רסיבר Onkyo TX-SR606 – מחיר קטן, מקסימום ביצועים

לפני קצת פחות משנה השיקה חברת Onkyo את אחד הרסיברים הנמכרים ביותר מתוצרתה - ה TX-SR605. בעלות מגוחכת יחסית הוא ...


הקדמה

הסנונית הראשונה אשר מבשרת את הגעת הדור השני של סדרת הרסיברים בעלת התמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים עומדת לפנינו, ה TX-SR606 מבית Onkyo.

הרעיון המרכזי אשר עמד בראש מהנדסי חברת Onkyo היה לספק תחת קופסה אחת יכולות Upscale, כיול אודיו מתקדם, ממשק משתמש קל לשימוש ולהבנה, מבחר כניסות HDMI, עיבוד אודיו מודרני, הגברה אימתנית וכל זה בתג מחיר צנוע מאין כמוהו.

החל מנגני Blu-ray, קונסולות משחקים כמו ה Playstation או ה Xbox 360, ממיר High Definition מחברת הכבלים או הלווין או כל מקור דיגיטלי אחר. כל זה ועוד ה TX-SR606 ידע לקבל, להציג ולהשמיע לנו באיכות מקסיכמלית. ה TX-SR606 הינו רסיבר אשר מהווה פתרון ומרכז המדיה הבידורית אצלכם בסלון באיכות, מצויינות ומחיר שעדיין לא נראה כמותו עד היום.

המדבקות מזעזעות, מייד הורדתי אותןבמבט חטוף

שם מוצר:  Onkyo TX-SR606        
קישור לדף המוצר באתר היצרן:  Onkyo TX-SR606
היבואן: טופ אודיו
ביצועים:  9/10
תמורה לכסף: 7/10
מחיר מומלץ לצרכן: 4900 ₪

יתרונות

חסרונות

4 כניסות HDMI 1.3a.

חסר יציאות Pre לשרשור הגברה חיצונית.

GUI אינטואיטיבי.

Upscale עד ל 1080i ולא למילת הקסם 1080p

כיול Audyssey 2EQ אפקטיבי.

שלט חסר תאורה אחורית.

 

הגברה מעט חלשה.

 

רגלי גומי במקום מתכת.

 

מחברים מוכספים ולא מוזהבים.

אז מה בכלל ההבדלים לעומת הגרסה הקודמת, ה TX-SR605 אתם בטח שואלים. ובכן, 2 כניסות HDMI 1.3a התווספו לנו, מה שמביא אותנו לסך הכל 4 כניסות HDMI 1.3a! דבר אשר ניתן למצוא כיום ברסיברים בעלות של פי 3 לפחות. אני לפחות מאוד רגוע עם מספר כניסות גדול שכזה, מאפשר בטחון גדול בהרחבה של ציוד ללא חשש ברכישה של ממתגי HDMI חיצוניים.

אין לכם כל כך הרבה מקורות HDMI? אז אולי תתרשמו מיכולות Upscale מודרניות של עד ל 1080i לעומת Upconversation בסיסי ב TX-SR605. מחפשים שינוי חיצוני כלשהו ברסיבר? אז זהו, שאין ממש. השלט קיבל אומנם זאת מעצב צמוד אשר הוציא לנו גרסה מודרנית בגימור שחור מבריק ואופנתי.

אלו בעצם כל ההבדלים המשמעותיים, החזית נשארה זהה, ההספק של 140W בריאים ב 6Ohms ל 7 ערוצים גם חף משינויים ובעצם – למה לשנות מוצר מצליח?

עיצוב

מראה חיצוני

כמו שאתם רואים, קיבלנו קופסה מרובעת ושחורה, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים (והנשים שלנו לא). אם אתם ממש מתעקשים, ניתן להשיג גם בצבע Retro כסוף. החזית מכילה כפתורים בסיסיים לשליטה ברסיבר, כמו כפתורים יעודיים לשליטה ב Zone2, כיוון ה Treble & Bass ושליטה במצבי ה DSP. אין פה איזה פריצת דרך אשר שווה יותר מ 4 שורות הסבר על הפאנל הקידמי.

חברת Onkyo מיקמה כאן כפתורי Discrete עבור כל כניסה, חלק יאהבו את זה, אך אני מעדיף גלגל שליטה בודד במקום 9 כפתורים אשר מסבכים לי לעין את הפאנל הקידמי.

דבר נוסף שהפריע לי היה חוסר בכניסה דיגיטלית קדמית, לרוב זה שימושי עבור מקליטים שונים או מצלמות וידאו – אבל בהתחשב בעלות הרסיבר, זוהי פשרה מתקבלת על הדעת.

הפאנל הקידמי מכיל מידע די מצומצם. חברת Onkyo הלכה כאן לגישה של מינימום אינפורמציה שימושית אשר מוצגת. כאשר עוברים לכניסה מסויימת, יוצג בצד שמאל הכניסה אשר בשימוש ולאחר כמה שניות התצוגה הזאת תעלם ויופיע רק פורמט ה DSP הנבחר. בהחלט מצומצם, אך לאחר זמן מה התחלתי דווקא לאהוב את המינימליזם הזה והרגשתי לאחר זמן מה כמו נזיר טיבטי.

יכולתי להמשיך ולהיות נזיר לעד, אך כפרתי באמונתי מכיוון שפשוט לא יכולתי לחיות ללא תצוגה בזמן אמת של מספר ערוצי האודיו אשר מכיל המקור או ה DSP הנבחר, כמו שניתן למצוא לדוגמה ברסיברים מבית Yamaha או Denon.

אחורי הרסיבר יספקו 90% מהמשתמשים הביתיים. בתחום הוידאו נמצא 5 כניסות קומפוזיט, מספר זהה של S-Video, 2 כניסות Component וגולת הכותרת – מספר מרשים של 4 כניסות HDMI 1.3a מתקדמות עבור כל המקורות הדיגיטלים שלנו, בהחלט יפה מאוד עבור רסיבר בקטגוריית מחיר זו.

תחום האודיו מעט קופח, רק ארבע כניסות דיגיטליות עומדות לרשותנו, 2 אופטיות ושתי אחרונות קואקסיאליות, יספיק בדיוק לנגן ה CD, ממיר דיגיטלי ואולי ל DVD.

הקיפוח מגיעו לשיאו במספר יציאות ה Pre. לכל אלו אשר קוראים את הביקורת הזו ומחזיקים ברשותם מגבר אימתני (10% מהמשתמשים הביתיים מהפסקה הקודמת), אתם יכולים להמשיך לרסיבר הבא. חברת Onkyo עשתה כאן פשרה כואבת והחסירה יציאות Pre עבור כל הרמקולים חוץ מהסאב.

לאלו אשר לא מבינים למה יש צורך ביציאות ה Pre, במידה ותרכשו מגבר בעתיד, עדיף שלא תעשו זאת אם ברשותכם ה TX-SR606, מכיוון שאין אפשרות לגרום לרסיבר ולמגבר שרכשתם לשחק יחדיו בשל חסרון ביציאות ה Pre.

ה TX-SR606 בעל יכולת לבצע Passthrough לוידאו ברזולוציית הפרדה גבוהה של 1080p, רזולוציית המקסימום הקיימת כיום לשימושים ביתיים וכנראה גם בעתיד הקרוב אלינו. שילוב של מפענחים לפורמטי האודיו החדשים מבית DTS & Dolby ותמיכה ב Deep Color עד לעומק של 48bit יטמון בנו בטחון כי הרסיבר אשר לפנינו מוכן לעתיד ומהווה השקעה נבונה.

נוכל למצוא גם RIHD ברסיבר. מי שלא שולט בקיצורי האותיות נסביר כי המונח הינו ראשי תיבות שלRemote Interactive over HDMI, מעין פטנט קנייני של חברת Onkyo אשר אמור לאפשר שליטה של מכשירים שונים (אשר מכילים גם הם RIHD) מיצרנים שונים באמצעות שלט בודד. סדרת ה Viera של Panasonic וה RegzaLink מבית Toshiba אמורים לתמוך בדבר. אני דווקא הייתי מעדיף כי חברת Onkyo הייתה נצמדת לעדר ומשלבת תמיכה בפורמט ה CEC אשר נפוץ הרבה יותר.

הגדרות

קצת מעצבן, אבל צריך לעשות קצת הגדרות ברסיבר

אם אתם מאלו אשר אין להם כח וזמן להתעסק עם הגדרות הרסיבר, גם טוב. פשוט חברו את המקורות שלכם לכניסות המתאימות והתחילו לעבוד איתו.

אם אתם שייכים לאסכולה השנייה אשר אוהבת לחפור בכל פיצ´ר אשר קיים – מצויין, כי גם אני כזה ואשמח לדעת שיש לי קצת קהל.

ה TX-SR606 מאוד קל להגדרה, האמת, אחד הקלים ביותר. שם בכיס הקטן מבחינה זו את אחד המתחרים הקשים שלו: סדרת ה RX-V863/663 של Yamaha או אפילו את הסדרה הגבוהה יותר שלה, ה RX-V1800/3800
תצוגת ההגדרות ניתן לצפייה רק מעל חיבור HDMI, חסרון קטן עבור אלו אשר עדיין בעלי מסך CRT, אך אם יש לכם מסך כזה, סביר להניח כי הרסיבר הזה לא בשבילכם מכיוון שהוא מיועד יותר לקהל אשר מעוניין בפורמטי האודיו החדשים אשר מתלווים תמידית לתכני וידאו ב High Definition.

התצוגה צבעונית וקלה להבנה, כל כך קלה שלא הגשתי צורך לעיין במדריך למשתמש. הכל כתוב בפשטות ובהירות, אם זה הגדרות הרמקולים השונים, הגדרת מקורות האודיו עבור כניסות שונות, הגדרות ה HDMI עבור Deep Color או כל הגדרה אחרת אשר תצטרכו, הכל הגיוני להבנה.

מספר אופציות אהבתי בתפריט והייתי שמח אם כל היצרנים השונים יקראו את השורות הבאות ויאמצו פיצ´רים אלו. ניתן לכוון Lip Sync כאשר התמונה על המסך, חסל הכניסה לתתי התפריט, שינוי הערך, יציאה מהתפריט ואז חזרה לקטע הוידאו על מנת לוודא כי הערך נכון.

עוד אפשרות מעניינת, ניתן להגדיר עבור כניסה מסויימת את מצב DSP המתאים עבור כל סיגנל שנכנס. זה שימושי כאשר יש לנו לדוגמה קונסולת Playstation 3 אשר מהווה גם את נגן המוזיקה שלנו, נגן ה DVD, נגן ה Blu-ray וקונסולת המשחקים כמובן. כאשר לדוגמה ננגן כותר CD, סביר להניח כי נרצה להפעיל את מצב הPure Audio. במצב זה מעגלי הוידאו נכבים ובכך מאפשרים מינימום הפרעות אפשריות על מנת לאפשר שחזור מקורות אודיו בצורה מיטבית. אם לדוגמה חשקנו בכותר Blu-ray מתקדם, סביר להניח כי נרצה לשחזר את הקידוד הקיים בכותר ללא שום מצב DSP מצדנו. כל ההגדרות הללו נעשות בקלילות ובזריזות דרך הממשק הגרפי שסיפקה לנו חברת Onkyo.

כיול

כיול

פשוט מאין כמוהו, מחברים את המיקרופון המצורף לכניסת המתאימה בחזית הרסיבר ומייד עולה מסך עם הוראות ברורות.
הכיול הינו מסוג Audyssey 2EQ ומתבצע בשלושה מקומות, המקום הראשון הינו ה Sweet Spot. זהו המקום בו אתם תמיד תרצו לשבת מכיוון שכל הרמקולים ממוקמים בצורה אידיאלית אליו והרסיבר יבצע כיוונים מיטביים על מנת לאפשר מקסימום איכות סאונד בנקודה זו. שני הנקודות הנוספות הינן הקצה השמאלי והימני של איזור ההאזנה. שימו לב כי המרחק המינימלי בין כל אחת מהנקודות צריך להיות לפחות מטר אחד.

הכיול מתבצע בצורה אוטומטית למדי, מערכת ה Audyssey 2EQ דואגת להגדיר נכונה מספר רב של משתנים, בינהם יכולת הפקת ה Bass של כל רמקול אשר חשוב עבור Bass Management ומציאת נקודת Crossover אופטימלית בין הרמקולים לסאבוופר במידה והוגדר כזה וחישוב המרחק בין הרמקולים לנקודת ההאזנה (עבור Delay מתאים). לאחר מכן, מערכת ה Audyssey 2EQ מנתחת את בעיות האקוסטיקה אשר קיימות בחלל ההאזנה על ידי טיפול בתדרים הבעייתים.

חלל ההזנה שלי הינו די טיפוסי. סלון ישראלי מצוי עם קיר אחד זכוכית אשר מהווה יציאה למרפסת וצד שני פתוח למטבח. לאחר הרצת מערכת ה Audyssey 2EQ, הסאונד גם במוזיקה דו ערוצית וגם בתכני קולנוע ביתי נשמע מדוייק יותר מבחינת תדרי המיד והבס ויותר מאוזן ונשלט.

למי שמוכן לקחת צעד יותר מתקדם עם הכיול אשר קיים ב TX-SR606, אני ממליץ להתנסות עם Audyssey Dynamic EQ המתקדם. כיול זה מתבצע על ידי בחירה אוטומטית של התדר המתאים ודגימה של הסראונד אשר קיים בחדר על מנת לאפשר חווית אודיו מהנה גם כאשר בני הבית יושנים ויש צורך לשמור על ווליום נמוך. אני מצאתי פיצ´ר זה שימושי, יעיל ובהחלט עשיתי בו שימוש מספר ערבים.

בזאת תם ונשלם הפרק על כיול, נעבור סוף סוף לדברים קצת יותר מעניינים אשר לשמם התחלתם לקרוא ביקורת זו.

HD AUDIO

חווית ההאזנה לפורמטי האודיו המתקדמים לקולנוע ביתי

אם נפרוש את הקלפים על השולחן ונדבר לרגע בצורה כנה, אחת הסיבות המרכזיות לרכישת ה TX-SR606 הינה מכיוון שהוא מספק תמיכה ב New Kids On The Block, הלו הם פורמטי האודיו המתקדמים: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio.


ה setup ששימש בבדיקה.

את כל החבורה המרשימה של הפורמטים הללו, הרסיבר יודע לפענח בצורה אשר שומטת לי את הלסת בכל פעם מחדש (וזה די קשה לעשות מכיוון שאני בחור אדיש מטבעי).

את הבדיקה התחלתי עם אחד הסרטים האהובים עלי, Apocalypto. סצינת הפתיחה מראה את המצוד אשר מנהלים מספר ציידי שבט רעבים אחר חזיר בר ערמומי. הסצינה משלבת פסקול בפורמט LPCM 5.1 ומהווה יריית פתיחה יפה לבדיקת הרסיבר. כמו שכבר רמזתי קודם, ה SR-TX606 שיחזר את הסצנה בצורה מדוייקת וריאליסטית, הציידים במרדף אחר החזיר בר, ברמקולי הסראונד ניתן לשמוע את קולות הרקע בצמידות מלאה למקור עד שלרגע חשבתי שאני בג´ונגל עם הציידים מצטרף לצייד. בהחלט חוויה מרעננת ומרשימה לפתיחת הביקורת.

חוויות דומות עברתי עם כל כותר Blu-ray אותו ניגנתי, אם זה פסקול הסרט האנימציה Ratatouille אשר גם בפורמט LPCM 5.1, דרך Rambo הקשוח בפסקול Lossless מסוג DTS-HD Master Audio 7.1, או דרך Simpsons Movie, Independence Day, 300 ו Ice Age The Meltdown אשר מכילים כל אחד מהם פסקול בפורמט DTS-HD Master Audio, אשר מהווה העתק Master של אולפן המיקסינג ונושא קצב נתונים גבוה שלא נראה עד היום בכל פורמט אחר.

חבר´ה, זהו הטופ, לא ניתן לנגן כיום שום מקור אחר כמו DVD, CD, HDCD, DVD Audio או תקליט אשר יכילו איכות אודיו טובה יותר מבחינה טכנולוגית.

הרסיבר פיקד על נתיניו הרמקולים ביד רמה והם הגיבו בצייתנות ובמהירות. בווליום יחסית גבוה, נדמה שהרסיבר איבד מעט שליטה על הרמקולים והחל להזיע, אך זה התקיים בווליום אשר סביר להניח שלא תגיעו אליו לעולם אם אתם רוצים לשמור על שמיעה תקינה ללא נזק לעור התוף.

פורמטי ה Dolby לא קופחו, אם זה E-AC-3, או בשמו היותר נפוץ – Dolby Digital Plus או פורמט ה Lossless של מעבדות Dolby, הDolby TrueHD.

                       

מכיוון שפורמטים אלו לא נפוצים דיו מעל כותרי סרטים, השתמשתי במספר כותרי הדגמה של הפורמט. עכשיו אני יודע שכמה ממכם עכשיו יושבים ואומרים לעצמם: "אבל הכותרים הללו עברו מיקסינג משובח על מנת להציג את גדלות הפורמטים הללו". נכון, הצדק עמכם. "אז מה?" אני שואל, הרי אחת המטרות שלשמה הרסיבר עשה את כל הדרך הארוכה ממשרדי היבואן בהרצליה לביתי הקט בנתניה הינה עבור בדיקת יכולות הפורמטים וזה בדיוק מה שכותרי ההדגמה הללו עושים. ובצורה מצויינת.

מוזיקה

מוזיקה אתם גם שומעים?

את ההאזנה ביצעתי עם כותרי המוזיקה הרגילים שאני שומע בחיי היום יום שלי, לא עם כותרי מוזיקה "אודיופילית" של תו בשעה או מוזיקת מעליות משמימה. איתכם הסליחה מראש.

מכיוון שהמוזיקה בה עשיתי שימוש הינה בסטריאו, השתמשתי במצב שנקרא Pure Audio. במצב זה, כמו שנרשם מוקדם יותר, מתבצע כיבוי של כל מקורות הוידאו ברסיבר על מנת לאפשר מינימום הפרעות אשר עלולות להיווצר ובעצם שימוש ברסיבר שלנו כמגבר סטריאו יעודי. אם תשאלו אותי, זה נשמע כמו בולשיט, קשה לי להאמין שהפרעות שמיעות עלולות להיווצר מהשארת מעגלים אלו עובדים, אבל בשביל ההרגשה האודיופילית ומנורת ה LED הכחולה והמגניבה שנדלקת בחזית הרסיבר- זרמתי.

Fergie - The Dutchessראשון זרם למערכת האלבום The Dutchess של Fergie. אלבום זה הינו הראשון של Fergie, פליטת The Black Eyed Peas ומשלב מוזיקת פופ קליטה ומעט R&B.
טראקים כמו Glamorous ו Velvet נשמעו מלאי חיים. הקול של Fergie נשמע חצוף בדיוק כמו שהוא ו Life like. דילגתי בשמחה לאלבום ה Folklore של Nelly Furtado. גם כאן החוויה הייתה נעימה להאזנה, הקול החמים של Nelly מילא את החדר ונדמה כי ה TX-SR606 הינו רסיבר מוזיקלי אשר לא יבייש שום מערכת יעודית לאודיו דו-ערוצי בלבד.

גם חביבת הקהל השנה, Britney Spears עם אלבום הפופ המצויין שלה – Blackout, העניק רושם חיובי וחווית האזנה אשר בקלות העירה אותי מהשעה המאוחרת בה ביצעתי את הבדיקה וגרמה לי לפזז בקצביות למשמע קולה.

Beyoncé - B´DayMadonna עם Hard Candy או Beyoncé באלבום ה B´Day גרמו לאשתי להצטרף אלי למלאכת ההאזנה המהנה ולהעביר ערב בנעימים.

לקינוח שמתי את אחד האלבומים החביבים עלי לאחרונה, Greatest Hits From the Bong של Cypress Hill. עד כה שמעתי אותו לרוב ברכב בנסיעה המשעממת לעבודה, אך סוף סוף יש הזדמנות להאזין לאלבום עם רסיבר מתאים אשר יעשה לו כבוד. התחלתי את ההאזנה (אישתי בשלב זה ברחה מהחדר) וישר העלתי חיוך דבילי על פני. לאחר זמן מה הרגשתי כי משהו נעדר, בטראקים עמוסים כמו Superstar או Latin Thugs נשמע כאילו חסר משהו שלא ממש יכולתי לשים עליו את האצבע. אולי רעש המכוניות שמצפצפות לי תמידית על הנהיגה? רעש מנוע הרכב בנסיעה? לא ממש יכולתי לשים את האצבע, אך משהו פשוט לא היה במקום.

מכיוון שהייתי צריך להעלות יחסית הרבה את הווליום ברסיבר, חשבתי אולי חסר קצת כח ל TX-SR606 על מנת להזין את זוג ה +PMC TB2S שברשותי. מה עושים? אין הרי יציאות Pre ל TX-SR606. מה אתם אומרים על Bi-Amp?

במידה ויש לכם זוג רמקולים קדמיים אשר רעבים להגברה ואין ברשותכם תצורה של 7.1, ניתן להשתמש בהגברה של הרמקולים האחוריים (אלו אשר משמשים עבור קונפיגורציה של 7.1) עבור הגברת הקידמיים, כלומר Bi-Amp אם נקרא לילד בשמו.

Cypress Hill - Greatest Hits From the Bong הגדרה קלילה ב Setup ואז יש לחבר את היציאות עבור הרמקולים הקדמיים לכניסות המיד וההיי ברמקולים ואת היציאות אשר מסומנות כ SURR BACK L/R לכניסות הוופרים הגדולים ברמקולים. לא לשכוח כמובן להוריד את הגשרים ברמקולים אשר מחברים בין 2 זוגות החיבורים.
לאחר הגדרות זריזות אלו וחיבור מחדש של הרסיבר לזוג ה +PMC TB2S, המצב השתפר בהרבה. סוף סוף הרמקול התחיל לשיר ויכולתי להרגע מהחוסר של יציאות ה Pre ברסיבר.

חברי להקת Cypress Hill לא התנגדו לנגן עבורי בשנית את Superstar. עכשיו הטראק נשמע כמעט כמו שהוא צריך להשמע – אימתני, חזק ובוטה, תיאור אשר תואם בדיוק את פרופיל הלהקה. למה אמרתי "כמעט" במשפט קודם? כי עדיין משהו חסר לי, או שהמוזיקה נשמעה קצת מעומעמת (נקרא "חם" בשפת האודיופיליה? אני צריך לבדוק ביומן הרישמי) או שפשוט משהו עדיין לא הסתדר. עכשיו באמת מגיע יותר כח לרמקולים ובהחלט ניתן לשמוע ולהרגיש את זה בבטן, אך משהו פשוט לא שם.

אני יכול לומר בבטחה כי לאחר מספר ערבים שביליתי בהאזנה למוזיקה דו-ערוצית ובהייה בנקודה דמיונית בחלל, ה TX-SR606 הינו רסיבר מהנה להאזנה, הוא ידע לדחוף במאמץ קל רמקולים קשים לדחיפה ולספק חוויה מרגשת אך עדיין לא משביעת רצון כמו שציפיתי. ייתכן ואני קפדן מידי ואישתי בכלל לא הבינה מה אני מקשקש, אך משהו חסר לרסיבר בשביל להשמע All Rounder.

וידאו

עיבוד וידאו

ה TX-SR606 מכיל יכולות Upscale מבית Faroudja DCDi Edge. השימוש העיקרי שלנו בעיבוד מתקדם זה הינו עבור ממיר הדיגיטלי הסטנדרטי שלנו אשר הגיע מחברת הכבלים או הלווין המקומית.
עד היום עברו תחת ידי מספר רב של רכיבים אשר מתיימרים לבצע קסמים ולהעלות רזולוציה סטנדרטית לרזולוציית High Definition נפלאה. עד היום גם התאכזבתי מיכולות אלו.

שום דבר לא השתנה עם ה TX-SR606. צפייה במהדורת החדשות המקומית כאשר ה Upscale היה מכוון ל 720p או 1080i לא הראה שינוי רב לעומת העברה ישירה של סיגנל הוידאו מהממיר הדיגיטלי למסך. גם תכנים נוספים אשר נבדקו לא שינו את דעתי. הייתי צריך לשכנע את עצמי כי מתבצע איזה שהוא שיפור, אך אם אני צריך לבצע שכנועים כאלו קשים, אזי ניתן לראות יכולות אלו כגימיק בלבד ותו לא.
שימו לב כי ה Upscale מתבצע רק דרך יציאת ה HDMI, כלומר אם יש לכם מקור תצוגה אשר מחובר בקומפוננט (לרוב מקרן), לא תוכלו להנות מיכולות אלו.

במידה ויש לכם מקורות 1080p כמו נגן Upscale DVD, מזרים מדיה, HTPC או נגן Blu-ray, תשמחו לדעת כי ה TX-SR606 מסוגל לבצע העברה של הסיגנל ללא שום עיבוד תמונה.

הפתעה נעימה גיליתי כאשר כיביתי יום אחד את הרסיבר ואילו המסך והמזרים מדיה שלי נשארו עובדים. מסתבר שגם כאשר הרסיבר מכובה, הוא בעצם עובד מאחורי הקלעים ומעביר לנו את סיגנל ה HDMI למסך. זהו בהחלט בשורה משמחת עבור אלו אשר הינם נשואים לאישה אשר עושה כל פעם פרצוף חמוץ כאשר עד היום הייתה מתבקשת להדליק את הרסיבר על מנת לקבל תמונה ושמע.

סיכום

סיכום

הרסיבר מתומחר בארץ על ידי היבואן במחיר של 4990 ₪ אשר ממקם את ה TX-SR606 ביחד עם מתחרה חזק שלו, ה Yamaha RX-V663. גם הוא רסיבר מעניין בעל תמיכה בפורמטי האודיו החדשים ומהווה את אחד הדגמים הנמכרים ביותר של החברה בשנת 2008.

אז מה קיבלנו כאן? 4 כניסות HDMI 1.3a מתקדמות אשר יספיקו לנו להרבה שנים מבחינת שדרוגים מבלי הצורך להחליף את הרסיבר, תפריט משתמש קל לשימוש ללא צורך לעיין בכלל ב 104 עמודי ה Manual, ביצועים נפלאים בקולנוע ביתי ומעט צוננים בדו-ערוצי. מה חסר לנו? האמת שבמחיר שלו לא נעים לי לבקש יותר ממה שלפנינו, אך אם מישהו מקבינט חברת Onkyo קורא שורות אלו, אשמח לכניסות RCA מוזהבות, רגליות ממתכת (רגליות הגומי הנוכחיות משדרות איכות ירודה) ומסך מעט גדול יותר אשר יציג לפנינו קצת יותר אינפורמציה רלוונטית.

אני מניח כי הבנתם בעצמכם עד כה כי ה TX-SR606 מספק פיצ´רים בדיוק במידה וטיב ביצועים של גדולים ממנו. קל כיום להבין למה קודמו, ה TX-SR605 היה להיט כזה גדול ואין שום סיבה לחשוב שגם נושא ביקורת זו, ה TX-SR606, יהיה שונה.

עריכה מתאריך 8.4.08: נוספו ציונים סופיים לפי קטגוריות.

ציונים סופיים

 • ביצועים ברב ערוצי – 9
  הצגה מצויינת של קולנוע ביתי.
 • ביצועים בדו ערוצי – 8
  היה חסר מעט נפח לעומת מתחרים אחרים באותה רמת מחיר.
 • עיבוד וידאו – 7
  עיבוד הוידאו פושר ולא שיפר בצורה ניכרת את הסיגנל.
 • איכות בנייה – 6
  רגליות מגומי, כניסות לא מוזהבות, חסר כיסויים למחברים קדמיים, מסך לא אינפורמטיבי דיו.
 • הנדסת אנוש ושימושיות – 9
  ממשק משתמש נוח להבנה ופאנל קידמי אינטואיטיבי.
 • תכונות – 7
  חוסר במצבי DSP וגמישות בהגדרות.
 • שלט רחוק – 6
  איננו אוניברסלי או לומד, חסר תאורה אחורית לכפתורים, מעט קטן ואיננו מרגיש טבעי לשימוש.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

תודה רבה ליבואן טופ אודיו על השאלת הרסיבר לביקורת.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
03.08.2008
  
כתב: זיו רוזנפלד / Ziv Rozenfeld

1