סלקום חושפת – שירות גלישה HSPA מהיר יותר מאינטרנט נייח

"הסלולרי היום מהווה לראשונה תחליף נוח ואמיתי לאינטרנט הנייח במהירות יותר גבוהה ממה שיש לרוב תושבי מדינת ישראל במחשב הנייח שלהם" ...


 

שגרת העסקים השתנתה בשנים האחרונות מאיש העסקים אשר יושב במשרד לאיש עסקים מסוג Road Warrior אשר מחפש ליצור מצבי מגע עם הלקוח, יוצא לשטח וצריך ניידות תמידית, כך לדברי עדי כהן, סמנכ"ל השיווק בסלקום. איש העסקים, ולא רק הוא, משתמש היום במכשיר הסלולרי כדי להעלות סרטונים ותמונות, שליחת מיילים, משחקי און ליין ובכלל גלישה בפס הרחב.
זאת ועוד קידמו את החברה לצאת עם טכנולוגיה משופרת ומהירה – HSPA. 

אליעזר ליפא אוגמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות של סלקום מסביר על הטכנולוגיה החדשה לעומת קודמותיה. בעבר (הממש לא רחוק) דובר על טכנולוגיית HSDPA וטכנולגיית HSUPA כשההבדל ביניהן הוא האות D או U לציון Upload גבוה או Download גבוה.
היום, משיקה החברה את טכנולוגיית ה HSPA שהיא בעצם שילוב של שתי הטכנולוגיות הקודמות עם מהירות העלאה ומהירות הורדה גבוהות גם יחד ועל כן האותיות D ו- U הושמטו.
עוד הוסיף אוגמן: "ממחקרים שערכנו עולה כי לקוחות האינטרנט פרימיום שלנו, שהם גם מאמצי הטכנולגיות בשוק, מביעים שביעות רצון גבוהה והעדפה ברורה לסלקום לאור עדיפותה הטכנולוגית על פני החברות האחרות בשוק. סלקום מקדימה את מתחרותיה בשוק ואין לי ספק כי היא תשמור על יתרונה הטכנולוגי בזכות תשתית הסיבים האופטיים העצמאית של החברה".

לשם השוואה, קצב התקשורת (בערוץ היורד – Download) בבית ממוצע עומד היום על כ- 1.5 Mbps והחל מהיום מציעה חברת סלקום קצב של 2.8 Mbps, שהוא כמעט פי שניים.
יש לציין שמהירות ההורדה הזו תתאפשר רק לכ- 45% מתושבי המדינה כשבמהלך השנה מתוכננת הרחבה ל- 60% מהתושבים).
גם קצב ה Upload גבוה ויעמוד על 1.4Mbps לעומת 150Kbps בלבד למשתמש הביתי הממוצע.

את הקצבים הנ"ל יוכלו לקבל לקוחות סלקום בעלי מכשירי דור 3.5 כבר מהיום או דרך המחשב הנייד באמצעות כרטיס ה AirCard.

נושא תעריפי הגלישה והשירות עדיין גבוהים למדי עבור המשתמש הממוצע ויתאימו אולי למשתמש העסקי שצריך ניידות וחיבור בכל מקום ללא תלות בקו אינטרנט פיזי או חיפוש נקודות WIFI. החבילות שאותן מציעה חברת סלקום הן תעבורה של 120Mb בעלות של 57 ש"ח לחודש וחבילה של 12Gb בעלות של 288 ש"ח לחודש (כולל מודם סלולרי).

מלבד השקת השירות החדש, הציגו בסלקום גם את מפת המכשירים הסלולריים בדור 3.5 אותם מתכוונים להשיק כבר ברבעון הקרוב:

מכשיר LG990KU בעל מסך מגע מלא ומצלמה 5 מגה פיקסל.
נוקיה N95 8GB – דור ההמשך של ה N95 שזכה לדברי החברה להצלחה ובעל ממשק טוב יותר ומסך גדול יותר.
מוטורולה V9 – בעל מראה אלגנטי, מסך צבעוני חיצוני עם אפשרות הפעלתו במגע האצבע.
HTC Touch dual – מכשיר פוקט פיסי משולב סלולרי, בעל מקלדת נומרית נשלפת ומערכת ההפעלה WM6.

 

 


20:45
  /  
05.02.2008
  
כתב: אלי חבוש

1