טושיבה משיקה בארץ נגן HD DVD ראשון

חברת ניופאן השיקה היום במסיבת עיתונאים נגן HD DVD ראשון בישראל מדגם Toshiba HD-E1לחצו לצפיה בסרטון וידאוכל הזכויות שמורות ל-YNET ו-Hometheater.co.il

דגם זה מהווה את הדור השני של נגני HD DVD מתוצרת טושיבה, זוהי הגירסה האירופית של הדגם האמריקאי שנקרא HD A2.

הנגן קורא החל מתקליטורי מוסיקה CD, דרך דיסקי DVD המוכרים ועד לתקליטורי וידאו בפורמט החדש: HD DVD.

למי שעדיין לא יודע, פורמט ה-HD DVD מיועד לסרטי High Definition ברזולוציה של עד 1080*1920 פיקסלים.
כמו כן, פורמטי הסאונד חדשים גם הם ומכילים פסקולים באיכות Dolby True HD או DTS HD מה שאומר 5.1 ערוצי קול בלתי דחוסים (להבדיל מהפורמטים הנוכחים).

סרטי HD DVD מגיעים בקידוד ב- MPEG2 הותיק והטוב או בקידודים החדשים MPEG4 AVC (H.264), וכן VC1 של חברת מיקרוסופט. מקודדים אלה המאפשרים איכות וידאו משופרת בדחיסה יעילה יותר. מרבית הסרטים המופצים כיום מופצים ב-VC1 או AVC המתקדמים יותר.

חיבורי המכשיר הינם:

וידאו – HDMI 1.2, קומפוננט, S-Video וקומפוזיט.

אודיו – דרך HDMI, יציאה אופטית דיגיטלית ויציאת סטריאו אנלוגית. אין 5.1 יציאות אנלוגיות עבור רסיברים אשר אינם מסוגלים לפענח את פורמטי הסאונד החדשים והבלתי דחוסים.

ה- HD-E1 מגיע גם עם חיבור רשת LAN, אבל, להבדיל מהמתחרה (נגן BLURAY שיושק בקרוב) מבית פיוניר אשר משתמש בחיבור זה ליכולת הזרמת מדיה (סטרימינג) ממחשב, כאן משמש החיבור רק למטרת הורדת מידע נוסף על סרטים או קישור לאתרים עבור דיסקים ספציפיים, ולכן חבל לנו מאוד על חיבור זה שהיה יכול לשמש לכל כך הרבה יותר.

מבדיקה ראשונית של המכשיר, מגלים כי טושיבה שיפרו במעט את מהירות התגובה לעומת הדור הקודם של הנגנים, למכשיר אומנם עדיין לוקח כ-30 שניות להגיע למצב פעולה מרגע ההדלקה אך זמן זיהוי הדיסקים שופר ועומד עכשיו על כ- 10-15 שניות לדיסק SINGLE LAYER (לעומת 30 שניות בדור הקודם). בדיסקים DUAL LAYER (שזה הרוב), זמן זה יחול לנוע בין 20-30 שניות.

בעולם קיימים נכון לרגע זה פחות מ- 200 כותרי HD DVD, מבדיקה של מספר קטעי סרטים (על מסך 37´ 720P) איכות התמונה היתה מצויינת בד"כ מלבד מספר קטן של סצינות אשר הובחן בהם רעש וגרעיניות מסויימת, יש להניח שהדבר תלוי באיכות קידוד הסרט עצמו ולא ביכולת הנגן שמסוגל להציג וידאו באיכות פנטסטית.

על מנת להנות מאיכות התמונה של הנגן, יש לחבר אותו כמובן למסך HD מסוג פלזמה או LCD או למקרן תומך.

המכשיר משמש גם כנגן DVD ועושה UPSCALE של סרטי ה-DVD עד לרזולוציית 1080i.

כמו במקרים דומים של טכנולוגיה חדשה, גם מחיר דגם זה הינו יקר למדי ומיועד בעיקר למי שרוצה לחוות איכות תמונה גבוהה ותחושה של ראשוניות.

הנגן אינו מוציא אות 1080P, מה שיכול להוות חיסרון מסויים, אבל רוב המסכים כיום עושים עבודה סבירה ב-Deinterlacing ולכן סביר להניח שמרבית הרוכשים לא יבחינו בהבדל דרמטי בתחום זה.

מבחר כותרי הסרטים בישראל בפורמט HD DVD צפוי להיות עשרות בודדות בתקופה הקרובה כאשר חלקם יכיל גם גירסת DVD אשר ניתן יהיה לנגנה במכשירי DVD רגילים.

זוהי השקה רשמית שניה של נגן HDTV בישראל, כאשר סוני מחזיקה את הבכורה עם ה-PLAYSTATION 3 שהושק זה מכבר ואשר כולל נגן BLURAY מובנה.

יש לשים לב ש-HD DVD הינו ZONE FREE, כלומר אין בעיה לרכוש סרטים בחו"ל ולייבאם ארצה.

מחיר המכשיר בישראל הינו 4,990 ש"ח.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

11:00
  /  
07.05.2007
  
כתב: ליאור צ´רקסקי

1