אוזניית VMX100 של סנהייזר

קשה למצוא היום אחד שלא יודע מהי אוזניית בלוטות או שאינו הבעלים של אחת כזו. המעבר לאוזניות בלוטות הוא כמעט ...


אוזניית ה VMX100 של סנהייזר המשווקת על ידי "קילומבו" היא אוזניית בלוטות כזו המגיעה במארז מרשים המשדר יוקרה ואיכות בו נוכל למצוא כבל טעינה לחשמל ולמחשב (USB) וכמובן את האוזניה עצמה.

המראה מטעה:

במבט ראשון, האוזניה נראית מגושמת ומסורבלת למדי וצורתה וגודלה מזכירים יותר מכשיר שמיעה מאשר אוזניית BT אך אין ספק כי המראה מטעה במקרה הזה. כשהיא מונחת על האוזן המראה שלה מזכיר אמנם מכשיר שמיעה כשהקשת המונחת על האוזן גדולה ועבה, אך תתפלאו עד כמה היא קלה ונוחה על האוזן. האוזניה מונחת בצורה בטוחה על האוזן ולא זזה גם בזמן ריצה וקפיצה.
צורת ההלבשה של האוזניה נוחה מאוד ומהירה – האוזניה מגיעה כשהיא מקופלת ובאמצעות פתיחת הקיפול וסגירתו על האוזן, היא תתאים את עצמה לכל גודל כמעט. האוזניה מתאימה לאוזן ימין או אוזן שמאל מבלי כל צורך לשנות דבר במבנה שלה בניגוד לאוזניות אחרות.
למרות זאת, פתיחתה ביד אחת קשה מאוד ותיאלצו לעבוד קצת בכדי ללמוד לעשות זאת, או פשוט לוותר ולפתוח אותה בשתי ידיים.

לאוזניה שלושה כפתורים בלבד – כפתור עוצמת קול (מעלה ומטה) בצידה העליון וכפתור שיחה (ניתוק והפעלה) הממוקם בצידה הקדמי ליד המיקרופון. מיקומי הכפתורים טובים מאוד והגישה אליהם נוחה למדי, במיוחד כפתור השיחה, בדיוק כפי שאמור להיות.

עניין נוסף שרבים אינם מייחסים לו חשיבות הוא עניין רכיב השמע הנכנס לתוך האוזן. באוזניות רבות, ובדגש על אוזניות קטנות, רמקול האוזניה מצוי במעין מוליך פנימי הנכנס ממש לתוך האוזן. יש הסוברים, ובצדק, שמצב שכזה הוא לא בריאותי, עלול לגרום לבעיות שמיעה ולריבוי בקטריות באוזן. באוזניית הסנהייזר אין מוליך שכזה והרמקול מונח על האוזן ולא נכנס לתוך האוזן דבר שאינו מפיל מאיכות השמע.

מענה פעיל:

אחד המאפיינים המעניינים באוזניה הוא צורת הפתיחה שלה. במצב בו האוזניה מקופלת – האוזניה כבויה ושומרת על רמת הסוללה שלה. כשנקבל שיחה למכשיר הסלולרי, נוכל לענות באמצעות פתיחה פיזית של האוזניה ללא כל לחיצה אחרת על כפתור. קיפול האוזניה בשנית יגרום לניתוק השיחה וכיבוי האוזניה שוב.
על פניו זהו בהחלט מאפיין נוח מאוד שקיים במספר מצומצם של אוזניות BT אחרות אולם נתקלנו במספר בעיות בשימוש שלו באוזניה הזו כשלמשל כשהתקבלה שיחה בסלולרי ופתחנו את האוזניה, לקח זמן רב למדי (מספר שניות) עד שהשיחה נענתה באוזניה. הזמן הזה יכול להיות קריטי אם לא עניתם מיידית לשיחה דבר עלול לגרום לצד השני להתייאש ולנתק או במקרה אחר לקבל אפילו את התא הקולי.
לצערנו, אופן בניית האוזניה מאלץ לשאת אותה במצב סגור כל הזמן. לא ניתן להכניס את האוזנייה לכיס החולצה, המכנס או לתיק כשהיא במצב פתוח אלא במצב קיפול בלבד. גם אם ננסה לעשות זאת, היא בוודאי תתקפל בעצמה בכיס.
נציין שמשך זמן המענה משתנה ממכשיר למכשיר כך שבמכשיר אחד התקבלה השהייה של שניות ארוכות בעוד במכשיר אחר התקבלה השהייה של שניה או שתיים. שווה בדיקה ספציפית למכשיר.

איכות:

אחד הדברים ששמים לב אליהם בצורה ברורה הוא איכות שמע האוזניה. את הצד השני שומעים באופן ברור ונקי, ללא הפרעות כמעט כשגם הצד השני שומע בצורה נקייה ואפילו פעמים מספר תהה האם אנחנו באמת משתמשים באוזניה. חברת סנהייזר מתפארת בטכנולוגיית הפחתת הרעשים שלה – VMX וזה ניכר גם באתר הבית שלה בהדגמות חיות של שימוש ב VMX וללא שימוש בטכנולוגיה הזו.
ואכן, גם בבדיקת האוזניה בנסיעה עם חלון פתוח או דיבור במקום סואן, התקבלו תוצאות משביעות רצון.
זמן הסוללה כמוצהר על ידי החברה הוא כ 5 שעות שיחה ו 100 שעות המתנה. בהחלט תצפו להגיע לזמן ארוך יותר בעיקר עקב העובדה שהאוזנייה נמצאת בהמתנה ושומרת על הסוללה במצב האוזנייה מקופלת.

יתרונות:

  • נוחה למרות גודלה
  • איכות שמע טובה
  • זמן סוללה

חסרונות:

  • מראה מסורבל
  • שיטת מענה בעייתית למדי
  • מחיר

סיכום:

האוזניה איכותית ועושה את עבודתה כנדרש. בזמן שיחה היא תסנן רעשי רקע מיותרים ותעביר את השיחה בצורה נקייה. אם הצלחתם להתגבר על מראה מכשיר השמע שלה ועל דרך המענה בפתיחתה, המוצר מומלץ אם כי ממוצב גבוה במחיר.

שיווק: קילומבו
מחיר: כ- 500 ₪.
ציון 4 מתוך 5.

 

להמשך דיון במאמר לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
29.05.2008
  
כתב: אלי חבוש

1