Logitech Wireless DJ Music System

בעולם שבו מפגיזים אותנו חדשות לבקרים בצעצועים שמטרתם לנהל את חיינו בשלט רחוק ולעזור לעצלנים שביננו להמשיך ולרבוץ על הכורסא, ...


רקע

טוב, אז קניתי מערכת (רסיבר ONKYO SR674, רמקולים B&W CM-4, DVD Pioneer DV696AV-S). ועכשיו מה? נכון ששומעים נהדר וזה פשוט תענוג צרוף לשמוע מוסיקה אבל לא בזאת עסקינן. הבעיה היתה שבהתחלה הייתי שומעת רק CDs שזה לא רע כי בתור חובבת מוסיקה יש לי די הרבה כאלה אבל זה גם לא להיט גדול כי א. מה עם הגיוון? רוב ה-CDs מה לעשות, הם של אותו מבצע או מאותו ז´אנר לפחות. ב. מה עם גורם ההפתעה? הרי אנחנו כבר מכירים בע"פ את סדר השירים וזה קצת מתחיל לחזור על עצמו. ג. למה לעזאזל אני צריכה לקום מהספה כדי להחליף דיסק ומה אם אני חלילה באמצע שטיפת כלים?

אז כמו שאתם מניחים לא התכנסנו כאן כדי לשמוע על מטלות הבית שלי ובעצם רציתי לספר לכם על מוצר מבית היוצר של Logitech שנקרא Wireless DJ Music System.

הרעיון הוא פשוט. לאפשר לנו לשמוע את המוזיקה, שנמצאת על המחשב האישי, במערכת סטריאו (שיכולה להיות בחדר אחר בבית) וזאת בחיבור אלחוטי כמובן.

 

מבנה ונתונים טכניים

הערכה מכילה שלוש יחידות. יחידה המתחברת למחשב בחיבור USB ומשדרת את המוסיקה באופן אלחוטי ליחידה השניה שהיא עריסה המתחברת למערכת בחיבור RCA (לחילופין יש גם יציאה 3.5 מ"מ למיני סטריאו). היחידה השלישית והחשובה מכולן היא שלט, מעוצב בקפידה, המאפשר שליטה מלאה על התוכן שנמצא על המחשב. את השלט ניתן להניח בעריסה ואז היא משמשת כמטען.
בחלקו העליון של השלט מסך LCD בגודל ´´2 עליו מוצגים התפריטים.
במרכז השלט גלגל (בדומה לגלגל ה-iPod) המאפשר מעבר קדימה ואחורה בין התפריטים או השירים בתצוגה ובמרכז הגלגל כפתור Enter לבחירה.

בנוסף לכפתורים הסטנדרטיים, שני כפתורים של DJ list המאפשרים בניה דינאמית של playlist באמצעות השלט. בתחתית השלט כפתורים לשליטה על הווליום וכפתור Mute.

System Requirements:

  • Intel or AMD CPU (1GHz or higher)
  • Windows® XP Home or Professional (SP1+)
  • 512 MB RAM (1 GB recommended) למרות שאצלי זה עבד יופי גם עם 384 MB
  • 300 MB available disk space
  • Available 1.1 or 2.0 USB port CD-ROM drive

 

דף המוצר באתר החברה

151315001496_490

השלט מונח על העריסה. (צילום: נטע שדה)

 

15061512149715051492_490

העריסה. (צילום: נטע שדה)

1502151314911512_490

המשדר (צילום: נטע שדה)

איכות בניה

העיצוב של שתי היחידות ושל השלט מרשים ביותר. עיצוב היי-טקי בקווים עגולים ונקיים בגימור כסוף/שחור שמשתלב יפה עם שאר המכשירים. שתי היחידות קטנות למדי והנוכחות שלהן לא מפריעה. השלט דק וקל ונראה יפה גם כשהוא מונח בעריסה.

מעבר לעיצוב המרשים, השלט מאוד נח לתפעול. הוא לא עמוס מדי בכפתורים, התצוגה נעימה, התפריטים פשוטים וברורים והאחיזה נוחה ומאפשרת תפעול של השלט ביד אחת.

 

תפעול

הכניסה הראשונה והעיקרית בתפריט הראשי היא My Music.
ניתן לבחור ב-Play All Songs או ב-Shuffle & Play או לבחור שירים ע"פ קטגוריה:

Artists, Playlists, Genres (ז´אנר), Albums ו-Songs.
אלבומים ו-Playlists שהוגדרו ב-Media Palyer יופיעו בקטגוריות אלה בהתאמה.
האפשרות של Shuffle & Play קיימת גם בקטגוריות עצמן ומאוד נהניתי להשתמש בה. כנראה שאנחנו הנשים אוהבות שמפתיעים אותנו…
לגבי השירים עצמם כמובן שכדי ששיר מסויים ישתייך לקטגוריה מסויימת האנפורמציה הזו צריכה להופיע בקובץ המקור מה שמביא אותנו לשאלה מה אפשר לנגן ומאיפה נלקחים השירים?

ובכן המערכת מאפשרת השמעה של MP3, WMA, iTunes (AAC), podcasts ותחנות רדיו באינטרנט.
באמצעות התוכנה שמגיעה עם המוצר (StreamPoint) ניתן לבנות Music Library ממקורות שונים: Media Players (Windows Media Player, Apple iTunes ו-Musicmatch Jukebox) וספריות המכילות קבצים מהסוג הנ"ל. במהלך ההתקנה יש לציין עם איזה מקורות רוצים לעבוד.

ניתן כמובן לעדכן את הספריות ואת ה-Library או ה-Playlists של ה-Media Player ולעדכן את השלט בהתאם (יש אופציה לעדכון ידני או אוטומטי). הסינכרון הזה עובד יפה מאוד, הוספתי שירים גם לספריות שהוגדרו וגם ל-Media Player והשלט התמודד עם זה בכבוד.

כניסות נוספות בתפריט:

  • Internet Radio – תחנות שהוגדרו בהתקנה
  • Now Playing – פרטים על השיר שמתנגן כרגע
  • DJ list – רשימת השירים שמתנגנת כרגע
  • Settings – הגדרות השלט
  • Rooms – קביעת החדר בו תתנגן המוסיקה (בזמן ההתקנה ניתן להגדיר מספר חדרים).

התקנה

ההתקנה מאוד מאוד פשוטה וידידותית. ההתקנה מתחילה עם התקנה של התוכנה (מתוך CD מצורף) שמתבצעת בעזרת Setup Wizard. תחילה נתבקש לבחור את מקורות המוסיקה מתוכם תיבנה ה- Music Library ובהמשך נתבקש לחבר את המשדר, להפעיל את השלט ולחבר את העריסה. את התקנת החומרה ניתן לבצע step by step ולקבל אישור על כל שלב או לחבר פשוט את כל הרכיבים ולקוות לטוב…

בסוף התהליך צריך לוודא שכל היחידות מזהות אחת את השניה. במשדר ובעריסה נורת החיווי הופכת מאדומה לכחולה, רגע מרגש בפני עצמו, ועל השלט מצויין OK.
אפשר להרחיב את המערכת ע"י חיבור של עריסות נוספות למערכות שמע אחרות (בגינה למשל), ע"י הגדרה של Rooms נוספים, אך ניתן לשדר בו זמנית רק לחדר אחד.

 

איכות סאונד

שאלת השאלות ! האמת שלא ציפיתי לגדולות ונצורות והופתעתי לטובה. כמובן שהמבחן האמיתי הוא מול CD (בפורמט ללא איבוד) שמנוגן ישירות מה-DVD. ובכן ניסיתי סוגים שונים של מוסיקה בינהם The boy next door של Stacey Kent (ג´אז) ו- ReverenceשלFaithless (dance) שני אלבומים מומלצים בפני עצמם. אני לא יכולה להגיד שלא היה הבדל. ה-CD נשמע עמוק יותר ומפורט יותר. בג´אז ה-mid היה ברור יותר וב-dance הנוכחות של הבסים היתה מורגשת יותר אבל אלה ניואנסים בהם הצלחתי להבחין רק כשניגנתי בשני הערוצים במקביל ומיתגתי ביניהם באמצעות הרסיבר. בהאזנה רציפה דרך ה-Wireless DJ הצליל בהחלט נשמע איכותי ונקי וזה בהחלט לא מובן מאליו.

אבל אין טוב בלי רע. הסאונד אכן איכותי. לגבי ה-Wireless הסיפור טיפה שונה כיוון שפה ושם היו ניתוקים שהיו אמנם נוסטלגיים, כי הזכירו תקליט שמתנגן, אבל היו די מרגיזים. עדיין אני חייבת לסייג ולומר שהם לא היו תכופים ולא הצליחו להעיב על החויה.

סיכום:

בסך הכל ההתרשמות מהמוצר היא מאוד חיובית. כפי שנאמר, ההתקנה פשוטה להפליא, איכות הסאונד טובה והעבודה עם השלט היא מאוד נוחה גם למי שלא מורגל בעבודה עם גאדג´טים.

כאן אולי המקום לציין עובדה מעט מצערת. אינפורמציה בעברית (שם שיר, שם מבצע, שם אלבום וכו´) או כל אינפורמציה בלתי מזוהה תופיע כג´יבריש בתצוגה. בכל מקרה אחר כששיר מסויים מתנגן נוכל לראות את כל האינפורמציה לגביו כולל אורך השיר, המיקום הנוכחי בשיר ו-Progress Bar שמתקדם במהלך ההשמעה.

15141510149314901492_490

 

אפשרויות החיפוש באמצעות השלט מוגבלות. בחלק מהקטגוריות ניגשים לשירים דרך תפריט a,b,c… ובאחרות פשוט מקבלים רשימת שירים עליה יש לעבור באמצעות הגלגל, מה שעלול להיות מציק כשספריית השירים מכילה מאות שירים.

חיסרון נוסף בעבודה עם השלט הוא שלפעמים הוא מגיב ב-delay לבקשות, בעיקר ל-play/pause. הדיפדוף בעזרת הגלגל לעומת זאת עובד יפה.

היתרון המשמעותי של המכשיר הוא הניידות. התצוגה נמצאת על השלט כלומר יכולת השליטה והאינפורמציה על מה שמתנגן הולכת איתנו ואין צורך להיות בקשר עין לא עם המחשב ולא עם מערכת השמע. אפשר להתרווח בספה או בכל מקום אחר בבית ולשלוט בחופשיות בכל תוכן המוסיקה כולל יצירה של Playlists בצורה דינאמית (כפתור ה-DJ Add בשלט).

היתרון הזה בולט במיוחד לעומת מזרימדיה של מוסיקה אחרים (דוגמת ה-Squeezebox Squeezebox דף מוצר, Squeezebox כתבה באתר) בהם התצוגה נמצאת על המכשיר וכדי להנות מהאיפורמציה שהוא מספק צריך להיות במרחק קטן יחסית ממנו. פיתרון אידאלי למי שמחזיק את רוב המוסיקה שלו על המחשב או למי שרוצה להיפטר מערימת הדיסקים שלו או סתם לנגן אותם יותר בנוחיות. פתרון מצויין למסיבות.

למי שעובד בעיקר עם iPod ישנם פתרונות מתאימים יותר ומי שעולם התוכן שלו כולל גם סרטים כנראה שיבחר בכיוון של Streamer/Media Center.

המחיר בארץ קצת יקר, כ-1400 ש"ח (בארה"ב כ-100$), קיימים מוצרים זולים יותר אך זה כמובן בא על חשבון האיכות.

ניקוד ע"פ סולם 1-10:
סאונד -9
תפעול – 9
איכות בניה וגימור מכשיר – 10

לשרשור תגובות בפורום אודיו דו ערוצי

גילוי נאות: במהלך הכנת הכתבה, התאהבה הכותבת בתחום ותתחיל בזמן הקרוב לעסוק בתחום.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
20.10.2007
  
כתבת: נטע שדה. עורך: אלי חבוש.

1