נגן Blu-ray: Pioneer BDP-LX70

אחד מנגני ה Blu-ray היוקרתיים ביותר כיום, ה Pioneer BDP-LX70, עובר בדיקה מדוקדקת ב HomeTheater. האם שילוב יכולות Media Center ...


נגני ה HD DVD של Toshiba נחטפים כמו לחמניות בחו"ל לאחר ש Toshiba החליטה להעניק חינם 5 סרטי HD DVD לכל הרוכש יחידה מתוצרתה. Sony כתגובה נגדית ממחנה ה Blu-ray, מעניקה 5 דיסקים במתנה לכל הרוכש קונסולת PlayStation 3 או נגן יעודי, קיצוץ של 10% במחיר של נגן ה HD DVD של ה Xbox 360, קונסולת ה PlayStation 3 נמכרת במספרים של מיליונים ופיוניר מוציאה לשוק הגועש נגן Blu-ray עם תג מחיר יוקרתי של 10900 ש"ח.

האם יש מקום בשוק לנגן במחיר כזה? כיצד Pioneer מתכננת לשווק את אחד הנגנים הכי יקרים בשוק?
היא תעשה את זה על ידי שילוב תכונות שעדיין לא נצפו בנגן Blu-ray או נגן HD DVD.

ה BDP-LX70 הינו נגן Blu-ray בעל תכונה מאוד מיוחדת לעומת שאר הנגנים בשוק, הוא מכיל יכולות Streaming אשר מאפשרות לנו להשתמש בו בתור נגן לקבצי המוזיקה, התמונות והסרטים שלנו.

הוא היחיד שנמכר לשוק האירופאי. בשוק האמריקאי, הוא נמכר עם השם BDP-HD1 ויש לו אח קטן בשם BDP-94HD אשר חסר יכולות Streaming ולכן גם זול יותר.

מראה חיצוני
ה BDP-LX70 בהחלט מרשים מבחינה חיצונית, הפאנל הקידמי שלו בגימור פיונירי מסורתי של Black Piano, שלדה בעלת דופן כפולה, מוצקה ומסיבית, משקל מכובד של 6.5Kg והכל יושב על 4 רגליות רחבות בעלות גימור מתכתי כסוף.
בצד התחתון של הפאנל, נוכל למצוא כפתורי ניווט בסיסיים כאשר ה Play קיבל גודל גדול מהרגיל וגימור מתכתי זהה לרגליות. על מנת לשמור על איזון, כפתור ה Power On בצידו השני של הפאנל, קיבל אותו גימור.
מעל כפתורי הניווט נמצא צג קטן ואינפורמטיבי, ארבע נוריות אדומות קטנות לחיווי פעולות שונות של הנגן, כפתור ייעודי לבחירת רזולוציית יציאה ו- Eject.

קצת תמוהה ההחלטה למקם את מגש הדיסקים בצידו השמאלי של הנגן, בשנים האחרונות קיים נוהג למרכז את הכונן על מנת למצמצם על כמה שניתן רעידות והפרעות שונות אשר נוצרות על ידי מנגנון הסיבוב של הדיסק.

Pioneer BDP-LX70

מחברים
מימין לשמאל:
זוג מחברי RCA סטריאו, 5.1 אנלוגים, יציאה דיגיטלית אופטית וקואקסיאלית, קומפוננט, S-Video, קומפוזיט, אתרנט 10/100, HDMI 1.2a, בקרה (עבור חיבור לרסיברים או ל-Pre מתאימים) ואחרון – AC נשלף.

Pioneer BDP-LX70

סביר להניח כי רוב האנשים ישתמשו במחבר ה HDMI ובאחת מיציאות האודיו הדיגיטליות. מחבר האתרנט יאפשר לנו להפעיל את יכולות ה Streaming של הנגן, הפעלת חלק מיישומי Blu-ray Disc Java וייתכן שבעתיד הקרוב – הורדת עדכוני קושחה.
יש לציין כי נגן זה איננו תומך בפורמטי האודיו החדשים: DTS-HD & Dolby TrueHD, חוסר זה קיים ברמה פיזית בחומרת הנגן ולא יהיה ניתן להוסיף אופציה זו דרך עדכון קושחה או שימוש במחברי 5.1 האנלוגים.

תצורת הבדיקה
וידאו: ה BDP-LX70 חובר בכבל HDMI-HDMI למסך NEC 42XR4.
אודיו: נעשה שימוש במחברים האנלוגים 5.1 וביציאה האופטית הדיגיטלית.
גרסת הקושחה שנבדקה – 2.00

Tray וזמנים
מגש הדיסקים הינו יציב למדי ונפתח עם רעש מנוע קל, הנגן הינו די כבד ולכן פעולת הכונן לא הורגשה או נשמעה ממרחק קרוב. גם המאוורר האחורי של הנגן היה די מוצלח ובקושי היה ניתן לשמוע אותו ממרחק צפייה סטנדרטי של 3-4 מטרים.

55 שניות עוברות מרגע ההדלקה ועד לזיהוי הדיסק בכונן והוצאת הודעת טעינה.
לאחר 16 שניות נוספות נוכל לצפות בתמונה הראשונה מתוך הדיסק.
סך הכל 71 שניות מרגע ההדלקה ועד לתמונה הראשונה מתוך הדיסק.

בהחלט לא מהירויות מרשימות, ה Sony BDP-S1 מהיר יותר ב 4 שניות וקונסולת ה PlayStation 3 מהירה עוד הרבה יותר – 19 שניות מרגע ההדלקה ועד לזיהוי הדיסק בכונן ועוד 15 שניות עד להופעת התמונה הראשונה מהדיסק, סך הכל 34 שניות לעומת 71 שניות במקרה של ה BDP-LX70 עבור אותה פעולה בדיוק עם אותה מדיה.

יש לזכור כי רוב הזמן בהדלקת הנגן מושקע לטעינת מערכת ההפעלה היעודית לזכרון הפנימי על מנת לאפשר תגובה מהירה יותר במצב On.

ה-Setup
ההגדרות במכשיר היו קלות והתפריטים נוחים לעבודה.
התפריטים אפשרו להגדיר את כל הרמקולים כגדולים או כקטנים בלבד, מוזר היה שלא ניתן לכוון רמקולים אחוריים קטנים.
בכל מקרה, תפריט זה רלוונטי רק למי שמשתמש ביציאות האנלוגיות 5.1, לכל אלו שמשתמשים באחת מהיציאות הדיגיטליות – אין שום מגבלה.

קיימים מספר מצבים מוגדרים מראש לצפייה ושלושה מצבי Custom. כל המצבים ניתנים לגישה בקלות במהלך הצפייה. במצבי ה Custom ניתן לכוון: Black, White, Chroma Level ו Hue.

מצבי ה Predefined היו לטעמי ומצאתי כי מצב Cinema בלילה נותן תוצאות מעולות והוא היה המצב ששימש אותי במשך רוב זמן הבדיקה.

עבור צפייה בלילה כאשר לא רוצים להפריע לשאר קרובי המשפחה, ניתן להפעיל Dynamic Range Compression. ניתן לרוב למצוא אפשרות כזאת גם ברסיבר אך בשל הנוחות הקלה להגיע לאופציה זו תוך כדי צפייה – אני מאמין שתהיה העדפה להפעילו דרך הנגן.

DRC

Remote

שלט
השלט די מכובד וארוך, 20 ס"מ אורכו, עשוי מפלסטיק קשיח עם גימור Brush מתכתי. מיקום הכפתורים נעשה עם מחשבה רבה תחילה ומיקומם מאוד נח לגישה. ראויים לציון כפתורי הניווט הגדולים, זוג כפתורים עבור סריקת פריימים, זוג כפתורים גדולים עבור שינוי רזולוציית יציאה, כפתור גישה ישירה לתפריט הרשת הביתית ושליטה עבור מסכי פיוניר (לא ניתן לכוונם כך שישלטו על מסכים מתוצרת שונה).

 

השלט מכיל כפתור עבור Dimmer לתצוגה בעל 4 רמות. 3 מהן עם פרטים ומצב אחרון בו התצוגה נכבית כמעט לגמרי חוץ מנורית חיווי קטנה אדומה, אשר נדלקת על הפאנל לסמן לנו שאנחנו במצב כיבוי תצוגה מלא (בדומה ל Sony BDP-S1), הייתי מעדיף תצוגה כבויה לחלוטין עבור צפייה קריטית.

 

השלט חסר תאורה אחורית לכפתורים ואיננו מכיל כפתורי Discrete עבור On/Off. הכיתוב על הכפתורים נראה איכותי והכפתורים עצמם מאוד נוחים לשימוש. בכל אופן, אני מאמין שרוב הרוכשים יתאימו את השלט האוניברסלי שברשותם ל BDP-LX70 ולא ישתמשו כלל בשלט זה.

 

 

 

 


מהירויות הרצה וניווט
ה ה BDP-LX70 מאוד זריז וצייתן, לחיצה על כפתורי הניווט הבסיסיים כגון Play ,Stop או Pause נעשית כמעט מיידית. לעומת זאת, כפתורי דילוג פרקים או ריצה מהירה ואיטית נעשות עם השהייה מסויימת של שניה לערך.
בעל 4 מהירויות הרצה קדימה בשם Scan1 עד Scan4, קיימת עדיפות לדעתי למהירויות הרצה עם שמות מתאימים כגון: x2, x4…

מהירויות ההרצה הינן קטועות מבחינת התמונה על המסך ואינם חלקות לצפייה. הפעלת הריצה וחזרה ל Play רגיל הינה עם השהייה קלה של שנייה לערך בין לחיצה ללחיצה.
ניתן לבצע הרצה איטית קדימה בלבד במהירויות של 1/2, 1/4, /18, 1/16. במידה ויתקיים ניסיון להריץ אחורה, תתקבל הודעת שגיאה "Not Supported". גם ריצה של פריימים בודדים ניתנת לביצוע, הריצה קדימה עבדה מצויין, לעומת זאת, ההרצה אחורה דלגה על מספר פריימים והציגה רק אחד מתוך 10 לערך.

חזרה למצב צפייה רגיל לאחר ריצה לוקחת שנייה לערך וגורמת למחשבה נוספת לגבי נחיצות ההרצה. מצאתי עצמי חוסך הרצות רק בשל הקושי שגילה הנגן בעת חזרה למצב צפייה רגיל. לעומת זאת, אפשרות ה GoTo עובדת די טוב, ניתן להגדיר זמן מדוייק עם כפתורי המספרים או להשתמש בכפתורי החיצים. יש לציין כי אם ברצונכם לקפוץ שעה קדימה, תאלצו ללחוץ על חץ למעלה על להגעת הזמן המתאים, לא ניתן לזוז לשדה השעות (או השניות) ולהעלות אותו על ידי לחיצה בודדת.

אותי הצליח לעצבן העובדה כי כל פקודת ניווט מלווה במסך גדול, שקוף במידה קלה, אשר מסתיר רבע מהתמונה.
התרגלתי במשך שנים כי בכל נגן DVD או Streamer הכפתור האמצעי ישמש עבור Pause/Play ועבור הרצה נשתמש בכפתורי החיצים. כאן המצב לא כך, עבור פעולות ניווט אלו אנחנו נשתמש בכפתורים הייעודיים לכך, זה די לא נח כי כשאוחזים את השלט, האגודל בקלות נגשת לכפתור ה Enter הגדול ויש הרגל להשתמש בכפתורים לידו עבור ניווט.
כפתורי החיצים עם ה Enter באים לידי שימוש רק בעת ביצוע Setup למכשיר, Pop Up Menu או בשימוש ביכולות ה Streaming.

Upscale ל DVD
ה BDP-LX70 בעל יכולות Upscale של כותרי DVD ל 1080p. נעשה שימוש בכותר הבדיקה הקבוע שלי, Mission: Impossible 2. ניתן היה להבחין כי נוסף מימד של טשטוש לכותר ולא ניתן היה לראות בתוספת זו כשיפור לתמונה לעומת בחירה של 480i (הרזולוציה המקורית של הכותר) כ Output Resolution. הנגן היה מסוגל לנגן כותרי Region 1 וגם Region 2, זוהי בשורה טובה לרוכשים ויאפשר להם להפטר מנגן ה DVD החבוט שבסלון.


חווית הצפייה
עם הנגן קיבלתי מספר סרטים, התחלתי עם Crash, אחד הכותרים הראשונים שיצאו בפורמט ה Blu-ray, הדיסק נטען בזריזות למכשיר והוידאו החל לרוץ. בהתחלה של דיסק זה מספר רב של אזהרות וניסיתי להריץ אותן, הגעתי לתפריט הראשי של הסרט עם הודעת השגיאה המוכרת "This operation is prohibited by this disk", ההודעה סירבה לרדת והיה ניתן עם החיצים לגשת לכל האפשרויות בתפריט אך כפתור ה Enter לא עבד. הפסקתי את הכותר והתחלתי אותו שוב, עכשיו צפיתי כמו ילד טוב בכל האזהרות השונות (ידעתם שיש קנס של 250K$ על הפצת הסרט?) ולאחר מכן התפריט הגיע בצורה תקינה והיה ניתן להתחיל בניגון הכותר.

גם כאן כמובן ניתן להעלות Pop Up Menu נוח עבור ניווט בפרקים, שינוי פס הקול וגישה לתוספות. יש לציין כי במידה וניגשים דרך ה Pop Up Menu לאחד מהתוספות בדיסק, כגון טריילרים או Deleted Scenes, לא יהיה ניתן להעלות שוב את ה Pup Up Menu מכיוון שהוא זמין רק בעת צפייה בסרט עצמו. על מנת בכל זאת לחזור לסרט, תאלצו לחזור לתפריט הראשי ומשם לסרט, בדומה כפי שקיים בתפריטים של כותרי DVD.

במהלך הצפייה בכותר Crash, היה נראה כאילו בכותר זה ההעברה לא הייתה ברמה גבוהה, פורמט הוידאו כאן הינו MPEG-2 ואיכות הצפייה הייתה דומה ברמתה ל Upscale של DVD. עברתי לכותר Stealth, בפעם הראשונה שהוכנס הדיסק התקבלה הודעת שגיאה כי הנגן לא מסוגל לקבל את הדיסק, בדקתי את ה Region וראיתי שהדיסק הינו Region Free ולכן אמור להתנגן על כל נגן לא משנה מאיזה Region הוא. בפעם השנייה הדיסק התקבל בהצלחה על ידי הנגן והוחל בניגונו.

גם כאן פורמט הוידאו הינו MPEG-2, איכות הוידאו הייתה במעט יותר טובה מ Crash אבל עדיין לא ברמה שהייתי מצפה לה.

ידוע כי בכותרים הראשונים של Blu-ray נעשתה העברה זריזה והיה לחץ מאוד גדול על האולפנים לשחרר כמה שיותר כותרים לשוק על מנת לגבור על מחנה ה HD DVD, הזריזות הזאת הביאה לפשרות מסויימות כגון פורמט הוידאו שנבחר (MPEG-2 לעומת AVC או VC-1 המתקדמים יותר) ואיכות ההעברה.

עברתי לסרט Casino Royale, מניסיוני עם Sony BDP-S1 ועם קונסולת ה PlayStation3, כותר זה איננו מאכזב. כמצופה, איכות הוידאו כאן פנומנלית, 1080p MPEG4-AVC על דיסק Blu-ray דו-שכבתי BD50 (הכותרים הקודמים הינם BD25) יכולה רק לעשות טוב. עכשיו ניתן היה להנות באמת ובתמים מתמונה מושלמת.

לחיצה אחת על Display תציג את פורמט הדיסק המנוגן, BD-ROM, זמן ה Chapter, Total Time ו Time מהתחלת הסרט. בשביל לחשב כמה זמן נשאר עד סוף הסרט, תצטרכו לחשב בעצמכם.

לחיצה נוספת על Display תראה לנו גם את הזמן מתחילת ה Chapter וה Bitrate הנוכחי בצורה מספרית ועם בר קטן. חבל שאין איזכור לסוג הוידאו המנוגן (AVC, VC-1 או MPEG-2) ול Bitrate פס הקול כפי שקיים ב PlayStation 3.
יש לציין כי גם בנגן של Sony, ה BDP-S1 תצוגת הנתונים די דומה ומכילה בדיוק אותן פרטים ומגבלות.

בתמונה הבאה ניתן לראות כי הסרט המנוגן, Happy Feet מוקלט ב 1080p24 והנגן מוציא בדיוק אותה רזולוציה.
בסרטים של 24fps, אפשר להוציא רק 60Hz באמצעות Pulldown 3:2 – וזה לא רק מוגבל לנגנים. במידה והמסך לא תומך ב 24fps יתקיים הכרח להשתמש ב 60Hz.
לגבי 50Hz, הסרטים שמותאמים לכך מומרים ל 25fps על ידי האצת הסרט ב 4% (תופעת לוואי של התהליך הינה העלאת קולות השחקנים בחצי אוקטבה). הנגן ימיר את הוידאו ל 50Hz במידת הצורך באמצעות Pulldown 2:2.
יש לציין כי במידה ותהליך זה לא נעשה בצורה אופטימלית, ניתן יהיה להבחין ב Judder כאשר המצלמה זהה מצד אחד של המסך לשני.

סרט האנימציה Happy Feet פרץ לחיים עם תנועה חלקה וצבעים עשירים, הוידאו נראה נהדר ורמת הפרטים יוצאת מגדר הרגיל.

לאלו שרוצים לרכוש נגן שיוכל להחליף גם את נגן ה CD שבסלון יכולים לעשות זאת עם ה BDP-LX70 מכיוון שהוא מנגן כותרי Audio CD ללא שום בעיה.

יכולות ה Streaming
הנגן BDP-LX70 מאוד מעניין, הוא הינו היחיד כיום אשר מכיל יכולות Streaming מובנות, אשר מאפשרות לנו גישה לקבצי הוידאו, תמונות והאודיו שלנו מהסלון הביתי. הנגן עושה את זה על ידי פרוטוקול DLNA הידידותי.
מבחינת פורמטי אודיו, הוא תומך ב mp3 & wma – חובבי פורמטי ה Lossless נשארים בנתיים מקופחים.
לגבי תמונות, קיימת תמיכה ב gif, png, jpg.
אבל הכי מעניינים הם פורמטי הוידאו הנתמכים: WMV, WMV HD, MPEG-1/2, MPEG-4 AVC, VC-1.
האם יש לנו תחליף ראוי לסטרימרי Standalone?

נעשה שימוש ב Windows Media Player 11. ההגדרה שלו לעבודה מאוד פשוטה, קודם כל יש לסמן את הספרייה אותה רוצים לשתף ולאחר אינדוקס מהיר, מאשרים את נגן ה Blu-ray שלנו כמורשה גישה. כל ה Setup הזה לקח בדיוק שתי דקות.

לחיצה על Home Menu תניב את התפריט הבא, אשר יאפשר לנו צפייה בשלוש קטגוריות מרכזיות:

תפריט ה Photos די סטנדרטי, בוחרים תמונה וצופים בה. ניתן גם להריץ Slide Show. תפריט ה Music גם טיפוסי למדי ומאפשר אופציה חביבה של ניגון ברגע תוך כדי דפדוף בספריות ואפילו צפייה בתמונות תוך כדי.
גיליתי באג מעניין בו נוגן קובץ אודיו ברקע, הותחל סרט Blu-ray והקובץ אודיו עדיין מנגן ברקע…

בכל אופן, התפריטים פשוטים ועושים את העבודה היטב.

עכשיו נעבור לקטע המעניין באמת, ניגון קבצי וידאו.

ה WMP11, שרת ה DLNA הנוכחי, תומך רק בקבצי וידאו עם סיומות wmv & mpg. אותי קצת שעשע פעולת ה Rename לקבצים בפורמט VC-1 או AVC ל mpg…
בכל אופן, נוסו מספר כותרים, Ghost Rider, Hellboy, Black Snake Moan – כולם MPEG-4 AVC ברזולוציה של 1080p. את כולם הנגן זיהה וניגן. לגבי הצלחת הניגון זה כבר משהו אחר, גמגומים, תקיעות מידי פעם, בהחלט לא אופציה שימושית לניגון כותרים אלו.
ציפיתי כי בקבצים מסוג VC1 התוצאות יהיו יותר טובות עקב ביטרייט נמוך יותר, אך התבדתי, נוסו הכותרים Rocky Balboa ו Invincible, שניהם 720p – מידי דקה ניתן היה לצפות בגמגומים שונים בוידאו ובאודיו.

פרק בסדרה Entourage בפורמט H.264 עם רזולוציה של 1080i לעומת זאת, היה הפתעה, נוגן בהצלחה ללא שום בעיות, איכות הוידאו מצויינת, כנ"ל לגבי הסרט Starship Troopers אשר נוגן בצורה נפלאה ללא רבב.

יש לומר כי קיימים עוד מספר שרתי DLNA מעולים בשוק, כגון TwonkyVision או TVersity אשר נחשבים ליעילים ובעלי תמיכה ביותר פורמטים מאשר WMP11. חזרתי על הבדיקה של תכני ה AVC & VC-1 שוב עם Twonkyvision UPnP Mediaserver 2.9.1
התחלתי עם תכני ה AVC, היה נדמה כאילו עכשיו הגמגומים הופחתו במידה מה, אך עדיין התכנים לא היו ברי צפייה. איכות הצפייה בתכני ה VC-1 נשארה דומה, הגמגומים מידי דקה הורסים את חווית הצפייה ועדיין לא נראה כאילו יש פתרון. כמובן שהרשת הביתית הייתה נקייה מכל פעילות ופנוייה לגמרי עבור שרת ה DLNA וה BDP-LX70.

חסרון עצום מאוד שנתקלתי בו הינו חוסר האפשרות להרצה כאשר מבצעים Streaming, פשוט אין, ניתן רק להשתמש ב GoTo. גם קבצי תרגום מסוגים שונים כגון VOBSub או SubRip לא נתמכים נכון להיום.

עבור MPEG-2 השתמשתי ראשון ב Conan the Destroyer, הנגן לא נתקל בשום בעיה בניגון הקובץ, הוא נוגן מצורה מושלמת, ללא קפיצות או גמגומים כלשהן, גם זיהוי פס הקול כ AC3 5.1 נעשה בהצלחה. כותרי MPEG-2 נוספים בביטרייט שנע בין 10Mbit ל 33Mbit נוגנו ללא רבב. יש לציין כי הנגן חסר זיהוי 50Hz או 60Hz.

קובץ בקונטיינר MKV גם נוסה, קיוויתי שאולי תהיה כאן הפתעה נעימה, לרגע היה נדמה כאילו משהו מתרחש, אך ה BDP-LX70 ידע לנגן רק את האודיו והוידאו היה ללא תמונה, לא ציפיתי האמת ליותר.

אומנם ה BDP-LX70 מכיל Media Streamer שאכן עובד, אך הוא בעל תכונות בסיסיות ביותר ולא מהווה תחליף ראוי ל HTPC או Streamer ייעודי. בכל זאת, יש לציין כי תכונות ה Media Streamer יכולות בעתיד להשתפר פלאים על ידי עדכוני קושחה, אך נכון להיום הוא מהווה גימיק שיווקי ולא פתרון מספק עבור וידאופיל או אודיופיל מושבע.

יתרונות

  • 1080p24.
  • איכות תמונה נפלאה.
  • שינוי רזולוציית יציאה בקלות.
  • Media Center.
  • בנייה פיזית ברמה גבוהה ומראה יוקרתי.
  • תמיכה ב DVD ו Audio CD.

חסרונות

  • חוסר תמיכה בפורמטי האודיו החדשים: DTS-HD & Dolby TrueHD.
  • מחיר.
  • Trickplay איטי.

סיכום
בנייה מרשימה, איכות וידאו מצויינת, Media Center ו Brand Name בשם Pioneer. האם זה מספיק עבור לשכנע רוכשים פוטנציאלים להוציא 10900 ש"ח עבור נגן Blu-ray?
החידוש הכי גדול כאן הינו קיומו של Media Center ידידותי, נוכחותו תאפשר לרוכשים לשתף ולנגן בקלות את התמונות המשפחתיות וקבצי המוזיקה בסלון הביתי. הנגן בהחלט יפהפיה ומהווה תוספת נאה לכל Rack. שילוב הצעקה האחרונה בתחום, 1080p24, יאפשר לרוכשים המאושרים להנות מאיכות וידאו ללא פשרות ולהשאר בטופ של הטכנולוגיה.

ה BDP-LX70 הינו נגן העל של Pioneer אשר אמור לכסות את תחום ה Blu-ray בצורה מושלמת (בשני לאוגוסט הוכרז ביפן ה BDP-LX80 בעל יכולות BitStream Output של פורמטי האודיו DTS-HD & Dolby TrueHD דרך מחבר ה HDMI). תגובה איטית בהרצה, הודעות שגיאה כגון "Not Supported", או תקיעות שונות של הנגן אשר מחייבות שליפה שלו מהחשמל פשוט לא מתקבלות על הדעת בנגן שאמור להיות ה Flagship בתחום. אני מאמין ומקווה כי Pioneer תשחרר במהרה עדכוני קושחה אשר יטפלו בסוגיות הללו, בנוסף התמיכה בכותרי DVD ו CD Audio מתקבלת בברכה ותעזור לנגן להיות מרכז המדיה בסלון המשפחתי.

ציונים

עיצוב חיצוני: 9
ממשק משתמש: 9
מהירות ויעילות: 8
תאימות פורמטים: 8
קדימה/אחורה: 7
איכות תמונה: 9

מחיר מומלץ לצרכן: 10900 ש"ח.

הבדיקה בוצעה באדיבות חברת ט.ר אלקטרו סטריאו בע"מ.

להמשך דיון בנושא הסקירה לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
10.08.2007
  
כתב: זיו רוזנפלד

1