תחרות נגני DVD: דנון 1930 מול Oppo 971

הנגנים שנבחרו למבחן הינם מהמוערכים ביותר כיום בתקציב עד 3,000 ₪ וזכו כמעט בכל פרס ותואר אפשרי:rnדנון 1930 החדש (נחשף ...


rn

DENON 1930 – OPPO -971H

תקציר


בתקופה זו המאופינת על ידי פריצת נגני ה- HD החדשים, אשר החלו להימכר מעבר לים , עומד עם הוידאופילים היושב בציון בפני התלבטות לא קטנה:
rnמצד אחד המתנה לנגנים החדשים וציפייה לפתרון בעיות הילדות שלהם והגעת כותרים זמינים, עלולה להיות ארוכה ולהגיע למספר שנים.
rnמצד שני הזמינות הגוברת של מסכי ומקרני ה- HD זועקת במוח : "תקנה עכשיו נגן עם תמונה איכותית , עכשיו ומייד!".
rnולכן שאלות רבות כמו: כמה להשקיע בנגן? איזה נגן נותן את התמורה והתמונה הטובות ביותר? נשאלות השכם והערב בפורום.
rnכאמור, הנגנים שנבחרו למבחן הינם מהמוערכים ביותר עד 3,000 ₪ וזכו כמעט בכל פרס ותואר אפשרי. rn

רקע


OPP 971– החברה ממזרח אסיה המשווקת בשיווק ישיר ממבצרה בארצות הברית הינה חברה צעירה ולומדת אשר סל המוצרים שלה מתרחב תמידית והמוצר שהביא לפרסומה הוא הנגן 971 , אשר גבר בביצועיו במבחנים שונים גם על נגנים היקרים ממנו פי 20.

DENON 1930 – דנון, אחת החברות המוערכות בעולם האודיו בעלת מוניטין בינלאומי של איכות וחדשנות.
rnהחברה מציגה לנו דור הרביעי לסדרת ה- 1900 המוערכת . ה- 1930 הינו מכשיר הכניסה לסדרת נגני העל של "דנון" ונשען על התכונות הטובות של המכשירים הקודמים עם שיפורים שיפורטו בהמשך.
rnמפרט מרכזיOPPO 971


DENON 1930</U
rn

DVI 480P, 540P, 576P, 720P, 1080I HDMI 480P, 540P, 576P, 720P, 1080I, 1080P

רזולוציה

DD, DTS, DVDA DD, DTS, DVDA, SACD, MP3

פורמטי אודיו</B
rn

DVD,SVCD, DIVX, XVID DVD, SVCD, JPEG, DIVX, DIVX VOD, KODAK PC

פורמטי וידאו

24BIT / 192 KHZ 24 BIT / 192 KHZ BURR-BROWN

ממירי אודיו

12BIT / 108 MHZ 11 BIT / 216 MHZ

ממירי וידיאו

FARODJA – GENESIS FLI 2310 DCDI FARODJA – GENESIS FLI 2301DCDI

DCDI


מחיר בארצו של הדוד סאם : 200$ rn

מחיר בארץ של הדוד משה : 1,600 ש"ח

לאחר יבוא אישי


3,000 ₪


מחיראיכות וחיבורים


OPPO 971 – כל מי שקנה את המכשיר יודע כי אחד משני הדברים המרשימים ביותר הוא העטיפה הכחולה המהודרת בו הוא מגיע. המכשיר בעטיפה נראה כה טוב עד כי הוא חושף מיד את החיוך הישראלי הידוע שמשמעותו "דפקתי את החברה…קניתי מכשיר של 1000$ רק ב- 200$…" אבל כשמורידים את העטיפה מתגלה המכשיר במלוא מערומיו (והוא ערום האמינו לי), עובי של עיתון של יום שישי, משקל של המוספים בלבד…

עובי מגש כעובייה של פרוסת גבינה צהובה והוא גם שקוף, היזהרו!

rnאיכות המחברים מאחור הינה בסגנון המזרח בתחילת דרכו, מחבר HD מסוג DVI המהווה חיסרון לעומת HDMI, חיבורי אודיו אנלוגיים ודיגיטאליים כולל אופטיים כמקובל וחיבור וידיאו מקובלים מלבד סקארט.

rnפעולת המכשיר שקטה והוא מגיב טוב ומהר לפקודות ההפעלה.

rnציון – 6

DENON 1930 – הדנון נראה מכשיר הרבה יותר מכובד בהשוואה למתחרה: מוצק ואיכותי יותר, בעל כל אפשרויות המחברים כולל סקארט HDMI, כפתורי השליטה על המכשיר ברורים, אך הפעלתו והוצאת המגש מלווה ברעש שלא אופייני למכשירים היוקרתיים באמת.

rnהתצוגה על המכשיר קטנה אך ברורה, בזמן פעולתו הוא שקט ותגובתו טובה ומהירה לפקודות ההפעלה.

ציון – 8כיולים ושלט


OPPO 971 –השלט נוח וידידותי ,הוא מסודר לוגית נכון ,כל פקודות המכשיר כולל העלאת רזולוציה נשלטות מהשלט.


למכשיר אינסוף תפריטים לכיול התמונה והסאונד כולל פילטרים ופיצ'רים שונים המסודרים נכון וקל להתמצאות בתצוגת המסך.
rnיש שליטה על עוצמת הקול באודיו דו ערוצי, ובכלל, אפשרויות כיול המכשיר הם ברמה הגבוהה ביותר בכל סדר גודל של תקציב.

rnציון-9


rnDENON 1930
– לדנון תפריטים מקובלים,אמנם לא ברמה של ה-OPPO אך כל מה שנחוץ בבסיס – קיים. כיול התמונה מתאפשר אך ורק כאשר יש כותר DVDבמכשיר, השלט נוח לשימוש אולם קיימים פרמטרים, כגון קביעת רזולוצית היציאה המתאפשרים לכיוון רק מהמכשיר עצמו.

rnציון-8.5
מבחן אודיו


OPPO 971 – נבדקו מספר דיסקים לבדיקת המכשיר בשמע דו ערוצי, ביציאות אנלוגיות של המכשיר והתוצאה הייתה כאותה תוצאה המתקבלת ממכשירים בליגת ה- 500 ₪ פחות או יותר.
rnנגן CDP איכותי המכשיר לא היה ולא יהיה ! ואם מישהו רוצה להיווכח באופן גורף בהבדלים בין CDP ייעודי סביר לבין מה שמתקבל מהמכשיר הזה יוכל בנקל לזהות הבדלים בולטים.
rnביציאה הדיגיטאלית אופטית וקואקסיאלית כצפוי מתקבל סיגנל טוב בליווי בונוס של כיוון ההשהיה לסינכרון מלא בין הקול והתמונה.

rnציון – 6.5

DENON 1930 – היתרון הגדול והתכונה הבולטת ביותר לטובת המכשיר הזה היא הסאונד. ממירי BURR BROWN מצדיקים את המוניטין שלהם והמכשיר הזה בשמע דו ערוצי ביציאות האנלוגיות שלו מתפקד כ- CDP לכל דבר, איני בטוח כלל שישמעו הבדלים בין המכשיר לבין CDP יעודי עד 3,000₪: הצליל מפורט, בשרני ובעל נפח וטונאליות טובים מאוד.

rnבאודיו רב ערוצי בסיגנל דיגיטאלי קשה לבדל את המכשיר ׁכצפויׂ , אולם ביציאות האנלוגיות ובשמיעת SACD המכשיר מהווה תענוג צרוף ומצדיק את המוניטין הרב של DENON בתחום האודיו.

rnציון- 8.5
מבחן הוידאו


OPPO 971– למרות ששני המכשירים נשענים על עיבוד הוידיאו של פרודג'ה בצ'יפים דומים, הרי שהתמונה שהתקבלה ב- OPPO 971 הייתה תמונה חדה וקריסטלית , אפשרויות הכיול הרבות בשילוב מסך ה"פיוניר" הביאו לתופעת המאקרובלוקינג (שדווח עליה גם בפורום) , להיות זניחה ולא מורגשת לעומת זאת חדות התמונה וחיות הצבעים בתוספת הברק המיוחד מאפיין את תמונת ה- OPPO הנ"ל להיות קרובים מתמיד לתמונת HD אמיתית כפי שנראה בסרט "אוצר לאומי" שנבחן ב- HD אמיתי וב-1080I ב- OPPO, התבלבלויות נרשמו בצוות הבוחן.

rnסרטי DIVX נראו טוב יותר ברזולוציה של 720P ונראה כי המכשיר ומתכנניו התגברו על רוב הבאגים שהיו לו בעזרת עדכוני תוכנה רבים. מבורך העדכון של סיקבוי המאפשר כתוביות עברית לסרטי DIVX.

rnציון – 9

rnDENON 1930 – בפירוש נראו הבדלים לטובת ה- OPPO הנבחן , אולם גם הדנון הציג איכויות תמונה לא מבוטלות , אשר בעזרת כיוונים רבים הגיעו כמעט לרמת התמונה שהתקבלה ב- OPPO 971 , דגש על כמעט …rnנבדקו הסרטים גלאדיאטור , אוצר לאומי, סרט טבע של IMAX ובכולם היה ה-OPPO חי יותר, חד יותר ובעל עומק תמונה טוב יותר; לדנון חסר מעט על מנת להיות הטוב ביותר, אותו כנ"ל לגבי הסרט מפלצות ב- DIVX.

rnציון 8.5

rnסיכום :

rnשני המכשירים עטורי תהילה, ה"דנון" וה- OPPO הנ"ל נבחרו למכשירי השנה, כל אחד בקטגוריה שלו כשבדרך הם בעטו במכשירים יקרים בהרבה במבחן הביצועים, כאשר ה- OPPO בעיצוב בולט בפשטותו המהווה קיצוניות מופגנת ביחס לביצועיו. rn

ה- OPPO 971 – יקסום לבעלי מסכים גדולים HD READY ומקרני 720 המחפשים איכות תמונה בלבד ואודיו דיגיטאלי. נקודה. rn

ה- DENON 1930 – בהיותו ייחודי ותומך בפורמט 1080P יתאים לבעלי מסכי ומקרני FULL HD ולמעוניינים בהשלמת החבילה באודיו משובח דו ערוצי אנלוגי ו-SACD.

התוצאות :

OPPO 971</B
rn


DENON 1930


איכות וחיבורים


6


8


כיולים ושלט


9


8.5


אודיו


6.5


8.5


וידיאו


9


8.5


ציון סופי


7.63


8.37
המנצח במבחן הוא ה- DENON 1930 rn

הערה: למתייחסים אל מכשיר ה- DVD כאל נגן תמונה בלבד המנצח הוא ה- OPPO 971.
rnבעוד נכתבות שורות אלו הוציאה חברת OPPO את דגם ה- 981 אשר כולל S.A.C.D. ו- 1080P ובכך על הנייר לפחות השוו את הנתונים מול ה"דנון" הנ"ל … ריגול תעשייתי … ידעתי שאסור לי להשאיר את טפסי המבחן גלויים בלילה…

תודה מיוחדת לחנות לגאסי אודיו על השאלת מכשיר דנון 1930 הראשון שהגיע לארץ לצורך המבחן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
06.12.2006
  
המאמר נכתב ע"י il62 ונערך ע"י LiorC

1