עדכוני HDMI

עלויות השימוש ב-HDMI השתנו לטובה, מה זה אומר לגבינו?


החל מנובמבר השנה, עלויות שימוש ב-HDMI יהיו "רק" $10,000 בשנה. עלויות אלה הן עלות שנתית לכל יצרן שרוצה לשלב מחברי HDMI במערכות שלו. כמובן שזה לא המגבלה היחידה:


rnrn


  • יצרנים כאלה מחוייבים לעשות שימוש בצ'יפים תואמי HDMI בלבד (שהם כמובן יקרים)

  • להשתמש בהצפנת HDCP (זה כבר דורש עוד תשלום שנתי עבור מפתחות, אבל יש הנחה למי שיש לו HDMI)

  • לספק מינימום של רזולוציות וטכנולוגיות אודיו (עבור כל גירסאת HDMI).
rnהסבך הזה גורם לכך שבעיקר במדינות שאין להן הרבה כסף (ע"ע סין), מחברי DVI ואלטרנטיבות אחרות החלו לפרוח. הדבר החל להדאיג את הגופים שעובדים עם HDMI בחשש שאיזה מחבר אלטרנטיבי פתאום יתפוס את השוק בהפתעה.

rnהפחתת העלויות מכוונת בעיקר לכיוון סין, שם מיוצרים מרבית מוצרי האלקטרוניקה לשוק הביתי העולמי. חשוב שהשוק הסיני יאמץ טכנולוגיה כמו HDMI או שהטכנולוגיה עלולה להפוך ללא רלוונטית…

rnבאופק הלא רחוק עומדות בפני HDMI בעיות לא פשוטות. מחבר MINI חדש שוב יוסיף סיבוכיות מיותרת של כבלים תואמים/לא תואמים. הסטנדרט החדש HDMI 1.3 מגדיר פורמטי אודיו סבוכים למדי (קצבי נתונים גבוהים לפורמטי LOSSLESS של DTS ו-DD) וכן מוסיף עומק נוסף לוידאו, שכמובן אין תצוגה כיום שמסוגלת לטפל בו כראוי (32 ביט זה מעבר ליכולות גם של מסכי CRT מתקדמים ביותר).

rnנכון לכרגע, HDMI נראה כאילו הוא המלך. מצד שני, מעטים מאוד באמת ובתמים אוהבים את החיבור הזה. יש לו בעיות תאימות קשות, כפי שניתן היה לראות במוצרים כמו SKY HD אשר לא מצליחים לשמור על חיבור וידאו פעיל מול מסכים מסויימים ליותר משעה.

rnבדומה למוצרי מיקרוסופט בעידן של WINDOWS 95, החוסר של "מכון מאשר" מרכזי שבודק כל מוצר לתאימות מוחלטת מול התקן, גורם לכך שבכל שנה משוחררים עשרות מוצרי HDMI שאינם תואמים את התקן כראוי. באגים קטנים אך מרגיזים גורמים לאין ספור בעיות תאימות בין כל המוצרים. עד אשר יווצר מכון תקנים כזה שיעשה יותר מאשר ידאג לתמלוגים, ולהגדרת תקנים בעייתיים, סביר להניח שהבעיות ימשיכו להפריע לפורמט הזה.


7:00
  /  
07.08.2006
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

1