YP – T8 SAMSUNG בסקירה

rn"חברת סמסונג פשוט הכניסה פה את מיטב השכלולים שיש בעולם מצפייה בסרטונים קריאת טקסטים , צפיה בתמונות, משחקים עם MOTION ...


אינני ממאזיני "מוסיקת הטיולים" אני קורא לזה- בעזרת נגנים ניידים מכיוון שכבר שנים רבות איני נוסע באוטובוסים, רכבות או מטייל ללא רכבי (שמצויד במערכת סטראו שלא תבייש חובבי מערכות ביתיות גם כן.) ..כך שכל קונספט הניידות ונגני ה MP3 לא הגיע אלי יותר מידי בשנות ההתפתחות המטורפת של הנושא . rnכמובן שאני מעורה במה שקורה סביבי ואני מודע לנגנים השונים אשר מוצעים בשוק, אפילו יצא לי לבדוק כמה מהטובים שביניהם .. IPOD , IPOD NANO , I RIVER ועוד ועוד ..
rnאז הינה סקירה על "עוד אחד" מהנגנים הקטנטנים הללו .. "עוד אחד" ?? האמנם ?

rnחברת סמסונג (תחום הניידים) המשווקת ומיובאת ע"י חברת סאני בישראל הביאה השנה כמה וכמה נגנים מענינים מאד לשוק הישראלי ולחובבים הכבדים יותר של מכשירים אלה.
rnה T7 הכסוף והמדהים זכה בתשבוחות רבות בעולם וגם כאן בארץ ע"י מגזינים ובאתרים המתעסקים בדבר . עוד שהדבר הדהד בעמודי הרשת ה-T8 נכנס לאחר כבוד מחטיבת הגד'טים מקוריאה ופשוט הנחיל מכה בהפוכה לכל מה שאנו מכירים בנגנים שכאלו עד היום .
rnהנגן מגיע בגדלים שונים מ 256 ועד 2 גיגה .
rnבעל זכרון FLASH מה שעושה אותו איכותי ואמין ביותר מבחינת המידע "הצרוב" בתוכו.
rnשוקל רק 55 גרם והמידות שלו ממש קטנות אפשר לראות שהוא דומה יותר לסוללרי קטן וסקסי מאשר לאחד מנגני ה MP3 הטובים בעולם .
rnאהבתי מאד את עיצובו העגלגל והמיוחד יותר מאשר הנגנים המרובעים (ע"ע IPOD ) ..הרי עיצוב הוא המיצוב כאן לא ?!
rnהנגן בעל מסך LCD TFT בגודל של 1.8 אינץ הוא בעל חיבור USB2 כמובן.
rnהמכשיר יודע לנגן פורמטים רבים כולל MPEG4 להצגת סרטים …כמובן שהוא מנגן את כל הפורמטים המוסיקלים הנפוצים (OGG, WMP, MP3…)

rn החברה הוסיפה בדגם זה גם ניגון קבצי ASF וכן טכנולוגיה של דמי ל סראונד D3 הנקרא DNSe המקביל ל SRS WOW ..
rnהטכנולוגיה עוזרת למאזין לשנות מצבי האזנה בן רגע ולקבל שלל של "דרכים" לשמוע את קבצי האודיו שלו באופן ריאליסטי הרבה יותר . או לפי העדפותיו הוא . הטכנולוגיה פותחה במשך זמן רב מאד והיא דיי משוכללת ומצבי ה DNSe נותנים פשוט חוויה שונה לגמרי למאזינים – הרבה יותר מדוייק, הרבה יותר "נכון" .

rnהסוללה מתאימה להאזנה של 20 שעות, שזה דיי הרבה, והטעינה לוקחת זמן דיי קצר . (LI ION) .
rnיש בנגן אפשרות לקרוא קבצי טקסט , לצפות בסרטונים (MPEG4 ) (אך רק לאחר המרתם לפורמט SVI) בעזרת תוכנה שבחבילת הנגן (החברה סיפקה אותה במכלול התוכנות הכלולות ).
rnלנגן אופציה של שמירה ישירה מכל מקור אודיו אחר בעזרת כבל לחיבור LINE IN וכן גם טייפ מנהלים דיגיטאלי אשר מקליט בעזרת מיקרופון רגיש שנמצא בתחתית הנגן .
rnהחברה כמו כן הוסיפה רדיו FM, שלאחר ניסיון להפעיל אותו בבית הוא דיי כשל בקליטה נקיה אך ברגע שמוציאים את הנגן כמה ס"מ מחוץ לחלון נראה שזה מצליח מאד והקליטה נהיית מצויינת ובעלת איכות סבירה בהחלט לאלו שאוהבים את הרדיו ההישראלי …
rnאההה איך שכחתי …"סמסונג" גם צירפו יכולת למשחקים ו-4 מהם שכבר נמצאים בפנים ..
rnהמשחקים הם חמודים מאד מהסוג שיש לנו בניידים החדישים, כמובן שהכל בצבע והכל מאד יפה וטוב
rnאך ב T8 יש משהו שאין בשום נייד במגוון משחקים יש אפשרות לשחק בעזרת ה MOTION SENSOR (חיישן תנועה) שיש בנגן , פשוט מזיזים את הנגן ומפעילים את המשחק.
rn
rnשיחקתי בעזרת האופציה הזו משחק של קליעה למטרה (חיצים) הכוונת זזה לפי תזוזת היד וברגע שרוצים לשלוח חץ לכייון המטרה פשוט עושים את אותה התנועה בזריקת חץ והמכשיר פשוט יורה את החץ במסך . אופציה נחמדה מאד ובתור חובב גאד'טים אהבתי מאד  .
rn
rnכפי שזה נראה סמסונג חשבו על הכל …ואני כבר חשבתי שה IPAQ שלי משוכלל .. .

rnהערכה עצמה כוללת אוזניות של סמסונג (לא אדבר על איכותם רק אגיד שלאחר כמה דקות של האזנה הוצאתי את הגראדו שלי (SR225) וחיברתי בעזרת מתאם ל 81 לנגן הכל התחיל להשמע הרבה הרבה יותר טוב . אך זה לא פייר ..האוזניות דיי מספקות למי שלא מצוי בעולם אודיופילי וסטנדרטים לאוזניות גבוהות כשלי.

rnלנגן יש כח, אבל לא מספיק בשביל להזיז אוזניות "כבדות" יותר מאשר אוזניות בעלי עכבה סטנדרטית של 32 אום (אני מעריך שלא תהיה לו בעיה גם קצת למעלה מכך אבל ברגע שעוברים את תחום ה 150 אום אין לדעתי מספיק "מיץ" כדי לתת אימפקט בוולים שלא לדבר על לעלות על רעשי חוץ עם אוזניות שלא אטומות לחלוטין ).

rnעוד בערכה ,
rnכמובן כל הכבלים האפשריים כדי לתמוך בפונקציות המערכת ..כבל USB המתאים לחיבור הנגן למחשבים , מתאם USB נוסף בין הנגן לנגן אחר , מטען , כבל מיני למיני (בשביל אופצית ההקלטה לתוך המכשיר ממכשירי אודיו אחרים ) הבעיה היא שאני לא מכיר שום מכשיר אודיו חוץ מניידים שונים שיש להם יציאה בפורמט של ג'ק מיני – כולם מוציאים כמובן RCA חבל שלא כללו את הכבל RCA ל מיני במקומו . אבל זאת כבר חזירות …ממה שראיתי אצל המתחרים אין אפילו חצי ממה שערכת ה T8 מציעה .rn

rnוכמובן התוכנות, שבעזרתם תוכלו להמיר קבצי אודיו ווידאו , תמונות וטקסטים כך שיכנסו וינוגנו בנגן בצורה אופטימלית .ועוד ועוד .. rn

rnהקופסא דיי קטנה וכוללת בתוכה שלל הפתעות בנוסף לכל הכבליאדה הכבדה והנגן ישנו גם המטען של המכשיר . אשר לפי בדיקה עובד מצויין ומטעין את המכשיר במהירות !rn

rnעד כאן החומר הטכני וכל המסביב  rn

rnאז איך הוא נשמע . ?
rnבדרך כלל שמישהו אומר לי "בוא שמע בנגן החדש שלי " אני דיי מעקם את האף . . קבצי אודיו בדרך כל חתוכים שהורדו בכל מיני אתרים ותוכנות שיתוף בהמרות כאלו ואחרות ובאיכויות של Kb/s128
rn" לא ממש כוס התה שלי " בטח ובטח זוג האוזניות שמסופקות עם הנגנים הללו ..
rnאך כאן הדבר דיי שונה .. כמובן שאני טענתי את הנגן בקבצ,ים ממחשבי הפרטי ניסיתי לשם הבדיקה לטעון כמה וכמה סגנונות ובביט רייט שונים …וכן בפורמטים שונים
rnהטענתי קצת ג'אז קצת קלאסי רוק ומטאל .. ב 128 ,256 , 320 , FLAC … וכו' . rn

rnהתחלתי בהאזנה בבית שקט בתחילה לאחר שחקרתי לעומק את כל הפונקציות של הנגן המשכולל הזה .
rnואז יכלתי להתעמק ביכולות הסוניות של הנגן .
rnאת האמת שהופתעתי והופתעתי לטובה .. לא משנה באיזה סגנון וכמעט שלא שינה הבייט רייט שהוא ניגן שמעו טוב. ממש טוב .
rnההפרדה בין הכלים הייתה טובה המון נפח במוסיקה הגבוהים טיפה מחוספסים אך אני מאשים את הדיגטציה כאן יותר מכל דבר . בס בכמויות, אין כאן אבל ברגע שמחליפים לאוזניות טובות יותר (SR225) יש גם את הפאנצ'יות ואת הדיוק בתחום הנמוך .
rnמחיאות הכפיים בתחילת ההופעה של דיאנה קרל בהופעה החיה בפריס נשמעו אמנם כמקשה אחת ולא ממש אמיתיות אך ברגע שהיא מגיע לפסנתר הסאונד נהפך לסביר ביותר. שוב, בתווים הגבוהים מאד יש חיספוס מה, אך המיד ריינג' והתחום התחתון נתן לי פתיחת עיניים לכיוון הטכנולוגיה הזאת שהתפתחה כל כך מיימי הווקמנים הדיסקמנים וכו …
rnמלמלתי לעצמי בכל ההאזנה "זהו סאונד שהייתי יכול לחיות עימו בנסיעות ובעבודה.. המכשיר קטן כל כך ולא מרגישים אותו ויש לי מוסיקה כמעט יממה שלמה ללא הפסקה ."
rn המנטרה שמלמלתי לעצמי דיי שעשעה אותי .
rn

rnכמובן שהמשכתי לגלות את איכותו המוסיקאלית של המכשיר דרך המטאל האלבום החדש של EDGUY , עתיר הדיסטורשיין שהנגן פשוט העמיס על הגב והלך איתו בלא קושי ממשי .
rnגם יצירות קלאסיות לכינור ולפסנתר התנגנו …אני לא יכול להגיד שיש לנגן את הדינאמיקה של מערכת סטריאו טובה אך בשביל 55 גרם הוא יכול להגיע לקונצרט ANY TIME מבחינתי .
rnאת כל הפורמטים בדקתי ובכולם הוא נשמע סביר למדי, כמובן שהפורמטים הטובים יותר נותנים נפח גבוה יותר ומרגישים שקצוות התדרים לא נחתכים כמו ב MP3 128 למשל.

rnגם את יכולת הקרנת הסרטונים בדקתי אך בגלל גודל המסך הקטנטן לא ממש אפשרי להנות ממשהו אני מניח שאם יש סרטוני וידאו משפחתיים קצרים זה יכול להיות דיי מהנה פשוט לנוע איתם לכל מקום כמזכרת . rn

rnעשיתי ההאזנות רבות גם מחוץ לבית ובמקומות רועשים במיוחד …הדבר יותר חשוב לאוזניות ופחות לנגן עצמו . חסימת הרעשים תלויה אך ורק באוזניות אם יש BLOCK טוב מרעשי חוץ אזי תשמעו ברמה גבוהה …למכשיר מבחינתי היה יכול להיות עוד כמה דיבי .. במקומות ממש ממש רועשים הייתי צריך להגביר כמעט עד סוף הסקאלה מבחינת הווליום של המכשיר . rn

rnאז לסיכום :
rnמכשיר מטריף מבחינת עיצוב . נראה כסלולארי קטנטן עתידני ופחות כמו נגן MP3 מצועצע .
rnחברת סמסונג פשוט הכניסה פה את מיטב השכלולים שיש בעולם מצפייה בסרטונים קריאת טקסטים , צפיה בתמונות, משחקים עם MOTION SENSOR , טייפ מנהלים מצויין , רדיו FM סטראופוני , וכמובן האזנה למוסיקה טובה מאד יחסית לנגנים המתחרים בשוק …אולי הטובה ביותר שיצא לי להאזין מנגנים שכאלו. זה אולי גם קשור לטכנולוגיה המצוינת DNSe שמתכנני ה-8T הכניסו לתוכו ובעזרתה הכול הרבה יותר "נכון" ומדויק .
rnאת האוזניות שמקבלים אני הייתי מחליף למשהו קצת יותר רציני אך שוב, כל אחד עם הסטנדרטים שלו. האזניות המסופקות סבירות בהחלט ונוחות מאד .

rnעם הנגן הערכה כוללת אין ספור של הפתעות כבלים מכל הבא ליד ולכל מטרה שהנגן מתכוון אליה .
rnמטען וכן חבילת תוכנות כדי ליצור לעצמנו את התוכן שאנו רוצים להסתובב עימו בכל מקום !

rnאיכות השמע בנגן היא פנומנאלית, בכמעט כל פורמט ששמעתי. אופציה ה DNSe, שחברת סמסונג הוסיפה בנגן, יכולה לשפר כמעט כל קובץ שהנגן ישמיע .. יש פשוט מנגנון אקולייזר משוכלל ביותר בנגן ואפשר ממש לבחור מתוך PRESETים קבועים איך תרצו לשמוע את המתנגן ויש גם PRESET אחד שאפשר פשוט לכוון להנאתכם בעזרת אקולייזר גרפי שהנגן מציע בתוכו . rn

rnלכל חובבי הגד'טים איני רואה נגן שמשתווה לו ביכולות ובביצועים .
rnלכל חובבי המוסיקה והאודיופיליה שמחפשים נגן עם יכולות סוניות מדהימות יותר מכל נגן אחר גם פה ה-T8 מנצח בכבוד רב .
rnרזולוציה 320 על 240 (מסך 2.2 TFT).rn
rnמחירו בארץ : סביב ה-1,450 ש"ח לגירסת ה-1 ג'יגה, אך המחיר כבר בחודשיים האחרונים התחיל להתייצב בסביבות ה 1,350 ש"ח … שזה בערך המחיר ל- ipod NANO 2 גיגה..אך ללא כל השכלולים הכלולים כאן … ב- T8 rn

rnאני רוצה להודות לבני הילמן ולחברת סאני אשר השאילה לנו את המוצר לבדיקה דיי ארוכה . rn


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
23.04.2006
  
rnהכתבה נכתבה על ידיrn אביעד בריד BYRDPARIS ונערכה על ידיrn דרור אנגל rnrn

1