כתבת וידאו: סטרימרים – מזרימי המדיה שלכם

עפר לאור, ממנהלי האתר, מסביר בראיון ל-YNET על מכשירי הסטרימרים השונים הקיימים כיום.לחצו לצפיה בסרטון הוידאו.כל הזכויות שמורות ל-YNET ו-Hometheater.co.il

בשנים האחרונות, בעקבות החדירה הגדולה של מצלמות סטילס וגם וידאו דיגיטליות, מכשירי DVD (ועוד לפני זה נגני CD) נוצר בבתים רבים מאגר עצום של תמונות, סרטים ושירים.

מזרימי המדיה נוצרו להתמודדות עם מציאות זו: מעתה, סרטי הוידיאו, התמונות המשפחתיות וכל אוסף המוסיקה נמצאים במרחק לחיצה על שלט הסטרימר.

סטרימר מלשון "סטרימינג" = הזרמה, הוא מכשיר שמזרים ומציג או מנגן את קבצי המדיה.

הוא עושה זאת דרך שלל מקורות אכסון: דיסק קשיח פנימי, כונני USB, מחשב – דרך רשת חוטית או אלחוטית וגם מהאינטרנט.

ניתן גם להשתמש במחשב ישן ולהפוך אותו לשרת המדיה הביתי: לאכסן עליו את כל קבצי המדיה ולהזרים אותם לכל חדר בבית (בתלוי במספר הסטרימרים שרכשתם).

לסטרימר שימושים מגוונים:

  • וידאו: הצגת סרטים בפורמטים מגוונים (DIVX, XVID, DVD, MPEG2) ועוד. כיום, מהווה הסטרימר את אחד המקורות היחידים לניגון סרטי High Definition.
  • אודיו: ניגון קבצי MP3,WAV ועוד. ניתן להעלות את כל אוסף תקליטורי המוסיקה שלכם לאחד המחשבים ברשת או לכונן הקשיח הפנימי של הסטרימר.
  • תמונות דיגיטליות: תמיכה בפורמטי JPG, BMP, GIF, PNG, הצגה של תמונות האוסף המשפחתי מעל מסך הטלוויזיה.
  • האזנה לתחנות רדיו אינטרנטיות

מכשיר בודד שכזה, יכול להחליף את כל אוסף תקליטורי הוידאו והאודיו ואת אלבומי התמונות שתופסים מקום רב בבית.

למי מתאים סטרימר ?

למי שאינו מעוניין להניח מחשב בסלון ולא רוצה להתעסק עם סיבוכיות תוכנות וקידודים.
ברוב המקרים, מדובר במכשיר קטן, אסטטי ושקט (לרוב מגיע ללא מאווררים רועשים – להבדיל ממחשב).

החיסרון: יכולת תמיכה בפורמטי וידאו מוגבלת לפורמטים שקיימים באותו הזמן בשוק – לא ניתן להחליף רכיבי חומרה (כמו כרטיס מסך במחשב) ולעדכן לפורמטי וידאו חדשים.

מאידך, כל מכשיר שכזה מגיע עם תוכנת הפעלה פנימית (Firmware). מעת לעת מוציא היצרן עדכונים לתוכנה הכוללים הוספת תכונות חדשות ותיקון בעיות קיימות (כאמור, יכולת השדרוג מוגבלת עד לגבול תמיכת החומרה).

מזרימי מדיה שבדקנו באתר עד היום ומיובאים ארצה:

Z500 Zensonic: בעל כונן DVD פנימי, חיבור רשת חוטי ואלחוטי,כניסת USB, ללא דיסק קשיח תומך UP&P (תקן סטנדרטי של כל החברות שמאפשר עבודה מול מגוון תוכנות" מדיה סנטר") , חיבור וידאו HDMI
תומך כתוביות SRT בעברית.

MB200 Pixel Magic: בעל דיסק קשיח פנימי ללא מאוורר, שני חיבורי USB, תומך תקןSMB+NFS (שיתוף קבצים ברשת הביתית), חיבור רשת חוטי, חיבור וידאו HDMI
לא תומך תרגום עברי.

Dvico Tvix 5000: בעל דיסק קשיח פנימי, רשת חוטית, תומך תקן NFS+SMB (שיתוף קבצים ברשת הביתית), שני חיבורי USB, חיבור וידאו DVI
תומך תרגום SUB IDX.

NC600 Nowcom: חיבור רשת אלחוטי וחוטי, ללא דיסק קשיח או כונן DVD, כניסת USB, חיבור וידאו DVI
תומך תקן פנימי עצמאי (תוכנת שרת משלו), תומך עברית בתפריטים, עדיין לא נמכר בצורה מסחרית
תומך כתוביות SRT בעברית.

Mediagate 350HD: בעל דיסק קשיח פנימי, חיבור רשת חוטי ואלחוטי, כניסת USB,תומך תקן SMB+NDAS, חיבור וידאו DVI, תומך כתוביות SRT בעברית.

מחירים נעים בין 1700-2500 ₪

לדיון בפורום לחץ כאן


16:00
  /  
27.03.2007
  
כתב: ליאור צ´רקסקי

1