סיכום מפגש מס´ 11 בלגאסי אודיו

לגאסי אודיו אירחו אותנו למפגש מוצלח נוסף, האחד-עשר במספר, של חברי האתר בצפון.הערב הוקדש לתחום המסכים הדקים וכלל חשיפה ראשונה ...


הערב התחיל מעט מאוחר, בגלל הפקקים בדרך מהדרום.

האיחור איפשר לנו להתמקד בקייטרינג שאירגן לנו שרגי (בעלי לגאסי אודיו) שהיה ברמה אחת מעל המפגשים הקודמים, ועלו לנו ביוקר בתחום הקילוגרמים העודפים…

חן, מנהל שיווק בסמליין (חטיבת היבוא של מיליין שעוסקת בסמסונג) הציג את המודלים החדשים: מסכי LCD מסדרת M81 שהושקו בערב זה בארץ. המסכים שהוצגו היו בסדרות טוליפ, בורדו ויסמין. בנוסף, הוצג ה-50Q91 החדש.

חן העביר הרצאה על איך עובדת טכנולוגית LCD ופירק מסך LCD, חשף את התיאורה האחורית (תיבה של נורות ניאון מיוחדות), את הפילטרים השונים (דפיוזרים, למשל), ואת הפאנל עצמו.

לדברי חן, הדגש על פאנל TFT דק במיוחד מאפשר זוית צפיה טובה יותר ופחות שינויים בתמונה כתלות בזוית הצפיה (שבירת קרני האור).

חן העביר בין הנוכחים את הפאנל וכן מעגל עיבוד התמונה של המסך.
כאמור, נחשפו מספר מסכים, המעניין בינהם היה ה- LA40M81B מסדרת טוליפ. מסך זה הוא בעל יחס ניגודיות מוצהר של 15,000:1 וברזולוציית FULL HD. גם הגימור של המסך היה יפה במיוחד והמסך היה מבריק ולא מט כנהוג בתחום ה-LCD.

מבחינה ראשונית, איכות התמונה היתה מצויינת. צפינו במקור 1080P אשר יצא מנגן BLURAY של סמסונג (הנגן BLURAY הראשון שהוצא למכירה בעולם, אך בגירסא אירופאית). איכות התמונה ב- ICE AGE 2 היתה פנטסטית, אך כמובן נמתין לתוצאות בדיקה אצלנו בכדי לשפוט באופן חד משמעי על מסך זה. המחיר הרשמי של הנגן הוא כ-6900 ש"ח, יקר מדי לטעמי (בעיקר בגלל עלות ה-PS3 שמסוגל גם הוא לנגן סרטי BLURAY).

ההפתעה הגדולה היתה כשחן, בכנות ובאומץ רב, הכריז שמסכים בסגנון זה צריכים להתחבר למקור 1080P ולא למקור כמו יס או הוט שלא ישנה מה יעשו להם, פשוט לא יראו טוב על גבי מסך מסוג זה. יבואנים אחרים לא עזרו אומץ לומר דברים כאלה (יתכן שעם מעבד תמונה יעודי, מסך כזה דווקא כן יצליח לעשות זאת, אם כי בגלל תוספת העלות יתכן שזה לא כלכלי באמת לפעול כך).
 
 בהמשך הערב נקלענו לדיון על כמה נושאים כגון חשיבות סוג החיבור לאיכות התמונה (SCART מול SVIDEO מול קומפוזיט), על יתרונות אפשריים שיש לעיתים בחיבור קומפוננט על פני HDMI, וכן על מהות חיבור חשמל יעודי למסך מסוג זה והפרעות אפשריות שהדבר יכול לגרום לאיכות התמונה.

הרי כתבת וידאו על המפגש ועל ההכרזות של סמסונג ומיניליין:


כל הזכויות שמורות ל-Hometheater.co.il

לדיון בשרשור בפורום


18:30
  /  
26.05.2007
  
כתב: עפר לאור, וידאו: ליאור נאור

1