חברת HOT מחליפה את ספק התוכן הראשי לאחר 8 שנים

'דורי מדיה - ספייק' תחליף את חברת יסמין TV.בין החידושים הצפויים: ערוץ סרטי בכורות וערוץ HD.


חברת HOT פרסמה במהלך מרץ השנה בקשה לקבלת הצעות RFP (ריקווסט פור פרופוזל) מספקי התוכן השונים בארץ, מדובר באחד ממכרזי התוכן הגדולים בישראל בהיקף של 100 מליון שקל שנה.

בשמונה השנים האחרונות הייתה חברת יסמין TV שבבעלות יוסי עוזרד אמונה על התוכן של HOT. מדובר במכרז תוכן עבור ערוצי הסרטים והסדרות של HOT: HOT סרטים, HOT אקשן,HOT פאן, HOT דרמה, HOT פריים וערוץ הסדרות אקסטרה HOT, ובאחד התקציבים הגדולים בשוק הטלוויזיה לצד תקציב הפקות המקור של החברה.
לשלב הסופי של המכרז העפילו:
– "ענני תקשורת" המפיקה בין היתר את ערוץ אגו ואגו טואל, ערוץ החיים הטובים, ערוץ האוכל וכמו כן משמשת כנציגה של ערוצים זרים בישראל כמו MTV.
– "יונייטד קינג" – השייכת למפיץ הסרטים משה וליאון אדרי (מבעלי סינמה-סיטי).
– חברת "דורי מדיה-ספייק", איחוד בין "דורי מדיה", המתמחה בהפקת טלנובלות ובעלת חברת הפקה בארגנטינה וחברת "ספייק", חברה לניהול ערוצים. השילוב "דורי מדיה-ספייק" נשלט על ידי "מפל תקשורת",
– "טלעד ערוצי שידור", המשמשת בין היתר, כנציגה של ערוץ !E וערוץ ההיסטוריה בישראל.
– חברת "אלה תקשורת".

עוד בטרם נסגר המרכז, הסתמן זכייתה של קבוצת "דורי מדיה", זאת בין היתר לאחר פרישתה של חברת "יסמין "TV אשר הבינה כי מודל הרכש של HOT אינו כלכלי עבורה. ב 16/7/07 פורסם סופית כי אכן קבוצת "דורי מדיה-ספייק" היא הזוכה במרכז. היקף הזכייה מוערך בכ-22 מליון דולר לשנה למשך 3 שנים, והחברה תחל את תפקידה החל מה-1 בינואר 2008, עם תום החוזה עם חברת "יסמין TV". קבוצת "דורי מדיה" היא הבעלים של "ויוה" ו"ויוה פלטינה" בארץ וערוצים Baby TV ו- Televiva Vision 2 בעולם.

 

נדב פלטי – יו"ר מפל תקשורת

HOT מתכננים להוסיף 3 ערוצי סרטים חדשים לאחר המעבר לספק החדש: ערוץ HOT פרימייר, אשר ישדר סרטים בהקרנות בכורה מכל העולם, ערוץ סרטי ילדים וכן ערוץ תכני HD (חברת HOT ערכה בשנתיים האחרונות מספר ניסויים בשידור HD בישראל). ב-HOT נאמר כי שני הערוצים הראשונים יתווספו ללא תוספת תשלום מצד הלקוחות. השאלה שנותרה היא מה יהיה על ההסכמים של חברת "יסמין TV" מול המפיצים בעולם. בין היתר מדובר בחוזים בלעדיים עם וורנר, יוניברסל, דרימוורקס וכן על עסקת HBO on Demand עבור שירות הVOD של HOT. חלק מהחוזים של יסמין הינם למספר שנים הקרובות, ומכך עולות שתי אפשרויות: האחת שיתוף פעולה של יסמין עם דורי מדיה- ספייק עד לגמר חוזי ההתקשרות והשנייה ניהול נפרד ועצמאי של דורי מדיה. מעבר לכך פורסם כי דור-מדיה תכבד את כל ההסכמים של יסמין, ועל כן לא צפויים שינויים בטווח הקרוב, וכל מנויי חבילת
HBO on Demand יכולים לישון בשקט.

 


7:00
  /  
03.08.2007
  
כתב: ליאור נאור (Lior_N), ערך: מרטין סבג

1