סיכום CES 2008 – חלק ג´ (אודיו ובחורות)

לאס וגאס וטכנולוגיה. שילוב מנצח. מה עוד אפשר לבקש? עופר לאור ומרטין סבג טסו לאחת התערוכות הנחשבות בעולם בתחום הטכנולוגיה, ...


היום השלישי

את היום השלישי הקדשנו לחדרי ה-HIGH END ב-וניש´ן, מלון המעוצב כאילו היה וונציה כולה. הדרך היתה מהנה במיוחד, והיה משעשע לפגוש שוב את אלי וישראל מאניגמה יושבים ונהנים מהנוף. איזה נוף אתם שואלים? ובכן, באותו מלון נערכת ככל שנה, תערוכת AVN העוסקת בוידאו "למתקדמים". בשנים הקודמות, היה קשר הדוק בין שתי התערוכות, והן נערכו בין היתר לחובבי CES שהתשעממו יתר על המידה וחיפשו ריגושים מעניינים. שהרי ידוע שמה שנעשה בווגאס נשאר בווגאס…

בחורות חתיכות מכל הסוגים והמינים הסתובבו להן כאן עם מעט מאוד בגדים (חלקן הגדול וויתר בעצם לחלוטין על חלק מהלבוש, ובמיוחד על מכסה מנוע שהתגלה לו במלוא הדרו לכל המעוניין). כל כוכבת שכזו מלווה לה עם שומר ראש, בד"כ גנגסתא בגובה 2מ´ מקועקע מאוזן ועד לשון, ששמר שתמימותה של הפרח לא יפגע לו על ידי מבקרי התערוכה.

לאחר שהתאוששנו מקבלת הפנים, ביקרנו בחדרים עצמם. חלק מהחדרים היו גדולים ומרווחים, וריכזו תכנים כגון ציוד וודו (למשל, גילוח קצה הדיסקים בכדי להפוך אותם לאווירודינמיים יותר ובכך להפחית את מספר השגיאות הדיגיטליות שלהן, או NEGATIVE ION GENERATOR אפשר משפר את איכות השמיעה על ידי שינוי מהירות הקול באוויר, ומאפשר גם הורדת מצבורים סטטים מדיסקים) ועד לכבלים בעובי של יד של מבוגר ובעלויות שמרוקנות את הארנק במהירות מבהילה.

צילמנו את כל הפרוצדורה בוידאו, בקרוב מאמר יעודי רק על נושא זה…

חדרי אודיו רבים לוו באמביאנס מעניין במיוחד. אפשר לבלות את כל התערוכה בכל אחד מהחדרים למשך שעות. פגשנו מכרים רבים, כולל יאיר תמם מאודיו דיזיינס, יגאל סאבו, החברים שלנו ממורל (לראיון עם יוצרי ה-FAT LADY של מורל לחצו כאן), את YG ACOUSTICS ועוד רבים וטובים.

החדר של מנלי תמיד מעניין, לא רק בגלל האודיו (שתמיד מצויין בזכות מגברי המנורות של מנלי) אלא גם בגלל ההומור המיוחד והמצויין של הבעלים של החברה שצולמה כאן עם מרטין.

הפגישה עם המעצב של KHARMA היתה אחת מנקודות העונג הגדולות שלי ושל מרטין. שוחחנו איתו רבות, ושמענו את המודלים החדשים של החברה.

את היום סיימנו בביקור קצר בחדרם של B&O, אחד מהחדרים הגבוהים (קומה 35 של הוונישן, לא הייתם?!) והמרתקים בתערוכה. המדהים ביותר היה לגלות שבכל ימי התערוכה מגיעים לאיזור הסטריאו לא יותר מאשר כמה מאות בודדים של מבקרים. התערוכה עצומה כל כך וההשקעה בה כל כך מטורפת שדווקא היינו מצפים לרבים הרבה יותר להגיע לאיזורים המוטרפים יותר, והמלון הזה בהחלט נכלל בקטגוריה הזו.

החדרים שעניינו במיוחד היו החדר של TACT, שבו קיבלתי הרצאה מעניינת ביותר על ההתקדמויות בתחום ה-RC HIGH END. גם החדר של MBL והחדרים של מורל, MAGICO (כלומר אודיו דיזיינס) היו מרתקים. חדר מעניין נוסף היה של WATERFALL שהציגו רמקולים שקופים והחדר של USHER שממש עשה לי את זה מבחינת סאונד (זה ו-MBL).

לפגוש את הישראלים בתערוכה זה תמיד נפלא, Y-G ACOUSTICS נשמעו מצויין כתמיד!

גם החברים מ-MAGICO (אודיו דיזיינס) – יאיר תמם ואלון וולף, היו שם, ונשמעו עילוי:

רמקולי WATERFALL השקופים:

באחד החדרים פגש מרטין את אחד ה-REVIEWERS המוערכים ביותר על ידיו (מר קסלר) והשניים הצטלמו כמו ידידים ותיקים.

את הערב קינחתי אישית בביקור ב-CIRQUE DE SOLEIL (קרקס השמש) בהופעה מדהימה. זה החלק לדעתי המהנה ביותר בווגאס, עזבו הימורים, פשוט לכו להופעות. יקר, אבל משתלם בהחלט.

את התערוכה קינחנו בנסיעה ללוס אנג´לס, שם ביקרנו ב-UNIVERSAL STUDIOS וצילמנו לא מעט קטעים מעניינים לאתר.

סיכום

אין ספק שצריך להיות אדם בריא מאוד בשביל לצאת מתערוכה כזו בריאים לחלוטין. בכל צעד ושעל אתם פוגשים אלפי אנשים, אוכלים אוכל זבל מושלם (בימים שבהם אתם זוכרים בכלל לאכול) והולכים עשרות קילומטרים. להפתעתי לא הורדתי הרבה קילוגרמים למרות שהרגליים שלי הרגישו כואבות במיוחד, אבל חזרתי עם מזכרת נהדרת שמחזיקה כבר כמעט שבועיים – צינון שגורם לי לצרידות נוראית שגורם לי להמנע מדיבור כבר כמה ימים… הנהנה העיקרית מהסיפור היא אישתי שמדברת איתי חופשי בעוד שאני בעיקר מהנהנן לדבריה…

התערוכה עצמה היא חוויה חד פעמית. אין שתי תערוכות דומות או זהות, ולמרות שבכל שנה המוצרים דומים, ניתן להתמקד בדברים מעניינים אחרים בכל פעם. השנה הרגשתי שמיציתי יותר את תחום האודיו, כאשר לקחו אותי למקומות המעניינים (בד"כ אני מדדה לי לבדי ולא ממש יודע להחליט באיזה חדר להתיישב ומאיזה חדר להמנע). הפעם לא נדרשתי לכך, ובעצם רצתי אחרי מרטין שכבר תכנן מסלול ברור לחלוטין של כל החדרים שהוא פספס משנה שעברה…

לאלבום התמונות המלא מהתערוכה לחצו כאן

להמשך דיון בנושא המאמר לחץ כאן 


7:00
  /  
31.01.2008
  
כתב: עפר לאור, צילם: מרטין סבג

1