שבוע הרסיברים הגדול! התוצאות

זהו, הגענו ל-Final של ה-Four...rnלמבחן התיצבו ארבעה רסיברים שמתיימרים להיות בין הטובים בתחום.rnלאחר האזנה, בדיקות ביצועים ובחינות שונות, דרגנו את ...
Harman-Kardon AVR 636Denon AVR 3806 Denon AVR 3806Pioneer AX4Yamaha RX-V2600rnשלושת הרסיברים המובילים הינם מכשירים ברמה הגבוהה ביותר עם יכולות שלדעתי מטילות בספק רב את כדאיות ההשקעה בציוד היי אנד יקר במיוחד.
rnרמת הביצוע של הרסיברים היא כה גבוהה עד כי איני בטוח כי במבחן האזנה עיוור יתאפשר בנקל, אם בכלל, לבדל את הציוד הנ"ל מציוד היי אנד יוקרתי.
rnכל בחירה באחד מהרסיברים הנ"ל תחשב כבחירה מוצלחת בהתאם לצרכים של אותו הלקוח.

המנצח

rnניתן בהחלט להכתיר את הימאהה 2600 כמנצח הגדול של המבחן:
rnחברת ימאהה סבלה במשך שנים ממוניטין פחות טוב בתחום איכות הסטריאו במכשיריה, כזה שאינו תואם לביצועי הסראונד של מכשיריה ועתה תיקנה את הסוגיה – ובגדול!
rnהחברה הצעידה את המכשיר הנ"ל לרמות גבוהות מאוד באודיו דו ערוצי עד כדי כך שבמיתוג מכשירים ניתן היה לזהות יתרון ברור על פני המכשירים האחרים.
rnכל זאת לא על חשבון אחת החוזקות המסורתיות של ימאהה – האודיו הרב ערוצי שנשאר ברמתו הגבוהה למרות שהמתחרים התקדמו מאוד (ופיוניר אף הצליחו לעקוף בתחום זה את הימאהה המנצח …).
rnימאהה הצליחו ליצור יתרון יחסי נוסף ע"י הוספת מיתוג ועיבוד הוידאו על כל צורותיו כמעט (שהינו חסר תקדים למכשירים בעלות שכזו) ובסה"כ יצרו את רסיבר ה – All Rounder המצטיין.

במקום שני ניצב לו, מעט עצוב, אך עדיין גאה הדנון 3806 – המלך הקודם… מאוזן, נשמע טוב בכל ביצוע , מוסיקאלי ובעל רום קורקשין שדורש השקעה בכיול אך מחזיר תשואה בגדול. מה שחסר לי זה הניצוץ, הברק, אותו משהו שיגרום לך ל-WOW בעקיפת ביצועי הימאהה, אולי זה עוד יגיע בעתיד…

במקום השלישי ניצב לו הרסיבר המפתיע לטובה הפיוניר ,אשר אם היה נבחן בביצועי קולנוע ביתי בלבד היה נותן למתחריו לראות את מחבריו האחוריים… ביצועיו מבריקים ומלוטשים באודיו רב ערוצי ובהחלט הייתי ממליץ עליו לבעלי מגבר משולב יעודי לסטריאו המבקשים להוסיף רסיבר לקולנוע ביתי.
rnאך מה לעשות וזהו מבחן כולל … הפיוניר מתייצב על דוכן המדליות במקום שלישי אך אני שומע בקולו הרב ערוצי (בשקט אך בפירוט רב) את המשפט "חכו …חכו אני עוד לא השמעתי את המילה האחרונה".

rnמי שמחלק את המדליות לכולם ומרכין את ראשו בציפיה לדגמים חדשים טובים יותר הוא אכזבת המבחן מבחינתי, ההרמן קארדון שלא עמד בשום קריטריון והתנשף קשות מול ביצועי המצטיינים כאותו רץ מרתון ישראלי אשר נכנס לאיצטדיון בגמר הריצה בעוד הראשונים כבר סיימו את המקלחת … ולרסיבר זה נאמר את אותם דברים שנאמרים לספורטאים הישראלים "ההשתתפות היא החשובה וכל משחק חדש מתחיל מאפס אפס…"rnהרסיבר הטוב ביותר בראיה כוללת(תמורה לכסף): ימאהה 2600

rnהרסיבר הטוב ביותר בשמע דו ערוצי: ימאהה 2600

rnהרסיבר הטוב ביותר בשמע רב ערוצי: פיוניר AX4

rnהרסיבר עם ה ROOM CORECTION הטוב ביותר: דנון 3806

rnהרסיבר המוסיקאלי והמאוזן ביותר: דנון 3806

rnהרסיבר עם הנדסת האנוש הטובה ביותר: פיוניר AX4

rnהרסיבר הידידותי ביותר לשימוש: ימאהה 2600

rnהרסיבר המאכזב ביותר במבחן: הרמן קארדון 635

rnהרסיבר המפתיע לטובה במבחן: פיוניר AX4

rnהרסיבר עם עיבוד הוידאו הטוב ביותר: ימאהה 2600

ציונים סופיים

ימאהה 2600 – ציון 9

דנון 3806 – ציון 8.33

פיוניר AX4 – ציון 8.16

הרמן קארדון 635 – ציון 6.6

* אונקיו אמורים להוציא בקרוב את דגם ה 804 אשר יתייצב למבחן השוואתי מול שלישית הצמרת.

קישור לפרקי המבחן:

Yamaha RX-V2600

Denon AVR 3806

Harman Kardon AVR-635

Pioneer AX4AVi-Sחלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
06.10.2006
  
המאמר נכתב ע"י il62 ונערך ע"י LiorC

1