שיטה חדשה להפצת תוכן HDTV בארה'ב

חברת http://www.moviebeam.com הינה חברה חדשה הפועלת בארה"ב ואשר הכריזה לאחרונה על שיתוף פעולה עם RADIO SHACK למטרת הפצת תכני HDTV.


הרעיון של החברה מעניין ביותר. מדובר על ממיר קטן אשר מתחבר לאנטנה ביתית רגילה ואשר משתמש בשיטת הפצה אשר "הושאלה" מהפרסומות של TIVO.
rn
rnכזכור, ל-TIVO יש איזור שלם בדיסק הקשיח שלו אשר מיועד לתוכן פרסומי. התוכן מגיע ל-TIVO על ידי כך שהוא מעביר ערוץ בשעות הלילה המאוחרות ומקבל מידע מוצפן מערוצים מיוחדים.
rn
rnה-MOVIE BEAM עושה דבר דומה. החברה עשתה הסכם עם תחנות טלויזיה PBS (שידור ציבורי בארה"ב) ובעצם משתמשת בשידורים שלהם על מנת לשדר מידע דיגיטלי בשעות לילה מאוחרות. המכשיר בעצם צובר בכל זמן נתון כ-100 סרטים חדשים (10 לפחות בכל שבוע) אשר ניתנים לצפיה. תכנים רבים הם ב-SDTV וחלקם ב-HDTV. השידור מתבצע בהפצה דיגיטלית, מה שאומר שגם אם יהיה רעש או הפסקה בשידורים, בסופו של דבר כל מה שמגיע לדיסק הקשיח של המכשיר יהיה 100% שלם וזהה בדיוק למקור (יתרון משמעותי על השכרת סרט DVD או אפילו הזמנת סרט דרך VOD, בגלל הסיכון לתקלות או רעשים תוך כדי צפיה). כלומר, מדובר על פיתרון היברידי – שמשלב בעצם הפצת VOD עם ניגון ממקור מקומי (אין צורך לתקשורת כלשהי תוך כדי צפיה בסרט).
rn
rnעלות השכרת סרט נעה בין 2 דולר ל-4 דולר לסרט ומדובר בסרטים חדשים ביותר.
rn
rnהחיסרון העיקרי היא בכך שבעצם יש עלות למכשיר עצמו (כ-99$), אותו ניתן בעצם להשיג כעת בחנויות RADIO SHACK בארה"ב. החברה מציעה עד 30 יום החזר מלא של כסף בכדי לנסות את השירות.
rn
rnהשירות מוצע כרגע ב-31 איזורים עירונייים ברחבי ארה"ב, שבהם יש בעצם נקודות שידור של ערוצי PBS שמשתפים פעולה עם החברה.
rn
rnMOVIE BEAM ממומנת על ידי מספר חברות מרשים למדי כולל חברת וולט דיסני, סיסקו ואינטל. החברה החלה פעולתה בתחילת 2006.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
07.11.2006
  
הידיעה הובאה ע"י oferlaor

1