שבוע הרסיברים הגדול! Harman Kardon AVR-635

הרסיבר מתיצב למבחן כאותו בריון חף מכל פוזה הנשען על שריריו ובטחונו העצמי. הוא אינו מתהדר בכל הגאדג'טים המקובלים אלא מסתמך על ...


הרסיבר עם העין הכחולה Harman Kardon AVR-635

מיצוב

rnרסיבר ההרמן קארדון הינו האח הבוגר של כל הסדרה מעליו רק דגם העל במשקל כבד ה-AVR-7300. הדגמים הנמכרים בארץ מתומחרים זול משמעותית מהדגמים הנמכרים בחו"ל כנראה עקב ארץ ייצור שונה.

נתונים

rn- הספק 75W X 7CH
rn- מיתוג וידאו VIDEO UP-CONVERSION TO COMPONENT
rn- מעבד צליל LOGIC 7 PROCESSING
rn- כיול רמקולים אוטומטי
rn- יציאת אוזניות בתקן DOLBY
rn- שלט לומד
rn- מחיר מחירון 9,000 ש"ח

איכות והנדסת אנוש

rnהרסיבר מעוצב בדומה למכשיר מסוף המאה הקודמת ואילו השלט מעוצב כמו מכשיר משנות התשעים – עיצוב בסיסי ופשוט אך עם תצוגה גדולה פלוראסנטית  בחזית המכשיר ואיך אפשר בלי "העין הכחולה" – ההילה בצבע הכחול סביב כפתור הווליום בצד ימין.
rnהמכשיר בנוי באיכות סבירה עד בינונית כולל השלט  הבנוי בצורה רובוסטית וכאמור, בעיצוב עתיק יומין.
rnלוח המחברים מאחורי המכשיר בנוי בסדר הגיוני נכון מאוד אך המחברים באיכות נמוכה מאוד.rnמחברים אחוריים:

כיול המערכת

rnלרסיבר מסך תפריטים ברור ופשוט, כיול הרמקולים מתבצע באופן פשטני וטריוויאלי וניתן לזמן כניסות וידאו ואודיו בהתאם לכיול על גבי המסך, בסה"כ ישנה גמישות רחבה. תצוגת המכשיר גדולה וברורה כך שניתן בקלות לקרוא בכל מצב את נתוניו המוצגים. ניתן לשנות חלק מהפרמטרים על גבי הכפתורים בחזיתו של המכשיר.

מבחן האזנה

אודיו דו ערוצי: המגבר מספק 90W לשני ערוצים ב 8 אום. הספק חלש ביחס למתחרים, אולם הרמן קארדון ידועים כרסיברים הדוחפים זרם גבוה. לרסיבר לא הייתה שום בעיה להתמודד עם רמקולים בעלי עכבת 4 אום. הצליל שנשמע היה בשרני ומלא אולם בדיסק של SADE הוא נשמע קר וסתמי חסר כל ריגוש, אנליטי לחלוטין – אכזבה, הדיסק הוחלף ל-ENIGMA ונבחנו קטעים שונים אך גם שם אוכזבתי למדי: צליל קר חסר כל פאנ'ציות, פירוט בינוני למדי, לא בליגה. הבה ניתן צ'אנס נוסף: הושמע קטע הנגינה ההזוי STIMELA , עשר דקות של מוזיקת ג'אז אפריקאי עם עליות ומורדות, קטעים אקוסטיים אשר כל מגבר בינוני ידע להפיק מהם מטעמים מוזיקליים, ההרמן קארדון אכן נתן ביצוע טוב עם תחושת עוצמה אך מוזיקליות חיוורת, בהחלט לא מהסוג שגורם לך להריץ שוב את הקטע היחודי הזה.

אודיו רב ערוצי: קטע התיפוף בסרט "מחול הפגיונות" בו מקפצת ופוגעת בצעיפה הרקדנית העיוורת נשמע ברמת פירוט גבוהה אך נוכחות הסאונד בחדר הייתה אנמית והורגש כי הצלילים יוצאים מהרמקולים בניגוד לרסיברים טובים בהם נוכחות הסרט צפה בחדר והרמקולים עצמם נעלמים בתוך האפקט.
rnבסרט "גלדיאטור", סצינת הפתיחה בה החיצים נשמעים חולפים מעל ראש הצופה נשמעה באופן סביר אך חסרו לי חדות ופירוט.
rnצפיתי גם בהופעתה הפאריזאית של DIANA KRELL בשירתה A CASE OF YOU (פסקול DTS). במקרה הזה, דיאנה נשמעה טוב מאוד בדיוק כפי שהיינו מצפים ממנה ומהרסיבר.
rnהתוצאה הסופית בינונית ולא יותר מזה בהחלט: איכות שהיינו מתלהבים ממנה לפני 5-10 שנים אך לא משהו שנתלוש שערות בגללו היום.


עיבוד וידאו

rnהמכשיר אינו מבצע UP-SCALING.
rnאין לו מחברי HDMI כלל.
rnיש מיתוג כניסות הוידאו (UP-CONVERSION) לרמת מחבר COMPONENT אך הביצוע מתפקד ברמה שגורמת לי להמליץ לחבר כל מקור וידאו באופן ישיר למסך.

סיכום 

rnאכזבה.
rnהרמן קארדון חברה מכובדת שמיצרת מוצרים בהחלט ברמה גבוהה ושייכת לקונצרן אשר משווק את טובי המוצרים בתחום איכזבו עם רסיבר אשר נרדם בשמירה והתעורר עם טכנולוגיה מלפני 8 שנים לפחות, תקוותי כי הרסיבר שהגיע למבחן ערום מכל פוזה יתמודד כשווה בין שווים מול האריות התבדתה.


יתרונות
rn- תפריטים נוחים. תצוגת מכשיר טובה.
rn- קל ונוח לכיול.
rn- בנוי מאסיבי.
rn- הזול בחבורה.

חסרונות
– שמע דו ערוצי .
rn- שמע רב ערוצי.
rn- עיבוד וידאו.
rn- ה"זול בחבורה"
rn- שלט.

ציונים

rnאיכות והנדסת אנוש – 7
rnכיול ותפריטים – 8
rnשמע דו ערוצי – 6
rnשמע רב ערוצי – 6
rnמיתוג ועיבוד וידאו – 6
rnתמורה לכסף – 7
rnציון ממוצע סופי – 6.6
rn 

rnהבדיקה בוצעה באדיבות "סטריאו-סטאר"

פרקי המבחן:

Yamaha RX-V2600


Denon AVR 3806חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
03.10.2006
  
המאמר נכתב ע"י il62 ונערך ע"י LiorC

1