איטלקי גדול בקופסא קטנה – רמקול 'אופרה Prima'

נמר ביקש לשמוע אצלו בבית נציג מארץ המגף. האם השילוב של רמקול איטלקי עם מוסיקה ישראלית ינעם לאוזניו ?


פניתי אל אמיר ארמה וביקשתי ממנו לסקור את אחד מהרמקולים המדפיים של אופרה, המטרה לסקור את ה-OPERA MEZZA אך לדאבוני המלאי אזל, היצעתי לאמיר לסקור את הרמקול הבא בסדרה והוא ה- PRIMA ואמיר ענה בחיוב ומיד תאמנו יום ושעה בהם הרמקולים ינחתו בביתי.

לאחר מספר ימים מגיע טלפון מאמיר והוא דורש שאעמיד קפה על האש במהרה. באופן מפתיע האינטרקום צילצל יחדיו עם קפיצת כפתור קומקום הקפה ואמיר בפתח, לא יודע אם אתם יודעים או לא אבל כאשר יבואן מתחיל לעבוד עם האיטלקים הוא מתרגל לאווירה ויחד איתו הביא חבר קרוב בתוך ארגז סגור…(כמיטב מסורת "המאפיה") יש יותר איטלקי מזה?

ישבנו אמיר ואני על כוס קפה ודיסקסנו על הא ועל דה (הא = רמקולים… דה = מגברים).
אחרי שסיימנו בשיחתינו המרעננת ניגשנו להוציא את החבר האיטלקי מהארגז. כאשר נפתח הארגז מרגישים כאילו בפנים ישנו אוצר יקר ערך, האיטלקים יודעים לסגור ארגזים (כולנו יודעים מהיכן הנסיון) וכמובן שהם יודעים לעשות זאת ביסודיות מדהימה, הרמקול עטוף בבד כותנה לבן ושרוך בקשר קליל.
הרמקול יוצא לאוויר העולם ומסתכל עלי ישירות בעיניים במבט של "אני רמקול יפה" ומה אומר לכם ? לא מתווכח איתו הוא אכן יפה.

איכות בניה

הרמקול בנוי מעץ MDF ומצופה בעץ מלא (איטלקי אורגינל) מלפנים יחידת מיד בס של SEAS היוקרתית בקוטר של 6.5 אינטש.
יחידת הטויטר נימצאת מעל הבס באלכסון ממנו והפורט נימצא בקידמת הרמקול במרכז, בחלקו האחורי של הרמקול נימצאים 4 טרמינלים (אפשרות ל- BIWIRE) בכל חלקי הרמקול מלבד צדדיו ישנו ציפוי עור אמיתי ובכל חדר יתנוסס הריח של סלון חדש והוא אכן מרהט ומשדרג כל חלל.

נתונים טכנים

Bass Driver '6.5
Tweeter '1
Recommended Amplifier Power 10-70W
Nominal Impedance 4 ohms (Z MIN > 3.9 OHM)
Sensitivity (1w@1m) 89dB
Frequency Range @ -6db 40Hz to 20kHz
Crossover Frequency 2.3kHz
Size (H x W x D) 36.5 x 24 x 31.5mm

הבה נשמע את הדוגמן:

נכנסנו לחדר ההאזנה שלי, בעמל רב הוצאנו את הרמקולים הרצפתיים שלי ומיקמנו במקומם את האורחים האיטלקים, עם חיבור הרמקול אני מוציא משהו שיתאים לי להאזין איתם (רמקול עם עיצוב מרגש מבקש מוסיקה עם ריגוש אישי שלי). בחרתי דווקא בתקליטור של בועז שרעבי מתוך האוסף של "מדיה דיירקט", השיר הוא "לשיר איתך" של בועז שרעבי ושושנה דמארי, זוהי הקלטה ישראלית אחת הטובות שאני מכיר.
השיר מתחיל להתנגן והקלידים שפותחים את השיר ממלאים את החלל בנוכחות מדהימה, הבס ניכנס והרמקול נישאר מאוזן להפליא, מי שאוהב את בועז שרעבי יודע בדיוק אם הרמקול מסוגל להשמיע את קולו בביטחה או לא, הרמקול הזה מסוגל ועוד איך, המיד כל כך חם שזה ממכר, הטויטר כל כך חד ואורירי שזה ממכר עוד יותר, קולו החם של שרעבי נישמע כאילו הוא בא אלי לחדר להופעה פרטית, השיר ממשיך ושושנה דמארי מצטרפת לחגיגה.
אני למדתי שמתי שאני מוצא את עצמי עם חיוך אידיוטי על הפנים זה סימן שאני מבסוט ממה שאני שומע, הרמקול מוציא ווקל ברמה שלא הכרתי קודם, רמת הפרטים מצויינת והבמה ענקית, אם לא הייתי יודע שזה רמקול מדפי היה קשה לי לנחש.

הוצאתי את הדיסק והחלטתי להמשיך בקו העיברי, ניכנסת לקומפקט עפרה חזה עם ביצוע מיוחד ומרגש של השיר של בועז שרעבי לתת, השיר מתחיל בניגון חליל בכייני, אפשר ממש לשמוע את האוויר שיוצא מריאותיו של הנגן, החום והאמביאנס שהרמקול הזה מוציא לחלל החדר ממכרים, ואז זה קרה… מעבר לריגוש שאני ממש אוהב את קולה של עפרה חזה והוא מעלה בי זיכרונות ילדות טובים הרמקול הזה החזיר אותי לילדותי, רעידות קולה ונוכחותה נימצאים בחדר והיא קמה לחיים, הרמקול הזה פשוט יודע לספק את הסחורה כשמדובר במיד ובהיי, הצלילים הגבוהים מפורטים והבס מעגל פינות אך תאמינו לי הוא מעגל רק לטובה.

החלטתי להקשיב ל-ג'אז.

פט מטיני בתקליט מיזורי סקאי קטע מספר 6 מלווה אותי בהרבה מבחנים שערכתי, וכאן גיליתי חולשה קטנה מצד הרמקול.
הקטע הזה הוא אחד הקטעים שהפילו עד היום כל רמקול שניסה לעמוד איתן מול ההקלטה מפוצצת החום והבס הזו, הרמקול הזה ניסה לעמוד איתן ואפילו הצליח אבל… כאשר הלחצנו אותו קצת הוא לקח צעד אחורה והבס התחיל "לפחוד", אינני מאשים אותו כיוון שהרבה רמקולים ריצפתיים אימתניים שבחנתי ניכנעו גם לפניו אך ההפתעה מצידו הייתה שהטויטר כלל לא הושפע מכל המתרחש עם חברו למטה, הוא המשיך לתת רמת פירוט טובה מאוד ומהירות משביעת רצון.

סיכום

מה שהתחיל כמבחן הפך בכמה שניות לחוויה מוסיקלית מהנה ביותר, הרמקול הזה הוא אחד מהרמקולים המרגשים ביותר שיצא לי לשמוע, הוא מאוזן, חזק, מהיר ואיכותי מאוד, העיצוב כובש לבבות והתוצאה מצויינת ומפתיעה.
איטליה תמיד הייתה על המפה וכאן היא מוכיחה למה המילה תמיד לא נחסכה מהכתבה.
הרמקול אינו מושלם, ואינני יכול להגיד שהוא הרמקול הטוב ביותר, אך בהחלט אני יכול להגיד בביטחה שאין הרבה אנשים שהרמקול הזה יכול להציק להם באוזן והחמימות והאווירה שהרמקול הזה יודע לייצר שמורה לו ולא בחסד.

מחיר מחירון: 8,790 ש"ח

הבדיקה בוצעה באדיבות ארמה אודיו

לדיון בפורום לחץ כאן

מערכת הבדיקה:

מגבר הספק – XINDAK XA 8550
קדם מגבר – XINDAK XA 3200 SMKII
מקור – XINDAK MUSE 2.0
כבל רמקול – SC-03 Speaker Cables
אינטרקונקט – acousticzen Oscar Link


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
29.03.2007
  
כתיבה - נמר, עריכה - LiorC

1