מבחן המדפיים הגדול: רמקול System Audio 720SA

הרמקול אותו הפעם בחרתי לבחון מתוך המלאי הרב הוא ה- System Audio דגם 720SA.


מי אנחנו ?

System Audio היא יצרנית רמקולים דנית שמייצרת דגמים רבים של רמקולים לכל גודל חדר ולכל סיגנון מוסיקה ויחד עם זאת שומרת על מוטיב קבוע והוא רמקולים בעלי יחידות קטנות ותיבות במבנה צר וארוך.
החברה טוענת שלמרות גודלם הצנוע של הרמקולים מה שיוצא מהם מפתיע בגודל הצליל שלו ואפילו יעורר במאזין הערצה…סיסמת החברה: SMALL BOX, BIG SOUND
האם אכן כך הדבר ? מיד נדע.

איכות בניה

ה- 720SA הוא רמקול מדפי בגודל בינוני צר וגבוה עשוי MDF כבד בציפוי עץ, מלפנים נמצאות שתי יחידות מיד-בס בקוטר5 ורבע אינטש וטוויטר במרכז- בינהן (מבנה ד'אפוליטו).
בחלקו האחורי העליון נמצא פורט די גדול ביחס לגודל התיבה ומתחתיו שני ברגים המאפשרים תליה על הקיר על ידי מתקן תליה תואם או לשם חיבור הרמקול למעמד תואם.
בחלקו האחורי התחתון ממוקמים ארבעת טרמינלים מוזהבים (אפשרות ל-BI-WIRE).
ה- 720SA אינו מתברך בעיצוב מרשים אך עדיין כמו באחיו הקטן יש בעיצובו מתיקות מיוחדת שדי קשה להיתעלם ממנה.

נתונים טכנים

power handling: 155 Watts
impedance: 4 Ohms
frequency response (+/- 3 dB): 43 – 40.000 Hz
sensitivity (1W, 1m): 89 dB
crossover (24 dB/oct.): 600 / 3000 Hz
dimensions (W x H x D) cm: 15 x 42,5 x 26,4

הקטע הראשון ניכנס ל"קומפקט" ואני תופס את נקודת ההאזנה בסלון ביתי, כמו במבחנים הקודמים הרפרטואר זהה לחלוטין: FRAGILE של ISAAC HAYES מתחיל לנגן את צליליו הראשונים.

מיד אני מבחין בשתי יחידות בס שקצת מצחיק להגיד את זה אבל הן אימתניות ביותר, הבס הדוק, חזק ואמיתי מאוד, תוף הרגל נישמע בדיוק כמו שתוף רגל צריך להשמע וניתן אפילו לדמיין את הזרוע שמכה על התוף פוגעת בעור.
המיד החם שמצאתי באחיו הקטן של ה- 720 כנראה שניכנס לתנור והתחמם עוד יותר והתוצאה היא שקולו של ISAAC כבר אינו מנגן מהרמקול אלא לרוחב כל הקיר הקידמי, שוב אני מתקשה להגיע למירכוז קולו של אייזיק אבל כנראה שכך System Audio מעדיפים.
הגיטרה החשמלית מרגישה בטוחה בעצמה ויחד עם גיטרת הבס אני מגלה שהרמקול הזה מאוזן במיוחד, קולן של זמרות הרקע נשמע מפורט ואפילו הופתעתי לגלות שהדגם הזה מהיר יותר מאחיו הקטן שבתאוריה אמור להיות בעצמו המהיר שבצמד.
יחידת המיד-בס מנגנת באופן מאוד אצילי ומשחזרת את הצליל בצורה מעוררת הערצה, המגבר (אודיולאב) עובד איתו פשוט נהדר.

הקטע השני

אבישי כהן מתוך התקליט האחרון העונה לשם CONTINU רצועה מספר 4.
הפסנתר נשמע חם ואמיתי (אולי חם מידי אך עדיין מרגש) מקל השערות נישמע מפורט והטוויטר עושה עבודה נאמנה, רמקול מוכיח בקטע הזה עד כמה הוא מאוזן טונלית במיוחד.
שוב כמו אחיו הקטן אני חש בבמה אדירה שעוטפת אותי ומכניסה אותי עמוק לתוך הקטע, רמת הפרטים מסחררת וקל מאוד למקם את הכלים, בסולו הקונטרבס בדקה השניה אני מרגיש היטב את האוויר שמתפרץ מהפורט האחורי מה שנותן ליחידות המיד-בס עוד אוויר בנמוכים, הבס נשמע הדוק ומפורט ויחד עם זאת חם מאוד וטיבעי. כלים אקוסטים אכן מחמיאים לרמקול הזה מאוד והשילוב של האודיולאב עם הרמקול עושה חייל.

קטע שלישי

Cello Concerto – ELGAR + Jacqueline Du Pre – OP.85 זהו קטע קלאסי אחד המורכבים והתובעניים שאני מכיר, בצפיה מוגברת אני מניח על מגש הקומפקט את הדיסק וניגש לנקודת ההאזנה.
מיד מרגישים שהצ'לו והמיד החם אוהבים האחד את השני, ביחוד כאשר מצטרפים מספר צ'לואים ביחד, כאן – להבדיל מאחיו הקטן היה קשה יותר לנסות ולנחש כמה צ'לואים מנגנים.
ה-720 מעט פחות מפורט מאחיו הקטן אך הסאונד נשמע גדול יותר עם המיד בריא ובעל נוכחות רבה יותר, בקטע הפריצה הרמקול נישאר דינמי במיוחד ו אוסיף שאינו מפחד כלל, להיפך הוא מתחבר היטב עם זה ומשאיר אותי בבילבול קטן… מהיכן הוא מוציא את הדינמניות והכוחניות הזו?

קטע רביעי

דאנס מועדונים טהור ולהיטי ניכנס לקומפקט ואני תופס את נקודת ההאזנה שלי בצפיה מוגברת יותר מקודם וממש חפץ לשמוע כמה דינמי הוא ישאר הפעם וכמה בס יצליח להוציא.
והפעם miss sin- lady's light. מיד אני תופס את נקודת ההאזנה שלי ומחכה לשמוע את התוצאה.
במשפט אחד אני יכול להגיד לכם "הייתי מוכן להישתמש בו בתור מוניטור לעבודה" הוא ממש חזק, מפתיע, ויושב על האודיולאב כמו כפפה, אם הייתי עוצם את העיניים לא הייתי מאמין שמדובר ברמקול מדפי, מרמקול קלאסי וטיבעי הוא הפך לרמקול תוקפני ומסיבתי.

יתרונות

בס, במה, קומפקטי, מיד חם ורטוב, מפורט, טויטר, איזון, תמורה למחיר, כח.

חסרונות

תמונת "סנטר" (מרכז), עיצוב פשוט.

סיכום

לראשונה אני ניתקל ברמקול שקשה למצוא בו חסרונות: הוא ידע והצליח לרגש אותי בכל סיגנון שאותגר בו.
אם הייתי יכול לתאר אותו אל מול אליו הקטן הייתי אומר " שני האחים הם ארוחה מאוד טעימה אך ה- 720 הוא ארוחה מוגדלת ומטובלת יותר".
הרמקול הזה מפתיע והתוצאה שמתקבלת ממנו מעוררת הערצה ופליאה כאחד, ביד אחת עדין ומלטף וביד השניה עצבני ותוקפני ולא מפחד ממאומה.

ציונים

במה – 9 (במה עמוקה ורחבה אך הסנטר אינו חד)
דינמיות – 9 (דינמי מאוד ונישאר כך גם בקטעים קשים)
פירוט – 8 (מפורט אך קצת קשה לו לשמור על רמת פירוט טובה בקטעים תובעניים מידי במוסיקה קלאסית)
איזון – 8
גבוהים – 9 (מהיר, חד, חם, ומפורט)
מיד – 9 (אחד המידים הטובים ניתקלתי בהם בטווח המחיר הזה)
בס – 9 (דינמי, מהיר, מפורט, חזק)
תמורה למחיר – 8 (רק בגלל העיצוב הוא לא קיבל יותר)

ציון סופי – 8.6

מחיר: 4,900 ש"ח

הבדיקה בוצעה באדיבות אודיו פידליטי

לדיון על הרמקולים בפורום לחץ כאן

למידע על תנאי הבדיקה לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
01.05.2007
  
כתב: נמר , עריכה וצילום - LiorC

1