נגן Creative Zen Stone Plus – לשמוע בלי להרגיש

החיפוש אחרי הנגן האולטימטיבי היה קצר מאד...לאחר שראיתי את נגן המיקרו-פלאש החדש של חברת Creative החלטתי לרשום ולשתף את דעתי ...


אני אוהב לשמוע מוזיקה בכול מקום אם זה בעבודה, בדרך לעבודה באוטו או סתם בדרך לטיול של שבת וגם בחדר הכושר.
אחת הבעיות עם הנגן IAUDIO X5L שיש לי הוא שהוא גדול, גדול מאד אפילו. ללכת עם כזה נגן בכיס זה לא נעים, וגם רצועת היד שקניתי לו ובה אני משתמש בחדר הכושר, גורמת למכשיר להיראות גדול בלי בכלל שציינתי שנגן זה מבוסס דיסק קשיח שפעילות ספורטיבית לא מטיבה עימו.

אם כך, הדרישות עבור הנגן לשעות הפעילות הספורטיבית שלי היו ידועות.
אני רוצה נגן קטן, כזה שנכנס לכיס, נתפס עם קליפס, או בהגדרה הפשוטה ביותר – אחד שנעלם בקלות.
ידעתי שאם אני הולך על נגן עם מסך אני מקבל נגן גדול יחסית בגלל המסך, כל הנגנים (אני מדבר על נגנים איכותים ולא על מוצרי מדבקה) מגיעים בקטגוריות המיקרו נגנים עם מסך למעט האיפוד Shuffle.
מהרגע הראשון ה Shuffle היה הנגן האולטימטיבי עבורי, קטן אפילו פיצי, ללא מסך שמונע גודל רב, זמן סוללה סביר, נפח סביר של 1 גיגה בייט וקליפס לחולצה.
אז למה לא קניתי כזה?כמעט כפול במחיר מכול נגן זהה אחר.
מצאתי נגן בנפח גדול יותר, בגודל זהה, ובחצי מחיר, ולא, לא מדובר בנגן מדבקה.

בחודשים האחרונים השיקה חברת Creative סדרה חדשה של מיקרו-נגנים מבוססי פלאש תחת סדרת Zen Stone.
הנגן הראשון שהוציאו היה Creative Zen Stone שהגיע בשלל צבעים ובגודל מנימליסטי של 53.67×35.34×12.82 מ"מ ובמשקל של 18.5 גרם ותג מחיר של 40 דולר בלבד!.

עיקר התלונות לנגן היו שהוא לא כולל רדיו FM ובגלל שיעודו הוא לפעילות הספורטיבית היתה דרישה לקבל סטופר לחישוב זמני ריצה.
חברת Creative החליטה להקשיב לקהילה (אני אוהב כאלה חברות) והוציאה את Zen Stone Plus , למכשיר נוסף מסך OLED קטן שלא פוגע בגודלו של המכשיר שהוא 55.6×35.4×12.8 ומשקלו 21 גרם בלבד.
כמו כן, נוספה תמיכה ברדיו וגם תוספת של סטופר שניות פשוט וקל ולפינוק מושלם נוספה אפשרות של הקלטות בעזרת מיקרופון זעיר בצד המכשיר, והכול מגיע בנפח של 2 גיגה בייט.
מהרגע הראשון שראיתי את הנגן ותג המחיר שלו (79$) ידעתי שזה מה שאני מחפש.
הנגן מכיל מסך בסיסי למעבר בין הפונקציונאליות של המכשיר כגון מוזיקה, רדיו, הגדרות, סטופר וכמו כן מכיל כפתורי ניוט פשוטים (קדימה, אחורה, הגברה והנמכה של עוצמת השמע), חיבור Mini USB וכפתור הדלקה.
מה צריך עוד? פשוט מושלם.

ברגע שמדליקים את הנגן (לאחר טעינה של שעה בלבד דרך חיבור USB למרות שגם מגיע מטען לשקע החשמל בחלק מן הדגמים) רואים את הלוגו של החברה מתנוסס על המסך ותוך כמה שניות של טעינה עולה מסך עם שם השיר והזמן שלו.

מהרגע הראשון שמתי לב שמדובר במסך מעולה, יצאתי לאור שמש חזק וראו את המסך בצורה ברורה מאד, הכול בזכות מסך ה OLED שעבור אנשים שמבצעים פעילות ספורטיבית באור היום ולא בתוך חדר כושר, בונוס זה נותן בהחלט הרגשה טובה.

המכשיר מגיע עם אוזניות לא רעות בכלל, אני רכשתי לפני זמן מה אוזניות מיוחדות לחדר הכושר שמתלבשות על האוזן כך שלא יפלו לי במהלך הפעילות הספורטיבית, אבל האוזניות שקיבלתי נוחות ואיכות השמע בהם פשוט מעולה. ביצעתי השוואה מול האיכות של IAUDIO ובהחלט האיכות לא נופלת.

אופציית הרדיו פשוטה מאד ויש אפשרות לשמור על 32 תחנות קבועות. ניסיתי לשמוע ערוצי רדיו כגון גלי צה"ל, רדיו 99 ושמעו בצורה טובה מאד ללא רעשי רקע גם בתוך בניין סגור. אופציית הסטופר היא פשוטה עד להפליא, יש תצוגת שניות, דקות, שעות, אתה לוחץ על התחלה ועל עצירה, זה הכול, מי צריך יותר?

חיבור וסינכרון הנייד מתבצע באמצעות מחבר מחיבור mini USB לחיבור USB רגיל שמתחבר למחשב. הזיהוי הוא אוטמטי ככונן נייד והעתקה של השירים ללא צורך בתוכנות נוספות כגון iTunes וכו להעברה של השירים, פשטות זאת המילה, אמרתי כבר?

חיסרון אחד אולי שאפשר לומר על המכשיר היא שאין שום אפשרות כיום של חיבור קליפס לנגן וחיבור עם הקליפס לחולצה, אני בטוח כי אם תהיה דרישה, תוציא חברת Creative תוסף למכשיר שיוסיף את האפשרות.

לסיכום, לאחר כמה ימים של שימוש במכשיר, המכשיר הוא בדיוק מה שחיפשתי. קטן, עם נפח סביר, איכות שמע טובה, והכול במחיר נורמלי ומבית טוב

יתרונות:

  • קל ופשוט להפעלה
  • קל משקל וקטן מימדים.
  • נפח יחסית גדול בקטגוריות המיקרו-נגנים.
  • איכות שמע מעולה.

חסרונות:

  • אין אפשרויות לחיבור לבגד(קליפס)
  • אין תמיכה בעברית(מראה גיבריש)
  • אין אפשרות לדפדוף בין הספריות של השירים אלא דפדוף בין השירים בלבד.


עיצוב
: 9 – מבחר צבעים, גימור מבריק.
שימושיות: 8 – עושה מה שצריך לעשות מבלי להסתבך.
זמן בטריה: 7 – עד 10 שעות לפי עמוד היצרן.
תמיכה בפורמטים: 7 – היה נחמד אם היתה תמיכה ב FLAC אבל יש תמיכה מלאה ב mp3,wav,wmv
גודל: 9 – קטן וכמעט לא מורגש ביד.
נפח: 8 – בשביל פעילות ספורטיבית מספיק בהחלט.

מחיר : 79$ לפי אתר היצרן.

להמשך דיון בנושא הכתבה לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
19.08.2007
  
כתב וצילם: דרור אנגל

1