מזרימדיה: IAMM NTD36 של חברת NOVATRON

חברת NOVATRON אינה חברה הידועה בישראל בשל מוצריה, אך כשחברה כמו יורוקום מחליטה לשווק מזרים מדיה (STREAMER בעברית) זה בהחלט ...


את החברה הכרנו כבר מזמן, את שבדקנו את ה- NTD25, נגן מדיה SDTV קטן ויפה במיוחד. כל כך מיוחד שהוא גם הנגן המדיה DIVX SDTV היחיד שנבדק באתר עד כה!

ייחודו היה בכך שהיה כל כך קטן (בעצם היה קשה להבדיל בינו לבין מארז דיסק קשיח קטן במיוחד, והעובדה שהיה אחד מהראשונים שתמך בתרגום עברי מלא בישראל (כיום יש לא מעט כאלה, ובמיוחד ראוי לציון MVIX שהפך פופולרי למדי בארץ).

ה-NTD36 נראה ונשמע די דומה למכשירים אחרים בתחום ומבחינה חיצונית נראה יפה אך לא בולט ביחס למכשירים אחרים.

בקדמתו של המכשיר שני כפתורים בלבד אשר מאפשרים בחירת פורמט אודיו ווידאו. בתחום הוידאו, ניתן לבחור בעצם בין פורמטי וידאו בסיסיים (כלומר, קומפוזיט, SVIDEO או קומפוננט) ומתקדמים (DVD דיגיטלי או אנלוגי). בתחום האודיו ניתן לעבור בין סטריאו ל-5.1.

בנוסף, המכשיר מציג חיווי רשת וכן חיווי USB וכן אור אדום אם הוא דלוק.

מאחורה, המכשיר נראה יותר מרשים, המכשיר כולל כניסת IR חוטית (בכדי שניתן יהיה להחביא אותו בארון סגור), אנטנה WIFI (עוד על כך בהמשך), חיבור USB HOST, חיבור DVI (בשביל RGB אנלוגי, יש צורך בכבל מיוחד) חיבורי וידאו אנלוגיים: קומפוזיט, SVIDEO, וקומפוננט. בתחום האודיו, המכשיר כולל יציאת אודיו אופטית, קואקס, ואפילו 5.1 אנלוגי מלא.

המכשיר גם כולל שתי כניסות USB וחיבור רשת וחשמל.

בראשו של המכשיר כפתורים אשר מאפשרים שימוש מלא בו ללא צורך בשלט.

מאחורי המכשיר מאוורר קטן, אך כמות הרעש שהמכשיר מייצר היא מזערית ולא הפריעה לי במהלך הבדיקות, גם בשעות הלילה השקטות.

המכשיר מאפשר הכנסת דיסק קשיח לתוכו. הפרוצדורה להכנסת הדיסק פשוטה ביותר, ואינה דורשת מברגים או מסילות חיצוניות. כל החלקים מובנים בתוך המכשיר, מחליקים את הדיסק הקשיח פנימה ונועלים מסילה מפלסטיק ואת המחברים, וכבר ניתן לסגור את המכשיר וזהו, אפשר לצאת לדרך.

התפריט הראשי בסיסי ומזכיר מכשירים רבים אחרים. תחילה בוחרים את סוג התוכן (וידאו, תמונות, מוזיקה).

בשלב השני ניתן לבחור את מקור התוכן: הדיסק הפנימי, אחד משני חיבורי ה-USB או הרשת. מצד שמאל ניתן לבחור מיון או לעדכן את הרשימה. מצד ימין מופיעים שמות הקבצים באופן ברור ופשוט.

בדקתי קבצי וידאו רבים והמכשיר מנגן אותם ללא כל בעיה. מדובר על מכשיר המבוסס על סדרת 8620 של סיגמא ולכן המכשיר מסוגל לנגן MPEG2, DIVX HD, WMV HD ופורמטים דומים (אך לא H264, כמובן).

הגישה לתכנים פשוטה ונוחה. כאשר מחובר למכשיר דיסק USB כלשהו, נדלק האייקון המתאים למעלה וניתן לגשת לדיסק הנוסף.

כמובן שמזרים מדיה טוב צריך גם חיבור רשת ראוי. את ה-NTD36 ראיתי כבר לפני מספר חודשים, כאשר התוכנה שלו עדיין לא היתה מושלמת והשיפור בין שתי הגירסאות היה משמעותי.

המכשיר פועל רק בחיבור SMB (כלומר, שיתוף ספריות של WINDOWS ), אך הוא מהיר ביותר ומעביר גם קבצים בעלי קצבי ביטים גבוהים על גבי הרשת החוטית. בעיה אחת שנתקלתי בה היה כאשר היה שימוש ב-DOMAIN CONTROLLER ברשת (כלומר, שרת Windows 2003 של מיקרוסופט), אך מרבית האנשים בבית מחזיקים WINDOWS רגיל בלבד ואינם צריכים לחשוש.

המכשיר מזהה בקלות מחשבים שמשתפים תכנים וניתן לבחור את התכנים בקלות רבה ולנגן אותם כאילו היו בדיסק הפנימי של המכשיר.

בעולם המדיה, מוכר המונח TRICKPLAY בתור אחד הנקודות הבעייתיות ביותר במכשירים. מדובר ביכולת לקפוץ מהר קדימה או אחורה בקלות. מכשירים רבים כושלים בפונקציה זו וכן בפונקצית הקפיצה לזמן ידוע בסרט. את המכשיר הזה התקשתי לתקוע. שיחקתי קדימה ואחורה מספר רב של פעמים והוא היה אחד מהעמידים ביותר מהמכשירים שבדקתי (באותה רמה של ה-NC600 של NOWCOM שגם הוא אמין מאוד בתחום הזה).

בדומה למכשירים אחרים, גם מודל זה כולל אפשרות קפיצה קדימה ואחורה של 15 שניות, וזה בד"כ עובד לא רע (אם כי זה לא תמיד בדיוק 15 שניות…).

גם קפיצה למקום מסויים בסרט עבד באופן טוב מאוד והגיע קרוב מאוד למספרים שאותם הכנסתי במרבית סוגי התכנים. זו אחת התכונות הכי פחות אמינות במירב המכשירים וכאן היא עבדה לא רע בכלל!

למכשיר גם אפשרות לעשות BOOKMARKS שמשמשים לשמור מקום בקובץ כלשהו. לחיצה קצרה על הכפתור שומרת את המקום. לחיצה על BOOKMARKS לאחר מכן מאפשרת הצגת כל הסימניות שנשמרו וניגון מאותה נקודה. נוח ביותר.

 

 

 

 

לא היתה בעיה כלשהי לנגן קבצי ISO וניגנתי סרט DVD מלא בדרך זו ללא בעיה.

איכות התמונה והסאונד היו מצויינים ולכל אורך הדרך הכל פעל ממש ללא רבב.

בתחום התרגום לא שיחקתי יותר מדי (המכשיר תומך בשלושת הפורמטים המובילים: SRT, SUB ו-SMI ), כי בגירסא שקיבלתי העברית טרם נתמכה, אולם החברה העבירה לי מידע על כך שתמיכה מובנית בתרגום עברי צפוי בגירסאות קרובות של הקושחה.

גם בתחום האודיו, איכות הסאונד היתה מצויינת, גם בסרטים וגם במוזיקה.

הרשת האלחוטית, בדומה למכשירים אחרים בקטגוריה הזו, אינו תומך בהצפנת WPA (שהיא כיום התקן החשוב ביותר בתחום). זה בהחלט נמצא שם כאופציה, אך אינו נתמך כראוי.

המכשיר מתאים לרשת אלחוטית ביתית לשימוש עבור וידאו SDTV , כגון קבצי DIVX פשוטים – וכן קבצי אודיו כגון mp3. כמובן שלא ניתן להזרים תוכן HDTV דרך הרשת האלחוטית.

הפיצ´ר שהכי מצא חן בעיני במכשיר מגיע בדיסק נפרד. התקנת דרייבר קצרה והקלדת קוד (אשר מוטבע בבסיסו של המכשיר) מאפשרים לרשום אותו במחשב. לאחר הרישום, כאשר המכשיר דלוק, ניתן לראותו כדיסק פנימי במחשב. לא בדקתי רשמית את המהירות, אבל הנוחות של זה בלתי ניתנת להסבר. למי שמשתמש ב-MPEG2REPAIR אפשר פשוט להסביר שאתה פשוט מכוון את התוצאה לכונן המרוחק של המכשיר וזהו…

הנוחות של זה מאפשרת שימוש של המכשיר גם כ-NAS, כלומר כדיסק "שרת" ברחבי הרשת. כמובן שזה לא מהיר או יעיל כמו NAS אמיתי (אגב, אין למכשיר בעיה לתקשר עם NAS ולהשתמש בו כמקור הוידאו שלו!), אך זה בהחלט פיתרון למי שצריך לאחסן גיבויים במקרה ויקרה משהו למחשב הראשי.
תפריטי ההגדרות של המכשיר קלות לתפעול ופשוטות להבנה:

השלט פשוט ויושב בנוחות בכף היד. מעבר לכך, חסר היה לי תאורה אחורית או פנימית בשלט כאשר חשוך.

ציונים:

עיצוב: 8
איכות תמונה: 9
איכות צליל: 9
תכונות: 8
שלט: 8

המכשיר נבדק באדיבות חברת יורוקום והעולם הדיגיטלי

פרטים נוספים על המוצר

להמשך דיון על המאמר לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
18.05.2007
  
מאת: עפר לאור

1