תערוכת VTV-Expo 2006 – חלק ראשון

ביום ראשון ה-7 למאי 2006, ניצלתי את עובדת שהותי בניו-יורק (לרגל חתונת חברי הטוב יניב עם בח"ל דניאל. הזדמנות שוב ...

7:00
  /  
27.05.2006
  
הסקירה בוצעה ע"י eladdo ונערכה ע"י Metheny ומרטין.

VTV הוא ראשי תיבות של Vacuum Tube Valley. עד כמה שהצלחתי להבין את הארגון המוזר הזה, מדובר למעשה בחנות שהיא למעשה הרבה יותר מסתם חנות. הם מוציאים לאור מגזין (אם כי לא באופן סדיר), יש להם אתר אינטרנט לחובבי אודיו http://www.vacuumtube.com/, וכאמור הם מארגנים תערוכות. rn

התערוכה השנה התנהלה במלון בניו-ג'רזי (ב-2005 התנהלה בלוס-אנג'לס) שהיה נוח, מרווח, שקט וגם לא מאוד מאוכלס. המציגים פוזרו על פני 3 חצאי קומות ולמעשה הציגו את מרכולתם בחדרי האירוח של המלון אשר עברו (ע"י המציגים) טיפולים אקוסטיים בסיסיים.

אגב מרכולתם, למעשה ראוי יותר לקרוא לתערוכה הזו יריד, שכן בניגוד לתערוכות רבות, שם המוצגים (המנגנים וגם אלו שלא היו מחוברים לכלום) עמדו למכירה ולעיתים במחירים דיי אטרקטיביים. אילו הייתי מקומי ועם כוונות (אה ולא לשכוח גם קצת ממון), הייתי נותן על זה יותר את הדעת, אלא שחשבתי למה להוציא לעצמי ולכם את העיניים עדיף פשוט להתעלם מהאספקט הזה ולהתרכז בצלילים ובמחולליהם.

בתערוכה הוצגו הרבה מגברי מנורות (כמצופה) וכן נגנים אנלוגיים לתפארת, אבל בהחלט הייתה נציגות נכבדת גם לדור הדיגטאלי/טרנזיסטורי.

ופה אולי המקום למסקנה הסובייקטיבית החשובה ביותר שלי מכל התערוכה (ואולי לא פה המקום, כי הרבה חבר'ה הולכים לכעוס עכשיו ולא להמשיך לקרוא…): אני מעדיף נגנים דיגיטאליים, ומגברים טרנזיסטוריים/דיגטאליים. אני תמיד מוכן לצאת מתוך הנחה שאני הוא חסר האנינות שלא בשל לסוג כזה של ציוד, ומוכן לזה גם עכשיו. אבל כאשר באותו חדר, על אותם רמקולים, ניתן לשמוע את שני סוגי הציוד, ולחוש את האיכות העדיפה של הבאסים ה"דיגטאליים", אך הרבה יותר חשוב שהשקטים ב"דיגיטאלי" הם הרבה יותר שקטים, וכאשר שומעים זאת במספר חדרים שונים ועל סט-אפים שונים, אין מנוס (עבורי) ועם כל הזהירות עלי להגיע למסקנה הזאת.

אני מבקש ממחתרת השפופרות להרגע ולהניח את הנשק…הנה באות התמונות…

רק בתור הערה מקדימה אציין: לא כל מה שראיתי אני יודע מהו, ובנוסף לא כל מה שאני יודע מהו, ראוי לציון. ולכן מפאת קוצר היריעה, אציג בפניכם תמונות מהתערוכה, ואם יהיה משהו מעניין לגבי סט-אפ מסויים, אציין זאת.


DYNAKIT

אם הבנתי נכון, DYNAKIT מוכרים מגברים אך גם ערכות DIY להרכבת מגברים. בהחלט נראה נחמד למי שיש הידע והנכונותמגבר סטריאו קטן מידות של חברת DYNAKIT שדחף יפה רמקולים של אומגה.


עוד מייצג בחדר של DYNAKIT

הרמקולים של אומגה נשמעו טוב בחדר אחד, ופחות טוב בחדר אחר. סה"כ אפשר להתרשם שהם מפורטים, מאוזנים ועם בס מפתיע אם כי לא מאוד מדוייק (העיצוב זה כבר סיפור אחר).
Omega XRS
Omega – Super Hemp & Hemp XRSConsonance


החדר של Consonance היה מהיותר פוטוגניים, אולם אני חייב להעיד שדיי איכזב אותי באיכות הסאונד שבו. לדעתי הענקיים האלה, הגם יפים לתפארת לא מתאימים למידות החדר והשפיעו לרעה על ההתרשמות מהאלקטרוניקה.

ה- CDP מדגם Droplet CDP5.0, והמגברים מסדרת Forbidden City משכו הרבה תשומת לב, אך כאמור אותי לא שיכנעו. מה שכן הופתעתי מגודלו הפיזי של ה-CDP הזה. כבר ראיתי תמונות שלו במגזינים מקוונים שונים, אך לא העליתי על דעתי שהוא כזה ענק (ראו אותו בהשוואה ל-CDים המונחים לידו.

Consonance Room

Consonance: Droplet CDP5.0 & Forbidden City

7:00
  /  
27.5.2006
  
הסקירה בוצעה ע"י eladdo ונערכה ע"י Metheny ומרטין.

1