NEVO – האם קם יורש ראוי לפרונטו?

rnחברת UNIVERSAL היא אחת החברות המובילות בתחום השלטים ומחזיקה בבסיס הנתונים הגדול ביותר בעולם של קודים של שלטים.החברה מייצרת שלטים אוניברסליים מזה שנים, אולם השלטים בעיקר היו מסדרות כמו "ALL IN ONE" אשר הצליחו בארה"ב -שלטים אוניברסליים, מבוססי קודים, שאינם לומדים קודים חדשים.

rnאת ה-NEVO מכירים רבים שיש להם מכשירי POCKET PC, זו תוכנה שמאפשרת שליטה בסיסית במכשירים רבים הישר דרך מכשיר ה-POCKET PC שלכם. התוכנה כוללת חלק נכבד מבסיס הנתונים של חברת UNIVERSAL REMOTES. התוכנה פשוטה להפעלה, אך אינה תחליף לשלט פרונטו מתכנת. rnrn rn

גם חברת UNIVERSAL הבינה זאת והחליטה לבנות שלט יעודי, מבוסס על טכנולוגית WINDOWS CE של מיקרוסופט שעליה מבוססים גם ה-POCKET PC (להלן PPC). על ידי שימוש בטכנולוגיה זו, ניתן ליצור מכשיר בעל כישורים ואפשרויות ברמה שעדיין לא ראינו שכמותה.

rnהשלט כולל חיבורי USB2, ו-WIFI. עובדה זו בעצם נותנת למכשיר אפשרויות מדהימות. נתחיל מזה שהשלט יכול לקבל ולשלוח הוראות לתוכנת UP&P ובעצם לשלוט לנו (דרך WIFI) במחשב!למכשיר יש גם RF EXTENDER אשר מאפשר שימוש בשלט גם על מערכות בתוך ארונות סגורים או בחדרים אחרים, כאשר התקשורת עם המכשיר נעשה דרך הרשת!
rn rn
rnrn rn
rnrn rn
מכיוון שהמכשיר מבוסס על WINDOWS CE, ניתן בזריזות רבה להבין כיצד לתפעל אותו ולחבר אותו לרשת.


נתחיל בצורה של השלט – ארוך וצר, הרבה יותר נוח להחזיק משלט הפרונטו. המסך נראה דומה לפרונטו, וכולל מגוון דומה של צבעים ואפקטים. לשלט יש 17 לחצנים קשיחים (לא LCD), ו-JOG DIAL בצידו אשר מאפשר העברה קלה בין עמודים של אותו מכשיר.

rn rn
כאמור, המכשיר נוח מאוד להחזקה וניתן בקלות להגיע לכל כפתור. השלט דק, אך בנוי היטב ומרגיש מאוד סולידי. בצידו של השלט יש כפתור להדלקת האור האחורי של המסך, וכן מחבר גומי אשר מסתיר את חיבור ה-USB וכן לחצן RESET במקרה וקורה משהו לשלט וצריך לתחל אותו מחדש.


rnrn rn rn rn rnrnrn
התפיסה של השלט דומה מאוד לתפיסה של פרונטו – פשוט מארגנים את הכל לפי חדרים (או איזורים), ואז לפי פעילויות. בכל פעילות מגדירים את המכשירים שפעילים וכל כפתור יכול בעצם להיות סדרה של פעולות (MACROS). היתרון הגדול של התשתית של המכשיר (WINDOWS CE, חיבור WIFI, בסיס נתונים רחב של UNIVERSAL) מאפשר כמה דברים מעניינים:


rn1. כשמקלידים כמעט כל מכשיר, התוכנה כבר מכירה אותו ומוכנה עבורו. הורדה זריזה מהאינטרנט (התוכנה מורידה לבד) מקצרת דרמטית את זמני החיפוש אחרי קודים.
rn2. חיבור WIFI מאפשר הורדה דרך האינטרנט האלחוטי בין המחשב לבין השלט (זה לא עבד לנו, לצערי).
rn3. בגלל שמדובר בסה"כ ב-WINDOWS, ניתן להוריד כל פונט שיש לכם במחשב ולסנכרן אותו למערכת. לכן לשלט יש בעצם תמיכה ברמה יסודית בעברית (אין צורך בגרפיקה בכדי לעשות את הכיתוב בעברית כמו בפרונטו!).
rn4. לתוכנה יש THEMES רבים, אשר מאפשרים גרפיקה בסגנון שונה לכל חדר.
rn rn rnrnrn rnrnrn
כמובן שאין יתרונות ללא חסרונות, חיבור כל המכשירים יחדיו דורש ידע מסויים ברשתות, ויתכן ואנשים שלא מבינים ברשתות אלחוטיות יזדקקו למעט עזרה בחיבור שכזה.


rnהתוכנה של ה-NEVO SL מתוחכמת למדי, ומאוד מאוד כבדה, היא בהחלט דורשת מחשב עם גרפיקה וזיכרון ניכר (נפלאות .NET של מיקרוסופט).


rnכמו כן, הגמישות הגרפית של פרונטו אינה קיימת כאן. מצד שני, אני מעריך שמרבית האנשים יסתפקו בקלות בהיצע של כפתורים וגרפיקות של ה-NEVO.


rnהמכשיר מהיר להפליא. הדבר מתבטא במיוחד בעת החלפת עמודים אשר לוקח לא מעט זמן בפרונטו (במיוחד כשמנסים ליצור אנימציה שפועלת בעת מעברים בין פעולות ב-MACRO ארוך כגון הדלקת המערכת או כיבוי המערכת). ב-NEVO, לעומת זאת, המהירות מדהימה.


rnכאמור, הגמישות של ה-PRONTO אינה קיימת כאן, לא ניתן לקבץ אובייקטים, להכניס אותם או להעביר אותם לתוך פאנל וכו'. המכשיר יציב למדי, אם כי לא הצלחנו לסנכרן (כן, בגלל היות המערכת מבוססת על WINDOWS CE, אנחנו מסנכרנים את השלט למחשב בדיוק כמו POCKET PC) את המכשיר דרך WIFI.


rnבלימוד השלטים הצלחנו ברוב המקרים, אם כי היה שלט אחד שה-NEVO סירב בכל תוקף ללמוד. ה-NEVO מסוגל גם לקבל קודים מהאינטרנט, וכן קודים כמו של פרונטו, כך שניתן להוריד מבסיסי הנתונים של פרונטו (כמו REMOTE CENTRAL) במידה ומדובר במכשירים מיוחדים, בדומה למה שיש לי פעמים רבות בבית…

rnחיבור ה-RF של המכשיר מבוצע על ידי ה-RF BRIDGE. באופן מפליא דווקא ה-RF BRIDGE אינו מתחבר ל-WIFI (לא ברור מדוע, זה נראה כ"כ טריוויאלי וברור שכך זה היה צריך להתבצע). בניסויים שערכנו היו כמה בעיות עם החיבוריות של המכשיר, בעיקר כאשר מדובר על נתב WIFI שמפריד בין רשתות (ROUTING). כל עוד הרשת האלחוטית והרגילה על אותו SUBNET, לא היתה בעיה. מכיוון שאצלי זה לא המקרה, וה-ACCESS POINT שלי מפריד בין שתי הרשתות – התוכנה במחשב הנייד סירבה לתקשר עם ה-RF BRIDGE וה-שלט סירב לתקשר איתו גם. לבסוף חיברנו ל-RF BRIDGE מכשיר קטן שמאפשר למכשירים בעלי חיבור ETHERNET לקבל שירותי WIFI מבלי בכלל לדעת שהם מחוברים ב-WIFI. מאותו רגע הכל עבד כמו שעון שוויצרי.


rnrn rn rn

rnrn rnrn

rnה-RF BRIDGE היה מהיר בטירוף ולא פספס פקודות. הוא העביר לממיר יס את כל מה ששלחנו, ובכל פעם הדליק את הנורה העליונה שעליו בכחול. למכשיר יש גם 6 חיבורים לעיניות IR, מה שמאפשר שימוש בו למספר מכשירים בחדר אחד. הטווח הוא טווח WIFI, מה שאומר שניתן בקלות לרשת בית שלם בשיטה זו!


rnאין ספק שמדובר כאן במוצר מדהים ואיכותי.


rnהשלט עדיין ידרוש אינטגרציה, כלומר תוכניתנים שיכולים לרכז אותו בתוך בית קיים ולוודא שהכל עובד כשורה. מי שמספיק מתוחכם יכול לעשות זאת לבד (בדיוק כפי שזה נעשה כיום עם פרונטו). התוכנה לא נראית פשוטה יותר או קלה יותר ללמידה באופן דרמטי מזו של הפרונטו. עם זאת, הפוטנציאל, התמיכה המובנית בעברית, המהירות המסחררת והתבססות על תקן WIFI, בהחלט מביא את ה-NEVO SL לרמה של שלט שעדיין לא ראינו לפני כן.


rnהמכשיר היחיד שמתחרה בו הוא ה-RC9800, אך חשוב להבין שה-NEVO גמיש ממנו בהרבה. בעצם מדובר במכשיר שנמצא בין הפשטות של ה-9800i לבין ה-פרונטו המקורי, אבל עם צורה חיצונית מוצלחת משניהם גם יחד…


rnהאם אני אישית אחליף ל-NEVO SL? סביר להניח שלא, אני "מושקע" בפרונטו מבחינה גרפית ותכנותית. מצד שני, אם הייתי צריך היום לבחור מכשיר לראשונה, ההחלטה תהיה קשה בהרבה מכפי שהיתה לפני מספר שנים.
rnהרי הדגמה (לא הצלחתי להפעיל את זה אצלי בפעת חוסר זמן ומשאבים) של שליטה ב-שרת UP&P הישר מהשלט.rn rnrn


rnrn


rnהרי כמה תמונות של THEMES מובנים בתוכנת העיצוב (כלומר, כל אחד יכול להשתמש בהם בקלות רבה!).rn rnrn
rnrn

rnrnrnrnrnrnrnrn
rnתמונות מתוכנת העריכה:rnrn
rnrn

rnrnrn
rnrnrnעלות: ה-NEVO SL נמכר בארה"ב בסביבות 680 דולר, וה-RF BRIDGE שלו בעלות של כ-200 דולר.
rnהשלטים מיובאים לארץ על ידי חברת VDS.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
12.04.2006
  
המאמר נכתב על ידי עפר לאור

1