מזרימדיה: HD X 900 – מזרימדיה במארז של טנק

מזרימדיה נוסף מבוסס Network Media Tank צץ לאחרונה, ה HD X 900. בעל מארז אשר בנוי לתלפיות, חיבור SATA & ...


במבט חטוף

שם מוצר: HD X 900 Player
אתר מוצר: http://www.hdx1080.com
יצרן: HD Digitech
ביצועים: 8/10
תמורה לכסף: 9/10
מחיר מומלץ לצרכן: $240
מפרט טכני.

יתרונות

חסרונות

מארז מסיבי וחסון.

חיווי LED לא יעיל.

חיבור SATA כפיצוי על חוסר ב USB Slave.

HDMI 1.1

יכולת חילוץ פסקול LPCM 7.1  
קירור פסיבי.  

מי שלא רכש עד היום את ה Popcorn Hour A-100 ותירץ זאת בשל מראהו, תירוץ זה כבר לא תקף. חברת HD Digitech מייצרת מזרימדיה בעל חזות נאה יותר ועם ביצועים דומים ל A-100. ניגון ריפים של Blu-ray & HD DVD עתירי ביטים בנקל, חילוץ פקסול ה LPCM והעברתו בבטחה לרסיבר ועוד שלל יכולות ומטעמים שונים.

מה באריזה?

אריזת המוצר מרובעת ובעלת ידית אחיזה נוחה. מוזר לראות ידית נשיאה באריזה של מוצר מסוג זה, ייתכן והיצרן חשב אולי למכור אותם במרכזי קניות גדולים ועל ידי מיקום הידית לייצר אולי איזה רצון מצד הצרכן "יאללה, ניקח על הדרך איזה מזרימדיה…".

התפלאתי למצוא בתוך האריזה כבל HDMI אנונימי בעל הגנת Ferrite core ולא אחד מבית Syabas אשר נושא את שם היצרן כמו שניתן למצוא ב Popcorn Hour A-100 & ISTAR HD, אולי זה דווקא לטובה מכיוון שכבלי ה HDMI הללו בעלי תקע יחסית גדול. ייתכן וזאת הסיבה למה לא הכלילו כבל מסוג זה בחבילה, כי כשניסיתי לחבר את הכבל של ה Popcorn HourA-100, הוא נכנס בקושי רב בשל מיקום ברגי המארז צמוד לשקע ה HDMI…

כל מה שתקבלו

נוכל למצוא גם Quick Guide (לא שימושי כלל), ברגים עבור חיבור כונן קשיח למארז, שלט רחוק זהה לחלוטין לשלט של ה A-100, ספק כח וכבל חשמל.

הייתי שמח אם היה כלול בחבילה כבל SATA2eSATA עבור חיבור כונן קשיח וגם כבל דיגיטלי אופטי או קואקסיאלי. אך לא נורא, כבל ה HDMI שקיבלנו ידע להעביר את סיגנל הוידאו והאודיו בצורה מיטבית.

מראה חיצוני ומחברים

תשמעו, מארז כזה עוד לא ראיתי. לא עוד מארזי פלסטיק דקיקים או קופסאות מתכת דקיקות כמו אצל שאר היצרנים. כאן קיבלנו מארז אלומיניום בעובי של 3 מילימטרים מכל צדדיו. להשוואה, ה A-100 בעל דופן בעובי מילימטר בודד ואילו נגני ה TViX בעובי דומה אך מפלסטיק. פירוק המארז על מנת להכניס את הכונן הקשיח דומה לפירוק של טנק קטן מבחינת איכות החומרים, משקלם ואיכות הבנייה. הכל מאוד מסיבי, יצוק ומשדר איכות.

לאחר שיחה קלה עם נציג היצרן, מתבררת הסיבה לבנייה מסיבית זו. חברת HD Digitech משתמשת בקבלן חיצוני כיצרן המארז, החברה שנבחרה לפרוייקט הינה אותה חברה אשר מייצרת ל NAD את המארזים לרסיברים שלה…

המארז עצמו בעל גימור אלומיניום מוברש מעט מבריק כאשר החזית שלו בצבע כסף (ניתן גם לרכוש בצבע שחור), גם מאלומיניום עבה. אם כבר דיברנו על החזית, נזכיר כי נוכל למצוא כאן כפתור On/Off קפיצי, עינית IR ושתי מנורות LED, אחת בצבע אדום אשר דולקת תמידית, גם במצב Standby וגם במצב On והשנייה בצבע ירוק אשר נדלקת רק במצב Off. הייתי מצפה כי הנורות יתנהגו הפוך – מי שמע על מכשיר אשר מדליק יותר נורות במצב Standby מאשר במצב On…

כמו ששמתם בטח לב, הפאנל הקידמי חסר VFD ולכן אנחנו מחוייבים להדליק את המסך הראשי שלנו על מנת לבצע תפעול – חסרוני במידה ונראה להפעיל את ה HD X 900 כמזרימדיה עבור קבצי אודיו.

בתחתית הפאנל נוכל למצוא כיתובים שונים, USB 2.0, WMV9, VC-1 ועוד. מה שמעניין זה דווקא הכיתוב LPCM 7.1 – נשמע מעורר תאבון, נכון? עוד מעט נגיע לזה.

הפאנל האחורי של ה HD X 900 מאובזר במינימליסטיות הגיונית, VGA, HDMI 1.1, זוג סטריאו Out, יציאה דיגיטלית קואקסיאלית ואחת נוספת אופטית, שני מחברי USB Host עבור חיבור הכוננים הקשיחים שלכם, רשת 10/100 ו DC עבור חשמל כאשר ספק הכח הינו חיצוני.

לסיכום אוכל לומר כי אנחנו מקבלים כאן הרבה יותר bang for the buck לעומת רכישת ה Popcorn Hour מבחינת איכות פיזית של המוצר. ה 900 HD X הרבה יותר חסון ומשדר איכות, רסיברים ומגברים בעלות של פי 10 ומעלה נבנים עם שלדה שברירית יותר מרכיב זה.


הערה
מכיוון שהמזרימדיה HD X 900 וגם ה Popcorn Hour A-100 משתמשים באותו צ´פ של Sigma Designs SMP8635 ובאותו Middleware מבית Syabas, הם חולקים תכונות רבות כמו ממשק, שלט, קישוריות, הגדרות תצורה, ביצועים ועוד. לפיכך, מספר קטעים הותאמו לביקורת זו מזאת שנערכה ל Popcorn Hour A-100.


שלט

השלט ארוך יחסית, אורכו כ 22 סנטימטרים והצד האחורי שלו עשוי מפלסטיק נעים ורך למגע, בדומה לחומר שניתן למצוא בצידו התחתון של שלטי yesMax. הכפתורים מעט נוקשים לשימוש ורובם בעלי גודל זהה, דבר אשר מקשה על שימוש רציף כאשר התאורה נמוכה ודורש התבוננות בשלט כמעט לפני כל שימוש בו. השלט בעל כפתורים זרחניים אשר מחזיקים מעמד כמעט שעה. הייתי מעדיף כי נוכל למצוא תאורה אחורית לכפתורים.

הכפתורים שאנחנו הכי מרבים לעשות שימוש בהם הינם כפתורי ה Play וכפתור ה Pause. הבעיה היא שהם מוקמו בתחתית השלט, בין שלל כפתורים אחרים בעלי אותו צורה וגודל, מעשה לא נוח אשר הצליח לעצבן אותי מפעם לפעם. כפי שחדי העין מבינכם כבר שמו לב, גם המיקום לכפתורים הווליום מעט תמוה, בצד ימין למעלה. סביר להניח כי רוב המשתמשים יחברו את ה HD X 900 לרסיבר הביתי ולכן לא יהיה ממש שימוש לכפתורים אלו.

ראוי להזכיר את כפתור ה TVMODE. כפתור זה מאפשר בנוחות לשנות את רזולוצית היציאה של ה HD X 900 על ידי לחיצה עליו ולחיצה נוספת על אחד מכפתורי הספרות, כלומר אין לנו צורך כלל להכנס לתפריט ההגדרות על מנת לשנות רזולוצית יציאה. לחיצה על TVMODE + 9 לדוגמה, תניב לנו 1080p60 ואילו TVMODE + 4 תניב 720p50.

מעבר לנאמר כאן אין יותר מידי מה להרחיב על השימושיות של השלט, הוא לא מצטיין בארגונומיה יוצאת דופן ואורכו הגדול גורם לאיטיות מסויימת בהפעלתו מכיוון שאין אפשרות להגיע עם האגודל לכפתורים התחתונים או לכפתורים העליונים בלי לשנות את מיקום כף היד.

שימרו טוב טוב על השלט, המארז של ה HD X 900 חסר מכל כפתורי ניווט, חוץ מ On\Off. כלומר אם איבדתם או התקלקל לכם השלט – אין לכם שום דרך לקבל שליטה על ה HD X 900.

כונן קשיח – עם, בלי ולמה?

בדומה למזרימדיה אחרים כגון ה Mvix MX-780, DViCO TViX M-4100SH או ה Popcorn Hour A-100, ה HD X 900 מכיל מרחב ייעודי עבור כונן קשיח פנימי. הכונן הקשיח צריך להיות בגודל של 3.5 אינץ ומסוג SATA. בגדול, ניתן להשתמש ב HD X 900 בשתי דרכים: עם כונן קשיח ובלעדיו. למה כן תרצו להתקין כונן קשיח פנימי?

  • מספר יישומי Network Media Tank מחייבים המצאות כונן קשיח פנימי. בינהם ניתן למצוא את קליינט הטורנטים ומספר שרתי מדיה כגון: SMB Server, myiHome, NFS Server, FTP Server, UPnP Server.
  • כאשר יש צורך להזין את ה HD X 900 בתכנים ולנייד אותו.

מתי אפשר לוותר על התקנת כונן קשיח?

  • אין לכם כל צורך ביישומים שהוזכרו קודם.
  • כל התכנים שלכם יגיעו מכונן USB חיצוני או מהרשת הביתית.

היישומים שהוזכרו בהחלט מהווים חידוש בזירת מזרימי המדיה, הבעיה היא שקצב הנתונים ביישומים אלו הינו די נמוך. בבדיקות קריאה וכתיבה שערכתי, הגעתי לקצב נתונים שנע בין 3-5MBps, תלוי יישום. קובץ בגודל של 4GB, העברתו לכונן הפנימי ארכה כ 20 דקות. לא העזתי אפילו לנסות להעביר קבצי Blu-ray בגודל של 35GB…

ה HD X 900 איננו מכיל כניסת USB Slave. כניסה זו שמישה כאשר נרצה לחבר את הנגן למחשב ולהזין אותו באמצעות כבל USB בתכנים. דרך זו טובה יותר מאשר SMB או FTP דרך הרשת מכיוון שהיא מאפשרת להגיע למהירות העברת נתונים גבוהה בהרבה. על מנת לפצות אותנו, מהנדסי HD X הכלילו במארז מחבר SATA. על ידי שימוש במחבר זה, ניתן לפסוח על התקנת כונן קשיח פנימי ולחבר אחד כזה חיצונית בעזרת כבל SATA2eSATA. ה HD X 900 יזהה את הכונן הקשיח שחובר בדרך זו ככונן קשיח לכל דבר ותוכלו להתקין עליו אפליקציות NMT ולעשות בו שימוש ככונן קשיח פנימי לכל דבר. כאשר תרצו להזין את הכונן הקשיח בתכנים, תוכלו פשוט לנתקו ממארז ה HD X 900 ולחברו למחשב התוכן שלכם בעזרת כבל SATA2eSATA זהה.

קישוריות

מי שירצה להשתמש ב HD X 900 ככונן רשת (NAS) וכבר ביצע התקנה של כונן קשיח פנימי או חיצוני בעזרת כבל SATA2eSATA, יוכל להתממשק מולו באמצעות מספר פרוטוקולים: SMB, NFS, FTP. הבעיה בשימוש זה הינה במהירות הנמוכה שניתן להגיע אליה כפי שהוזכר קודם: בין 3-5MBps בלבד.
זוהי תכונה שייתכן וטובה עבור שמירה מהירה של קבצים קטנים יחסית וגישה אליהם ממחשב אחר ברשת הביתית. עבור העברה של קבצי וידאו עתירי ביטים ורזולוציה – תאלצו להתאזר בסבלנות רבה.
במידה וחשקה נפשכם בניגון מרחוק (Streaming), תוכלו לעשות זאת במספר דרכים:

פרוטוקול

מהירות מקסימלית אשר
נתמכת בצורה תקינה ב Mbps

SMB/CIFS

25

NFS

33

HTTP

42

USB Hard disk

42

USB DVDROM 8x

42

Internal Hard disk

42

יש לציין כי המספרים הנ"ל נלקחו מאתר ה Wiki של Network Media Tank ומבדיקות שערכתי – נדמה כי הם אמינים. כפי שניתן לראות, תמיכה בקצב הנתונים הגבוה ביותר ניתן לקבל כאשר מחברים ל HD X 900 כונן DVD, כונן קשיח USB או כונן פנימי. בנוסף, אנחנו מגלים כי ניתן גם להזרים את התכנים בפרוטוקול HTTP ללא ירידה במהירות, בדיוק כפי שנעשה עם ה A-100.
סביר להניח כי רובנו נעדיף להזרים את התכנים שלנו ברשת הביתית מכיוון שאופציה זו הכי נוחה. במחשב אחד ברשת אנחנו מורידים את התכנים החוקיים שלנו ולכשתהליך ההורדה הסתיים – נוכל לצפות באותם תכנים בסלון שלנו ללא העתקתם לכונן קשיח נייד (מה שנאלצנו לעשות עד היום כאשר רצינו לצפות בצורה תקינה בתכני Blu-ray קשים במיוחד מבחינת קצב הנתונים).

myiHomeנבדקה תמיכה ב NFS & SMB. עבור NFS השתמשתי ב Windows Services for UNIX Version 3.5. כבר לאחר מספר דקות של בדיקה ניתן היה להבחין כי פרוטוקולים אלו מתקשים להעביר בהצלחה תכני Blu-ray בעלי קצב נתונים גבוה. לעומת זאת, פרוטוקול HTTP אשר מומש באמצעות myiHome – עמד בהצלחה בניגון אותם תכנים בדיוק, תכנים שהפרוטוקולים הקודמים גמגמו בהם קשות. לפיכך התרכזתי בביקורת שלי ב Streaming דרך HTTP באמצעות myiHome 4.9.1.

קליינטים נוספים ל HTTP הינם Llink, WizD, SwissCenter. כל קליינט נבדל מעט מהאחרים בפורמטי הקבצים בו הוא תומך. אני מצאתי כי myiHome מהווה את הפתרון הטוב ביותר מבחינת יכולת העברת קבצים בעלי קצב נתונים גבוה.

הגדרת תצורה

הגדרת ה HD X 900 לעבודה הינה די קלה. קיימת תווית נפרדת עבור אודיו\וידאו, רשת אפליקציות ועוד. ההגדרות הינם די אינטואיטיביות. אחד התוויות החשובות ביותר הינה ה Network Share. על ידי Browse אתם תוכלו לגשת לרשת הביתית ולהוסיף את כל השיתופים אשר רלוונטים. אצלי רצו באותה עת גם NFS, SMB ו HTTP ללא שום בעיה. כמו שהוזכר קודם, שיתוף HTTP יתן לכם את התוצאות המיטביות כאשר תרצו לנגן תכנים בעלי קצב נתונים תובעני ולכן מומלץ להשתמש בו.

מנשק

בדור הנוכחי של מזרימי מדיה מבוססי SMP8635, התפריטים הינם צבעוניים ומקבלי פנים. לא עוד תפריטים מפוקסלים ומשעממים כפי שהורגלנו במזרימי מדיה מדורות קודמים, כאן החזות מגיעה בצבע כחול ונושאת עימה מראה חלקלק וחדשני.


בחירת Source


בחירת הפילטר

דרך העבודה במנשק הינה שקודם כל יש לבחור Source אשר יכול לציין את השיתוף בו אנחנו רוצים להשתמש כרגע או את הכונן הקשיח הפנימי. לאחר שהבחירה הרצויה נעשתה, יש לבחור את סוג התכנים אותו נרצה לנגן – קבצי אודיו, וידאו, תמונות או מסמכים. לפי הבחירה הזאת, ה HD X 900 יציג בפנינו רק את הקבצים הרלוונטים לבחירה. דוגמה קלה, כאשר נבחרה קטגורית קבצי הוידאו ונבצע כניסה לספרייה אשר מכילה גם קבצי וידאו וגם תמונה, יתקיים פילטר אשר יציג רק את קבצי הוידאו באותה ספרייה. במידה והיינו בוחרים את פילטר התמונות, רק קבצי התמונה יוצגו.

במידה ונבחר את פילטר המסמכים (רק ב SMB), ה HD X 900 יציג בפנינו קבצי htm, txt ועוד. אל תשחקו עם האופציה הזאת יותר מידי מכיוון שהיציבות שלה לוקה בחסר, כבר יצא לי מספר פעמים לאתחל את ה HD X 900.

דפדוף בתכניםהניווט עצמו הוא די איטי, גם כאשר אנחנו מדפדפים באותה ספרייה. המצב דומה כאשר אנחנו מדברים על זמן ההפעלה הראשוני. בפעם הראשונה שתחברו אותו לחשמל, תאלצו לחכות פרק זמן קרוב מאוד לדקה. זמן האיתחול בנגנים מבוססי EM8623 (כמו ה TViX 4100) הינו נמוך הרבה יותר, כ 20 שניות לערך וזאת מכיוון שהם משתמשים בגרסת קושחה הרבה יותר קטנה – uCLinux לעומת Full Linux ב SMP8634/5. בנוסף, גרסת הקושחה ב SMP8634/5 הינה מוצפנת כליל בשל אבטחה ולמטרת DRM – בשל סיבות אלו ניתן להבין את זמן העליה היותר גבוה.

שימו לב כי ה HD X 900 לא ממש נכבה לחלוטין במצב Standby. במצב זה, יציאות האודיו, וידאו ומספר מצומצם של מודלים גם הם נכבים (צריכת החשמל יורדת ל 6W~). כאשר הוא יצא ממצב Standby, הוא ידלק בדיוק באותה נקודה בו עזבתם אותו וזמן ההדלקה יעמוד על 2 שניות לערך.

ניגון תכנים

מכיוון שה HD X 900 בעל יכולת להעביר את פסקול ה LPCM לרסיבר, התמקדתי בין היתר בקבצים מסוג זה. התחלתי עם ניגון מספר כותרי Blu-ray נבחרים, בינהם Apocalypto, 300, The The fifth element Remastered. כל הקבצים הינם ריפים של Blu-ray ומהווים את המקור המשובח ביותר כיום מבחינת איכות הוידאו והאודיו.

כל הקבצים ללא יוצא מן הכלל נוגנו כהלכה ולתפארת, לא גיליתי שום גמגומים לאורך הצפייה, לא בוידאו ולא באודיו. איכות התמונה פנומנלית כמצופה מכותרים באיכות זו, חסרי כל פגמים אשר נובעים מכיווץ אשר נועד להקטין את גודל הקובץ (כמו בקבצי mkv) או מפגעי וידאו אחרים. לא גיליתי שום הבדל בניגון התכנים מהרשת או מכונן USB חיצוני אשר חובר ישירות. ה HD X 900 תומך בקצב נתונים גבוה דרך הרשת וחוסך לכם ניוד כוננים קשיחים בבית ממחשב התוכן לסלון וחזור…

300 - Blu-ray

קיימת תמיכה חפת תקלות בפסקולים מסוג DTS & Dolby Digital. גם פסקול PCM אשר מצוי לרוב בכותרי Blu-ray נוגן כשורה. בקצרה, פסקול PCM הינו פסקול לא מכווץ של הסרט ונועד לאפשר האזנה באיכות גבוהה הרבה יותר מפסקולי DTS & Dolby Digital עד ידי קצב נתונים גבוה בהרבה.
ה HD X 900 איננו מסוגל לחלץ את ה DTS Core או ה Dolby Digital Core, לפיכך, אם ברשותכם Rip של כותר Blu-ray כאשר הפסקול הראשי הינו בפורמט אודיו מתקדם, לא תהיו מסוגלים לנגן את הפסקול הנבחר. במידה וקיים פסקול נוסף על הכותר ב DTS, DD או PCM (ולרוב קיים) – תוכלו לעקוף מגבלה זו.

הדילוג בין הפסקולים השונים נעשה בלחיצת כפתור בודדת בשלט. ההעברה נעשית במהירות ומאפשרת להשוות בנקל בין הפורמטים השונים. בסרט The fifth element לדוגמה, ניתן לשמוע את היתרון של פסקול ה PCM בקטעים אשר "עמוסים" יחסית, כגון סצנת הבריחה.

The fifth element - Remastered

אומנם פורמט ה HD DVD כבר לא ממש ימשיך איתנו הלאה, אך עדיין קיימים בשוק מאות כותרים מצויינים אשר היינו רוצים דרך לנגן אותם. לשמחתנו, ה HD X 900 יודע לנגן כותרים מסוג זה. Superman בגרסת HD DVD נוגן ברוב פאר והדר, וידאו חף מגמגומים או הפרעות כיווץ שונות והתמונה – מצויינת.

Superman - HD DVD

מספר רב של קבצי MPEG-4 AVC בקונטיינר mkv נבדקו כאשר קבצים ברזולוציית 720p נוגנו כשורה. רוב הקבצים שנבדקו ברזולוציה של 1080p גם נוגנו כהלכה. אם שמתם לב, רשמתי "כמעט" – הסרט MI3 גמגם קשות בסצנת החילוץ אשר מתרחשת 20 דקות לאחר ההתחלה. הייתי יכול איכשהו לסלוח על הדבר אך הבעיה היא שה HD X 900 סירב להתאושש מסצנה תובענית זו והיה צורך להפסיק את הסרט ואז לקפוץ לנקודה שממנה הופסקה הצפייה.

מקרה דומה גם התרחש עם הסרט Casino Royale בסצנת הפעולה הסופית, בה ג´ימס בונד מתמודד מול מספר רב של בריונים חמושים בונציה כאשר אהובתו לכודה בכלוב פלדה והבניין קורס אל תוך המים. זוהי סצנה תזזית בה ל HD X 900 היה קשה מאוד לעקוב בצורה רציפה וניתנת לצפייה.

אך אל יאוש, המזרימדיה לא בעל ביצועים רעים כל כך – מספר ימים בודדים לפני פרסום ביקורת זו, היצרן HD Digitechשחרר גרסת קושחה (50-15-080330-14-HDD-402-000) בעלת מספר רב של תיקונים ושיפורים. בין היתר ניתן היה למצוא שיפורי Demuxing אשר גרמו לי לבצע צפייה מחודשת בקבצי ה mkv הבעייתים שהוזכרו. עכשיו המסקנות היו לגמרי אחרות – הקבצים נוגנו להפליא ללא שום גמגומים או צרות אחרות.

מידי פעם ניתן אומנם זאת למצוא קובץ בודד אשר מסרב להתנגן או איזה אחד בודד אשר הציג Macro Blocks, אך אלו היו קבצים לא סטנדרטיים וגם על HTPC התקיימה בעיה לנגן אותם כהלכה.

קיימת גם תמיכה בקבצי DivX ,Xvid, wmv, DivX HD וניגון קבצי ISO. גם בהם לא נתקלו שום בעיות מיוחדות.
לא קיים זיהוי אוטומטי בין 50Hz ל 60Hz כמו בנגני ה TViX השונים וזה חבל.

קבצי אודיו

אם תשתמשו ב myiHome כשרת השיתוף שלכם, תשמחו לגלות כי הוכנסה בו תמיכה בקצבי FLAC. למי שלא יודע, FLAC הינו פורמט Lossless עבור קבצי אודיו ומעניק איכות זהה לחלוטין למקור. במידה ואתם משתמשים בשיתוף SMB/NFS – תוכלו לראות על המסך תמונה גדולה של Popcorn Hour ומתחת את פורמט הקובץ ושמו. במידה ואתם משתמשים ב myiHome, תוכלו להגדיר ספרייה של תמונות אשר תרוץ על המסך בעת ניגון אודיו – בהחלט פיצ´ר חביב.

יש בעיה להשתמש ב HD X 900 כנגן ייעודי מכיוון שהוא חסר VFD כפי שהוזכר קודם. בכל פעם שנרצה להשתמש בו כנגן אודיו, נאלץ להפעיל את המסך הראשי שלנו, דבר שדי גורע מהשימושיות והכדאיות שלו בנושא.

יש תמיכה בעברית?

בתאריך 24.5.08, חברת HD Digitech שיחררה עדכון קושחה רישמי עם תמיכה טבעית בשפה העברית במזרימדיה עבור קבצי תרגום, כלומר כל קובץ תרגום מסוג SubRip (קובץ srt טיפוסי) ינוגן בהצלחה ללא צורך בהפיכה האותיות או המרה של הכתוביות לפורמט גרפי.

חסל סדר המרות מעייפות והפיכות של סדר האותיות בכתוביות, מעכשיו אנחנו מפונקים ודורשים כי כל יצרן ישלב תמיכה טבעית בעברית – אחרת לא קונים!

 

תמיכה בשמות קבצים בעברית עדיין אין.

ניווט

Seekקיימות מספר אפשרויות ניווט בקבצי וידאו:

Seek 30+ – מתבצע בעזרת החיצים, כל לחיצה מקדמת את הסרט ב 30 שניות, לחיצה רצופה מציגה על המסך את הזמן הנוכחי של קובץ הוידאו עם Counter שעולה במהירות. ברגע שנעזוב את החיצים, הוידאו ידלג לאותה נקודה.

Time Seek – קפיצה לזמן מדוייק (HH:MM:SS) בעזרת מקשי ה Keypad.

Goto2x, 4x, 8x – הרצה של הוידאו במהירות כפולה, כפול 4 וכפול 8. חשוב לציין כי הרצה מסוג זה עובדת קדימה בזמן בלבד, כלומר לא ניתן לחזור אחורה. הרצה של x4 & x8 נדמה שעובדת באותה מהירות וגם לא מרגישה יותר מידי יציבה.

… 10%, 20% – דילוג לנקודות יחסיות בזמן. לחיצה על המספר 1 תדלג ל 10% מהתחלת הקובץ, לחיצה על 2 תדלג ל 20% מהתחלת הקובץ והלאה…

אפשרויות הניווט עבדו פחות או יותר בצורה מדוייקת על כל סוגי הקבצים.

את תמונות החתונה והילדים הוא ידע להציג?

הצגת התמונות בסיסית למדי, ניתן לבחור כמה סוגים של אפקטי מעבר בין התמונות ו… וזהו בעצם (מה רציתם, שגם יוריד את העיניים האדומות?).
נבחנו מספר רזולוציות סטנדרטיות כמו 2592×1728 (3:2), 1024×768, 1280×960, 2592×1944, 800×600, 1600×1200, 2048×1536

תכנים מקוונים ודפדפן

ה HD X 900 בעל מספר רב של תכנים מקוונים מוגדרים מראש. תכנים אלו יש לציין כי הותאמו במיוחד למכשיר.
התכנים הללו יאפשרו לכם להתעדכן בחדשות, לצפות בקטעי וידאו מ Google Video, SHOUTcast, Picasa, להתעדכן במצב מזג האויר, פוסקסטים שונים ועוד.

ביקורת וידאו

סיכום

ה HD X 900 הינו נגן משובח. הוא יודע לנגן בבטחה כמעט את כל פורמטי הוידאו הקיימים כיום עם יכולת מסויימת להשתדרג ולתמוך בפורמטים חדשים אשר יכולים לצוץ. המארז מכובד ומרשים והכללתו של כבל HDMI מבטיחה לכם אפשרות חיבור אופטימלית בינו לבין הרסיבר שלכם. שלט יחסית נוח ופונקציונאלי ומחיר הגיוני.

היצרן, חברת HD Digitech, איננה מריצה קבוצת בטא עבור עדכוני הקושחה, זה אומר כי אומנם יקח פרק זמן מסויים בין עדכון אחד למשנהו, אך כאשר כן ישוחרר עדכון, הוא יהיה רישמי ולכן יציב, בעל פיצ´רים רבים ושימושיים ואיננו יחייב אותנו להיות שפן ניסויים של החברה, כמו שמתקיים אצל חברות אחרות.

עדכוני הקושחה עבור המזרימדיה יגיעו זמן קצר לאחר כל עדכון רישמי שחברת Syabas עושה למזרימדיה מתוצרתה, ה A-100 ולפיכך – ה HD X 900 וה A-100 יכילו בדיוק אותן יכולות וביצועים.

ה Popcorn Hour A-100 הינו אחד המתחרים הקשים ביותר ל HD X 900, הוא מספק אותן יכולות בעלות נמוכה יותר עם גב חזק מאוד של Syabas בתור האמא, אך הבעיה של ה A-100 הינה שהוא מגיע במארז פשוט למדי אשר הרבה רוכשים פוטנציאלים מביעים סלידה מהמראה שלו.

כרגע באופק הממש קרוב, שחקנים חדשים נכנסים לזירת נגני ה Network Media Tank, ה ISTAR HD 1.1/1.3 וגם ה Egreat EG-M31A.

למי שתר כיום אחר מזרימדיה חדש, השוק גועש ומציע שלל אפשרויות. ה HD X 900 בהחלט מהווה בחירה נאה.

 

Special thanks to HD Digitech who supplied us with the sample unit we used for this review.

תודה לחברת GameRoom על השאלת הרסיבר המתאים לביקורת.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

לשרשור שאלות לנציג היצרן לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
27.05.2008
  
מאת: זיו רוזנפלד

1