באיכות הוידאו והאודיו שלו.

 

 

המכשיר לוקח לא מעט זמן להיטען, אך מחזיק גם לא מעט זמן בניגון אודיו ווידאו. הספציפיקציות מדברות על 17 שעות אודיו, אך ללא מספר כלשהו בוידאו. בבדיקה שערכתי, המכשיר לא החזיק יותר מ-3 שעות ברצף של וידאו.

המכשיר מומלץ בעיקר לצעירים שמחפשים פיתרון יחסית זול אך לאו דווקא לאודיופילים או וידאופילים שמחפשים נגן מחליף לאייפוד או דומיו.

עיצוב המכשיר מדליק ביותר, צעיר ומרענן וגם עיצוב התפריטים והרעיון של מסך המגע עובד נהדר. הבעיות העיקרות שנתקלתי בהם היה זמן בטריה חלש מדי עבורי (המכשיר כולל בטריה בלתי ניתנת להחלפה בדיוק כמו אייפון ואייפוד)  שלא יחזיק טיסה שלמה, ותמונה מעט קופצנית ביחס למה שהייתי מצפה.

עמוד הבית של המוצר נמצא כאן (בסינית!).

מחיר צפוי: כ-160 דולר בארה"ב (כרגע עדיין משווק רק במזרח הרחוק!).

המכשיר נבדק באדיבות OPPO DIGITAL (סניף ארה"ב של OPPO העולמית).

 

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.rnrn 


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
07.08.2008
  
כתב: עפר לאור

1