Viva Italia

יום שבת בצהריים...חבר שלי rnמתקשר...הגיע המזראטי הוא אומר...רוצה לראות ולשמוע אותה? אין מזראטי בארץ אני עונה לו...בוא ותראה הוא אומר, ...


הכר את VIVA:

rnVIVA הינה חברה איטלקית אקזוטית המייצרת קדם מגברים ומגברי מנורות במבחר דגמים מצומצמים ולפי הזמנה. מוטו החברה הוא להעביר את הריגוש מהמוזיקה באופן המקסימאלי למאזין ולהפיק מהרמקולים צליל הרמוני…דינמי…וחושני באופן שיסכם את ההאזנה במילה אחת "חוויה"!

rnלשם כך מיוצרים מכשירי החברה ממיטב הרכיבים בחיווט PTP העשוי נחושת טהורה, שנאים באיכות גבוהה ובידוד משובח כאשר המגמה היא להגיע לטכנולוגיה הטובה ביותר, לקונפיגורציה הטובה ביותר ולחלקים הטובים ביותר. כל מוצרי החברה מוגדרים Class-A, רובם המכריע SINGLE-ENDED . לתוצאה מאזינים אנשים חיצוניים שנבחרו בקפידה, אוהבי מוזיקה מושבעים שכוללים בתוכם מוזיקאים ולקוחות נאמנים, הם הפוסקים האחרונים ועל פיהם יישק דבר.

rnכל זה ארוז באחת האריזות הסקסיות והמיוחדות ביותר שראיתי: המגבר בנוי בקופסא מתכתית סגורה הבנויה בצורת שתי גבעות מעוגלות בדפנות המכשיר המשתפלות לעמק מרכזי שבו מסודרות המנורות מזדקרות בגאווה (כן חבר'ה, כך בנוי מגבר מנורות איטלקי) והכל צבוע בצבע בעל מרקם עשיר ועמוק של שחור בדפנות וכסף מתכתי מדהים במרכז (כן, אפשר גם "באדום פרארי").
rnישנו כפתור בורר כניסות, כיוון עוצמה במרכז וכפתור הפעלה משמאל: המינימום הוא המקסימום.
rnמאחור מחברים איכותיים זוג לכל רמקול (אין בורר מחברים ל 4 או 8 אום ) ומחברי כניסות אנלוגיות.
rnלמכשיר יש כיוון ביאס אוטומטי, כך שאין צורך לכיילו מידי פעם בעת החלפת מנורות.


הדגם שנבחן: VIVA 300P

rnהמכשיר הינו מגבר משולב מסוג 300P שהוא האחרון והחדש בסדרת הייצור של החברה. מגבר PUSH-PULL, CLASS-A, עם מנורות ELECTRO-HARMONIX לקדם מגבר – E-88 CC ו- 6H30PI
rnואילו ליחידת ההגברה מנורות 300B .
rnמגברי החברה יכולים להגיע גם עם מנורות 845 האלוהיות.

rnמוצא המגבר 22w והכבודה הזו שודכה לרמקולים LIVING VOICE AVATARE כאשר המקור הוא CDP של רוקסן.

rnלמכשיר שנבחן הוספה אופציה לשלט בהזמנה מיוחדת מכיוון שהמכשירים במקור לא מגיעים עם שלט.
rnהשלט הוא שלט של פיליפס אשר שולט על עוצמת המכשיר בלבד באמצעות עינית שהותקנה במכשיר כתוספת.
rnהמכשיר בנוי בצורת V כאשר נורית ההפעלה היא הנקודה שמעל ה- I במילה VIVA. הרושם הראשוני שאתה מקבל כאשר אתה נתקל במכשיר הוא WOW גדול, הוא שונה, הוא מיוחד והוא…יפה!

rnמאחר וקשה למצוא בחורה שהיא גם יפה וגם חכמה בטרוף, הבה נבדוק האם המכשיר ממנף את חווית המראה גם אל חווית האזנה משובחת.

מבחן האזנה

rnלצורך מבחן האזנה נרתם חבר פורום נוסף GOTLIBM אשר בבעלותו מגבר טרנזיסטורי משובח (לאחר מבחנים רבים של מגברי מנורות נראה לי שגם הוא יעבור בקרוב למחנה הכי "חם" בעיר).
rnלצורך הבחינה גויסו מס' דיסקים הכוללים ג'אז VOCAL, מוזיקת עולם וקטעים מוכרים בדיסקים המשמשים לבחינות ציוד.
rnהמגבר צריך להתחמם בערך כדקה לפני שניתן בכלל להעלות את עוצמתו וכמובן שרצוי לחכות 15-30 דקות בכדי לקבל את אותה מנת אדרנלין שמגברי מנורות יודעים לתת.

rnהתמקמנו לנו במרכז החדר בציפייה דרוכה…

rnקטע ראשון, קטע ווקאלי, איך שרים סבלימינל והצל…דממה הצליל והבמה, צליל כל כך ריאליסטי כבר מזמן לא שמעתי ועוד בחדר שלא מטופל אקוסטית (ואל תשכחו שהציוד הקודם שבחנתי היה של בורמיסטר). במת הצליל כל כך גדולה, הסאונד עוטף אותך כך שאם תעצום את עינך תרגיש כאילו אתה באיזה מיני אמפי תיאטרון כמו קיסריה. אנחנו ממשיכים הלאה שומעים את דיאנה קרל ממשיכים עם דיסק הדגמה שהכנתי (מקבץ של דיסקי הסמינר הידועים ההם…) ה- LIVING VOICE אכן מוציאים LIVING VOICE ; אני לא הייתי מחסידי הרמקול הזה עד להדגמה הזאת אולם ההתאמה בין הרמקול הנ"ל למגבר ה- VIVA הינה ברמה כה גבוהה שהתוצאה שהתקבלה פשוט מופלאה, צלילי ה- MID וה- HIGH שבקעו מקטעי ההדגמה היו ברמה מופלאה, צלילי הבאס הינם ברמה "האופיינית" למגברי מנורות ומעט נחותים ביחס לרמה הכללית של ביצועי המגבר, אך עדיין ברמה גבוהה מאוד.
rnניתן לשמוע כי המגבר מתמודד יפה עם עומס של כלים וכי הצלילים מופרדים וחדים בהתאמה. בימת הסאונד
rnענקית עד כי אתה מסתכל על הרמקולים והם נראים כחפצים דוממים בחדר, לא ניתן לחוש כי מהם בוקעים הצלילים המופלאים.
rnרזולוציית הצליל גבוהה מאוד ביחס למגברי מנורות והמגבר מתמודד יפה עם הרמקול הנציל הזה כך שאין מריחות צליל אך, לטעמי, חסר מעט דיוק והידוק בבאס הנמוך במיוחד.
rnאבל, התחושה הממכרת של שילוב המגבר והרמקול הינה תחושת משי של הצליל והתלת מימד שלו שעוטף אותך מכל כיווני החדר.
סיכום

rnאין ספק שהמגבר המשולב הזה הוא יחודי ואקזוטי, השילוב שלו עם ה LIVING VOICE הינו ברמה כה מופלאה שהתוצאה בלטה בייחודיות הצליל ומיצוי פוטנציאל הרמקול. המגבר נראה ואף נשמע ברמות הגבוהות ביותר שניתן לקבל ממגבר מנורות.

rnחסרונותיו הבודדים הם:
rn- ביצועים מעט פחות טובים בתדרי הבאס הנמוך אך עדיין ברמה גבוהה מאוד.
rn- המגבר הזה גדול, גדול מאוד ומבנהו הייחודי לא יאפשר להתקינו בכל מקום.
rn- המגבר בנוי ללא צלעות קירור למעשה כל גופו מתכתי והוא מתחמם מאוד ממש כמו איטלקי שלקחו לו ברגע האחרון את המקיאטו של הבוקר…
rn- השלט והתאמתו למכשיר בוצעו ברמה נמוכה יותר מרמתו הכללית של המכשיר, מכיון שאינם חלק אינטגראלי ממנו.

rn- המחיר …מחיר המכשיר יקר וברמות הגבוהות ביותר…מ- 30,000 ש"ח תקבלו עודף שיספיק לצימר בכדי להרגיע את ההנהלה מהרכישה הזאת (בתנאי שיומיים מספיקים לה להרגע).

rn- החיסרון הגדול ביותר שלו…שהוא לא שלי, כי ברגע שאתה מפעיל אותו ושומע את הצלילים החום היחיד שאתה מרגיש הוא החום שבלב שמפעיל באופן בלתי רצוני את שרירי הפנים לקבלת חיוך מוזר שאינו משתמע לשתי פנים.
rnלמכשיר הזה ולמכשירים אחרים ממשפחת ה- VIVA צפוי להיות יבוא ע"י היבואן ערן "אודיופריק" שנרתם להרפתקה של חבר הפורום SAMM אשר הלך עם החלום שלו עד הסוף להגשמה מלאה.
rnתודה לחברי הפורום GOTLIBM ול- SAMM על השותפות לחוויה.

rnאתר החברה- Viva audio
rn


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
26.06.2006
  
הסקירה בוצעה ע"י il62 ונערכה ע"י LiorC

1