בריטניה: סקיי הודיעה על חבילת ה HDTV ומחיריה

חבילת הלווין הבריטית BSKYB British Sky Broadcasting אשרה, שהיא תתחיל להפיץ את הממירים הראשונים לקליטת חבילת הערוצים בחדות גבוהה בחודש ...

7:00
  /  
26.03.2006
  
מאמר זה נכתב על ידי עלי שביט

החבילה ההתחלתית של סקיי בחדות גבוהה תכלול את הערוצים הבאים :

rnSky Sports HD: כולל שידורים חיים של אליפות הכדורגל Barclays Premiership ואליפות הראגבי Guinness Premiership אשר כבר כעת מצולמים כולם בפורמט החדש. עם תחילת עונת הקריקט הבאה ,ישדורו גם כל האירועים האלה בחדות גבוהה . החל מעונת השידורים 2006-07 תציע סקיי גם את כל אירועי Coca Cola League וגם את כל אירועי גביע Carling.
rnSky Movies HD ו Sky Box Office HD: המנויים יוכלו לבחור בין שני ערוצי סרטים בחדות גבוהה ועוד עשרה סרטים חדשים בחדול גבוהה מדי שבוע בשירות Sky Box Office.


rnSky One ישודר במקביל לשירות הרגיל בחדות רגילה אבל סדרות חדשות מארה"ב תוגשנה בחדות גבוהה בגרסה החדשה.
rnArtsworld ישדר במקביל לגרסה בחדות רגילה ויגיש אף הוא תוכניות מקוריות בחדות גבוהה , כולל מופעי אופרה, מחול ומוסיקה קלאסית .


rnDiscovery HD יביא מארה"ב יותר מאלף שעות שהופקו בערוץ האמריקאי בחדות גבוהה בתחומי המדע השונים .
rnNational Geographic HD יביא מבחר תוכניות שחלקן כבר הופקו בחדות גבוהה.


rnקשה לומר שבסקיי "התאמצו" יתר על המידה בהפקת שירותים מגוונים יתר על המידה. בהתחשב בעובדה, שחבילת הערוצים תעלה 10 ליש"ט ( ראו בהמשך) נראה, שמדובר בהשקה צנועה אך יקרה שתהיה מקור משיכה בעיקר לחובבי חידושים ואוהבי רושם. יש לשים לב לעובדה , שחלק מהערוצים בכלל לא יהיו ערוצי מקור ב HDTV אלא ערוצים שישדרו שידור מקביל של תוכניות מומרות מחדות רגילה בתוספת חלק צנוע של תוכניחות שתיובאנה במיוחד מחו"ל על מנת לעשות את הערוץ , לפחות חלקית, לערוץ HDTV….נראה שמרבית המנויים ימתינו עוד כשנה עד שנתיים ( בעיקר לתוספת היצע וירידת מחיר9 עד שהם יתפתו להוסיף ערוצים בחדות גבוהה.

מחירים :
rnלקוחות קיימים של חבילת Sky יוכלו לרכוש את הממיר החדש Sky HD digibox תמורת 299 ליש"ט בתשלום אחד , והמנוי לחבילה עצמה יעלה 10 ליש"ט לחודש. התקנת הממיר תהיה ללא תשלום (במבצע בלבד' ). כל תכונות מכשיר ההקלטה Sky+ יהיו ללא תשלום בתנאי שהמנוי משלם לפחות תמורת שני ערוצי פרמיום של החבילה בחדות רגילה.
rnללקוחות חדשים של החבילה המחיר יהיה זהה פרט לכך שבשלושת החודשים הראשונים הם ישלמו רק חצי ממחיר דמי המנוי הרגילים.

rnבנוסף, תציע סקיי את משחקי גביע העולם בכדורגל בחודש יוני הקרוב. השירות הואלא של סקיי עצמה אלא של ה , BBC אשר ישתמש בשירותי סקיי לצרך שידורי נסיון .
rnשידורי הנסיון של BBC בחדות גבוהה יימשכו בשנים עשר החודשים הקרובים והשירות הרשמי יושק רק ב 2007.


7:00
  /  
26.03.2006
  
מאמר זה נכתב על ידי עלי שביט