המבחן הגדול לרמקולים מדפיים – הסיכום!

בסדרת הכתבות הגדולה והמקיפה ביותר שנעשתה בארץ עד כה, נמר סקר, לא פחות מ-14 זוגות רמקולים מדפיים בתנאים שווים וכל ...


זהו אולי החלק הקשה ביותר עבורי בכל סדרת המבחנים הזו.

rnrn

ברשותכם אספר את הצד שלי בסיפור.

rnrn

הכל התחיל מהרצון שלי להעמיד ראש בראש 3 זוגות של רמקולים מדפיים , משלושה זה הפךrnלחמישה ואחרי שבוע מצאתי את עצמי ישן בין רבע טון ציוד ומבצע את מבחן הרמקוליםrnהמדפיים הגדול ביותר בארץ ואולי אפילו בעולם.

 

 

rnrnrnrn

על האלקטרוניקה שלטו ביד רמה האודיולאב , וסלוני הפך להיות למקור עליה לרגלrnשל יבואנים מכובדים כגון: ניופאן , טופ אודיו , אחוזת הסטריאו ,אודיו-פידליטי , S.G , אורק, אלרון אודיו, ארמה-אודיוrnומורל ואני חושב שמגיע לכולם כל הכבוד על שיתוף הפעולה הנפלא, כולם היו סבלנייםrnואף אחד לא הלחיץ בהחזרת הסחורה, כולם נתנו לי חופש מוחלט לבצע את המבחןrnבסבלנות ובאורך רוח רב ככל האפשר.

rnrnrnrn

אינני יודע מי מכם עשה מבחן ראש בראש מול כל כך הרבה רמקולים, אבל מי שעשהrnזאת לבטח יודע מה קורה אחרי כמה ימים, שלא לדבר על חודשים – הראש הופך להיות מכונהrnוהאוזן הופכת לחדה כתער, הרגשתי שיפור ניכר באופן ובמהירות כתיבתי על המקלדתrnוכמובן כושר הפיענוח שלי הפך לטוב יותר ממבחן למבחן. מצאתי את עצמי מפרק ומרכיבrnרמקולים כדי להשוות ראש בראש את הדומים ולאשר את הציונים שנתתי באופן סופי.

עםrnההתקדמות בכתבות, מצאתי את עצמי עורך כתבות קודמות כאשר מצאתי לנכון שרמקול מסויים עשה משהו טוב יותר מרמקול אחרrnשניבחן קודם. חברים … זה לא קל לתת ציונים וזה אפילו החלק הכי קשה. אך יחד עם זאת לעיתים כבר בשניה הראשונהrnהרגשתי שאני מזהה כבר כמה יתרונות וחסרונות ברמקולים מסויימים.

rnrnrnrn

מרוב ששמעתי רמקולים ושחייתי אותם יום יום, שעה שעה, מצאתי עצמי עונה לבת זוגתי שתוסיףrnלקפה שמן מהטויטר של הקווד ושתכין לי חביתת קוולר , כן, כן, זה השפיע עלי גם בחייםrnהפרטיים , אפילו ששאלו אותי לשלומי עניתי " כל עוד אני מאוזן , הדוק ומפורטrn… אין לי תלונות" .

rnrnrnrnrnrn

ועכשיו לעיניין.

rnrnrnrn

אחרי הרבה התיעצויות והרבה דילמות הגעתי למסקנה שלא יכול להיות, שמתוך כלrnהרמקולים שנבחנו, יהיה רק מנצח אחד , לכן חילקתי את המנצחים לז'נרים.

rnrnrnrn

– הרמקול הטוב ביותר לבעלי תקציב עד 6K ש"ח אך כמהrnשפחות יותר טוב. כלומר הרמקול בעל התמורה הטובה ביותר למחירו.

rnrn

– הרמקול הטוב ביותר בז'אנר הרמקולים ה"מפורטים" או ניקרא לזה In Your Face.

rnrn

– הרמקול ה-Laid Back הטוב ביותר.

rnrn

הרעיון מאחורי החלוקה הזו היא לנסות לתת כיוון לטעמים השונים/צרכים שונים ולעזור לאנשים לסנן את מה שהכי יכול להתאים להם.

אני מוכרח להגיד שכל 14 המתמודדים בסופו של דבר הםrnרמקולים טובים אך מעטים מהם היו מצויינים .rnrn

השתדלתי להיתעלם מכל סטיגמה אפשרית ולשמוע כל רמקול כאילו אינני מכיר אתrnעברו ,או "ייחוסו" ואני בטוח שהקרובים אלי יודעים על מה אני מדבר .

rnrn

אם אהבתי רמקול מסויים או לא זה גם לא משנה, המטרה היא לתת לכם איזשהו רפרנס אחיד וגם אם הטעם שלנו לא זהה, הרי שמספיק שתיקחו ייחוס אלי ותדעו אם הרמקול מתאים לכם או לא.

rnrn

 

rnrn

המתמודדים שנבחנו הם:

1. QUAD 12L

2. Image Jazzgirl Silver rnrnrnrn

3. Morel Octave 5.2M

4. Wharfedale EVO 2.10

5. System Audio 510SA

6. JBL Studio L830

7. Triangle Comete

8. B&W MC1

9. QUAD L11

10. System Audio 720SA

11. B&W 602 S3

12. Triangle Titus

13. KEF 3IQ

14. Cabasse Antigua

rnrn

הזוכים הם:

rnrnrnrn

  • בקטגורית "תמורה לכסף", הזוכה מבחינתי הוא ה-Wharfedale EVO 2.10 . אחת ההפתעות הגדולות שלrnהמבחן. בעלות מינימלית אתה מקבל מוצר שנראה טוב ונישמע טוב בכל סיגנון מוסיקהrnשתאתגר אותו , פשוט תאווה לעין ולאוזן .

rnrnrnrn

  • בקטגורית הרמקול ה-"Laid Back" – הטוב ביותר הוא ה-QUAD 12L שאיןrnספק שהוא אחד הרמקולים הנעימים ביותר ששמעתי ואחד מהרמקולים שהכי נהנתי לסקור.

rnrnrnrn

  • בקטגורית הרמקול ה-"In Your Face" זכה ה-Triangle Comete, שכמו שנאמר בכתבה …rnרמת הפרטים , המהירות , הדיוק והדינמיות השאירה אותי עם פה פעור , אין צליל שקייםrnבדיסק שהרמקול הזה לא יוציא אותו החוצה.

rnrn

 

rnrn

אך חכו רגע , בין כל הרמקולים, היה עוד רמקול מאוד מיוחד, שאומנם הוא לא אחדrnמהזוכים אך אני בהחלט מתעקש להזכירו בסיכום . זהו אחד הרמקולים שהכי הרשימו אותיrnבתחום המיד במבחן הזה , הרמקול המדובר הוא ה-Cabasse Antigua, שאני אסווג אותו כהפתעת המבחן – רמקול מיוחד מאוד ששווה להקשיב לו.

rnrnrnrn

אני מוכרח להודות שלשמוע כל כך הרבה רמקולים במגרש הביתי שלי הוא מסעrnמעניין ומלמד במיוחד , הרפרנס גדל וכך גם ההערכה שלי לרמקול טוב .

rnrn

החלק של "לשים דעות קדומות בצד", עבד לשמחתי,די טוב וניגשתי לכל מבחן כאילוrnאינני מכיר את הרמקול כלל וכלל ואני רוצה להאמין שהייתי הכי אובייקטיבי שיכולתי להיות,rnכל הרמקולים …כולם בלי יוצא מן הכלל מיוחדים בדרך שלהם , ואת כולם אני ממליץrnלשמוע אבל בכל מבחן חייבים להיות המנצחים , היו רמקולים שממש גרמו ליrnלצמרמורת אך עדיין לא נבחרו לטובים ביותר כיוון שלא עמדו בקריטריונים שלי לניצחון ,rnועל זה אני מצר אך מה לעשות? מבחן זה מבחן.

rnrn

מכאן אני שולח שוב את בירכתי ליבואנים הנהדרים ששיתפו איתנו פעולה , שנתנוrnלי את ההיזדמנות להעביר לחברי האתר את האינפורמציה במלואה ללא כל היתערבות שלהם ,rnזו אצילות נפש שאין כדוגמתה , עלו והצליחו ונאחל לנו ולכם עוד שנים רבות של שיתוףrnפעולה מבורך.

rnrnrnrn

 

rnrn

והחשוב מכולם:

rnrnrnrn

ליאור (LiorC) שהיה במרבית התקופה, העורך הראשי , ליווה אותי נפשית ומיקצועית ,צילם וערך כמעט כל כתבהrnבמיקצועיות רבה, בנאמנות וסבלנות שאין כדוגמתה.

rnrn

ליאור. אני שולח לך מכאן את תודותי והערכתי הכנה ונצפה לעוד מבחנים רביםrnבשיתוף שכזה.

rnrnrnrnrnrn

זהו חברים!

rnrn

אחרי חודשיים ושבוע הגיע הזמן שאחזור קצת לחיים שלי ואקדיש בחזרה קצת זמןrnאיכות עם המערכת האישית שלי , אני מאוד מקווה שנהנתם לקרוא את כל המבחן ואני מקווהrnשיהיה לעזר לכל מחפשי הרמקולים !

rnrn

 

 

rnrnאני מודה לכם על הסבלנות והסובלנות ותצפו לסדרה דומה עלrnרמקולים רצפתיים בקרוב…קריצה

להמשך דיון בנושא המבחן – לחץ כאן .


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
19.06.2007
  
מאת: נמר לוי

1