טלויזיה חיה וסרטים על גבי ה-iPhone שלכם ולא רק… קבלו את ORB LIVE

חברת ORB די ידועה בין החובבים בתחום אך לאחרונה נחשפנו לגירסא 2.0 ולקליינט שלה עבור ה-iPhone.על החוויה המלאה תלמדו במאמר ...


לא כולם יודעים שניתן לצפות על גבי ה-iPhone שלהם בכל מקום טלויזיה חיה על גבי ה-iPhone שלהם.

המערכת מסוגלת לשדר את לוח השידורים, בעברית, עם מה קורה כרגע, ואפילו להעביר ערוצים בממיר לפי הצורך. ניתן להשתמש בטיונר של המחשב בכדי לקבל את החומר, וכן לשתף סרטים, תוכניות, ערוצים, מוזיקה ותמונות.

זה עובד כרגע רק במצב WIFI בגלל רוחב הסרט הדרוש. בבדיקה שערכתי, הכל רץ כראוי ללא גמגומים או בעיות.

איכות התמונה היא "אינטרנטית", כלומר, אין לצפות שהזרמת מדיה שכזו תחליף סרטים חיים או מה שנרכש ב-iTunes, אבל האיכות מפתיעה למדי ובהחלט מספקת כשאתם במקום כלשהו ב-WIFI HOTSPOT ורוצים להפיג את השעמום…

 על ORB

ORB היא חברה אשר מאפשרת לכל אחד להתקין תוכנה אשר מצד אחד מתממשקת לטיונר או כרטיס הטלויזיה במחשב שלו מאידך ול-EPG ולאינטרנט מגיסא.

 על ORB כתבנו באתר כבר בסוף 2005. התוכנה כיום מתקדמת הרבה יותר ומאפשרת שימוש בכרטיסים כגון WINTV PVR 150 של חברת HAUPPAUGE (אותו כרטיס פופולרי שמשרת רבות מהתוכנות האחרות בתחום. לרשימת החומרה המלאה הנתמכת על ידי התוכנה ניתן ללחוץ על הלינק הבא.

 לאחר ההרשמה, שם וסיסמא יאפשרו לכם להשתמש במכשירים מרוחקים בכדי לצפות בתכנים שלכם על גבי המחשב וכן לצפות בטלוזיה באופן חי. החברה הוציאה כבר אפליקציות לאין ספור מכשירי קצה פשוטים אשר מאפשרים את תהליך הצפיה.

החברה מתגאה שעם חומרה מתאימה ניתן להפעיל את המערכת תוך פחות מחמש דקות. אין ספק – התקדמות משמעותית ממערכות דומות מהעבר.

וכמה כל זה עולה? הכל חינם! תוכנת ORB על כל שלוחותיה היא כיום תוכנה חינמית לחלוטין. יש להניח שבשלב מסויים יתווספו פרסומות למודל העסקי של החברה (אשר הפך בעצם את המונח PLACE SHIFTING לממשי עבור אנשים רבים) או שהחברה תרכש על ידי משקיע חכם.

תודה מיוחדת ליוסי (JOSS) בעזרתו בהכנת המאמר וקטע הוידאו.

להמשך הדיון בפורומים לחצו כאן


10:00
  /  
18.05.2008
  
כתב: עפר לאור

1