הכרזה על BLURAY

הפרטים לגבי המכשירים הראשונים של BLURAY הוכרזו.

8:11
  /  
20.03.2006
  
המאמר נכתב על ידי עפר לאור.

במקביל לאי הבהירות הרבה בהקשר מתי "באמת" יצאו להם גם נגנים וגם תכנים ב-HD DVD, הכריזה סוני סוף סוף על תאריך "סופי" עבור ה-BDP-S1, נגן ה-BLURAY הרשמי הראשון.


rnהמכשי יצא ביולי עם מחיר מחירון של כ-1000 דולר (יותר מפי 2 מהמחיר מחירון של הנגן HD DVD הזול של טושיבה!). ההכרזה מלווה בקמפיין פרסומי אשר הפסגה שלו תהיה ביולי.


rnהמכשיר יכלול תמיכה מובנית ב-1080P וכן יהיה מסוגל לעשות UPSCALING של DVD רגילים ל-1080P (דרך יציאת HDMI בלבד, כמובן). המכשיר יכלול את כל הפרטים הידועים כגון BD-J (שכבת ה-JAVA של BD, תמיכה בפורמטי אודיו לא מכווצים ובעלי כיווץ LOSSLESS, ניגון CD, ותמיכה בדיסקים בעלי שכבה אחת – 25G ושתי שכבות – 50G). הנגן לא יתמוך ב-SACD, מה שנראה מפתיע בגלל שזה פורמט שסוני מקדמים.


rnבמקביל, החברה מוציאה סדרה חדשה של מסכי LCD מסדרת BRAVIA אשר יתמכו ברזולוציה 1080P ויקבלו סיגנל 1080P אשר נגני ה-BD יתמכו בהם. בנוסף, החברה צפוייה להכריז על מסכים חדשים מסדרת SXRD בהקרנה אחורית ברזולוצית 1080P בגדלי 70", מה שנותן לחברה שלוש שיטות להציג 1080P: דרך LCD, הקרנה אחורית והקרנה קדמית (דרך מקרן ה-VW100 המצויין שלה).


rnבאותה הזדמנות, הסבירה סוני שההשהיה ב-PLAYSTATION 3 היא תוצאה של הרצון של סוני להמתין לתאימות מוחלטת עם HDMI 1.3 (לא הכי הגיוני בעולם, אבל ניחא). המכשיר צפוי לצאת לקראת עונת החגים (קרי: סוף השנה).


rnפורמט BD יקבל בהקדם צורב לשכבה אחת (20 דולר למדיה לצריבה חד פעמית, ו-25 למדיה רב פעמית, ומחיר יותר מכפול עבור מדיות בעלות שכבה כפולה – 50 דולר לצריבה חד פעמית ו- 60 דולר רב פעמית). סוני ממשיכה לקדם את נושא ה-HTPC והכריזה באותה הזדמנות גם על HTPC שיכלול יכולות מדיה מתקדמות וכן את הצורב BD הנ"ל אשר יצרוב במהירות 2X ויהיה מסוגל גם לצרוב דיסקי DVD רגילים (מכל הסוגים, כולל DL) וכן CD-R/RW.


rnסוני מנסה לתת פיתרון כולל, מרמת המחשב, צריבה, צילום (מצלמות FULL HD), הקרנה, תצוגה, שמירת מידע וכו' ולהפוך לחברה הראשונה בעלת פיתרון FULL HD מלא עד סוף השנה. אין ספק שיש כוח רב בתמיכה כה רחבה בפורמטים הללו.


8:11
  /  
20.3.2006
  
המאמר נכתב על ידי עפר לאור.

1