הופעת Alicia Keys' Unplugged DVD פלוס CD

ה-DVD פלוס CD של המופע 'Alicia Keys Unplugged, מתאים לכל יום בשנה, אבל תוסיפו לי קצת גשם בחוץ בתוספת שירי ...rnאם חשבתם ש-Unplugged זה מופע צנוע של כמה גיטרות אקוסטיות ואולי גם פסנתר, אז המופע הזה כלל אינו כזה.

Alicia Keys' Unplugged, הינו מופע כלל לא קטן, לצד הזמרת יש צוות של 16 מוזיקאים נוספים שעוזרים לה להעביר את החוויה. המופע כמובן מאוד מהוקצע ומוקפד (כמו גם מופעים אחרים של Unplugged), אך למרות זאת האווירה שמתקבלת היא מאוד אינטימית משולבת תקשורת טובה עם הקהל – אחרי הכול מדובר כאן בסגנון מוזיקה שפונה לנשמה. הקהל יושב ממש קרוב לבמה (כמו גם מופעים אחרים של Unplugged) ויש תקשורת דו-שיח של Alicia עם הקהל במשך המופע, הופעה זו אולי צריכה להיות תחת הכותרת LIVE ולא Unplugged, אבל זו רק סמנטיקה.

rnאם אתם לא מכירים את Alicia Keys, היא זמרת יחסית צעירה (אבל כבר לא בת 16) שפרצה לתודעה העולמית לפני מס' שנים טובות. בעוד בתקופה זו זמרות צעירות אחרות משדרות סקס, לבוש חושפני ואולי גם ריקוד על הבמה, Alicia באה מצוידת עם חיוך גדול וקול גדול שיוצא הישר מהלב. סגנון המוזיקה שלה מוגדר כ R&B ו- Soul, כאשר הדו-שיח של Alicia עם צוות זמרי הרקע שלה זורק אותי אישית לתקופה של כמה עשרות שנים אחורה.
rnrn
rnהמופע יצא לעולם בשנת 2005 ומגיע במספר סוגי מדיה אפשריים: CD, DVD, CD+DVD וגם כן ניתן למצוא אותו בפורמט של HD (יצא לי לראות את המופע הזה לפני כמה חודשים בפורמט של HD וכמובן שאיכות התמונה מדהימה), יש שמועות על כך שניתן למצוא אותו גם על LP.

rnהמדיה של DVD+CD שניתן להשיג בארצנו הקטנה תמורת כ 100 ₪ (בחו"ל לדוגמא ב- Amazon העלות היא $27.98). היא לדעתי המדיה המומלצת גם כתמורה לשקל, גם האפשרות לשמוע בסטריאו מי שמעדיף כך וגם את היכולת לראות את ההופעה. זה מוסיף הרבה, היכולת לראות את המופע, מיקום הכלים הזמרים והקהל לקבלת רושם יותר טוב על המופע. כמו כן היכולת לשמוע את ה CD במכונית כאשר ה DVD נשאר בבית. כך שאם אני רוצה לשמוע אותו אני לא צריך לקפוץ למכונית לקחת את ה CD שכאמור נשאר תמיד שם.

rnפס הקול ב DVD הינו Dolby Digital בפורמט של סטריאו ו- 5.1. ה DVD לא מגיע עם פס קול ב- DTS ואולי חבל שכך.

rnההופעה מתחילה כאשר הבמה, המצוירת כמו ציורי קיר, מוחשכת ורק Alicia עומדת במרכזה מוארת, ושרה קטע קצר ללא ליווי מוזיקלי וכך אנחנו יכולים ליהנות מהיכולת הווקלית שלה. בסיום הקטע כאשר כל הבמה מוארת ניתן לראות עד כמה הקהל קרוב לבמה ועד כמה אינטימית ההופעה הזו.
rnהשירים הבאים זורמים, כאשר לא פעם המעבר בין השירים כלל לא מורגש ויש מעבר משיר לשיר ללא הפסקה (לפעמים גם TRACK מסוים מכיל יותר משיר אחד). למרות הצוות המוזיקלי הגדול (הכולל 4 כלי מיתר, 3 כלי נשיפה, גיטרה אקוסטית, בס ועוד), ההופעה נותנת הרגשה מאוד אינטימית יחד עם איכות מוזיקלית גבוהה. בנוסף לקול המלטף של Alicia, דו- שיח עם זמרי הרקע והקהל ניתן לשמוע את הכינור המרחף בחלל (בייחוד בשיר Karma וב- Every Little Bit Hurts), כמו את כלי הנשיפה וגם את הפסנתר שהיא מנגנת עליו.

rnמספר שירים מבוצעים ממש כ Unplugged כאשר Alicia מלווה את עצמה רק עם פסנתר עם ובלי זמרי הרקע. חשוב לציין גם את ביצוע הדואט האקוסטי והיפייפה כשהיא מנגנת בפסנתר עם Adam Levine (ממרון 5) מנגן בגיטרה אקוסטית בשיר Wild Horses.
rnבחלק האחרון של ההופעה לאחר השיר Fallin בביצוע המרגש, כאשר הקהל כבר נכנס לאווירה, מתחילה מסיבה קטנה עם הצטרפות זמרים אורחים וחברים לבמה, ראו ברשימה:
1. Intro A Cappella
rn2. Karma
rn3. Heartburn
rn4. A Woman’s Worth
rn5. Unbreakable
rn6. How Come You Don’t Call Me
rn7. If I Was Your Woman
rn8. Goodbye / Butterflies / If I Ain’t Got You
rn9. Every Little Bit Hurts
rn10. Streets Of New York
rn11. Wild Horses (Feat. Adam Levine)
rn12. Diary
rn13. You Don’t Know My Name
rn14. Stolen Moments
rn15. Fallin'
rn16. Love It Or Leave It Alone (Feat. Mos Def & Common) / Welcome To Jamrock (Feat. Damian Marley, Mos Def, Common & Friends)


כמובן שכנהוג בכל DVD שיוצא לאחרונה יש קטעי בונוס נוספים.

רושם כללי שלי: חובה לאוהבי Alicia Keys ומומלץ בחום (לא רק בימי החורף) לאוהבי R&B ו-Soul, כאמור בגרסה של ה- DVD פלוס CD.
7:00
  /  
04.12.2006
  
הסקירה נכתבה ע" כרמי ונערכה ע"י LiorC

1