עידכונים מעניינים על שידורי HDTV בחבילת Sky הבריטית

rnעדכון על שידורי HDTV של רשת SKY באנגליה.rn


שני פורמטים מקבילים
rnכל הערוצים של חבילת Sky בחדות גבוהה יהיו באחד משני הפורמטים : 720p או 1080i כשהחבילה כולה פועלת על 50 הרץ . ב Sky עדיין לא הוחלט סופית אילו מהערוצים ישודרו באיזה פורמט מבין השניים אבל באופן כללי כבר ברור, שערוצי הסרטים יהיו ב 1080i ושערוצי הספורט ישודרו ב 720p. כל ערוץ יוגדר מראש בפורמט מסוים ולאחר מכן לא יהיו יותר שינויים בזמן השידורים .

הצופה בוחר בפורמט היציאה
rnהממיר כולל יציאה אותה המשתמש יכול לכוון למצב אוטומטי או 720p או 1080i, כשבחירה באחד משני המצבים האחרונים מאלצים את הממיר להפיק את המצב שנבחר. למשל אם המשתמש בחר ביציאת 720p הממיר יוציא את הפורמט שנבחר גם אם המקור נקלט ב 1080i . בממיר של SKY לא תהיה אופציה ל 576p option . אם נבחר מצב Auto אזי שידור בחדות רגילה יעבור במצב כזה אל חיבור ה HDMI connection. כל התוכניות תשודרנה ב 50 הרץ , כולל שידורים חיים מארה"ב , ווקצב זה יומר ויקודד בפורמט MPEG 4 על ידי מרכז השידור של החבילה לפני שיעלה לשידור .

הערוצים
מבין ערוצי הבית של החבילה, ערוצי הסרטים (החדשים – 9 ו 10) ישדרו אך ורק סרטים שמגיעים לשידור במקור בחדות גבוהה . ערוץ Sky One HD יהיה למעשה שידור מקביל של הערוץ המקורי שבחדות רגילה כשחלק מהתוכניות יהיו בחדות גבוהה ומרביתן המרה מחדות רגילה (upscaled SDTV). אם התוכנית היא במקור בחדות גבוהה תהיה הודעה של קריין בתחילת התוכנית וכן יופיע לוגו מיוחד בפינת המסך. תוכניות בחדות גבוהה תסומנה בהדגשה מיוחדת בלוח השידורים האלקטרוני. ערוץ הספורט Sky Sports HD יכלול מבחר של תוכניות מארבעה ערוציה ספורט של החבילה עם שאיפה לשדר כמה שיותר תכנים מקוריים בחדות גבוהה . ערוץ האומנויות Artsworld יהיה שידור מקביל של הערוץ הרגיל עם תערובת תכנים בחדות גבוהה ורגילה . ערוצי התעודה Discovery ו National Geographic יציעו אף הם תערובת תכנים בחדות גבוהה ורגילה .

מחויבות לתוכן ומידע
rnב Sky מדגישים, שהם מחוייבים להגיש את הערוצים באיכות הטכנית הגבוהה ביותר שניתן לספק כיום ולכן תינתן תשומת לב רבה להביא לידיעת הצופים מידע כשהתוכניות מוגשות בחדות גבוהה במקור ( ולא המרה מחדות רגילה), על מנת לתת תמורה מלאה למנויים .

מחויבות ללקוח לתמונה מושלמת
rnעל מנת לתת את השירות הטוב ביותר ,מנויים שיזמינו את השירות (שיכלול את הממיר עם הכונן הקשיח) יזכו לביקור טכנאי שיבדוק וידאג לכך שהחיבורים נעשו נכון על מנת שהתמונה תתקבל באיכות הטובה ביותר שניתן . הטכנאים גם ידאגו לכיול מסכי ההקרנה לקבלת תמונה מושלמת ככל הניתן .

rnהמידע ממגזין הלווינים הישראלי http://www.satil.com
rnחדשות שוטפות בנושאי שידורים בחדות גבוהה באירופה ובאזורנו מתעדכנות כל העת בעמוד הבא : http://www.satil.com/popup_wait4hdtv


7:00
  /  
28.02.2006
  
מאמר זה נכתב על ידי rnעלי שביט

1