מבחן הרסיברים הגדול: אונקיו Onkyo TX-SR875

אונקיו, חברה שקיבלה את שמה הטוב בזכות רסיברים משובחים ברמות שונות שולחת למבחן בפעם הראשונה בהיסטורית האתר את אחד הרסיברים ...


אבי צ´צ´שויליאבי צור (CAVI) ממשיך את מבחן הרסיברים הגדול.

אונקיו, חברה שקיבלה את שמה הטוב בזכות רסיברים משובחים ברמות שונות שולחת למבחן בפעם הראשונה בהיסטורית האתר את אחד הרסיברים הבכירים של החברה, ה-875.


אונקיו קיבלה את שמה הטוב בזכות מכירות רבות בארה"ב שם המותג חזק מאוד גם בטבלאות שביעות רצון הלקוחות, האם יכבוש אונקיו את המבחן ואת פסגת הקטגוריה הכה נחשקת?, המבחן יגיד…

מיצוב

ה-875 הינו אחד הדגמים הבכירים של החברה ומהווה דלת כניסה לרמת הHI END של החברה, מעליו ה-905 ואי שם למעלה ה-5000, הרסיבר הנ"ל הוא היחיד בחבורה המתהדר בתקן THX ULTRA 2 הבכיר והוא נעזר במעבד הוידאו הנודע HQV, אין ספק שרמת הציפיות מהמכשיר הזה גבוהה ביותר מה שתואם את מחירו הגבוה בטירוף בניגוד לארצות מעבר לים.

נתונים טכניים

 • 7X140W / 8Ohm
 • 4 מחברי HDMI מסוג 1.3a
 • תמיכה ב-1080P
 • THX ULTRA 2
 • HQV
 • ממיר אודיו BURR BROWN
 • כניסת iPod

איכות גימור

האונקיו מתייצב למבחן והוא למעשה הרסיבר הכבד ביותר במבחן (23.3 ק"ג), האם מצביע הדבר על איכות גבוהה?במקרה של האונקיו 875 התשובה היא כן. המכשיר בנוי לתלפיות ומשדר איכות גבוהה ביותר, החל מהמחברים מאחור והמשך בכפתורי ההפעלה הגלויים והנסתרים. תצוגה פלואורסצנטית בגודל בינוני אך קריא מקדמת את פני המשתמש ומסייעת בידו לדעת את סטטוס המכשיר בכל רגע נתון, למכשיר פנל נפתח מקדימה החושף מתגי כיול נוספים.

סדר לוגי נכון ונוח מקדם את פני הצד האחורי של המכשיר אם כי מיעוט מחברים מעט מעיק על התחושה, בהחלט היה כדאי להוסיף מספר מחברים בכל קבוצה.

למכשיר מיתוג חשמלי למכשיר נוסף, פרקטי ונוח, יש לו מחבר לחיבור iPod אך לעומת זאת אין לו חיבור אינטרנט או חיבור USB.

השלט שלו משדר פשטות אך נוח, ידית אמצעית כדוגמת ג´ויסטיק וסידור כפתורים לוגי נכון, אך לשלט אין שום צג והוא משרת גם דגמים נמוכים יותר של החברה.

 

 

תפריטים וכיול – הנדסת אנוש

התפריטים של האונקיו הינם תפריטים עם דגש על פונקציונליות ולא על ויזואליות, התפריט OSD אך פשטני ובסיסי, כיול המכשיר נוח אולם כיול ה-RC מסוג אודסי הוא אותו כיול ארוך ומתיש כמו בדנון.

השלט נוח מאוד לתפעול, הכפתורים מסודרים בדיוק במקום בו צפיתי שיהיו ובכלל המכשיר הוא מאוד ידידותי ובהחלט ניתן להסתדר איתו גם בלי לפתוח את חוברת ההפעלה שלו.

כיוון פורמטי הסאונד נוח מאוד ולמרות התפריטים הדלים ניתן להגיע לאפיון כניסות המכשיר וכיול ראשוני למעט ה-RC כפי שנכתב קודם.

הנדסת אנוש נוחה והגיונית, החל מהשלט והמשך בפאנל הקדמי, תצוגות וכפתורי חזית ולסיום הצד האחורי וקבוצות החיבורים השונים.

שמע דו ערוצי

הזמרת SADE חזרה והתייצבה למבחן בשירה "המפעיל החלקלק" (נשמע טוב בעברית, לא? J ), שעת בוקר מוקדמת ושירתה לא נשמעה בשיאה, עוצרים את המבחן ומכוונים את האודסי, התערבות ידנית לכאן עוד התערבות לשם וחוזרים למבחן, יש שיפור אך גישושים מעלים את כפתור הקסמים PURE AUDIO, כן, כך הוא נקרא באונקיו ועושה למכשיר סדר בראש, מכבה את כל ההתערבות האלקטרונית ומאפשר לאונקיו לתת את מה שהוא יודע – סאונד טוב ובשרני, חד, צלול ומפורט.

ממשיכים הלאה ל-Calling Celine, סלין דיון בשירה Falling into you מחזק את תחושת העוצמה של האונקיו וניקיון הצליל שלו, אין שריד למתכתיות, הגבוהים מדויקים והכלים נשמעים טבעי.

האווירה מתחממת, מתחממת? אמרו שיהיה מבחן חם אבל האונקיו הלך עם זה צעד אחד קדימה, אני מתקרב לרסיבר והוא חם… ועוד איך חם, האם זאת תקלה? מקריאה בספרות הטכנית נראה כי מעגלי ההגברה הסופיים שלו מורכבים מטרנזיסטורי הספק מתוצרת דרולינגטון. כיף ביום חורף קר כפי שהיה יום המבחן, אך המלצה לכל אלו שמייעדים את המכשיר לבית, כלוא בתוך מזנון, שחררו לו SPACE והתייחסו אליו כאל מגבר מנורות או מגבר CLASS A ותמנעו מתקלות עקב התחממות.

מבחר קטעים קלאסים ווקאל וג´אז מדיסק ההדגמה של בורמייסטר הוכיחו כי האונקיו יודע את העבודה ויסב הנאה רבה לחובבי הסטריאו, אך זיכרו PURE AUDIO, שלא תגידו שלא אמרתי לכם…

שמע רב ערוצי

מחול הפגיונות, הרקדנית הסינית מתייצבת מול האונקיו בצעיפה המתנופף מרימה את רגלה ומחכה לרעשי התופים במעגל לנוכח מעוף חלוקי הנחל לעברם, הדגמה זו נשמעת טוב אך פחות מפורטת ממספר רסיברים שנבחנו כבר, מעט תיקוני RC ו…יש שיפור, האם סיפור הדנון חוזר? מספר תיקונים ידניים נוספים וה-ONKYO מתחיל להעביר את כפתור ההנאה ל-ON.

הסאב ניער לחיים וסצנת חיתוך הבמבוקים תוך כידי המרדף במחול הפגיונות נשמע כאילו הוא מתרחש מאחורי גבי.

דיסק ההדגמה של דולבי מדגים את מלחמת הכוכבים בסאונד היקפי משובח שנשמע מפורט ומפוזר בהיקף החדר כראוי, האונקיו נשמע אחרת לגמרי ובשינוי מספר כיווני RC הוא התעורר לחיים.

הדבר מזכיר בעלי רכבי האלפה הישנות הרוכנים שעות על שעות תחת מכסה המנוע הפתוח בכיווני קרבורטור ועוד כיוונים שונים שכל אחד מהם הביא אותם להגיד "זהו הכל פיקס", דומה כי האודסי של דנון ואונקיו הוא זה שהרים את הדור החדש של הרסיברים למקומם הראוי אולם הוא לא התקדם כבר שלוש שנים בעוד המתחרים רצו מהר קדימה והיום צר לי להגיד´ אך הוא מתיש ומקשה על הביצועים האופטימאליים במכשירים בהם הוא מותקן.

עכשיו כשהמכשיר מכוייל כהלכה והוא חם לקראת המשך המיבחן (מה זה חם… חם שבעתיים ממבחן הדו ערוצי..) נעבור הלאה לסרט I-ROBOT – פשוט עולם אחר, הרובוטים קיבלו רוח חיים, הבאס התעורר, והיריות בסוף הסצינה מדיסק הדגמת הDTS נשמעו בהיקף החדר באופן בו נשמעו טובי הרסיברים בחבורה.

עברנו להופעת סראונד – הקורס בהופעת UNPLUGGED הופעה אקוסטית מהטובות שנשמעו והאונקיו משתפר מרגע לרגע ואני חותם את הפרק עם סליין דיון בהופעתה בוגאס בשיר I´M ALIVE שנשמע פנטסטי ומסמל גם את תחושת האונקיו לאחר שהחזרנו בו את תחושת החיים.

לסיכום ניתן לכתוב כי האונקיו, לאחר כיוונים ידניים מתישים, נושף בעורפם של צמרת החבורה.

שמע רב ערוצי בהפרדה גבוהה

פיטר גבריאל נקרא שוב לדגל או יותר נכון לבעלי הבלו ריי של פיוניר, הבמה שלו מסתובבת והוא נוסע על אופניים ובעצם נשאר במקום , DTS-HD נראה בצג האונקיו, SULSBURY HILL נשמע צלול ומפורט ומשתלב עם תמונה מדהימה, יופי של ביצוע, לילד הזה פיללנו.

עוברים להרי פוטר בהדגמת TRUE-HD האונקיו משנה תצוגה ו"מפעיל מבערים" תרתי משמע ונותן קטע הדגמה טוב מאוד, מפורט, עשיר ונותן תחושה של קולנוע אמיתי עם הרבה יותר רמקולים מהקיימים בפועל.

לילה במוזיאון והדינוזאור רץ ממש לפנינו, אוזני הזדקפו בהנאה ממש כמו אוזניו של בן סטילר.

קטע אחרון ICE AGE אולי יקרר קצת את האונקיו הרותח שנכנס לקצב, נראה מצוין ונשמע מצוין, חוויה מסוג אחר, בהחלט ניתן לכתוב שיש לו, לאונקיו, יש לו את זה אך הוא לא יתמסר בקלות ויגרום לכם להזיע בכל המובנים עד שייתן לכם ויש מה לתת.

עיבוד וידאו

לכאן מגיע האונקיו עם מלוא הביטחון כי הוא מצויד כאן בנשק יום הדין, HQV מעבד הוידאו המצוי אצל הגדולים באמת ובהחלט נדיר למצוא אותו במכשירים בדרג הזה, אז נתחיל, שיפור סיגנל TV תקבלו ואם מישהו יספר לכם שהשיפור ברמת HD תגידו לו HD=Hata Dafuk, אין מצב, יש שיפור אבל מינורי, קצת החלקה בתמונה, קצת הדגשה של הצבעים, וקצת שיפור בחדות, זהו.

אך אם תתנו לו סיגנל איכותי במחבר S-VIDEO או קומפוננט וחברה, תקבלו את הדבר הכי קרוב ל-HD אמיתי, כל בעלי הDVD עם HDMI, תנו לאונקיו והוא יעשה את זה טוב יותר מכל דבר אחר, עיבוד וידאו משובח, הטוב בחבורה.

פיצ´רים נוספים

 • אפשרות לשליטה בחיתוך התדרים לכל הערוצים
 • רדיו RDS
 • מתאם ל-iPod
 • WRAT עבור DVDA ו-SACD

סיכום

יתרונות

 • פשוט וקל לתפעול, נוח לשליטה, ידידותי למשתמש.
 • סאונד רב ערוצי, רב ערוצי בהפרדה גבוהה מצויין
 • עיבוד וידאו מעולה
 • סאונד חם!

חסרונות

 • כיול מתיש, קשה להגיע לאופטימיזציה
 • שלט פשוט
 • חוסר בחיבורי כניסות
 • סאונד חם? המכשיר לוהט! לא להעיז לחשוב להתקין אותו בתוך מזנון או מקום סגור.

ציונים

איכות גימור – 9
הנדסת אנוש – 9
תפריטים – 8
כיול – 8
שלט – 8
סאונד דו ערוצי – 8.5
סאונד רב ערוצי – 8.5
סאונד רב ערוצי בהפרדה גבוהה – 8.5
עיבוד וידאו – 9

מחיר מומלץ לצרכן: 13,990 ש"ח

הבדיקה נערכה באדיבות היבואנית: טופ אודיו

תודה מיוחדת לחנות אניגמה אודיו על השימוש במקום והסיוע הלוגיסטי לטובת ביצוע הבדיקות.

תודה ל-ט.ר. על השאלת נגן בלו-ריי לטובת הבדיקה.

לדיון במאמר בפורום לחצו כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.02.2008
  
כתב: אבי צור (cavi)

1