פרסי נבחרי השנה Hometheater לשנת 2007 !

בהמשך של המסורת של שנה שעברה - אנחנו גאים להציג את פרסי נבחרי השנה של Hometheater לשנת 2007.נבחרי השנה הם ...


השנה נמשיך בפרוייקט שהופך למסורת – פרסום רשימת המוצרים "שעשו לנו את זה" השנה… הרשימה הורכבה ממוצרים ששוחררו בשנת 2007 או שהצליחו בגדול בשנת 2007, ואשר ראינו, שמענו, הרגשנו, או השתמשנו בהם במהלך השנה. הקריטריונים של צוות האתר היו שונים עבור כל מכשיר, ולכן ישנן קטגוריות בהן יש יותר ממוצר מוצלח אחד (הם פשוט הצליחו להדליק אותנו בדרכים שונות או לפי קריטריונים שונים).

הקטגוריות והמוצרים אינם מסודרים לפי סדר כלשהו…

הבה נתחיל בסקירה..


קונסולת המשחקים השנה היא ללא ספק ה- Wii

אמנם לא הספקנו לסקור את המוצר הזה השנה, אבל בכל מקום שהלכנו אליו, בכל תערוכה ובכל אירוע, אנשים נפנפו להם בשלט של ה-Wii עם חיוך לא הגיוני מאוזן לאוזן… שיחקנו איתו, ננעלנו, זה רק יותר מזל משכל שהצלחנו להתנתק ממנו ולכתוב את המאמר הזה – כי הדבר הזה ממכר כמו FACEBOOK…

 


בתחום הגאדג´טים הניידים והסלולרי, יש השנה רק מועמד אחד – ה-iPhone.

כל חובב גאדג´טים שמכבד את עצמו, כולל רבים מחברי האתר, הנהלת האתר ופחות או יותר כל מי שהם מכירים רכש את המכשיר, פרץ אותו, הכניס לו עברית ומוציא אותו מהכיס ללא כל היסוס בכל הזדמנות ותירוץ – מה שגורם לנו בכל פעם מחדש לכווץ את שריר הקנאה שלנו (יש לי כבר התכווצות שרירים). המתחרה היחיד שלו היה בעצם רק ה-iPod touch…


המסך המטורף של השנה הוא מסך 103" של פנסוניק.

יש שיאמרו שמדובר בקוריוז ולא יותר, אבל השנה היה קשה לפספס את המסך הזה. בכל בוקר כשאני פותח את הטלויזיה אני רואה את אברי גלעד משתזף לו לאור ה-103", ושמועות על הסרטים שצוות התוכנית רואה לאחר תום השידורים הגיעו גם לאוזנינו. את המסך ראינו ב-IFA, בקסטיאל וכמובן בנתב"ג 2000.

 


נגן ה-HD של השנה הוא הסוני פלייסטיישן 3. השילוב של מחיר אטרקטיבי, יציבות מפתיעה וסט של פיצ´רים יוצא מהכלל הופך את הקונסולה הזו לנגן התוכן המוצלח ביותר שנפגשנו בו השנה.

ההתלבטות היחידה היתה האם ה-Super Blu 2 של LG יכול לקחת מהמכשיר את הבכורה, בתור היותו הנגן האוניברסלי המלא הראשון, אך ה-PS3 עדיין לוקח מחמת הספק…

 


בתחום הרסיברים HIGH END התקשנו לבחור ולכן שני מועמדים מחזיקים את הטופ – האונקיו 875 חולק את המקום הראשון עם הרסיבר LX-70 של פיוניר.

שני מוצרים מוצלחים, שכוללים תמיכה בפורמטי האודיו החדשים שבאים עלינו לטובה.

 


בתחום השלטים לבית חכם, יושב לו כרגיל שלט פרונטו. השנה היה קושי רב להחליט בין שני המודלים המוצלחים שיצאו – ה-פרונטו 9600 וה-9400 הקטן יותר.

לבסוף בחרנו ב-9400 שהתמחור שלו, איכות המגע שלו והמבנה שלו הם מוצלחים מאוד למוצר מסוג זה.

 

 


לא כל אחד יכול להרשות לעצמו שלט אוניברסלי מחוכם כמו הפרונטו (מה גם שלא כל אחד יכול להשקיע את המשאבים לתכנת או לעצב אותו כראוי).

בתחום השלטים האוניברסליים יש קושי רב להחליט על מודל ספציפי ולכן נבחר בכל סדרת השלטים של לוג´יטק – הרמוני. אם תלחצו אותנו במיוחד נודה שה-HARMONY 1000, עם תמחור זול במיוחד לשלט מסך מגע באמת ראוי לכתר.

 


בתחום המסך של השנה נבחר השנה את ה-508LX של פיוניר (KURO).

את המסך הזה ראינו לראשונה בתערוכת IFA ברלין בחדר אפל שהותאם במיוחד למידותיו. מדובר על ההתקדמות המשמעותית ביותר בטכנולוגית פלזמה מזה יותר מ-5 שנים. פיוניר השקיעה בטכנולוגיה הון עתק ואת התוצאות רואים מיד. לסקירה של אחיו הקטן – 428, לחצו כאן.

 


בתחום מסכי ה-LCD השנה היה קרב צמוד, היו הרבה מסכים מוצלחים וראויים, אך דקה לפני שסגרנו את רשימת המועמדים קפץ לו לראש המסך הזוכה: פיליפס CINEOS 9632.

איכות תמונה פנומנלית, עיבוד תמונה מוצלח ל-HD ול-SD, תמיכה ב-100HZ מניבים מסך שבאמת קשה היה להיפרד ממנו בתום הבדיקה.

 


מזרימדיה השנה הוא ללא ספק ה-TVIX 4100.

כשקיבלנו אותו הוא היה סוג של הימור משוגע. לא היה ברור בדיוק מה הוא יוכל לחדש בתחום מעבר להצגת תכני H264 מסויימים. בפועל, חברת DVICO התעלתה על עצמה, סיפקה שידרוגי תוכנה קבועים והיתה הראשונה שהוסיפה תמיכה תקינה ומלאה בפורמט הפופולרי שתופץ תאוצה כיום – MKV.

 


ה-CDP המוצלח של השנה הוא ה –Berendsen CDP-I Special Edition .

אייל ווינדלר מצא תוך כדי הבדיקה פשוט CD PLAYER עם סאונד גדול.

 


מגבר האינטגרייטד של השנה הוא: Trigon Energy

הוא נראה כמו מוצר מבית מארק לוינסון והוא גרם לאייל וינדלר להתאהב בו ממבט ראשון.

למי שרוצה לדעת במה מדובר – לחצו על המאמר.

 


ממשיך הדרך של ה-TAMP, הלא הוא TrendsAudio TA10.1 הוא מגבר אינטגרייטד נוסף שהעביר רטט בלבבות הסוקרים שלנו.

הוא בהחלט מצדיק את השם הטוב שהיה ועדיין יש ל-TAMP.

 


בתחום הרמקולים, הרמקול שהכי הרשים אותנו (זה היה בתערוכת CES 2007) היה ללא ספק ה-Vivid Audio B1. זהו דגם אמצעי ב-Lineup שלהם, מתומחר בכ-9K פאונד והוא תוכנן ע"י אחד המתכננים של הנאוטילוס האגדי של B&W. מדובר ברמקול עם כמה וכמה פטנטים יחודיים, סאונד נייטראלי ומאוזן ביותר ועם דינאמיות ואנרגיה שלא מוצאים ברמקולים בגודל הזה. לאחרונה נתבשרנו כי הרמקול אפילו נחת בארץ בייבוא של יגאל סבו היי-אנד.

 


רמקול נוסף, שלא ניתן היה להתעלם ממנו, היה ה-Magico V3.
ברמקול הזה ייושמו כל מה שאלון וולף יאיר תמם (מאודיו-דזיינס ברשפון) למדו ב-15 שנים האחרונות.
זהו רמקול בתיבה סגורה אשר כמעט וכל הרכיבים הם פרי תכנון מקורי ויחד שוקלים כ-70 ק"ג ליחידה. הרמקול בעל שני וופרים לבאס, מיד וטוויטר. הרמקול מאוד נייטראלי ויש שיגידו כי הוא לא מוציא WOW בשמיעה הראשונה, אולם זה דווקא מה שאהבנו בו. הוא ניגן כל דבר בצורה ניטראלית ושווה. מחירם: 22,800$.

 


במבחן הרמקולים המדפיים הגדול שנערך השנה, נבחרו שלושה רמקולים בקטגוריות שונות.

ה-Wharfedale EVO 2.10 כרמקול עם התמורה הגבוהה ביותר לכסף, ה- QUAD 12L כרמקול ה-Laid Back הטוב ביותר וה-Triangle Comete כרמקול ה-In Your Face הטוב ביותר.

 


בתחום האוזניות, בלטו ה-SE530 של חברת Shure האמריקאית.
אלו אוזניות IN-EAR בעלות 3 אלמנטים (!) המפיקות סאונד צלול, מפורט עם באס מפתיע.

אם 499$ לזוג, לא מרתיעים אתכם, אלו האוזניות IN-EAR שלכם.

 


בתחום המקרנים היה ממש קשה לנו השנה לבחור במכשיר מוצלח – פשוט כי לא קיבלנו לסקירה יותר מדי מקרנים. אלו שכן קיבלנו, לא הצליחו להיכנס למבחן הזה בזמן.
אם היינו חייבים לבחור, כנראה שהיינו בוחרים ב-HD100 של JVC. את המקרן ראינו לאחרונה ב-IFA ברלין. למרות כמה חסרונות (זליגות אור ו-CONVERGENCE) מדובר בקפיצת דור בתחום המקרנים.

לאחרונה עשינו SHOOTOUT פרטי ל-DREAM BEE של DREAMVISION, שהוא כידוע מבוסס על ה-RS1 (הדור הקודם). מקרנים מדהימים, חבל שאין מספיק מודעות לתחום בארץ, בעיקר מצד היבואנים בישראל שפשוט מזניחים את תחום המקרנים.


בתחום הרסיברים MID END, היתה לנו בעצם רק אפשרות אחת.

האונקיו 605 הוא המוצר הראשון בטווח המחירים ה-MID END שכולל את מלוא הפיצ´רים שחובבי קולנוע ביתי מושבעים זקוקים להם: בראש ובראשונה, תמיכה בפורמטי אודיו החדשים.

 


בתחום ה-HTPC, היתה לנו ההבטחה הגדולה של ה-VMC של ויסטה, אך המוצר שבאמת עשה את זה השנה הוא: MEGAEPG!

התוכנה הזו היא הבסיס לכל נושא ה-EPG בכל התוכנות HTPC שאנחנו מכירים. בהחלט מוצר גאוני וקריטי למשתמש הישראלי!

 


המאמר הכי פופולרי בשנת 2007 היה:

ניגון קבצי 1080p על מחשבי Low-End, או איך להפוך מחשב חלש למכונת HD? של OferL!

כל הכבוד לעופר על מאמר מוצלח שתוך מספר חודשים קטן גרף מעל 10,000 קריאות באתר!

 הפספוס הגדול של השנה:

ראינו לנכון לציין גם מוצר שהוא הפספוס הגדול של השנה. בעיננו זה היה ה-SQUEEZEBOX 3 של לוג´יטק אשר שווק תחת השם B-MUSIC על ידי בזק.

כבר מזמן לא ראינו מוצר מוצלח כל כך שמשווק באופן כל כך רע. כואב הלב ונקווה שאנשים בתחום ישימו לב ויחזירו את המוצר הזה למקומו הטבעי.

 


לתגובות והמשך דיון בכתבה לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
30.12.2007
  
עפר לאור

1