סדרות כבלי ה HDMI של חברת comects

קיימת המלצה די גורפת שכאשר מעוניינים לרכוש כבל HDMI למסך הדק והחדש, יש לרכוש את הכבל הזול ביותר אשר עובד. ...


במבט חטוף

שם מוצר: כבל HDMI בעל אימות Simplay HD
מספר קטלוגי: HHSIMPLAY02HS
שם סדרה: HS
אורך: 2m
קטגוריה: Category 2
מחיר מומלץ לצרכן: $295

 

שם מוצר: כבל HDMI 19mm, 28AWG
מספר קטלוגי: HH19G2802H13
שם סדרה: H
אורך: 3m
קטגוריה: Category 2
מחיר מומלץ לצרכן: $168

 

שם מוצר: כבל HDMI שטוח OFC
מספר קטלוגי: HH19G2402SL
שם סדרה: SL
אורך: 2m
קטגוריה: Category 1
מחיר מומלץ לצרכן: $138


אתר יצרן:
comects
ביצועים: 10/10
תמורה לכסף: 7/10
ציון הביצועים והתמורה לכסף מתייחס לשלושת הסדרות שנבדקו.

יתרונות

חסרונות

סוף סוף כבל HDMI שנראה הולם

מחברים גדולים יחסית אשר יתכן ויפריעו לחיווט נוסף

 

הייתי מעדיף ציפוי בד רך יותר ולא פלסטיק

מה באריזה

הכבלים הגיעו בתוך מארז פלסטיק אפור עם תיקתקים. על מנת למנוע תזוזה של הכבל באריזה, הוא מלופף בשתי קצוותיו בחוט מתכת בעל ציפוי פלסטיק. על כל אחד מקצוות מחברי ה HDMI מולבש מכסה פלסטיק (Duct cap) אשר שומר על המחבר בבטחה.

מראה חיצוני ומחברים

סדרת ה HS
כיאה לסדרת הדגל של החברה, לא נעשה כאן שום חסכון בחומרים מיוחדים, שיטת הרכבה של הכבל או בטכנולוגיות הבדיקה ואימות הכבל. אל תרכשו את הכבל הזה אם אתם מתכוונים להשחיל אותו בקירות, במידה ואתם רוכשים אותו, אתם תרצו להציג אותו – ולראווה.

הכבל עצמו הינו עב כרס ואם זאת גמיש דיו על מנת לבצע איתו התקנה בנקל במקומות צפופים. הוא מצופה במעטפת של רשת ניילון בצבע שחור KURO עמוק עם שזירה יפהפיה של זהב. הרשת איננה רק אלמנט עיצובי אלא גם תעזור בבידוד הכבל מנזקים סביבתיים ותסייע במניעת התאבכות אלקטרומגנטית (EMI).

המחברים עצמם עשויים מנחושת בעלת ציפוי זהב אקסלוסיבי ושזירת הפינים במחבר מוגנת בשכבה כפולה של בידוד, שוב על מנת לספק הגנה מהפרעות EMI. הכבל עצמו עבר בהצלחה את המבחנים של Simplay LABS ולפיכך הוא מציין זאת בגאווה על המחבר עצמו.

מבחני Simplay LABS נועדו עבור יצרני Consumer electronics גדולים ומטרתם בראש ובראשונה לתת לרוכשים שלוות נפש. כאשר יצאו לראשונה מסכים או נגנים בעלי חיבור HDMI, התגלו הרבה בעיות Handshake. מוצרים אשר נשאו על גבם את חותם Simplay LABS הבטיחו כי לא תהיה שום בעיה בחיבור של הרכיב הנ"ל לרכיב אחר בעל אותה חותמת. הרעיון היה כי כל רוכש יתן עדיפות לרכישת מוצרים אשר נושאים חותם איכות זה ובכך יקטין את אי הנעימויות אשר עלולות להגרם לאחר הרכישה כאשר אחד הרכיבים לא יעבוד כשורה.

על מנת להיות רשאים בכלל להגיש בקשה לאימות Simplay HD, יש צורך כי המוצר יעבור לפני כן בהצלחה את אחד ממרכזי ה ATC של HDMI Organization. רק לאחר תחנה זו, הוא יוכל להמשיך הלאה ל Simplay LABS על מנת לשאת את החותמת של Simplay HD. חשוב להזכיר כי תהליכי קבלת חותם איכות ותאימות של Simplay HD כוללים בין היתר מבחני תאימות HDCP ועוד שלל בדיקות מגוונות.
ניתן לקרוא עוד על החותם במאמר הבא: סוף סוף עושים משהו לגבי אי תאימות HDMI.

סדרת ה HS הינה מ Category 2 ולכן תתאים לכל האפליקציות הקיימות כיום, כגון: נגן DVD, מזרימדיה או כונן Blu-ray.

Category 1 – Standard
720p או 1080i ב 8bit color עד ל 75Mhz בקצב נתונים של 2.23Gbps

Category 2 – High Speed
1080p ב 12bit color (נקרא גם Deep Color) עד ל 340Mhz בקצב נתונים של 6.68Gbps

סדרת ה H
בסדרה זו לא בוצעה תקינה מעבר ל ATC ולכן לא קיבלה חותם איכות של Simplay HD. צעד זה נועד על מנת להציע סדרה במחיר מוזל יותר מסדרת הדגל, אך מחומרים איכותיים באותה מידה ובמראה מעט יותר שגרתי.

כפי שניתן לראות, הכבל הינו כרסתן בצבע שחור מבריק, 24AWG עוביו ומחבריו מוזהבים. הוא מעט יותר קשיח לשימוש וחסר את הגמישות אשר ניחנה בה סדרת הדגל. המראה שלו די שגרתי, המחבר גם שחור כמו הכבל ורק חותם עם הכיתוב comects מסגיר כי הינו ממותג ונבדל מכבלים זולים.

גם סדרה זו הינה מ Category 2 ולפיכך תשמש אותנו עבור כל אפליקציה אשר קיימת כיום וכנראה גם בעתיד הנראה לעין.

סדרת ה SL
בשונה משאר כבלי ה HDMI אשר נתקלנו בהם לפרקים, סדרה זו הינה דקה במיוחד – רק 4 מ"מ עובי הכבל והמחבר מתכת בעובי של 15 מ"מ בלבד. עובי זה איננו דק במיוחד אשר מאפשר לנו להצמידו לקיר ולצבוע עליו, בדומה לנעשה בסדרות מסויימות של כבלים לרמקולים על מנת להעלים את החיווט, אלא הוא תוכנן כך כאלמנט עיצובי. מכיוון שהסדרה מקוטלגת כ Category 1, היא תהיה אידיאלית עבור אפליקציות כגון חיבור הממיר הדיגיטלי או כל מקור אחר בו הרזולוציה לא עוברת 1080i. בשל שימושים אלו, היא מגיעה בשתי אורכים – 2 או 3 מטר בלבד.

חשוב לציין כי הכבל הזה נבדק על ידי חברת comects כעומד בהצלחה של העברת סיגנל 1080p עם Lossless Audio והסיבה שהוא לא מקוטלג כ Category 2 הינה בשל הסיבה כי חברת comects ביקשה להמנע מבדיקה בגופי תקינה חיצוניים (רק HDMI Organization יכול לתת תקן של Category 1/2) על מנת להציע סדרה במחיר זול יחסית לשאר הסדרות שלה.

הכבל עשוי מכבל נקי מחמצן (OFC). למי שלא יודע, חמצן הינו אוייב מספר 1 לכבלים כי נוכחותו מגבירה את ההתחמצנות של גידי המתכת ובשל כך חלודה עלולה להופיע עם הזמן.

הכבל נראה מרשים ואיכותי למגע, המחברים עשויים ממתכת ועובדה זו גורמת להם להיות מאוד יציבים ועמידים לשימוש אינטנסיבי.

ביקורת וידאו

סיכום

השחורים עמוקים יותר.
הוידאו נראה הדוק, מדוייק וטבעי.
הרזולוציה נדמה שגבוהה יותר וניתן להבחין שמהירות התגובה של הפאנל עלתה.
הכבל מפורט מאוד ויחד עם זאת אינו בהיר או חותך את העין.
המסך שלי אומנם איננו קל לדחיפה, אך הכבל דוחף אותו ללא שום בעיות.
התמונה נראית טבעית, דינמית, איכותית ומשכנעת.
הבמה מצוינת והפרדת הצבעים על המסך גורמת לי לחשוב שאני במרכז התמונה, יש גודל, עומק ופרטים.
אפילו אישתי שיצאה מהמטבח אמרה שרואים יותר טוב
(למה הרעיה האהובה תמיד יוצאת מהמטבח?)

כפי ששמתם לב, ביקורת זו חפה מביטויים כגון אלו, ביטויים אשר הורגלנו לקרוא בביקורות אודיו שונות. אז מה ההבדל, למה כאן אנחנו לא מוצאים את הביטויים הללו? מסיבה מאוד פשוטה – 1001110010.

לא הבנתם? ננסה שוב, כבלי HDMI מעבירים סיגנל דיגיטלי (לרוב מילת גנאי בתחום האודיו).
מה אומרת המילה המפוצצת הזאת? שהם מעבירים מידע אשר מורכב מיחידות של 0 או 1, כלומר מידע בינארי בלבד ובשל כך – או שהכבל מעביר את המידע או שלא. כלל מקובל כיום הינו שכל עוד הכבל בעל אורך ממוצע של 5 מטר ומטה, כל כבל גנרי תקין בעלות זולה יעשה את העבודה ויצליח להעביר את הסיגנל התובעני ביותר בצורה מיטבית.

מתי המצב משתנה? כאשר יש לנו צורך בכבלים ארוכים יחסית. בכבלים כאלו, אם נעשתה איזשהיא פשרה בטיב החומרים אשר ממנו מורכב הכבל, יהיה קשה מאוד לצד אליו נשלח סיגנל הוידאו (לרוב המסך) לפענח את כל ה 0 ו 1 שנשלחו אליו ויופעל מנגנון תיקון שגיאות. כאשר השגיאות יהיו רבות מידי, נתחיל להבחין בתופעות כמו נקודות ירוקות מהבהבות על המסך, הודעה על בעיית HDCP או שפשוט לא תתקיים תמונה.

אז לאחר מילים אלו, למה לעזאזל שתרצו להוציא סכום של מאות דולרים מרשרשים על כבל HDMI?
מסיבה מאוד פשוטה, לא כולנו מוכנים להתקין במערכת שלנו כבלים גנרים פשוטים, במיוחד לאחר שהוצאנו סכום של חמש ספרות על מסך דק וחדש בסלון הביתי. רובנו נהיה מוכנים להוציא עוד סכום פעוט יחסית (למחיר המסך) עבור חיווט אשר נראה איכותי ומשדר יוקרה.

חלק מאיתנו גם פשוט רואים בכבלים כאביזר למערכת, למרות שאנחנו יודעים כי כבל זול יתן אותה תוצאה, עדיין נרצה כבל ממותג אשר יגרום לנו לגאווה וגם קצת שיהיה לנו עם מה לעשות Show off כאשר השכן יגיע לבקר ולהשוויץ ב Monster החדש שרכש.

אם אתם מחפשים אחר כבל HDMI אשר יבייש את השכן וישרת בנאמנה את המסך שלכם – בחירה באחת מסדרות הכבלים של comects תספק לכם בדיוק את זה.

 

Special thanks to Mr. K. Kan from comects who supplied us with the sample units we used for this review

תודה לחברת GameRoom על אספקת הרסיבר המתאים לביקורת.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
08.06.2008
  
כתב: זיו רוזנפלד

1