המטרה – מערכת לצעירים, התקציב: עד 5000 שח

חלק נכבד מחברי הפורום הינם צעירים , חיילים משוחררים ובקיצור חבר'ה של מערכת קולנוע ביתי בחדר שינה ובעלות של עד ...


המערכת

המערכת שנבחרה הינה של חבר הפורום ידידי ורעי SBN.

רכיבים:

rnרסיבר JVC – נרכש בדיוטי פרי ב- 150$

DVD פיוניר 470 – נרכש בארץ ב- 800 ₪ (בזמנו במבצע)

rnרמקולים קדמיים – ווארפידל וולדוס 400 – נרכש בדיוטי פרי ב- 200$

rnסנטר ווארפדיל וולדוס סנדר – נרכש בדיוטי פרי ב- 100$

rnסראונדים – ווארפידל וולדוס 100 – נרכש בדיוטי פרי ב- 100$

rnחיווט בסיסי אך סביר – מחנות אלקטרוניקה מקומית ב- 100 ₪


כיולים , הנדסת אנוש, איכות

לרסיבר מספר כיולים , כולם מתבצעים על המכשיר עצמו ולא מהשלט, OSD קיים בדמיון אך יש כיוון פרמטרים כמו מרחק רמקולים , גודל רמקולים, חיתוך תדרים, באס, טרבל ואף פיצוי או הפחתה לעוצמת רמקולים , הכל נעשה מקומי, פשוט אך יעיל. שלט המכשיר שולט רק בפעולות בסיסיות כמו זימון כניסה, עוצמה ופורמט סאונד, המכשיר מגיב לכל מיתוג ברעש ממסר המזכיר מכשירים מתחום אחר לגמרי , אין מיתוגי וידאו למכשיר וה – RC (ROOM CORRECTION) היחיד שהיה במבחן הזה הוא ה – RC-COLA , אותו שתינו.
rnפנל החיבורים באחורי המכשיר פשוט ובסיסי: אין מחברי בננות אלא קליפסים לחיבורי הרמקולים ומעט מאוד אפשרויות לכניסות ממכשירים חיצוניים. איכות הגימור והנדסת האנוש למכשיר בקטגורית ה-
LOW-END סבירה + , מכשיר ה- DVD 470 של פיוניר הוא אחד הנמכרים והטובים של החברה בקטגוריה שלו, בנוי כהלכה עם שלט ידידותי ותפריטים נוחים לשימוש, הרמקולים אף הם בנויים בתיבות עץ ובגימור טוב מאוד, מראם כרמקולים יוקרתיים.


שמע דו-ערוצי

בתחילת המבחן חובר ה- DVD בחיבור דיגיטאלי לרסיבר ונשמע רע, עברנו מייד לחיבור אנאלוגי וככלל , כאשר הרסיבר הוא החוליה החלשה, מומלץ לעבור לחיבור אנאלוגי ב- DVD אשר משפר מיידית את הסאונד. הושמעו מספר קטעים של STING ונשמע פירוט לא רע, אחוז עיוות מעט גבוה אשר מקורו כנראה ברסיבר ,אך סאונד סביר ולא מעיק.הרסיבר מתמודד יפה עם הרמקולים ומספק עוצמה סבירה אשר הינה מספקת לחדר הקטן בו ממוקמת המערכת; נבחן קטע הג'אז האפריקאי "סטימלה" קטע של 10 דקות רב גוניות בהופעה חיה, הרמקולים נתנו תוצאה טובה בתדרים הבינונים, קצת לוקה בנמוכים אך טוב מאוד בגבוהים , אין מה לדבר על רמת צליל , אך הפירוט סביר, הבאס מעט מהדהד למרות שהבאס רפלקס ברמקולים הינו קידמי , אך עם זאת, עקב גודל החדר והאקוסטיקה הבינונית, אין ספק כי יכולות הרמקול גבוהות בשתי מידות על הרסיבר. מועדון הג'אז בשיר "סטימלה " נשמע אפוף עשן באופן שמונע מהצליל להיות ברור וצלול כפי שהוא נשמע במערכת….. הבורמייסטר לדוגמא (שרכיב בודד שלה יקר בהרבה מעלות כל המערכת הנ"ל).

rnהזמרת SADE בשירה YOUR LOVE IS KISS, נשמעת טוב, אך דומה כי היא מבקשת קצת יותר LOVE…… מהמערכת בכדי לשפר את חיות וטבעיות הצליל , אך מסתפקת בפירוט צליל טוב המתלווה לקול הקטיפתי שלה הצליל מאוד כיווני – יוצא מהרמקולים ולא צף בחלל וירטואלי בחדר, כפי שנשמעות המערכות הטובות באמת.

שמע רב ערוצי

נלקח דיסק ההדגמה DTS ונבחר קטע המלחמה מהסרט "MASTER & COMMANDER" – קטע רווי פרטים והתרחשויות ברקע העלילה הראשית.
rnניכר בקטע זה כי הרסיברים המודרניים התקדמו שנות דור מרסיברים בסיסיים ומיושנים כדוגמת זה הנבחן, אומנם הפירוט היה סביר אך הפרדת הצלילים לרמקולים השונים ותחושת הנפח והמרחב לוקה בחסר.
rnבסרט "
I ROBOT " וויל סמיט אכן נשמע חד וברור בפקודותיו לרובוטים אך חסרה לקולו אותה הילת הד הנותנת את תחושת הנוכחות בחדר , תוצאה של אלקטרוניקה בינונית.
rnבסרט "מחול הפגיונות", מחול הרקדנית העיוורת (אחד מקטעי הסראונד המרשימים ביותר) ,הסאונד נשמע חיוור והבאס המרוח מקלקל את האווירה, עד כי נדמה כי בא לך לומר לרקדנית כי עדיף שתהיה גם חירשת .

rnייתכן וזו תוצאה של תקליטור הבינוני משום שבהופעת ה- BLUE MAN GROUP, נשמע קולו של הזמר מצוין וגם ליווי הלהקה המשובחת קצבי וחי.
rnנבדקה הופעתו של "סטינג" בווילה טוסקנה לאחר אסון התאומים והוא אכן נשמע עצוב, עצוב פעמיים , פעם אחת בגלל אסון התאומים אך הפעם השנייה כנראה בגלל העדר מוזיקליות של הרסיבר.
rnנבדקו גם הופעותיהם של ה-
EAGLES וה- CORRS , נשמעו סביר, ללא חדות מיוחדת, בליווי רעשי רקע חשודים, בולט במיוחד היעדר סראונד העוטף את החדר וההרגשה שהמוסיקה בחדר ולא ברמקולים.סיכום

קשה לשפוט מערכת שלמה שעלותה כעלות כבלים למערכת HIGH-END בפרמטרים שיפוטיים זהים, לכן נקבע סולם המתאים לקבוצת המערכת LOW-END עד 5,000 ₪ , הרסיבר הוא החוליה החלשה בכל המערכת ועצם היותו נמכר בדיוטי פרי בערימה ליד הקופה (ובמידה וחסר עודף בקופה ניתן לקחת אחד במקום) מצביעה בהחלט על המיצוב וההתייחסות אליו , הדבר מתבטא בהפעלת הרמקולים הטובים בהחלט ומנוצלים רק ב- 50% מיכולתם האמיתית, הרמקולים טובים מאוד ונותנים תמורה מצוינת למחיר , ה- DVD של פיוניר מצוין אף הוא , אולי אחד הטובים אם לא הטוב ביותר בקבוצתו ייתכן ויותר טוב מדגמים חדשים של פיוניר שיצאו אחריו.

rnהמערכת נותנת תמורה טובה לסכום מגוחך, וכמערכת לחדר צעירים היא אכן שווה החלפת רסיבר לרסיבר 2,000 ₪ מחברות כמו מארנץ או דנון תקפיץ את ביצועי המערכת בכמה רמות ותשמור אותה בתחום של פחות מ- 5,000 ₪.

ציונים

רמקולים – 8

DVD – 9

rnרסיבר – קיים, היה במבחן

rnכיול הנדסת אנוש, איכות – 7

rnמוסיקה דו ערוצית – 7

rnתמורה לכסף – 8

rnתודה לחבר הפורום SBN על האירוח והנכונות.
חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
20.09.2006
  
המאמר נכתב ע"י il62 ונערך ע"י LiorC

1