מחירי הפלאזמה וה-LCD גורמים להפסדים כבדים לחנויות בארה'ב

אחת הרשתות הגדולות לאלקטרוניקה בארה"ב נמצאת כיום בבעיה רצינית בשל המחירים הבעייתיים של מסכי הפלאזמה וה-LCD. רשת CIRCUIT CITY הינה ...rnבעלי הרשת מאשימים את חברות המסכים הדקים בהפסדים שלהם, בגלל מאבקי כח וניסיונות "להשתלט" על השוק הרווחי הזה. מקור הבעיה, כך דווח, הוא בייצרן מסכים דקים (שם החברה לא הוזכר) שנתקע עם מלאים גדולים לקראת הרבעון האחרון של השנה. בניסיון למכור מלאי, החברה הצניחה לשוק כמויות עצומות של מסכים דקים במחירי הפסד. ייצרנים אחרים ראו את המצב וגם הם הורידו למחירי הפסד בכדי למנוע מהחברה לנסות "ולהשתלט" על השוק.

rnהאפקט המיידי היה שהרווחיות על מוצרי HIGH END התכווצה בכדי לנסות ולהתחרות במחירי השוק הללו.

rnבמקרים מסויימים, בכדי להמנע מבעיה תדמיתית קשה, נאלצו חברות רבות לחתוך בבשר החי ולמכור למעשה מסכים במחירי הפסד לקראת עונת החגים. דווקא עונה זו, שכידוע הינה הרווחית ביותר בשנה עבור מרבית היצרנים והרשתות בארה"ב גרמה להפסדים לרשת.

rnדווקא מבחינה כמותית, מס' המסכים שנמכרו בפועל גדל בשתי ספרות (10-90%) ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. כפי שהיה צפוי, מכירות באינטרנט של מסכים כאלה גדלו השנה בסדר גודל של כ-67%. החברה פעלה בעיקר בכדי להפחית מלאים (שדווקא בעונה הזו צריכים להיות מאוד גדולים) בכדי למנוע מירידות מחירים פתאומיות שכאלה מלפגוע בה שוב.

rnבנסיון לשפר את רווחיות הרשת, החברה תיכנס להתקנות ביתיות, דבר שעד היום בעיקר התבצע בתחום האלקטרוניקה "הלבנה", בעוד שבתחום הק"ב והאלקטרוניקה הדבר הושאר לחברות קטנות (CUSTOM INSTALLERS).

rnבדיווח, אשר פורסם ב-TWICE, החברה גם דיווחה על שינויים בתעשיה שמעניינים ביותר:

rnציוד לצילום דיגיטלי: עלה בשתי ספרות
rnמצלמות וידאו דיגיטיליות: ירד בספרה אחת
rnנגני DVD : ירד בשתי ספרות
rnלפטופים: עלה בכמעט 10%
rnמחשבים אישיים: ירד בשתי ספרות
rnתוכנות PC: עלה בשתי ספרות
rnמוצרי ניווט GPS: עלה בשלוש ספרות
rnאודיו ביתי: ירד בכמעט 10%
rnרדיו לוייני: ירד בשתי ספרות (רע מאוד!)
rnנגני MP3: לא השתנה כמעט
rnמוצרי לוואי MP3 (אוזניות, זכרונות, תיקים): עלה בכמעט 10%
rnמשחקי וידאו: עלה בשתי ספרות

rnמקור: TWICE


7:00
  /  
27.12.2006
  
הידיעה נשלחה ע"י עפר לאור

1