פיוניר אירופה משיקה נגן Blu-Ray חדש שיגיע גם לישראל

היום הוכרז באירופה נגן Pioneer Blu-ray חדש שיגיע בקרוב לישראל.לחצו לצפיה בסרטון הוידאוכל הזכויות שמורות ל-YNET ו-Hometheater.co.il

מהפיכת ה-HD קרבה ובאה לארץ.

בקרוב יצטרף אליה נגן HD חדש: זהו ה-פיוניר BDP-LX70 אשר מבוסס על פורמט Blu-ray של סוני המתחרה בפורמט HD DVD של חברת טושיבה.
שני הפורמטים החדשים באים להחליף את ה-DVD המוכר.

הנגן מציג סרטים ברזולוצית High-Difinition באיכות של עד 1080*1920 פיקסלים.
המכשיר תומך בתקן החדש של Blu-ray אשר נקרא 1080p24, תקן זה מעביר אחד לאחד את מה שמוצג בקולנוע (כלומר, בדיוק 24 פריימים פרוגרסיביים לשניה).

הנגן תומך בדיסקים מסוג Blu-ray וגם מנגן סרטי DVD (כולל PAL ו-NTSC).
הדגם האירופי מנגן גם תקליטורי מוסיקה CD (להבדיל מהדגם האמריקאי שמצולם בכתבה).

חיבורי המכשיר

אודיו/וידאו

החיבור החשוב ביותר הינו HDMI 1.3 אשר מעביר וידאו באיכות 1080P ביחד עם ערוצי אודיו (היקפי) בלתי דחוסים.
אבל, הדגמים הנוכחים של רסיברי קולנוע ביתי אינם מסוגלים לפענח את פורמטי האודיו הבלתי דחוסים החדשים. בדיוק לשם כך ציידה פיוניר את המכשיר גם ביציאות אנלוגיות (5.1) אשר יאפשרו לרסיברים הקיימים לקבל את ערוצי הסראונד לאחר שאלו פוענחו ע"י הנגן.
רסיברים תומכים יגיעו לשוק בעוד מספר חודשים – מה שיאפשר לחבר את הנגן בכבל HDMI יחיד לרסיבר ולהנות מאיכות וידאו ואודיו מקסימלית.
פורמטי אודיו נתמכים כוללים את Dolby Digital ו-DTS המוכרים ובנוסף גם את הפורמט החדש והבלתי דחוס שנקרא Dolby TrueHD. לא ברור עדיין אם פורמט DTS HD יתמך גם באופן מלא.

מזרים מדיה

פיוניר ציידה את המכשיר בחיבור רשת LAN בצירוף תמיכה בפרוטוקול DLNA, מה שמאפשר להפוך אותו גם למזרים מדיה (סטרימר) לכל דבר:
הפרטים הראשונים חושפים תמיכה בסטרימינג של פורמטי וידאו מסוג MPEG2, WMV9, פורמטי אודיו WMA9 Pro, MP3 וקבצי תמונה מסוג JPEG. כל אלו יוזרמו מהמחשב הביתי בחדר העבודה אל מערכת הקולנוע הביתי בסלון.
מבדיקה ראשונית שערכנו, הצלחנו לנגן דרך הרשת קבצי TS של H.264 ו-MPEG2 באיכות 1080P. הניגון לא היה יציב ב-100%, אבל הסימנים מעודדים ונקווה שהביצועים ישופרו בעזרת גירסאות התוכנה הבאות של המכשיר.

כותרים

מבחר הכותרים בפורמט הזה עומד היום על קצת מעל 200 דיסקים שונים.
Blu-ray, להבדיל מ- HD DVD כולל הגבלת איזורים: ישראל נכללת ב- Region code B/2 (מתוך שלושה אזורים) הכולל בתוכו את אירופה, אפריקה, אוסטרליה וניו-זילנד.

מבחינת מיצוב, ה-BDP-LX70 מקביל לדגם HD-XE1 של המתחרים מבית טושיבה (אשר עתיד להיות יקר יותר מדגם HD E1 שהושק השבוע בארץ).

הנגן צפוי להגיע לישראל לקראת חודש יוני ומחירו יעמוד על 9,900 ש"ח.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
10.05.2007
  
כתב: ליאור צ´רקסקי

1