פיליפס מכריזה על מסך LCD ייחודי: 42PF9831D

פיליפס הכריזה (עדיין פנימית, המידע עדיין לא הספיק לדלוף החוצה) על ה- 42PF9831, המסך LCD הראשון שלה שכולל כמה פיצ'רים ...


נתחיל מזה שמדובר במסך LCD ראשון בטכנולוגית APTURA (או במיתוג הנוכחי שלה = CLEAR LCD). טכנולוגיה זו בעצם משתמשת בתאורת רקע של נורות פלורסנט בעלות הבהוב מהיר במיוחד. תאורה זו מחליפה תאורה שנדלקת באופן קבוע.

rnהדרך שבה מהבהבת לה תאורת הרקע בעצם מאפשרים תזמון מדוייק של ההבהוב ביחס לסינכרון האנכי. כל זאת גורם לכך שהמסך בעצם משנה את התמונה שלו אך ורק כאשר האור האחורי כבוי. מבחינה טכנית, עין האדם אינה מהירה מספיק בכדי לקלוט הבהוב מהיר כזה, אולם כל האפקטים של מריחה כתוצאה של זמן תגובה נמוך (תוצר לוואי של LCD) נעלמת בשיטה זו.

rnהדבר גורם לכך שבעצם תזוזות מהירות על גבי המסך יראו במלואן ולא תהיה ירידה באיכות התמונה כפי שקורה כיום במסכי LCD.

rnלגבי שאר תכונות המסך, תאורת המסך כמעט ללא שינוי ממסכים קודמים (550 ניטים), ויחס הקונטרסט הגבוה (4000:1) נשאר כפי שהיה במודלים קודמים. דבר זה מתרחש עקב כך שעוצמת האור האחורי היא דינמית. ברזולוציה, לעומת זאת, המסך הוא 1366 על 768 ואינו 1080P כמו ה-42PF9830.

rnלמסך יש עוד כמה דברים מעניינים, כגון רקע מובנה לבן אשר בעצם נותן לתאורת האמבילייט להיות מוקרנת תמיד על רקע לבן (לא ברור אם ניתן להוריד את זה במידת הצורך) גם הקונטרסט המובנה של לבן ומסגרת שחורה מגביר את תחושת הקונטרסט הנתפס.

rnגם באמבילייט חלו כמה שיפורים, כגון תאורה מרובעת (4 ערוצי AMBILIGHT שונים בכל אחד מצידי המסך יוקרן גוון שונה לפי מה שקורה על גבי האיזור הזה במסך עצמו).


rn rnrn rn

למסך יהיו שתי כניסות HDMI, שתי כניסות SCART, טיונר DVBT, אפשרות לקרוא ישירות DIVX, מוזיקה ותמונות מכרטיסי זיכרון וגם דיסקים ניידים… צפויה גם גירסא עם WIFI מובנה וחיבור רשת קוי לביצוע STREAMING ישיר למסך בטכנולוגית UP&P…

rnתתחילו לחסוך…

לפרטים מלאים על המוצר


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
04.03.2006
  
מאמר זה נכתב על ידיrnעפר לאור

1