חברת SIMA מפסידה בשלב מוקדם במשפט שלה

חברת SIMA, אשר ידועה בהתגרותה ב-MPAA (החברה שאחראית על בקרה כנגד העתקות בתחום הוידאו) בשל שלל מכשירים שהיא מייצרת, נתבעת ...


חברת SIMA ידועה בעיקר בשל המוצר "SIMA COLOR CORRECTOR" אשר תיקן צבע, אותות סנכרון ובעצם כל דבר שלא היה תקין במקור וידאו כלשהו. "תופעת לוואי" של המוצר המעולה הזה היא העלמה מוחלטת של בעיות שנובעות מ-MACROVISION. תופעות כגון BANDING, העלמת סינכרון, הפרעות שונות, גלגול בתמונה וכו'.


rnתופעות אלה קיימות מאז ש-MACROVISION הכניסו את הטכנולוגיה שלהם למכשירי וידאו לפני שנים רבות. SIMA ידועה בתור החברה שעוזרת להיפטר מזה, אך גם כזו שמאפשרת העתקת תכנים (למשל ממכשיר וידאו למכשיר וידאו שני וכו').עד כה, לא נתבעה SIMA מעולם והחברה הוסיפה לקו המוצרים שלה מספר רב של מוצרים שמאפשרים תיקון מקורות אנלוגיים וכן העתקת תכנים באופן אנלוגי.


rnחברת MACROVISION תבעה את SIMA וזכתה, ככל הנראה בכך ש-SIMA צריכה להפסיק ולשווק את המוצרים שפוגעים ב-MACROVISION עד תום המשפט (שבו יוחלט אם ניתן להמשיך ולשווק את המוצרים). לטענת MACROVISION, המוצרים הללו סותרים את חוק ה-DCMA שנחקק לפני כ-7 שנים בכדי למנוע עקיפת מנגנוני הצפנה והגנה על תוכן.


rnהדבר גרם לכעס רב בין חובבי החברה, ואפילו בנשיא אירגון CEA (שמארגן את תערוכת CES בכל שנה) אשר מאגדת את יצרני האלקטרוניקה לצרכנים, מר גרי שפירו. לטענת שפירו, הצרכנים צריכים להתרגז על פעולה זו, שכן מוצרי SIMA מאפשרים שימוש ותיקון של בעיות אנלוגיות רבות אשר קיימות הרבה לפני שמנגנון הגנת העתקות -MACROVISION בכלל הומצא…


rnכפי שידוע, מרבית השימושים של מוצרי SIMA הם בתוך בתי אנשים ואין הוכחות כי הם משמשים להעתקות כלשהן.


rnנותר רק לקוות שקו מוצרים אלה לא יעלם לו, שכן באמת ובתמים מדובר במוצר מעולה שמסוגל לתקן בעיות במקורות וידאו אנלוגיים רבים.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
09.05.2006
  
הידיעה הובאה על ידי עפר לאור

1