סיכום יום מיקרוסופט ולוג'יטק

יום שלישי, "פעמיים כי טוב": הבוקר החל בהכרזת מיקרוסופט על גירסאות Vista ואופיס 2007 למגזר העסקי והמשיך בחגיגת יום הולדת ...


מיקרוסופט

rnאת היום פצחנו במסיבת עיתונאים של מיקרוסופט אשר נערכה בפנטהאוז של בית פיבקו (כן,הבית בצורת הטיפה שהוקם בצידו של דרך איילון). המסיבה היתה ההשקה הרשמית של VISTA ושל OFFICE 2007 בגירסה העברית בגירסאות לעולם העסקי.
המעמד נפתח בדבריו של מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין, שאמר כי ההשקה הינה היסטורית משום שנוגעת למיליוני אנשים בכל העולם (השבוע מתבצעות השקות מקבילות ברחבי תבל). לדבריו, הושקעו כ-20 מיליארד דולר בפיתוח המוצרים החדשים, כ-5 מיליון לקוחות השתתפו בבדיקת גירסאות הניסיון, מערכת VISTA לבדה מכילה כ-50 מיליון שורות קוד.

rnאת דבריו סיים במסר בנושא שקרוב בעיקר לליבנו (חברי האתר): ויסטה תביא לכולנו – בבית, בסלון, בחדר השינה והילדים את חווית צריכת מידע, בידור ושיתוף מקורות המדיה השונים – אינטרנט, טלוויזיה ועוד. ימין כינה זאת "החגיגה המושלמת" בבית.
rnויסטה ללקוחות הביתיים תושק לקראת סוף ינואר 2007.

rnלאחר מכן, עיקר ההסברים היו דווקא על OFFICE 2007 ועל יתרונותיו לעסקים ותעשיה המקומית. הבסיס המייחד את המוצרים החדשים הינו איחוד הסביבה האישית והצוותית למימד אחד. כתמיד, הפוקוס הוא נסיון לפשט ולהקל על מה שהגירסא הקודמת כבר איפשרה לבצע, אך ביותר קליקים של עכבר. OUTLOOK, למשל שודרג בכך שניתן להקל על תיאום פגישות גם מחוץ לחברה (על ידי שליחת הזמנים הפנויים בלוח הפגישות שלך לצד השני) וכן קישור טוב יותר בין האופציות השונות במערכת (הפיכת דואל למשימה, או הפיכתו לפגישה והפוך).
rnOFFICE עצמה שונתה והיא כעת אפליקציה אחידה יותר, אשר מאפשרת שילוב של אופציות שונות באופן פשוט יותר. ממשק RIBBON חדש מחליף את הסרגל הרגיל ואמור להקל ולפשט את השימוש בפונקציות לפי הצורך. פורמט קובץ חדש של OFFICE הוסף אשר ניתן "להדפיס" קבצים אליו הוא בעצם מתחרה חדש לפורמט ה-PDF הוותיק.
כמובן ש-VISTA ויתרונותיה הוצגו. אין ספק שהגרפיקה יפה יותר והמערכת נראית פשוטה יותר. השקעה רבה בוצעה בחיפוש גלובלי (שכולל חיפושים בכמעט כל אלמנט שמתממשק ל-OFFICE או ל-VISTA). גם ה-DEFENDER, ה-FIREWALL והאנטי וירוס של מיקרוסופט הוצגו והם אינטגרלים למערכת כיום.
rnטרנזקציות בקבצים ושמירה אינקרמנטלית מהווים יתרונות נוספים (ניתן לחזור בעצם לגירסאת מסמך ישנה במידת הצורך, ונפילת תוכנה באמצע שמירה לא תהרוס קבצים יותר…). פיצ'רים נוספים כגון מע' ניהול הקבצים החדשה (WINFS) ישוחררו בעתיד כתוספת דרך WINDOWS UPDATE… למי שלא יודע, WINFS זו שכבה נוספת מעל NTFS (כלומר, הגירסא של VISTA שהיא TRANSACTIONAL) אשר מאפשרת גישה לקבצים ולמערכת ההפעלה כאל בסיס נתונים (סוג של SQL)…

rnלמסיבת העיתונאים הגיעו מרבית הכתבים הטכניים של כל האתרים והעיתונים הגדולים, וכן חדשות ערוץ 2, 10 וכו'.
rnלאחר כשעתיים, מסיבת העיתונאים התפזרה ורבים מהעיתונאים מיהרו למסיבת העיתונאים השניה של לוג'יטק.

לוג'יטק

rnלרגל 25 שנה ליסוד החברה, שטח בפנינו אסף שחר – מנכ"ל החברה את החזון ואת תפיסת העולם שלה. לוג'יטק גדלה פי 4 במהלך 7 השנים האחרונות – מ-448M דולר במכירות בשנת 99, כיום החברה מגיעה ל-1.9 מיליארד דולר מכירות בשנה. 5% מהכנסות החברה מושקעים בפיתוח מוצרים חדשים.
rnבסיס החברה הינו בשוויץ, מרכז הפיתוח בארה"ב ומפעל הייצור נמצא בסין והינו תחת בעלות מלאה של החברה.

rnהחברה מתמחה במוצרי מעטפת: באביזרים שיעזרו לאנשים לעשות אינטגרציה בין המערכות הקיימות, או אביזרים שעוזרים לבצע פעולות שגרתיות לנוחות ונעימות יותר. בתחום זה אפשר להזכיר שלטים, מקלדות, עכברים, אוזניות אלחוטיות, מערכות שליטה על מחשב (לא בדיוק עכברים), פתרונות למחשבים ניידים (עכברים, פויינטרים ושלטים עבור מצגות, ומעמדים שכוללים סביבה משרדית למחשבים ניידים), קונטרולרים למשחקים, מערכות סאונד פשוטות למחשבים ומע' שעוזרות בחיבור בין המחשב למע' הקולנוע הביתי.
rnהחברה בפירוש מתרחקת מפתרונות שמתמקדים במערכת או פלטפורמה אחת, הם מנסים להיות נייטרלים ככל האפשר והדבר בהחלט מתבטא במוצרים.
rnבארץ שווקו כ-250 מוצרים שונים בשנת 2006.במסיבה לא ניתן היה להתרשם יותר מדי מהציוד ובוודאות שלא ממע' הסאונד. סביר להניח שמדובר בפתרונות סבירים עבור מרבית סביבות העבודה.
rnלגבי עכברים, לא היתה כאן בשורה גדולה – העכברים של לוג'יטק ידועים באיכותם הגבוהה (גילוי נאות: עפר משתמש בעכברים של לוג'יטק מזה כמה שנים על כל מחשביו…).
rnעפר: דווקא המקלדות היו טיפה מאכזבות עבורי: עיצובן היה פשוט, אולם לא היו לחברה פתרונות ארגונומיים במיוחד. המקלדות היו שטוחות יותר, וקשה היה לראות כיצד אני עובר ממקלדת ה-MICROSOFT NATURAL KEYBOARD 4000 שמשרת אותי נאמנה מזה זמן רב. חסרה לי ההטיה העליונה הגבוהה (שנוחה למי "שמקליד עיוור") וההפרדה בין המקשים של יד ימין לשמאל. מצד שני, אני מעריך שמרבית האנשים שלא מקלידים בצורה עיוורת דווקא יהנו ממקלדת שכזו.
rnגם במקרה של מקלדת ה-HTPC היעודית של לוג'יטק Dinovo Edge חסר היה האלמנט הארגונומי – המקלדת יפה מאוד, דקה ונעימה למגע, אולם לא בטוח שנוח היה להקליד עליה על גבי הברכיים שלי (אם היה לה תחתית עם מרווחים לברכיים, זה היה עובד טוב יותר).בתחום השלטים אנחנו באתר די מעודכנים, והחברה בהחלט מתכננת לתגבר את קו מוצרי ה-HARMONY שלה. דווקא השלט שהכי ציפיתי לו – ה-HARMONY 1000 טרם הגיע לארץ. מדובר בשלט שיהיה דומה בתכונותיו לפרונטו. מבחינת עיצוב הוא נראה (במצגות, לפחות) יפה מאוד. מעניין מאוד כיצד יתמודד אל מול הפרונטו ודומיו בשוק.

rnמכשיר מעניין אחר בשם MUSIC DJ תפס לנו את העין – המכשיר כולל שלט וחיבור USB למחשב. בעזרת השלט והבסיס שלו, ניתן בעצם למשוך תכנים מהמחשב ולהזרים אותם למערכת הסטריאו. המעבר נעשה בעזרת חיבור RF, וליתר דיוק פרוטוקול A2DP (שאנחנו מכירים מאוזניות אלחוטיות) – כלומר BLUETOOTH… המרחק המוצהר נראה לנו טיפה מוגזם (החברה טוענת שזה יעבוד ברדיוס של כ-100מ', יותר סביר שזה יעבוד כך רק בשדה פתוח ללא הפרעות חיצוניות כלשהן). בפועל, בבית "נורמלי" הטווח המעשי יהיה כנראה מס' עשרות מטרים. פיתרון זה יכול לפתור לאנשים רבים את בעיית העברת אודיו מהמחשב למערכת ללא צורך בפתרונות יקרים או סבוכים יותר.לסיכום קו המוצרים היה מעניין ויפה. החברה בהחלט בכיוון הנכון, אפשר רק לקוות שהיא תיכנס לתחומים נוספים מעבר למצלמות, איבזור ניידים וכו', ותשפר גם את המצב בתחומים כגון נגנים ניידים ותחומי מולטימדיה אחרים שבהם הביצועים לאו בהכרח מיצו את עצמם.
7:00
  /  
29.11.2006
  
הסקירה נכתבה ע"י עפר לאור ו-LiorC, צילום: LiorC

1