200 Pinnacle ShowCenter

הכל התחיל משיפוץ קטן, במסגרתו עבר המחשב החזק בבית מהסלון לחדר עבודה. הבעיה העיקרית שנוצרה, איך לנגן קבצי HD לצפייה ...


כבר הרבה זמן שאני שוקל רכישת מדיה סטרימר קטן ואלגנטי במקום המחשב בסלון ובעבר שמתי עין על ה Pinnacle ShowCenter, כעת שהמחשב עבר מקום החלטתי לרכוש את מחליפו, ה 200 Pinnacle ShowCenter, להלן SC.
rnהמכשיר נרכש בארץ כולל אחריות ושירות של היבואן הרשמי של מוצרי Pinnacle.

כללי
rnמדיה סטרימר הוא מכשיר המחובר למחשב באמצעות חיבור רשת. המכשיר יודע לקבל מהחשב קבצי מולטימדיה (באמצעות STREAMING), לפענח אותם ולהציג אותם. בצורה זו המחשב משמש למעשה כשרת קבצי מולטימדיה, והמדיה סטרימר משמש קליינט תצוגה.

rnהיתרונות ברורים, לא צריך לצרוב קבצים לתקליטורים, ניתן לנגנם ישירות למערכת ללא צורך בחיבור פיזי של המחשב, שעלול להיות מסורבל מחד, ולהעמיס על המחשב עד כדי חוסר יכולת לתפקד בו זמנית ליישומים אחרים מאידך.
rnהמכשירים הראשונים נועדו בעיקר לניגון קבצי מוסיקה mp3 וכד'. יותר מאוחר, בעיקר כשהשימוש בקבצי Divx נעשה נפוץ יותר, הורחב השימוש להצגת סרטים, תמונות ועוד.

rnהמכשירים החדשים מסוגלים לקבל, לפענח ולהציג גם קבצי HD, מה שרוב נגני ה-DVD "הרגילים" אינם מסוגלים לבצע.

על המכשיר
rnה SC מהווה למעשה התפתחות אבולוציונית טבעית ל Pinnacle ShowCenter. ההבדל העקרי בינהם הוא היכולת להציג קבצי HD.

rnה Pinnacle ShowCenter הוא למעשה XCARD עם מערכת הפעלה וספק שאפשרו לו לתפקד באופן עצמאי ולא ככרטיס ב פיסי. כאמור ה SC הוא השלב הבא ומבוסס גם הוא כמו קודמו על הצ'פים של Sigma designs .

rnהיצרן ידוע במחוזותינו מזה זמן רב ומיוצג בארץ באמצעות יבואן מסודר.

rnמדובר במכשיר קטן וקומפקטי המתחבר למחשב (או במקרה שלי לראוטר) באמצעות כבל רשת, או לחלופין חיבור לרשת אלחוטית (מצויד בכרטיס פנימי התומך ברשת אלחוטית בתקן 802.11g .

rnהמכשיר מצויד בשלל כניסות ויציאות כדלקמן:

rnיציאות:
rn• קומפוננט.
rn• סקרט.
rn• יציאות אודיו דיגיטלית אופטי + קואקסיאלי.
rn• יציאות RCA לאודיו.
rn• קומפוזיט + SVIDEO.

rnכניסות:
rn• חיבור רשת (100m).
rn• כניסת USB.

rn• אנטנה לצורך חיבור לרשת אלחוטית – Wi-Fi 802.11g מובנה.

חיבור המכשיר
rnהמכשיר חובר למקרן בחיבור קומפוננט ולמסך פלזמה בחיבור SVIDEO.
rnבשלב הראשון המכשיר לא חובר לרשת, במקום זה חובר ליציאת ה USB דיסק חיצוני.rnrn rnכאן בא לידי ביטוי יתרונו הגדול של המכשיר, ממש Plug & Play. עם הדלקת המכשיר נפתח מסך ובו אפשרות להגדרות שונות וגם ציון שדיסק נייד זוהה. לחיצה על אייקון הדיסק הנייד מובילה לתפריט ובו מופיעים הקבצים בדיסק.
rnבוחרים קובץ וקדימה לדרך – מוצג סרט בHD.

rnלאחר פרץ השמחה הראשוני על כך שהמכשיר עובד מגיע שלב קצר של הגדרות.
rnיציאת המכשיר הוגדרה כ קומפוננט 720p – גרם לכך שיציאת ה SVIDEO המחוברת למסך הפלזמה לא תפקדה יותר אך התקבלה תמונה איכותית במקרן (כדי לצפות בפלזמה נחוץ שינוי פשוט בהגדרות ל קומפוננט רגיל).
rnrn rnכאן המקום לציין שהמכשיר לא יודע לעבוד עם דיסק חיצוני בפורמט NTFS ולכן הדיסק פורמט מראש כ FAT32 (שיטת פירמוט מוגבלת יותר). מגבלה זו מחייבת לחלק הקבצים לגודל קטן מ 4GB. החלוקה בוצעה באמצעות התכנה HDTVtoMPEG2 החינמית.

rnכמו כן מרבית קבצי ה HD הקיימים ברשותי (אני מניח שכך גם אצל אחרים) הם מסוג טרנספורט סטרים (קבצי TS או TP). ה Media Manager לא מאפשר לשלוח ל SC קבצים אלו.

rnהפתרון פשוט ביותר, מכיוון שמדובר בעצם בקבצי mpeg2, כל שנדרש הוא לשנות הסיומת מ TS ל MPG והכל עובד חלק.

rnהתמונה המתקבלת נהדרת, לא אפתח בסופרלטיבים, בעקר מכיוון שאיני מצוי בכל ההגדרות והמונחים הנדרשים לכך, לא בדקתי התמונות בהגדלות פי 3 או בפריזים וכד' אבל בגדול התמונה לא נופלת מזו שהתקבלה בחיבור ישיר של המחשב לכניסת ה VGA במקרן.

rnהשלב הבא המתבקש הוא כמובן חיבור למחשב. בשלב ראשון יש להתקין במחשב את התכנה המצורפת על מנת שישמש כשרת עבור ה SC. התקנת התכנה פשוט ואינטואיטיבי לחלוטין, לאחר כמה דקות התכנה מותקנת, איתחול המחשב ולעבודה.
rnמפעילים התכנה ובוחרים קבצים שנרצה שה SC יראה.

rnישנם אפשרויות שונות לבחירה, דיסק, תיקיה או קובץ. ההתמודדות עם התכנה לפעולות הבסיסיות פשוטה, נבחרו סרטים, תמונות ומוסיקה.

rnכעת לחיבור המחשב ל SC. התחלתי בחיבור אלחוטי, בעיקר בשל הפשטות הלוגיסטית.

rnהחיבור כל כך פשוט שהצטערתי על הטרחה שטרחתי בחיבור דיסק נייד (בכל זאת צריך לפרמט כ fat32, לחבר למחשב, לחלק הקבצים לגודל מתאים, להעתיק לדיסק, לחבר מפצל לשקע החשמל ולחבר הדיסק לכניסת ה USB). מדליקים המכשיר נכנסים בתפריט ההתחלתי ל רשת אלחוטית, המכשיר מחפש רשת כנ"ל, מוצא מאתחל……… והופ זוהה המחשב.

rnבחרתי סרט מתוך התפריט – הסרט התנגן מיד.

rnאיזה אושר, אין רעש של PC, יש שלט נחמד, המחשב יכול להמשיך להוריד סדרות ברקע בלי להפריע לניגון הסרט.
rnצפיתי בסרט בפורמט DIVX ואני משוכנע שהתוצאה טובה יותר מזו המושגת באמצעות ה 575 של PIONEER, באמצעותו נהגתי לצפות בסרטי DIVX (אולי בגלל שמתבצע סקיילינג ל 720p ב SC – ).

rnהחלפתי לסרט HD, הרי לשם כך נרכש המכשיר, מסתבר שהשמחה הייתה מוקדמת, בניגוד לחיבור החלק שהתבצע באמצעות הדיסק הנייד שחובר לכניסת ה USB התקבלו המון פריזים שלא אפשרו צפיה רצופה.

rnחיבור כבל רשת לראוטר (או לחלופין כבל מוצלב למחשב) מצריך היערכות לוגסטית, שכן מדובר במרחק מינימלי של 10 מטר ובדרך חוצים את הסלון והשעה כבר שלוש אחה"צ.

rnלמחרת, הובא לאחר כבוד גלגל של כבל רשת, חיבורים, ולוחץ. הכבל הוכן, חובר לראוטר וקדימה.

rnשוב הכל פשוט, כבר במסך הפתיחה בוחרים רשת Wired במקום Wireless שנבחר קודם, אתחול המכשיר, והמחשב מזוהה.

rnנבחר קובץ HD, והכל מנגן חלק.

תפעול שוטף
rnעברו כמה ימים של שימוש, להלן ריכוז הממצאים:rnrn


 • קורא כתוביות באנגלית בלבד (למעט סרטי DVD כמובן, לגביהם קורא התרגום שקיים ב DVD).

 • בשימוש שוטף, רץ חלק ללא עצירות, לפעמים אחרי התעללות קשה (הרצה קדימה ואחורה, המכשיר נתקע).
  rnלעתים באמצע ניווט בתפריטים המכשיר נתקע ודורש אתחול).

 • מריץ קדימה אחור במהירות עד X4.

 • פיצ'ר נחמד – ניתן להריץ קדימה אחורה ב% כלומר לחיצה על כפתור מקדן הסרט לX% ממנו לפי הצורך.

 • לגבי כל סרט שנצפה ניתן לחזור למקום שבו עצרנו את הסרט (נשמר בזכרון והמיקום מוצג למשתמש באחוזים מהסרט. ניתן אם כך לצפות במספר סרטים, במקביל ולחזור בכל פעם לנקודה בה הפסקנו.

 • ניתן לצפות ב DVD הנמצא בכונן המחשב (אחרי שנשייך אותו), אך לא ניתן לעשות שימוש בתפריטים.

 • קבצים באיכות גרועה במיוחד (קטעים של ארץ נהדרת, נולד לרקוד וכד' קבצים אלו אינם ראוים לצפיה כלל, עקב איכותם הגרועה, המכשיר מבצע שיפור מסוים ,עושה משהו לקבצים ((Upscaling? ובאמצעותו ניתן לצפות בהם בפלזמה.

 • יציאות אנלוגיות: אין פריסת 3 AC- ליציאות האנלוגיות, מבירור באתר היצרן עולה כי הדבר נעשה על מנת לחסוך בעלויות הרשיון בגין שימוש זה.

 • ניתן לשלם באמצעות האתר ולקבל הרשאה לפריסת AC-3, כך שישמע גם ביציאות האנלוגיות (לא שימושי מבחינתי, אני מעריך שכך גם לגבי רוב המשתמשים והחסכון מוצדק).

 • תכנת סידור וארגון הקבצים: Pinnacle Media Manager: לא משהו לרוץ לספר עליו לחברה, מאפשר למשוך ל SC קבצים , תיקיות ודיסקים.

 • לא מאפשר תמיד למשוך תיקיות, גם לגבי חלק המקבצים התכנה מוציאה לפעמים הודעות שגיאה על העדר תאימות ואינה מאפשרת שליחתם ל SC. הפתרון שנמצא – הורדת הסוררים לדיסק נייד וחיבור באמצעות כניסת ה USB,משם הם נקראים ללא בעיות.

 • כמו כן סידור הקבצים לפי קטגוריות לא עובד טוב לטעמי. פתרון חלופי (עדיין לא ניסתי אותו) קיים באמצעות Media Manager אחרים, כגון: www.oxyl.de .

לסיכום
מכשיר מאוד נחמד במחיר סביר (כ 1500 ₪,בארץ או 300$ + הוצאות משלוח מיסים וכו בחו"ל).

rnעד כדי כך אני מרוצה ממנו, שהחלטתי לחרוג ממנהגי כקורא שקט לכתוב מאמר ולשתף את חברי האתר…

rnמאפשר שימוש בכל קבצי המולטימדיה הקיימים לרבות Divx, mpeg, ts, avi, Divx HD, ועוד ועוד, כאשר הכי חשוב מבחינת רבים היכולת להפעיל קבצי HD המורדים מהרשת. השימוש קל ופשוט ואינו מצריך ידע והבנה תחום המחשבים/תקשורת.
rnמאפשר צפיה בסרטי HD בתקציב נמוך, ללא צורך במחשב חזק המשועבד למטרות מולטימדיה (HTPC)).

חסרונות
היעדר יציאות וידאו דיגיטלית (לי זה לא משנה כי אין לי כניסות כנ"ל) אני לא משוכנע שחיבור דיגיטלי ייתן תוצאות טובות יותר.

rnה Media Manager קצת מעצבן וטעון שיפור.

rnהעדר תמיכה בהצגת פונטים בעברית.

הציוד בו נעשה שימוש
מקרן: Fujitso 601.
rnפלזמה: Panasonic Pwd8 37.
rnמחשב PC סטנדרטי P4 2.8.
rnראוטר: Dlink.

rnתודה לגיל שבזכותו הובא המכשיר ארצה ע"י היבואן.

rnעלות: כ-280 דולר בארה"ב.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.03.2006
  
המאמר נכתב על ידי rnserge

1