האם תיאלץ Sky לתכנת מחדש את ממירי ה- HDTV של מנוייה?

חבילת הלווין הבריטית BSkyB תאלץ כנראה לתכנת מחדש למעלה מ 100,000 ממירי HDTV שנמצאים כבר ברשות מנוייה. לחברה התברר ששלושה ...


rnנראה, שבמירוץ להקדים את משחקי גביע העולם בכדורגל במטרה ליצור ביקוש גדול לשירות החדש, הן חבילת הלווין והן יצרני מקלטים וממירים "עיגלו פינות" בעת פיתוח המוצרים. בתקופה שקדמה לפתיחת משחקי המונדיאל נרשמו בבריטניה מכירות מקלטי HDTV בסכום של 250 מליון ליש"ט.

rnכעת ניצבת חבילת הלווין הבריטית בפני גל ראשון של עשרות אלפי לקוחות זועמים הכועסים על איבוד קול, תמונה קפואה ורעשי רקע – בעיות שפתרונן עשוי להמשך זמן לא קצר (חודשים). לחבילת הלווין בריטית יש כעת בעיה שיווקית בלתי צפויה וחמורה שבעתיים : מכיוון שהגל הראשון של צרכני ה- "אני מוכרח את זה" כבר ביצע את הרכישה והוא מאוכזב, גל כזה עלול לעכב בצורה ניכרת את המשך רכישה ושיווק של חבילת הערוצים החדשה, בגלל תלונות שהדיהן עוד יופיעו בכל אמצעי התקשורת, במוקדם או במאוחר. אם החברה לא תמהר לתת פתרון מהיר ומעשי לבעיות הצפיה שהופיעו לאחרונה, היא תסבול מתופעות הלוואי שלהן במשך תקופה ארוכה והדבר יחבל קשות בתוכנית העסקית בתחום שידורי HDTV.

rnבין דגמי המקלטים הבולטים בהם הופיעו בעיות נמצאים אלה של חברת Pioneer וכן מקלטי יצרנים אחרים. בממוצע, בכשלושה מכל עשרה מקלטים היו בעיות צפיה. בעקבות התלונות נקבעה פגישה דחופה בין נציגי חברת הלווין וארגון Intellect, המאגד בתוכו את כל משווקי ויצרני ההיי טק בבריטניה.

rnהבעיות החדשות נובעות, בחלקן, עקב מערכת ההגנה מפני העתקות HDCP המובנית בתוך מקלטים בחדות גבוהה אשר נועדה למנוע תופעות פיראטיות. מסיבות אשר הינן בלתי ברורות עד כה לחבילת Sky ולחלק מהיצרנים מערכת זו נכשלת לעתים בזיהוי בזמן שליחת אותות זיהוי מהממיר הלוויני ואז מופיעה התקלה.

rnב- Sky מתעקשים שהתופעה מוכרת בעיקר במספר דגמים של חברת Pioneer וטוענים שהם נמצאים בקשר עם היצרן על מנת לפתור את הבעיות אבל מומחים בתעשייה דוחים את התירוץ ואומרים, שתופעה דומה הופיעה גם במקלטי יצרנים אחרים. מתברר, שהבעיות מתחילות להופיע בזמן שהצופים עוברים מערוצי חדות גבוהה לרגילה ומפורמט מסך רגיל לפורמט רחב. הבעיה חמורה במיוחד, מכיוון שאף אחד למעשה לא מסוגל "לשים את האצבע" בכל הנוגע לבעיות הללו.

rnמתוך אתר satil.com ב 3 ביולי 2007


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

22:25
  /  
03.07.2006
  
הידיעה נשלחה ע"י עלי_שביט ונערכה ע"י LiorC

1