אירוע השקת Languide – תוכנת ניווט שטח

חברת יניר מערכות, משווקת תוכנת ניווט השטח Landguide קיימה ביום שני אירוע השקה לתוכנה שכלל בדיקת התוכנה והתנסות בה בניווט ...


 

 

להתנסות בתוכנת ניווט שטח זה לא דבר שקל לעשות. צריך לקבוע זמן מתאים, להגיע עם רכב שטח, להכין את האשה והילדים ליום טיול ולהכין צידנית מלאה בכל טוב.

חברת יניר מערכות, משווקת מוצרי Fujicom בארץ, לא חיכתה לנו והחליטה להוציא אותנו, ביחד עם כתבים נוספים, לטיול שטח שמטרתו הכרות ראשונית עם תוכנת ה Landguide, אותה היא משווקת בגרסתה החדשה באמצעות מכשירי GPS שהותקנו ברכבי TomCar. הרכבים שצויידו מראש במכשירי ניווט ייעודיים כשמותקנת עליהם תוכנת הניווט, המתינו לנו במושב חרות שבשרון ולאחר הסברים קצרים יצאנו לנסיעת ניווט של כשעה וחצי.

 

 

תוכנת הניווט Landguide היא תוכנת ניווט המיועדת לשטח בלבד ומשתמשת בשני סוגי מפות בקני מידה שונים. התוכנה שנכתבה על ידי חברת PDAC נועדה, על פי הצהרות החברה המשווקת, להיות תוכנה פשוטה שכל אחד, גם ללא ניסיון ניווט בשטח, יוכל לתפעל אותה ולהבין אותה מהר יותר.

מצאנו מספר מאפיינים התומכים בהצהרה זו. כך למשל התוכנה אינה מצפינה את המפה כפי שרוב תוכנות ניווט שטח אחרות עושות, אלא מסובבת אותה בהתאם לכיוון הנסיעה. סיבוב המפה אמנם אינו חלק ורציף, אך הוא עושה את עבודתו ונותן לנהג ולמנווט הממוצע הבנה טובה יותר של כיוון הרכב ועקומת למידה טובה יותר.

כמו כן, תוכנת השטח Landguide היא התוכנה היחידה כיום שמתממשקת לתוכנת ניווט עירוני – IGO במקרה זה. כך למשל, אם תבחרו מסלול ניווט, התוכנה תשאל אתכם האם תירצו לנווט לתחילת מסלול השטח באמצעות תוכנת הניווט IGO המותקנת אף היא על המכשיר. בהחלט מאפיין נוח.

 

 

התוכנה מציגה את מסלול הטיול שלנו בנקודות ציון בטווח 100 מטר בין כל אחת כשהנקודה הבאה שהרכב שלנו מגיע אליה, צבועה בירוק והנקודות שעברנו נצבעו באדום לצורך הבחנה והבנה טובה יותר את המסלול. ניתן גם ליצור אופק מלאכותי בתוכנה וליצור "כאילו" מבט תלת מימד על המפה. למרות שידוע לנו שהמאפיין הזה הוא בסך הכל עיוות מסויים של המפה, בבדיקת מצב האופק המלאכותי, הרגשנו תחושת 3D מסויימת.

החברה המפתחת שילבה גם מסך סטטוס נסיעה שאותו אפשר להציג גם ללא מסלול ניווט כלשהו הנותן פרטים על מהירות הרכב, שעה, נ"צ, מרחק, גובה ועוד.

 

 

התוכנה, המקושרת לרשת האינטרנט, הינה הראשונה בעולם הנותנת אפשרויות מתקדמות לרשת נ"צ בזמן אמת ובשילוב מכשירי ניווט בעלי רכיב GPRS המשווקים על ידי יניר מערכות, היא מאפשרת למשל לראות את כל חברי הקבוצה ממוקמים על גבי המפה בזמן אמת וכן שילוב לחצן מצוקה הקיים במכשיר ושנותן נ"צ מדוייק של מיקומו לצד השני.

נציין שזמן הניווט בשטח היה כשעה וחצי על גבי רכבי ה TomCar ובזמן הזה ומהתרשמות ראשונית הספקנו להתרשם לטובה מהתוכנה ומפשטות ההפעלה שלה.

התוכנה נמכרת ברשתות השיווק השונות במחיר של 699 ש"ח.

 

 

הטיול והניווט היו מהנים וכמות החול שבלענו החליקה מטה לאחר ארוחה שהמתינה לנו בסוף המסלול. רכב מספר 3, שאוייש באליו דיאמנט, מנהל PocketPcFreak ועבדכם הנאמן היה הרכב המנצח. זאת לפחות אם מישהו בכלל היה סופר נקודות.

טיול השטח בסרטון קצר:

לתגובות בפורום נא לחצו כאן


12:15
  /  
09.04.2008
  
כתב: אלי חבוש

1