HTC Diamond: יהלום של מכשיר

שבוע בלבד לאחר שהוכרז והושק מכשיר ה Diamond בלונדון שבאנגליה, משיקה חברת HTC בשילוב עם חברת ניופאן המשווקת את מוצריה ...


הוצאת מכשיר האייפון של חברת אפל גרמה לחברות רבות לשבת באי נוחות בקצה הכסא ולעבוד שעות נוספות על מנת להוציא מתחרה מתאים וראוי למכשיר שעדיין מדברים עליו.

חברת HTC, שהוציאה תחת ידה מכשירים חכמים רבים מבוססי מערכת ההפעלה WM של מיקרוסופט הרימה את הכפפה, ובצורה מרשימה יש לומר, בהשקתה את מכשיר ה HTC Diamond שאמור להוות פתרון דומה.

במסיבת עתונאים, שנערכה רק כשבוע לאחר מסיבת העתונאים העולמית שנערכה בלונדון, השיקה היום, 14.5.08, חברת ניופאן, משווקת מכשירי HTC בישראל, את מכשיר הדיאמונד גם כאן בישראל. המכשיר שזכה כבר לבאזז מדהים ברחבי העולם, שמועות והשערות, עשה את דרכו גם אלינו בהשקה ישראלית שנערכה במסעדת רוקה בהרצליה פיתוח כשכמות העתונאים שהגיעה אליו, כאלה שגם לא מגיעים בדרך כלל לאירועים אחרים, היווה אינדיקציה טובה להתלהבות שיש סביב למכשיר.

 

 

מלבד מנכ"ל חברת ניופאן, מר עמרי כהן, אשר קבע כי מכשיר הדיאמונד הוא מכשיר הדגל החדש של החברה, התארח בארץ גם קווין צ´ן – מנהל אזורי של המזרח התיכון, אפריקה ומזרח אירופה ב-HTC העולמית שהעביר סקירה על חברת HTC והמכשיר עצמו.

 

קווין צ´אן מציג את הדיאמונד

 

את תחום מערכת ההפעלה סקר מר גל בירן מחברת מיקרוסופט ומנה את יתרונות מערכת ה 6.1 של החברה ובהם SMS CHAT, אבטחה טובה יותר, אופיס 2007 ותוכנת OneNote ועוד…

 

גל בירן מציג את מערכת ההפעלה WM 6.1

 

אז מיהו הדיאמונד?

 

 

מכשיר בעל מערכת הפעלה מסוג WM 6.1 המעוצב, חייבים להודות, בצורה יפה ומושכת, כולו שחור ובעל קימורי יהלום בצידו האחורי. מלבד יופי ועיצוב, ניתן לומר כי המכשיר מגלם בתוכו תכונות טכניות מרשימות למדי:
המכשיר בעל קישוריות WIFI, בלוטות, HSUPA ו- HSDPA ובכך מכסה כמעט את כל סוגי החיבורים הקיימים.
מסך VGA בגודל 2.8"
זיכרון פנימי בגודל 4GB (לא קיים חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון)
מצלמת 3.2 מגה פיקסל
GPS מובנה ועוד…

כמו כן בעל תכונת ה TOUCH Flo, ממשק משתמש קדמי מרשים, שיפור בדפדפן האינטרנט ועוד.

דני רופ, שהנחה את בוקר ההשקה, חזר ואמר כי המכשיר הוא Iphone Killer ובכך חיזק את הדיעה שהיהלום מטרתו להתחרות במכשיר האייפון. אבל האם באמת כך הדבר?

אין ספק, המכשיר מעוצב בצורה יפה, משטח המגע שלו מיושר עם שאר המכשיר בדיוק כמו האייפון ובדיוק בקו ה TOUCH שהספקנו להכיר כבר. מעבר לכך השימוש בדפדפן היודע לבצע ZOOM בנגיעה כפולה הוא שימוש מושכל ונכון שמשפר פלאים את חווית הגלישה ממה שהכרנו עד עכשיו במכשירי ה WM וידענו לאהוב רק כשהאייפון יצא.

אממה? הדברים עדיין לא מושלמים כמו שרצינו. ממשק המשתמש אמנם נחמד ו"מגניב" שאפשר להחליק את האצבע (או הציפורן במקרה של WM)על גבי המסך אבל זו עדיין רק מעין תוכנת לאונצ´ר על גבי מערכת ההפעלה של WM. השימוש בכל תכונות המכשיר עדיין לא מרגיש חלק וטבעי – משתמשים בממשק החדש על מנת להגיע לאפשרות ה SMS אבל כשפותחים את ה SMS להקלדת הודעה חדשה, עדיין מקבלים את ממשק ה WM המוכר לנו כלכך שמצריך הוצאת סטיילוס וגלילה בפסי הגלילה האפורים בצדדים.

אין זה אומר שיש לנו בעיה עם ממשק ה WM, אך נדמה שבמכשירים האחרונים של HTC שהתחילו עם ה TOUCH וממשיכים עם הדיאמונד אנו מביטים במעין שעטנז מוזר של חלק מערכת הפעלה חלקה ויפה וחלק מערכת קודמת ללא חיבור טבעי ואמיתי ביניהן.

 

הדיאמונד בסמוך למכשיר ה IPHONE

 

אין ספק שהכיוון של יצרניות הסלולר החכם הוא כיוון טוב והיינו שמחים לראות אותן ממשיכות בכיוון הזה ולקבל מכשירים חכמים יותר, פשוטים יותר לתפעול ואיך לא, יפים יותר. הדיאמונד בהחלט ממשיך לכיוון הנכון.

ומתי נראה אותו אצלנו? אין עדיין תאריך לשיווק המכשיר בישראל והוא נמצא כרגע בבדיקות אצל ספקיות הסלולר (השמועות אומרות אורנג´), אך לדברי מנכ"ל ניופאן, ככל הנראה נראה אותו כבר בעוד כחודשיים. ומחיר? הגזמתם…יש עוד זמן.

 לתגובות לכתבה


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

19:25
  /  
14.05.2008
  
כתב:אלי חבוש

1