Wii – CHICKEN LITTLE

"הורי היו דלי אמצעים ואני רק יכולתי לחלום על קונסולת מחשב". עברו השנים ואייל ווינדלר החליט לבדוק על מה כל ...


"זו ילדותי השניה"

לפני שנים רבות כשהייתי ילד קטן הגעתי לחופשה לבית סבתי ז"ל. בדלת ממול הבן של השכנה שהיה אז חבר שלי קיבל במתנת יום הולדת קופסה שחורה וזוג ידיות מוזרות. הבטתי בקופסה ולא הבנתי מה אני רואה .
הילד שאת שמו אני לא זוכר , אמר "קח ידית אחת " הוא ניגש למקלט הטלביזיה (אני אפילו לא זוכר ניראה לי שהיא הייתה צבעונית) ולפתע התגלה כיתוב מוזר ATARI .
הילד ההוא דחף קסטה מוזרה שעמדה כמו אנטנה למכשיר. הופיעו שני ריבועים מוזרים עם קו מוזר באמצע ניראה כמו קופסת גפרורים שמו לה במרכז הקופסה גפרור. על הידית היה כפתור אדום בגודל הכפתור של משגר הטילים בליסטים של מדינית ישראל.
מבט נוסף על הריבועים היה בעל דמיון של טנק. לחיצה על כפתור הטיל בליסטי שיחרר כדור פינג פונג לבן שרץ על המסך בעצלתיים ובעל רעש מוזר פו…ך פו..ך.

אני מספר לכם את זה כי זו הפעם הראשונה שנחשפתי למשחק מחשב אם אפשר לקרוא לזה כך. הורי היו דלי אמצעים ואני רק יכולתי לחלום. שנים רבות לאחר מכן כבר רכשתי את המחשב הראשון שלי.
לאורך השנים שיחקתי במשחקי מחשב אך אף פעם לא הייתי גיימר מושבע.

בטיול האחרון שלי בארה"ב נתקלתי במכשיר מדהים מבית ניטנדו העונה לשם Wii. המשפחה הסבירה לי שזו חוויה מסוג אחר . שאלתי למה קוראים מכשיר Wii הם סיפרו לי את הסיפור הבא:

ילד אמריקאי שמקבל מתנה צועק ווייי וויי ולכן קראו למכשיר כך , מבדיקה שערכתי בשלב יותר מאוחר זה התברר כבדיה.עמדתי מול פלאזמה 60 אינץ של פיוניר, נתנו בידי את הקונטרולר והתחלתי לשחק בטניס במשחק שניקרא Wii SPORT.

מה אספר לכם… זה היה מדהים , חוויה לא נורמאלית. בו במקום קיבלתי החלטה אני קונה את המכשיר לילד שלי ליום ההולדת שלו. נו טוב אולי גם קצת בשבילי.
חרשתי את ניו יורק , ניו ג´רזי , אטלנטיק סיטי , וורגינה , פטומק ועוד ערים, אפילו נכנסתי לכפר של ילידים (אינדיאנים ) אין להשיג , גורנישט , נאדה , נייט. מתברר שחברת נינטנדו אינה עומדת בדרישת השוק האמריקאי.
לאחר חזרתי לארץ הקודש חיפשתי לקנות מכשיר ודי מהר מצאתי. רכשתי מכשיר הכולל צ´יפ , שני קונטרולרים , שני נונצאקו , Wii קלאסיק , כבל קומפונט , מקלט אינפרא קדמי ואחורי. וכמובן את משחק ה Wii SPORT.
הרכיב היחיד שהיה חסר לי זה טלוויזיה נורמאלית וזה היה זרז לרכישת הפלאזמה המדהימה של פיונייר.

נו טוב, לעניינים

אני לא חובב גאדג´אטים ולכן אני לא יכול להיכנס לעומקם של הצעצועים , אבל אני כן יכול לספר לכם שלכל רכיב יש שימוש בהתאם למשחק. במהלך הימים הראשונים (לאחר שנתנו את המתנה לבן) לא הבנתי איך מכוונים את כל הציוד , ומה עושים איתו. וכמו כל ישראלי טוב אפילו לא פתחתי את ה MANUAL. והצלחתי להגיע למצב שהקונטרולים עובדים , פשוט מניסוי וטעיה.

מיותר לציין שבכל רגע פנוי השקענו במשחק, בלילות כשהייתי חוזר מהעבודה הייתי מדליק את הקונסולה ואשתי הייתה מצטרפת אלי. מאחר ואנחנו פורום תרבותי אני לא יכול לכתוב את מה שאני רוצה להביע אבל במקום לשחק בחדר אחר ברופא ואחות , נלחמנו נגד השני בטניס, באולינג וגולף.

במהלך התקופה שיחקתי במשחקים שונים ומאחד נהניתי במיוחד:

Chicken Little

המשחק

מדובר על יצור מוזר שצריך להלחם ביצורים מוזרים אחרים, מטרה להרוג כל מה שזז וגם מה שלא. למי שמכיר משחקי מחשב ירייה אחרים או אפילו בקונסולות אחרות כגון XBOX ו PS החוויה אחרת לחלוטין. הקונטרולים והשליטה על היצור המוזר הם באמצעות קונטרולר התנועה של ה Wii.
המעורבות שלך במשחק היא מלאת תנועה, בשונה מהתנוחה הנייחת בקונסולות האחרות.
במהלך המשחק החלפת הדמות הופכת למן כלי תעופה מוזר, לטנק, ולוחם אכזרי.

השליטה על כלי התעופה הזה מדהימה ביד אחת אוחזים בקונטרולר התנועה של ה-Wii וביד השניה את הנונצאק. הקונטרול אחראי על התנועה הורטיקאלית וההוריזונטאלית של המבט, הנונצאק אחראי על תנועת הגוף קדימה, אחורה, מעלה ומטה.
נדרשת לא מעט קורדינציה לתפעל את העסק, אבל אחרי שתופסים את הפטנט זה מדהים. עפים,יורים, נימלטים, מסתערים.
כנ"ל גם לגבי הטנק , שהפגין יכולת הפגזה עצומה.

גרפיקה: ככלל הגרפיקה בקונסולת ה Wii נופלת מגרפיקה של משחקים בקונסולות מתחרות כמו ה PS3 אם כי לדעתי היא מצויינת.
ניתן לראות המון פרטים והתמונה ברורה ונקיה.
משחקיות: המשחק מכיל ארבעה עולמות, בכל עולם יש כ-5 מסכים ובכל אחד מהמסכים השחקן משחק תפקיד שונה – פעם חייל , פעם טנקיסט , ופעם טייס.
קושי: בכל עליית שלב הרמה נעשית קשה יותר והמשימות מסובכות יותר. מעבר לירי בלי הרף , יש להפעיל מחשבה ויצירתיות ולעיתים נידרש להסתער ופשוט להרוג את כולם או לבצע משימה תחת אש כי לא ניתן להרוג את כולם ..
המטרות והמשימות שונות ומגוונות ונעות מהשתלטות על מבנה או מתקן , חדירה לשטח האויב ופריצת הצפנה .

בקיצור חברים חוויה מדהימה. ולהנאתכם מספר תמונות , תהנו.

להמשך דיון בנושא המאמר לחץ כאן. 

7:00
  /  
22.01.2008
  
כתב: אייל ווינדלר, עורך: אלי חבוש

1